Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

7 kryštálov, ktoré musíte mať vo svojej zbierke


Print Friendly, PDF & Email

7 kryštálov, ktoré musíte mať vo svojej zbierke

Liečivé kryštály a kamene, staršie než najstaršie civilizácie, no vynárajúce sa ako jeden z nových, prevládajúcich záujmov súčasnej doby, sú nadčasovou súčasťou ľudskej spoločnosti a života.

Zrejme nikdy predtým sa kryštály netešili takému nárastu popularity a žiadanosti na celosvetovom trhu so šperkmi a duchovnými talizmanmi, ako aj vo výzdobe, či ako zberateľské položky.

Pravidelne sú objavované a skúmané nové druhy minerálov, keď neustále sa pohybujúce vrstvy našej domovskej planéty odhaľujú, čo bolo vytvorené počasím, sopečnou činnosťou a tektonickými posunmi.

No pri tom, čo vyzerá ako neuveriteľný nárast záujmu o liečbu kryštálmi a používanie alebo nosenie kameňov pre posilnenie, ochranu či svoj duchovný rozvoj, môže už samotná rôznorodosť kameňov pôsobiť zahlcujúco. Kde začať?

Odborník na kryštály a spisovateľ menom Nicholas Pearson sa skúmaniu kryštálov a minerálnej ríše venuje do hĺbky.

Tak z pohľadu mytológie a histórie, ako aj z hľadiska ich vedeckého popisu a všetkého medzi tým. Pearson je horlivým čitateľom literatúry o kryštáloch a svoj výskum a skúsenosti s kameňmi zhustil do zoznamu 7 archetypálnych liečivých kameňov.

V čom je jeho pohľad iný?

Všetky knihy o kryštáloch sú odrazom vzťahu autora ku kameňom. Každý, kto pracuje s kryštálmi, alebo spisovateľ, vníma energiu kameňov, s ktorými pracuje, inou optikou a bude tiež zažívať doslova rozdielne kamene.

Zatiaľ čo skupiny alebo druhy kameňov môžu mať naozaj spoločné znaky vyplývajúce z ich chemického zloženia, miesta pôvodu a ďalších vlastností, každý kameň je zároveň individuálna osobnosť a konkrétne druhy budú vyžarovať aj rôzne energie. To vytvára nejednoznačnosť a tiež rozmanitosť.

Existuje však základná kôpka kameňov, ktoré akoby mali naprieč históriou a množstvami civilizácií nápadne podobné liečebné príbuznosti a medicínske použitia, hoci ich každý človek či dokonca kultúra môžu zažívať trochu inak.

To nás privádza ku konceptu, že niektoré kamene pracujú s ľudskými bytosťami s konkrétnym poslaním týkajúcim sa ich schopností či osudu.

Poďme sa prizrieť 7 archetypálnym kameňom, ako ich opísal Pearson

Číslo jeden: Obsidián – „Dymiace zrkadlo“

7 kryštálov, ktoré musíte mať vo svojej zbierke

Obsidián je sopečné sklo, ktoré vzniklo veľmi rýchlym ochladením lávy. Hoci po technickej stránke nie je kryštálom, keďže ako sklo má amorfnú molekulárnu štruktúru, napriek tomu bol kultúrami celého sveta po tisícročia uctievaný ako nesmierne mocný kameň.

Obyvatelia predkoloniálneho Mexika obsidián používali a chovali v úcte pre mnohé účely, vzťahujúce sa k „dymovému zrkadlu“ – čo je odkaz na jeho schopnosť zrkadliť im „temné“ a „svetlé“ aspekty niečej povahy.

Vlastne aj v súčasnej „new-age“ kryštálovej múdrosti sa obsidián stále uznáva ako kameň, ktorý pracuje s tieňom. Je kameňom, ktorý si vyberáme, keď sme pripravení vidieť deformované aspekty ja, ktoré potrebujú odpustiť, napraviť, spojiť alebo uzdraviť.

Obsidián nie je jemný kameň pre účely dobrých pocitov, ale kameň, ktorý treba brať vážne.

