Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Domáci nápoj s elektrolytmi: Super na črevnú chrípku, hydratáciu či osvieženie


Print Friendly, PDF & Email

elektrolity

Elektrolyty sú v podstate soli. Zabezpečujú, aby bolo naše telo elektricky vodivé a tiež udržiavajú vnútrobunkové napätie, aby bunky dokázali prijímať a vysielať informácie.

Najbežnejšou používanou soľou plniacou tento účel je kuchynská soľ, teda chlorid sodný. Ten je súčasťou väčšiny druhov solí, vrátane morskej či Himalájskej soli.

Rozdiel medzi jednotlivými soľami je v tom, či obsahujú aj iné prospešné látky, ako napríklad jód, železo alebo ďalšie stopové prvky a minerály.

No a práve tieto druhy soli sú najlepšie pre použitie v rôznych koktailoch.

Medzi ostatné látky, ktoré v našich telách plnia funkciu elektrolytov, patria chloridy vápnika, sodíka, draslíka, horčíka, ale tiež fosforečnany a hydrogén uhličitany.

Uvedené zlúčeniny sú pre naše prežitie doslova nevyhnutné.

Ak dôjde k ich prílišnému zriedeniu, môže to viesť dokonca až k smrti následkom takzvanej otravy vodou, respektíve prevodneniu.

Ingrediencie

Na výrobu nášho domáceho nápoja s elektrolytmi budeme potrebovať nasledujúce zložky:

  • 1/2 pohára (1 dcl) čerstvej pomarančovej šťavy
  • 1/4 (0,5 dcl) pohára čerstvej citrónovej šťavy
  • 2 poháre (4 dcl) čistej vody alebo kokosovej vody
  • 2 polievkové lyžice medu
  • 1/8 čajovej lyžičky ružovej Himalájskej, morskej alebo Keltskej soli

Príprava a užívanie

Zmiešajte dokopy všetky zložky, až pokým sa soľ a med úplne nerozpustia.

Najlepšie je tento nápoj vypiť čerstvý, hneď po príprave. Prípadné nedopité zvyšky uskladňujte v chladničke maximálne 24 hodín.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Nápoj pite počas choroby, počas a po športe, prípadne v iných obdobiach, kedy je potrebné doplniť si elektrolyty (napríklad ráno nasledujúce po náročnom večeri, keď ste konzumovali alkohol).

Tuto nasledujú zdravotné prínosy jednotlivých ingrediencií nápoja.

Morská soľ – Soľ hrá dôležitú úlohu pri nastoľovaní rovnováhy stresových hormónov počas cvičenia.

Soľ znižuje hladinu adrenalínu a podporuje celkový metabolizmus. Vhodná je ružová Himalájska soľ, pretože obsahuje veľké množstvo stopových prvkov a minerálov.

Citrusy – Citrusy sú bohaté na elektrolyty a citrón ich má zo všetkých najviac.

Sú tiež bohaté na vitamín C, čo pomáha udržiavať výkonnosť imunitného systému. Bývajú tiež výborným liekom pri prechladnutí a príznakoch chrípky.

Med – Med obsahuje prírodné enzýmy a minerály. Ľahko stráviteľné cukry v mede sú veľmi dobré na dodávanie energie pri cvičení.

Okrem toho, med je tiež výborným antibiotikom a zmierňuje kašeľ a bolesti hrdla.

Kokosová voda – Dodá vám okamžitú energiu a rýchlo nastolí rovnováhu elektrolytov v tele.

Prírodná liečba osteoartritídy

Zdroj: Homemade Electrolyte Drink- Best For Stomach Flu, Rehydration and Refuel Body

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. terezkaterka

    Ak dôjde k prílišnému zriedeniu elektrolytov v našom tele môže to viesť dokonca až k smrti. v Inom článku pite až 3 litre vody je to zdravé. Tie 3 litre vody riadne zriedia elektrolyty v tele, takže môže nastať až smrť. To je hrozné, čo nám dnes odborníci radia. Človek by sa mal riadiť zdravým sedliackym rozumom a nie počúvať rady odborníkov.

    • Nič sa nemá preháňať! Nie každý znesie 3 litre vody- podstatné je, aby sme cikali (plný mechúr) najmenej 5 x denne a nie viac ako 8x denne. Potom hrozí, že si odplavíme minerály z tela a akoby sme sa zvnútra „utopili“ . Bohužiaľ mnohí cikajú 4x denne aj menej a to je zasa žalostne málo. Trápia telo nedostatkom vody aj kyslíka!

Pridajte komentár

*