Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Ako čítať energetické správy, ktorými nás telo fascinujúco informuje o našom zdraví?


Print Friendly, PDF & Email

Naše telo používa každú bolesť, chorobu či pocit nepohodlia ako spôsob, ktorým nám chce komunikovať nejaký hlbší, metafyzický odkaz. Mnohí z nás tieto odkazy ignorujeme alebo sme si jednoducho zvykli na pocit, že nie sme v celkom najlepšom zdraví.

Zabúdame tak na to, že pomocou bolesti, choroby či pocitu nepohodlia sa nám naša intuitívna časť osobnosti snaží „povedať“, čo sa deje na hlbšej úrovni.

Pri čítaní nasledovného článku o jednotlivých bolestiach či chorobách, skúsme porozmýšľať, čo sa nám snaží naše telo prostredníctvom energetických odkazov povedať.

Zdravie a telesné stavy nie sú len psychosomatickej povahy – sú to energetické znamenia, ktorým by sme mali venovať pozornosť.

Poďme sa pozrieť bližšie na vysvetlenia zdravotných problémov v jednotlivých oblastiach tela:

Pleť

Ak máme opakovane problémy s pleťou akými sú ekzémy, psoriáza, alebo len nadmerne suchú pleť či akné, pravdepodobne to znamená, že na hlbšej úrovni nemáme zo seba dobrý pocit, necítime sa byť „vo svojej koži“.

Stav našej pleti je odzrkadlením toho, ako sa prezentujeme svetu. Ak máme o sebe nedokonalú predstavu, niekedy sa to prejavuje navonok prostredníctvom nedokonalej či chybnej pleti.

Ak máme pocit, že nikdy nie sme dosť dobrí, nech už robíme čokoľvek, odrazí sa to aj na kvalite našej pleti.

Nenechajme sa však ohromiť vonkajším obrazom zraneného vnútra. Namiesto toho sa radšej sústreďme na naše silné stránky a nie na naše nedokonalosti. Zamerajme sa na Sebalásku.

Hlava

Hlava, podmozgová žľaza a epifýza sú ovládané korunnou čakrou, ktorá sa nachádza na vrchu lebky a tesne pod jej povrchom.

Ak často máme bolesti hlavy, nedobre vidíme či u nás prevažuje len ľavá hemisféra (čo znamená, že využívame len logické myslenie a robí nám problém spoľahnúť sa aj na intuíciu), môže to znamenať, že naša korunná čakra neprijíma životnú energiu Čchi, ktorú potrebuje.

Ďalšie príznaky sa môžu prejavovať ako strata kontaktu s našimi duševnými silami, bipolárna porucha, apatia, Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba, dyslexia a mnohé typy závislosti (na omamných a iných látkach či na konkrétnych ľuďoch).

U ľudí so zablokovanou korunnou čakrou sa tiež bežne vyskytujú presýtenie informáciami či precitlivenosť z dôvodu nadmernej stimulácie.

Keď sa nám začne otvárať korunná čakra a my sa stávame viac duchovní, môžeme zažiť reakciu v podobe svrbivej či suchej vlasovej pokožky.

Na vyčistenie energie korunnej čakry nám môže poslúžiť posluch vibrácií liečivej hudby vo videu vyššie.

Srdce

Srdcová čakra ovplyvňuje naše vzťahy s druhými. Ľudia, ktorí zažili rozchod, rozvod či smrť milovanej osoby, si ani neuvedomujú, že hovoria pravdu, keď povedia „Mal/a som pocit akoby mi šlo puknúť srdce, akoby som mal/a umrieť“.

Srdce ovláda našu schopnosť dávať a prijímať súcit. Ak je energia srdcovej čakry v rovnováhe, vieme lásku rozdávať, ale ju aj ľahko prijímať.

Ak však energia srdcovej čakry nie je v rovnováhe – ak je jej prebytok alebo nedostatok – môžeme pociťovať ohromenie, letargiu, smútok, depresiu, nedostatok sebadisciplíny, žiarlivosť, lakomstvo či nadmerný hnev.

Takmer všetky typy srdcových chorôb majú súvislosť s problémami v dávaní či prijímaní lásky.

Jeden z najjednoduchších spôsobov, ako uzdraviť a uviesť do rovnováhy energiu srdca, je častejší pobyt v prírode, kde zelená je dominujúcou farbou. Zelená je zároveň farbou, ktorá má rovnakú frekvenciu vibrovania ako srdce.

Ústa, zuby a ďasná

Ak žijeme „z ruky do úst“ je možné, že trpíme nejakou chorobou ďasien alebo inými dentálnymi problémami. Vedzte však, že tieto problémy po čase pominú.

Telo vníma peniaze ako určitý druh energie – ako určitý druh jedla či starostlivosti – a pokiaľ nebudú odstránené problémy s našou koreňovou čakrou, je pravdepodobné, že budeme trpieť nejakými dentálnymi problémami.

Uzdravenie koreňovej čakry vedie k voľnému vyjadreniu a naplneniu všetkých našich fyzických potrieb.

