Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Tento med zničil všetky druhy baktérií, ktorým ho vedci vystavili


Print Friendly, PDF & Email

manuka med

Austrálski vedci dospeli nedávno k prevratnému objavu. Zistili, že jeden zvláštny typ medu je schopný usmrtiť akúkoľvek baktériu a vírus, ktoré mu vedci vystavili, vrátane tých najnebezpečnejších ľudstvu známych patogénov.

Ich štúdia bola publikovaná v Európskom žurnále klinickej mikrobiológie a infekčných ochorení v edícii z júna 2009.

Ide o naozaj dôležitý objav, zvlášť v súčasnej dobe, keď mnoho z popredných antibiotík zlyháva, najmä pri super odolných, takzvaných MRSA baktériách.

Ten úžasný med, o ktorom hovoríme, sa volá med manuka a vyskytuje sa prevažne na Novom Zélande. Jeho farba je zvyčajne tmavšia ako u ostatných medov, je nepriesvitný, s nádychom do hnedej.

Explózia predaja medu manuka

Predaj manuka medu v posledných rokoch priam explodoval a v súčasnosti sa začína objavovať jeho nedostatok.

To spôsobilo, že sa na trhu začali objavovať aj falošné výrobky.

Výrobcovia z Nového Zélandu tak boli prinútení k tomu, aby si svoj med zabezpečili ochrannými známkami podobnými tým ako sú francúzske šampanské či škótska whiskey.

Teraz, keď je už jeho tajomstvo vonku, je ľahké pochopiť, prečo sa zdravotné prínosy tohto medu všeobecne považujú za nič menej než zázrak.

Manuka med ničí MRSA a ďalšie super baktérie

Včely, ktoré sa kŕmia nektárom kvetov rastlinky Leptospermum scoparium, novozélandským kríkom, produkujú manuka med.

Tieto kríky sa vyskytujú len na Novom Zélande a v menšej miere aj v Austrálii.

Vo svojej štúdii austrálski vedci došli k záveru, že tento med dokonale zničil každú baktériu a patogén, na ktorých ho testovali.

Podľa denníka The Australian, med sa aplikuje povrchovo na liečbu infekcií kože, poranení a uštipnutí. A samozrejme, je ho možné užívať aj vnútorne.

Najsľubnejšie výsledky testov manuka medu boli, že žiadna z testovaných super odolných baktérii si proti nemu nebola schopná vyvinúť odolnosť, čo je dnes hlavným problémom s antibiotikami, ktorý môže doslova ohroziť budúcnosť ľudstva.

Dr. Dee Carter z Fakulty molekulárnych a mikrobiálnych vied na Univerzite v Sydney uvádza:

Ako vyliečiť štítnu žľazu

„Nové antibiotiká zvyknú mať krátku dobu použiteľnosti, pretože baktérie si proti nim dokážu rýchlo vyvinúť odolnosť.

Mnohé farmaceutické firmy prerušili výskum nových antibiotík. Pri takejto krátkej dobe ich použiteľnosti totiž majú ťažkosti s nákladovou návratnosťou.

Nájdenie nových alternatív preto môže zachraňovať životy.“

Dr. Carter hovorí, že manuka med obsahuje látku nazývanú metyglyoxal. Táto látka na seba viaže ďalšie neznáme molekuly, ktoré spôsobujú „multi-systémové zlyhanie“, ktoré následne ničí baktérie.

Kde sa dá zohnať manuka med?

V súčasnosti dodávky manuka medu zaznamenali výrazné výkyvy a, ako sme už skôr spomenuli, objavili sa na trhu aj jeho falošné napodobeniny.

Na Slovensku sa manuka med dá zohnať v niektorých špecializovaných obchodoch so zdravou výživou. Ďalšou možnosťou je jeho kúpa v internetových obchodoch.

Keď budete vyberať manuka med, hľadajte taký, ktorý má UMF certifikát.

UMF značí „Unique Manuka Factor“, čo v preklade znamená „jedinečný manuka faktor“. Je vyjadrený číslom a predstavuje silu medu pri ničení patogénov. Tento faktor je regulovaný Asociáciou výrobcov manuka medu na Novom Zélande.

Faktor do 5 väčšinou nevyžaduje oficiálnu certifikáciu. Ide o med s nižším stupňom účinnosti a je vhodný na každodenné užívanie.

Faktor 6 až 15 si už vyžaduje certifikát. Ide o med s terapeutickými vlastnosťami a užíva sa pri infekčných ochoreniach (nádcha, zápaly a podobne), ale aj pri tráviacich problémoch.

Faktor 16 až 25 je už vysoký stupeň, aplikuje sa zvyčajne povrchovo na pokožku pri popáleninách, infekciách, ekzémoch, akné, uštipnutiach a podobne. Môže sa stále konzumovať, ale v menších dávkach.

Faktor nad 25 je už pomerne zriedkavý a tento med je aj extrémne drahý. Používa sa pri veľmi vážnych infekciách ako napríklad pri helikobakterovi alebo zlatom stafilokokovi. Jeho dávkovanie (hlavne vnútorné) je nutné držať pod prísnou kontrolou, ako sa uvádza na jeho obale.

Záver

Podobne, ako pri ostatných nových objavoch, aj tu je potrebné uskutočniť ešte ďalšie výskumy.

Už teraz však bez obáv môžeme vyhlásiť, že manuka med predstavuje veľmi sľubný prostriedok pri prekonávaní  výziev 21. storočia v boji s rezistentnými baktériami.

Stop Candida

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. JÁN SUROVIAK

  Ak nezoženiete tento med, snažte sa zohnať bioaktívny glykoproteín, ktorý je nerezistentný, a ničí nielen baktérie, ale aj vírusy, plesne a parazity.
  Zároveň udržiava správnu hladinu železa v tele, rieši anémiu a vylepšuje stav aj rôznych autoimunitných ochorení.

 2. spekulant

  Manukovy med nie je z nektara kvetov, ale z nektara vosiek, ktore ziju na Manuke. Podobne ako u nas medovicovy med je z vosiek, ktore ziju na ihlicnatych stromoch. Preto sa nepodari kazdy rok.

 3. Štefan Demeter

  vlastností manuka medu sú podobné, ako má náš medovicový med. Pracovníci SAV, resp. Slovenskej zdravotníckej univerzity robili porovnanie medovicového medu z oblasti Čergovskej vrchoviny s manuka medom, a došli k záveru, že je porovnateľne rovnaký, resp. niektorými vlastnosťami ho predčí. Manuka med má lepšiu propagáciu a je registrovaný po celom svete. Má aj vyššiu cenu. Vrelo odporúčam náš medovicový med a dosiahnete rovnaké účinky.

Pridajte komentár

*