Kameň je tiež  hlboko očisťujúci od tých aspektov, ktoré skrývame, pričom nám súčasne ponúka ochranný plášť, keď čelíme podsvetiu.

Číslo dva: Jadeit – „Kameň nesmrteľnosti“

7 kryštálov, ktoré musíte mať vo svojej zbierke

Jadeit je forma kremeňa, a preto ide o relatívne tvrdý a trvanlivý kameň s tvrdosťou 7 z 10-stupňovej Mohsovej stupnice tvrdosti (používanej na meranie relatívnej tvrdosti minerálov).

Tento kameň sa už dlho nachádza v liečebnom repertoári tradičnej čínskej medicíny a je uznávaný nielen ako kameň vitality, ale aj zvrchovanosti svojho ja.

Jeho tvrdosť sa často dáva do súvisu s večnosťou a ako taký sa jeho dar nesmrteľnosti vzťahuje nielen k vitalite fyzickej, ale aj vitalite duchovného ja.

Pearson uvádza, že podľa legendy vytvorila jadeit dávna dúha, čo vysvetľuje množstvo farieb, ktoré môže vytvárať, počnúc červenými, až po fialové, zelené a iné, hoci najznámejší je jadeit zelený.

Pridŕžajúc sa legendy o vzniku jadeitu z dúhy, spája sa tento s oblohou a nebeskými sférami, a preto sa považuje za kameň vnútorného vhľadu, vyšších sfér vedomia, snívania a za vynikajúci kameň pre snenie a meditáciu.

Z jadeitu sa často vyrezávajú archetypálne figúry ako draci, hady a ďalšie podobné ochranné mytologické bytosti. Môže slúžiť ako spojovací článok s duchovnými sprievodcami a pomocníkmi v iných sférach.

Číslo tri: Lapis lazuli – „Vševidiace oko“

7 kryštálov, ktoré musíte mať vo svojej zbierke

Ďalším kameňom, uctievaným už od dávnych čias, je lapis lazuli. Používali ho taoisti, európski umelci a Egypťania. Lapis už dávno púta predstavivosť a uznanie ľudí na celom svete.

Hoci technicky tiež nie je kryštál, lapis lazuli je metamorfovaný kameň, ktorý je zmesou mnohých druhov, ako sú tmavý indigovo modrý lazurit a zlatisto trblietavý železný pyrit. Biele škvrny prepožičiava tomuto kameňu kalcit a žily tohto kameňa môžu obsahovať aj iné zložky.

V súlade so svojím nebeským vzhľadom pripomínajúcim oblohu nám tento kameň slúži na pripomenutie toho, že sme prepojení s vyššími sférami a nebesami, ktoré vždy podporujú naše životy.

Je to na srdce zameraný kameň, ktorý tým, ktorí s ním pracujú, okamžite pomáha udržať si otvorenú myseľ. Toto duálne pochopenie vytvára harmóniu odhaľujúcu, že v živote žiadna skutočná konkurencia neexistuje, ale skôr pocit spojenia, ktorý nás všetkých spája.

A nakoniec Pearson poukazuje na to, že lapis lazuli je výnimočne dobrou voľbou pre zvýšenie schopností psychického vhľadu a intuície.

Číslo štyri: Smaragd – „Grál a Tabuľa“

7 kryštálov, ktoré musíte mať vo svojej zbierke

Smaragd je kameň hlboko poprepletaný s mystickou a skutočnou históriu alchýmie. Tento kameň je slávny tým, že z neho bola vyrytá tabuľa tajných univerzálnych vedomostí.

Táto legendárna Smaragdová tabuľa (alebo tiež doska) je základným zdrojom informácií o alchýmii formujúcich dokonca aj koncepty súčasnej západnej alchýmie.

Zbohom vysoký krvný tlak

Nie je náhoda, že smaragd sa stal zvoleným kameňom pre taký závažný výtvor, pretože tmavozelený zemský odtieň smaragdu ho dáva do prirodzeného súvisu so srdcovou čakrou. Dalo by sa povedať, že všetka skutočná alchýmia a transformácia sa začínajú v srdci.

