Hlavným účelom vakcín proti COVID-19 je pretrhnúť spojenie medzi vašou dušou a vyšším vedomím (Bohom).

Zázračná bylinka, čo opravuje poškodené DNA a spomaľuje starnutie

Print Friendly, PDF & Email

Extrakt z jej koreňa sa už tisíce rokov používa v tradičnej čínskej medicíne ako adaptogén, čiže látka, ktorá pomáha telu adaptovať sa na záťaž a stres.

Okrem toho má aj množstvo ďalších zdravotných účinkov, ako napríklad proti infekciám respiračného systému či na reguláciu imunity. Zvyšuje tiež množstvo bielych krviniek, stimuluje tvorbu protilátok a vytvára rezistenciu tela proti baktériám a vírusom.

Malý zázrak prírody – astragalus

Moderný výskum začína v súčasnosti potvrdzovať aj mnohé ďalšie účinky bylinky menom astragalus.

Zistilo sa, že pozitívne vplýva aj na cukrovku, rakovinu, imunitný systém, opravu poškodenej DNA a proti starnutiu.

Existuje mnoho poddruhov astragalusu, no v medicíne sa najčastejšie využíva Astragalus membranaceus, čiže slovensky kozinec blanitý.

Poďme sa teraz bližšie pozrieť na 5 jej ďalších úžasných zdravotných prínosov pre ľudské telo:

1. Cukrovka typu 2

Astragalus je veľmi vhodnou potravinou pre diabetikov.

Podľa nedávnej štúdie znižuje polysacharid nachádzajúci sa v tejto bylinke krvnú glukózu a výrazne zlepšuje citlivosť organizmu na inzulín.

Okrem toho obsahuje saponíny, flavonoidy a ďalšie polysacharidy. Ide všetko o látky, ktoré sú efektívne pri regulácii tak cukrovky typu 1, ako aj cukrovky typu 2.

Vďaka svojim antidiabetickým účinkom sa tak astragalus ukazuje ako potenciálna liečba cukrovky v budúcnosti.

2. Dekompozícia rakoviny

V čínskej ľudovej medicíne sa astragalus často využíva pri liečbe rakoviny pečene. V jednej štúdii bol dokonca schopný obnoviť funkciu imunitného systému u 90% onkologických pacientov!

Zvyčajne sa pri liečbe rakoviny používa vo forme čaju.

Na 1 liter vody použite 50 gramov sušeného koreňa astragalusu. Tento čaj potom pite v priebehu dňa. Časom by sa nádory na pečeni mali zmenšiť, až úplne zmiznúť.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

3. Podpora imunity

Koreň astragalusu predlžuje život onkologických pacientov. Dosahuje to hlavne tým, že posilňuje ich imunitný systém a tiež zastavuje rakovinový rast.

Vedci odhalili, že zvyšuje množstvo kmeňových buniek v kostnej dreni a lymfatickom systéme a tiež, že podporuje dospievanie imunitných buniek.

Navyše dokáže prepínať imunitné bunky, ktoré sa nachádzali v stave „odpočinku“, do módu zvýšenej aktivity.

4. Opravuje poškodenia v DNA

Astragalus sa stal v súčasnosti veľmi populárnym aj vďaka zisteniu, že zabezpečuje integritu DNA pomocou ochrany telomérov pred degeneráciou.

Predlžuje tak životnosť buniek, ich schopnosť obnovy a tým, v konečnom dôsledku, aj dlhovekosť.

Počas delenia buniek jednou z úloh telomérov je udržiavať DNA pohromade. Po každom delení sa teloméry postupne skracujú, až napokon sú tak malé, že už nie sú schopné plniť svoju úlohu. Bunka vtedy zomiera v procese nazvanom apoptóza.

Výskum ukázal, že procesy bunkovej smrti sú spájané so starnutím a rakovinou.

5. Pôsobí proti starnutiu

Astragalus je široko známy pre svoje účinky proti starnutiu. Astragaluscan, účinná látka v tejto bylinke, pomáha výrazne redukovať prejavy starnutia a podporuje obnovu rastu rôznych tkanív.

Navyše, má aj pomerne významné antioxidačné vlastnosti pri eliminácii voľných radikálov.

Ako už bolo spomenuté, chráni predovšetkým teloméry v rámci DNA a taktiež napráva degenerácie, ktoré na génoch vznikajú v dôsledku procesu starnutia.

Zbohom vysoký krvný tlak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace článkyUpozornenie: Tento článok je názorom jeho autora a v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky a komentáre môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. ďakujem za info. čokoľvek čo bude opravovať DNA bude pre nás dobré do budúcnosti – vzhľadom na to, že sa druhá strana chystá robiť zásahy (alebo už robí) do našej DNA

  2. Kde seženu sazenice a návod na pěstování a užívání ?
    Děkuji za info.

Pridajte komentár

*