Zázračná bylinka, čo opravuje poškodené DNA a spomaľuje starnutie


Print Friendly, PDF & Email

Extrakt z jej koreňa sa už tisíce rokov používa v tradičnej čínskej medicíne ako adaptogén, čiže látka, ktorá pomáha telu adaptovať sa na záťaž a stres.

Okrem toho má aj množstvo ďalších zdravotných účinkov, ako napríklad proti infekciám respiračného systému či na reguláciu imunity. Zvyšuje tiež množstvo bielych krviniek, stimuluje tvorbu protilátok a vytvára rezistenciu tela proti baktériám a vírusom.

Malý zázrak prírody – astragalus

Moderný výskum začína v súčasnosti potvrdzovať aj mnohé ďalšie účinky bylinky menom astragalus.

Zistilo sa, že pozitívne vplýva aj na cukrovku, rakovinu, imunitný systém, opravu poškodenej DNA a proti starnutiu.

Existuje mnoho poddruhov astragalusu, no v medicíne sa najčastejšie využíva Astragalus membranaceus, čiže slovensky kozinec blanitý.

Poďme sa teraz bližšie pozrieť na 5 jej ďalších úžasných zdravotných prínosov pre ľudské telo:

1. Cukrovka typu 2

Astragalus je veľmi vhodnou potravinou pre diabetikov.

Podľa nedávnej štúdie znižuje polysacharid nachádzajúci sa v tejto bylinke krvnú glukózu a výrazne zlepšuje citlivosť organizmu na inzulín.

Okrem toho obsahuje saponíny, flavonoidy a ďalšie polysacharidy. Ide všetko o látky, ktoré sú efektívne pri regulácii tak cukrovky typu 1, ako aj cukrovky typu 2.

Vďaka svojim antidiabetickým účinkom sa tak astragalus ukazuje ako potenciálna liečba cukrovky v budúcnosti.

2. Dekompozícia rakoviny

V čínskej ľudovej medicíne sa astragalus často využíva pri liečbe rakoviny pečene. V jednej štúdii bol dokonca schopný obnoviť funkciu imunitného systému u 90% onkologických pacientov!

Zvyčajne sa pri liečbe rakoviny používa vo forme čaju.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Na 1 liter vody použite 50 gramov sušeného koreňa astragalusu. Tento čaj potom pite v priebehu dňa. Časom by sa nádory na pečeni mali zmenšiť, až úplne zmiznúť.

3. Podpora imunity

Koreň astragalusu predlžuje život onkologických pacientov. Dosahuje to hlavne tým, že posilňuje ich imunitný systém a tiež zastavuje rakovinový rast.

Vedci odhalili, že zvyšuje množstvo kmeňových buniek v kostnej dreni a lymfatickom systéme a tiež, že podporuje dospievanie imunitných buniek.

Navyše dokáže prepínať imunitné bunky, ktoré sa nachádzali v stave „odpočinku“, do módu zvýšenej aktivity.

4. Opravuje poškodenia v DNA

Astragalus sa stal v súčasnosti veľmi populárnym aj vďaka zisteniu, že zabezpečuje integritu DNA pomocou ochrany telomérov pred degeneráciou.

Predlžuje tak životnosť buniek, ich schopnosť obnovy a tým, v konečnom dôsledku, aj dlhovekosť.

Počas delenia buniek jednou z úloh telomérov je udržiavať DNA pohromade. Po každom delení sa teloméry postupne skracujú, až napokon sú tak malé, že už nie sú schopné plniť svoju úlohu. Bunka vtedy zomiera v procese nazvanom apoptóza.

Výskum ukázal, že procesy bunkovej smrti sú spájané so starnutím a rakovinou.

5. Pôsobí proti starnutiu

Astragalus je široko známy pre svoje účinky proti starnutiu. Astragaluscan, účinná látka v tejto bylinke, pomáha výrazne redukovať prejavy starnutia a podporuje obnovu rastu rôznych tkanív.

Navyše, má aj pomerne významné antioxidačné vlastnosti pri eliminácii voľných radikálov.

Ako už bolo spomenuté, chráni predovšetkým teloméry v rámci DNA a taktiež napráva degenerácie, ktoré na génoch vznikajú v dôsledku procesu starnutia.

Liečba osteoporózy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. ďakujem za info. čokoľvek čo bude opravovať DNA bude pre nás dobré do budúcnosti – vzhľadom na to, že sa druhá strana chystá robiť zásahy (alebo už robí) do našej DNA

  2. Kde seženu sazenice a návod na pěstování a užívání ?
    Děkuji za info.

Pridajte komentár

*