Meditácia so smaragdom vám podľa Pearsona ukáže, na čom v tomto svete skutočne záleží – na láske. Srdce je miestom, kde sa stretávajú Nebo a Zem; je katalyzátorom všetkého dobra na svete.

Výskyt smaragdu v mystických legendách sa týmto nekončí. Smaragd sa všeobecne považuje za kameň, z ktorého bol vytesaný Svätý grál a použitý ako nádoba či pohár so zázračnou mocou.

Dokonca je spájaný s Luciferovou korunou v príbehu o jeho vyhnaní z neba. Príbeh pokračuje tým, že keď archanjel Michal zasiahol Luciferovu korunu, smaragd vypadol.

Záverečnou poznámkou k úžasným schopnostiam smaragdu je, že kameň predstavuje a podporuje zosobnenie pravdy.

Tí, čo so smaragdom pracujú, môžu rásť vo svojej autentickosti a schopnosti ukazovať sa v živote ako ich pravé ja s radikálnou otvorenosťou k iným.

Číslo päť: Kremeň – „Veľký krištáľ Atlantídy“

7 kryštálov, ktoré musíte mať vo svojej zbierke

Už keď počujeme slovo „krištáľ“, takmer stopercentne nám príde na um priezračný kryštál kremeňa. Naozaj, všetky formy kremeňa, pomerne tvrdého minerálu oxidu kremičitého, sú jedny z najrozšírenejších minerálov na Zemi.

Kremeň je základný kameň vo všetkých zmysloch toho slova, pretože zosilňuje každý iný kameň či vibráciu a dokáže k sebe priťahovať podobné vibrácie.

Je to vynikajúci kameň na použitie pre prácu so zákonom príťažlivosti, lebo sa dá nabiť akýmkoľvek zámerom, čo ho robí nesmierne univerzálnym.

Veľmi čistý kus kremeňa sa pri zasiahnutí slnečnými lúčmi stáva optickým hranolom. Je rád na slnečnom svetle a týmto spôsobom sa dá priamo nabíjať, na rozdiel od mnohých iných, menej priezračných kameňov.

Podobne ako laserový lúč, kremeň sám dokáže svetlo zaostrovať, koncentrovať, lámať a usmerňovať.

Čo sa týka príťažlivosti, čistý kremeň je vyhľadávaný metódami liečenia kryštálmi, lebo krištáľ umiestnený na konkrétne miesta tela bude zvolené miesto dobíjať energiou a dodávať mu životnú silu.

Kremeň dlhých a tenkých „prútikových“ tvarov sa dá používať v energetickej chirurgii a liečeniach na prerezávanie energetických vlákien a psychické liečenie.

Odrody kremeňa majú celý rad farieb a farba, ktorou sa prejavujú, môže slúžiť ako intuitívny vizuálny indikátor toho, ako by mohol kameň najlepšie poslúžiť.

Napríklad, dymový kvarcit býva hnedý, sivý alebo čierny. Tento druh kremeňa môže pôsobiť ako energetické vákuum pre zbavenie sa negatívnej energie alebo entít a je tiež uzemňujúci ako tmavá pôda Zeme.

Kremeňom je tiež veľký legendárny krištáľ Atlantídy známy svojím využitím v kryštálovej technológii. Podľa zachovaných legiend žili ľudia v čase Atlantídy v harmónii s okolitým svetom a silami prírody, do čoho patrilo aj dôverné spojenie s minerálnou ríšou.

Hovorí sa, že krištáľ sa v atlantskej spoločnosti používal k technologickým pokrokom, ako je čistá energia a spôsob ukladania a prenosu informácií.

Hovorí sa, že k pádu Atlantídy prispelo, alebo ho možno spôsobilo, egom poháňané zneužívanie kameňov k získaniu moci.

Číslo šesť: Ametyst „Kameň striedmosti“

7 kryštálov, ktoré musíte mať vo svojej zbierke

Ametyst je fialová forma kremeňa a ďalší veľmi obľúbený člen minerálnej ríše. Slovo ametyst je odvodené z gréckeho „amethustos“, čo znamenená „triezvy“.

