Štúdia ukazuje, že nádory rastú po chemoterapii rýchlejšie


Print Friendly, PDF & Email

Štúdia ukazuje, že nádory rastú po chemoterapii rýchlejšie

Na prekvapenie mnohých, výskumníci zo štátu Washington objavili, že chemoterapia napokon vôbec nemusí byť modelom liečby rakoviny.

Hoci je v medicíne už desaťročia štandardom, tento nový výskum ukázal, že chemoterapeutické lieky môžu v skutočnosti spôsobovať ďalší rast rakoviny, a to dokonca ešte rýchlejší.

Čo zistili vedci

Zistenia, ktoré boli publikované v časopise Nature Medicine, ukázali, ako môžu isté chemoterapeutické lieky postihovať zdravé bunky tým, že ich podnietia vylučovať bielkovinu vyživujúcu rakovinu.

Táto bielkovina pod kódovým názvom WNT16B priamo živí rakovinu a je vytváraná zdravými bunkami po tom, čo boli vystavené chemoterapii. Podporuje tak rast a množenie rakovinových buniek a môže tiež zlepšovať prežitie rakovinovej bunky.

O chemoterapeutických liekoch je tiež známe, že spôsobujú poškodenie DNA zdravých buniek, čo je dlhodobá ujma pretrvávajúca aj po ukončení liečby.

Je jasné, kde by mohlo byť problematické dlhodobé poškodzovanie DNA a vylučovanie bielkovín živiacich rakovinu. Napokon, je to predovšetkým poškodená DNA, čo rakovinu vytvára.

Tieto dve veci samé o sebe robia z chemoterapeutických liekov skôr prostriedky, ktoré rakovinu spôsobujú, než prostriedky, ktoré rakovinu liečia.

Vyjadrenie spoluautora štúdie

Natural News uvádza vyjadrenie spoluautora štúdie Petra Nelsona z Centra na výskum rakoviny Freda Hutchinsona v Seattli.

Ten tvrdí, že bielkovina WNT16B v skutočnosti reagovala s okolitými nádorovými bunkami a spôsobovala ich rast, napádala zdrav tkanivo a podporovala vznik ich odolnosť voči následným terapiám.

Povedané inak, táto bielkovina robí nádory väčšími, silnejšími a ťažšie zničiteľnými.

Stop Candida

Ďalšia štúdia prišla k podobným zisteniam

Významná štúdia, vykonaná skupinou SEER z Národného inštitútu pre výskum rakoviny, zistila, že približne 10 % všetkých rakovín sú druhotné rakoviny (rakoviny s inou príčinou než prvá rakovina), alebo neskoršie primárne rakoviny (primárne rakovinové bunky, ktoré doputovali niekam inam).

Jedno šokujúce zistenie štúdie odhalilo, že ženy, ktoré dostávali na rakovinu vaječníkov chemoterapeutické lieky na báze platiny, mali troj- až štvornásobne zvýšené riziko vzniku leukémie.

Zvyšujúce sa kumulatívne dávky terapie mohli dokonca spôsobovať až osemnásobne zvýšené riziko. Ak sa nad tým zamýšľate, tak osemnásobné zvýšenie sa rovná 800% zvýšeniu pravdepodobnosti, že dostanete leukémiu.

Liečba ožarovaním, používaná pri liečba Hodgkinovho ochorenia, viedla k 600 % vyššiemu riziku vzniku rakoviny pľúc.

Národný inštitút pre výskum rakoviny uvádza, že keď je leukémia druhotnou rakovinou z terapie na báze platiny, ako sú cisplatina či karboplatina, ťažšie sa lieči a zvykne viesť k chabému výsledku.

Záver

Napriek tomu, že tieto lieky sú celosvetovo schválené, očividne majú veľa následkov. Čo je ešte horšie, niektoré terapie na báze platiny sú považované za „bezpečnejšie“ než iné chemoterapeutické lieky.

Nebezpečenstvá chemoterapie začínajú byť dosť jasné. Kedy im však začneme venovať pozornosť?

Namiesto toho, aby sme sa obracali k inému jedu, je možno čas začať ľudí posúvať k prírodným metódam liečenia.

Prírodná liečba osteoartritídy

Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Věra Schneiderová

    Co může způsobit živému organismu jakákoliv CHEMIE, ať jsou to CHEMICKÉ „léky“, CHEMOterapie, CHEMIE v zemědělství atd…na to není vůbec třeba vyhazovat další zbytečné peníze na jakési „moudré“ výzkumy! Všichni vidíme dnes a denně všude kolem sebe, kam to člověk – – pán tvorstva dopracoval. Místo aby používal mozek k přemýšlení o investování peněz k prospěchu lidí a přírody, používá ho k přemýšlení o vytváření a hromadění mamonu i za cenu ničení přírody, tj. sama sebe, protože součástí té přírody jsme i my, lidé. To dělá honbou za penězi onemocnělý mozek úchylných ubožáků, úchylů! Ano, úchylů, protože normální člověk vidí hodnoty života v něčem docela jiném. I když bez určitého množství peněz, když se vývojem vytvořily, je v současné společnosti asi těžko možné se obejít.

    • Máte úplnú pravdu ???plačeme koĺko prírodných katastrof a vážnych chorob je na svete ale zapríčinil to človek svojim nezodpovedným pristupom a honbou za ziskom…

  2. Koreň púpavy je silnejší ako chemoterapia a bez vedľajších účinkov.

Pridajte komentár

*