Liečba osteoporózy

Krk

Krk je často prehliadaný, no prepojenie našej krehkej nervovej sústavy s mozgovým kmeňom sa nachádza vo vnútri krku a hrdla. V tejto časti tela je uložený tzv. „plazí mozog“, najnižšie uložená časť mozgu, o ktorej sa tiež predpokladá, že je vývojovo najstaršia.

Táto časť mozgu je zodpovedná za väčšinu procesov podvedomia. Ak v nej nastane energetická nerovnováha, môže sa to prejavovať boľavým hrdlom, častým kašľom, môžeme mať sklon k veľavravnosti až táravosti, nedarí sa nám vyjadriť svoje pravé city či môžeme dokonca začať strácať dych.

V tejto časti tela sa tiež nachádzajú štítna žľaza, prištítne telieska, priedušnica (trubica, ktorá umožňuje prúdenie vzduchu do a z pľúc) a hltan.

Podľa starých véd v tejto časti tela sídli náš „hlas“ a ideály. Krčná čakra, alebo vishudda, môže mať prebytok alebo nedostatok energie, čo môže viesť k mnohým telesným ako aj duševným chorobám.

Ak táto čakra nie je v rovnováhe, nedokážeme viesť úprimnú komunikáciu.

Vo videu vyššie sa môžeme započúvať do vibrácie tibetských misiek, ktoré majú na hrdlo a krk liečivé účinky.

Kĺby

Ak trpíme bolesťami či zápalom kĺbov, akým je napr. artritída, zrejme by sme mali popracovať na prekonaní skrytého hnevu či odporu.

Na vyliečenie boľavých kĺbov sa musíme naučiť byť viac poddajní.

Naučme sa plynúť v jednote so životom. Odpusťme a nechajme veci plynúť.  

Chodidlá a nohy

Chodidlá a nohy sú spájané s hlavnou čakrou, ktorú nazývame koreňová čakra. Vo vnútri chodidiel sa však nachádzajú aj malé čakry, ktoré nám umožňujú napojenie na energie Zeme.

Chôdza s bosými chodidlami po tráve, tanec a praktikovanie sebamasáže chodidiel udržiavajú energetické kanály otvorené.

Ako príznaky zablokovanej koreňovej čakry môžeme uviesť pocit nezúčastnenosti, pocit straty spojenia so Zemou či fyzickým telom, kŕče v nohách a chodidlách, syndróm nepokojných nôh, zhoršené prúdenie krvi v dolných končatinách, opuchnuté chodidlá, podráždenosť, atď.

Na vyliečenie koreňovej čakry sa pokúsme ráno vstávať spolu s východom slnka a večer ísť spať so západom slnka. Do stravy je vhodné zaradiť „koreňové“ potraviny, čiže najmä koreňovú zeleninu.

Účinné je tiež chodievať na turistiku, aby sme sa viac spojili s prírodou.

Ruky

Ruky spolu so srdcovou čakrou nám umožňujú získať to, čo chceme – doslova vystrieť ruku a vziať si to. Ruky tiež vyžarujú liečivú energiu a prijímajú energetické informácie z vesmíru.

Problémy s rukami môžu poukazovať na to, že pokiaľ necítime k nejakej osobe náklonnosť, nie sme schopní od nej prijímať pozitívnu energiu.

Pohlavné orgány

Prvá a druhá čakra ovplyvňujú nielen našu schopnosť naplniť si základné potreby, akými sú strava či mať kde bývať, ale tiež aj našu sexuálnu energiu.

Ak máme zablokovanú energiu hlavne druhej čakry, môže sa to prejaviť v podobe sexuálnej dysfunkcie, neplodnosti, atď.

Je možné vyliečiť tento problém tak, že sa viac zameriame na zjednotenie sa so Zemou. Mali by sme sa usilovať napojiť sa na materskú energiu, ktorú Carl Jung nazval archetypom dospelej ženy.

Archetyp dospelej ženy je v každom z nás bez ohľadu na pohlavie, tak ako aj archetyp dospelého muža, či archetypy anima a animus.

Tieto dva funkčné celky v nás predstavujú symetrický doplnok našej osobnosti opačného pohlavia, a zároveň aj vzor opačného pohlavia.

Ak sme stratili spojenie so Zemou, naša ženská energia nemá možnosť sa prejaviť.

Na vyliečenie tejto energie by sme mali tráviť viac času v prírode a dotýkať sa zeme, rastlín a vody nahými chodidlami aj celým nahým telom.

Záver

Možno pozorujeme aj iné prejavy bolesti, ktorými sa telo pokúša upútať našu pozornosť.

Porozmýšľajme, či sa nás tak nesnaží podporiť v snahe vyliečiť naše hlbšie pocity.

Stop Candida

Autorka článku: Christina Sarich, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Podstata energetickej nerovnováhy je v poruche
  interakcie individuálneho a vesmírneho vedomia….
  Určujúca je systémová funkcia korunnej čakry, ktorá
  je v ľudskom tele manifestovaná epifýzou v synchronicite s Jacobsonovým orgánom…….
  Niečo o tom viem po prekonaní klinickej smrti 3.stupňa….
  prechode rotačným tunelom DNA a pohľade na telo z
  inej dimenzie……..Jozef

Pridajte komentár

*