Verilo sa, že kamenný kryštál sa sfarbil do purpurova slzami Dionýza, boha vína a zábavy. Skutočne sa už dlho spája so zbavením sa závislostí a ukončením negatívnych návykov.

Po energetickej stránke v sebe ametyst nesie schopnosť pomáhať v rozvíjaní striedmosti. Toto obzvlášť platí preto, lebo väčšina závislostí má na istej úrovni korene v pocite prázdnoty či izolácie od zdroja a výživy, ktorý môže človek pociťovať.

Ametyst preto nesie aj posolstvo, že božské sídli v každom z nás a aj pocit toho, že niekam patríme, že si niečo zaslúžime a schopnosť navrátiť sa k celistvosti.

Ametyst je svojím spojením s božským schopný transmutovať emócie a základnú energiu na vyššiu úroveň a nachádzať pokoj v každej situácii.

Číslo sedem: Diamant – „Neporaziteľný a Úder blesku“

7 kryštálov, ktoré musíte mať vo svojej zbierke

Diamant je celosvetovo veľmi žiadaný a obľúbený minerál cenený pre svoj jedinečný charakter. Zatiaľ čo väčšina kameňov je mineralogickou kombináciou dvoch alebo viacerých prvkov, diamant je len produktom uhlíka s najvyššou možnou tvrdosťou 10 na Mohsovej stupnici.

Jeho tvrdosť a chemická jednoduchosť naznačujú jeho povahu stálosti, sily a jednoduchosti.

Slovo diamant má tiež pôvod v gréčtine a pochádza zo slova „adamas“, čo znamená neskrotený alebo nepodrobený. Človek by mohol povedať, že je to nepremožiteľný kameň.

Zatiaľ čo on môže rezať iné kamene, žiadne iné kamene nemôžu rezať diamant. Táto energia dodáva človeku, ktorý s ním pracuje, istú neporaziteľnosť.

Nepremožiteľnosť vytvára práve duševné nastavenie, že ste nepremožiteľný a sila, ktorá ju privádza do života, je bezvýhradná láska.

Hoci má možno súčasný diamantový priemysel zdeformované korene a postupy, stále existujú veľmi rozumné dôvody pre spájanie diamantov s nepretrhnuteľnými putami lásky.

Silu a transformačné schopnosti diamantov je možné vidieť vďaka pochopeniu toho, ako vznikajú a preskúmaním prvkov, ktoré ho tvoria. Diamanty aj grafit sú formy uhlíka.

Grafit je natoľko mäkký, aby tvoril hrot ceruziek, ktoré používame v škole. Keď je ale uhlík vystavený neuveriteľnému tlaku v hĺbke Zeme, vtedy, a iba vtedy, sa môže zrodiť diamant.

Niečo také silné a jagavé ako diamant sa dá vytvoriť len vo chvíli intenzívnej horúčavy a tlaku. Energia diamantov nám slúži na pripomenutie toho, že chvíle najväčších výziev nás tvarujú k tomu, aby sme sa stali brilantnými vyjadreniami toho, kým sme.

Záver

Vyčerpávajúci zoznam kameňov by mohol predstavovať text rozsiahlejší než slávna smaragdová tabuľa.

Napriek tomu však Pearsonov zasvätený výskum vytvoril myslenie a ducha veľmi provokujúci prehľad 7 archetypálnych liečivých kameňov, ktorý je skvelým sprievodcom a štartovou čiarou vašej púte svetom kryštálov.

Zbohom vysoký krvný tlak

Zdroj: spiritsciencecentral.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Už len to nám ľuďom chýba, aby sme sa utiekali pod falošné sily nejakých mŕtvych kameňov, pod šamanské praktiky a falošných prorokov, ktorí sa v poslednej dobe vyrojili ako červy po daždi. Čo to musí byť za slaboduchého človeka, čo verí mŕtvemu kameňu, že mu pomôže sa uzdraviť, alebo že mu pomôže zbohatnúť pomocou povier a podvodných rituálov. Je veľkou hanbou, že Slováci od vekov katolícky národ sa utieka k špiritizmu, čarodejníctvu a iným falošným okultným rituálom a čiernej mágii.

Pridajte komentár

*