Táto zázračná bylinka opraví vaše poškodené DNA a spomalí starnutie

Print Friendly, PDF & Email

astragalus

Extrakt z koreňa tejto bylinky sa už po tisíce rokov používa v tradičnej čínskej medicíne ako adaptogén (látka, ktorá pomáha telu adaptovať sa na stres).

Okrem stresu má silné účinky aj proti infekciám respiračného systému a na reguláciu imunity.

K tomu zvyšuje množstvo bielych krviniek, stimuluje tvorbu protilátok a vytvára rezistenciu tela proti baktériám a vírusom.

Moderný výskum však začína potvrdzovať aj mnohé ďalšie účinky bylinky menom astragalus a to konkrétne na cukrovku, rakovinu, imunitný systém, opravu poškodenej DNA a proti starnutiu.

Existuje mnoho poddruhov astragalusu, no v medicíne sa najčastejšie využíva Astragalus membranaceus, čiže slovensky kozinec blanitý.

Cukrovka typu 2

Astragalus je veľmi vhodnou potravinou pre diabetikov.

Podľa nedávnej štúdie znižuje polysacharid nachádzajúci sa v tejto bylinke krvnú glukózu a výrazne zlepšuje citlivosť organizmu na inzulín.

Okrem toho obsahuje saponíny, flavonoidy a ďalšie polysacharidy. Ide všetko o látky, ktoré sú efektívne pri regulácii tak cukrovky typu 1, ako aj cukrovky typu 2.

Vďaka svojim antidiabetickým účinkom sa tak astragalus ukazuje ako potenciálna liečba cukrovky v budúcnosti.

Dekompozícia rakoviny

V čínskej ľudovej medicíne sa astragalus často využíva pri liečbe rakoviny pečene.

V jednej štúdii bol dokonca schopný obnoviť funkciu imunitného systému u 90% onkologických pacientov!

Zvyčajne sa pri liečbe rakoviny používa vo forme čaju.

Na 1 liter vody použite 50 gramov sušeného koreňa astragalusu. Tento čaj potom pite v priebehu dňa. Časom by sa nádory na pečeni mali zmenšiť, až úplne zmiznúť.

Podpora imunity

Koreň astragalusu predlžuje život onkologických pacientov. Dosahuje to hlavne tým, že posilňuje ich imunitný systém a tiež zastavuje rakovinový rast.

Zistilo sa, že zvyšuje množstvo kmeňových buniek v kostnej dreni a lymfatickom systéme a tiež podporuje dospievanie imunitných buniek.

Prírodná liečba osteoartritídy

Navyše dokáže prepínať imunitné bunky, ktoré sa nachádzali v stave „odpočinku“, do módu zvýšenej aktivity.

Opravuje poškodenia v DNA

Astragalus sa stal v súčasnosti veľmi populárnym aj vďaka zisteniu, že zabezpečuje integritu DNA pomocou ochrany telomérov pred degeneráciou.

Predlžuje tak životnosť buniek, ich schopnosť obnovy a tým, v konečnom dôsledku, aj dlhovekosť.

Počas delenia buniek jednou z úloh telomérov je udržiavať DNA pohromade. Po každom delení sa teloméry postupne skracujú, až napokon sú tak malé, že už nie sú schopné plniť svoju úlohu. Bunka vtedy zomiera v procese nazvanom apoptóza.

Výskum ukázal, že procesy bunkovej smrti sú spájané so starnutím a rakovinou.

Pôsobí proti starnutiu

Astragalus je široko známy pre svoje účinky proti starnutiu. Astragaluscan, účinná látka v tejto bylinke, pomáha výrazne redukovať prejavy starnutia a podporuje obnovu rastu rôznych tkanív.

Navyše, má aj pomerne významné antioxidačné vlastnosti pri eliminácii voľných radikálov.

Ako už bolo spomenuté, chráni predovšetkým teloméry v rámci DNA a taktiež napráva degenerácie, ktoré na génoch vznikajú v dôsledku procesu starnutia.

Spracoval: Badatel.netPodobné články

Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky môžu vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie.

 

Pridajte komentár

*