Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Prvýkrát v histórii súdia miliardársku rodinu kvôli smrtiacemu lieku OxyContin


Print Friendly, PDF & Email

Prvýkrát v histórii sa súdny dvor zameriava na miliardársku rodinu OxyContin kvôli vyvolaniu opiátovej epidémie

Dôležitý súdny proces je prvý svojho druhu v USA. Označil skutočných vlastníkov spoločnosti Purdue Pharma, ktorí vyrábajú smrtiaci liek OxyContin za úlohu, ktorú zohrali v opiátovej epidémii.

Členovia rodiny Sackler, ktorí zarobili miliardy peňazí výrobou smrtiaceho lieku OxyContin, sú pravdepodobne zodpovední za viacero úmrtí, než koľko spôsobil akýkoľvek mexický drogový kartel.

Namiesto toho, aby sa schovávali vo svojich luxusných domoch pred prenasledujúcimi agentmi federálnej polície, oni si mädlili ruky s členmi Kongresu. Teraz je však táto rodina, prvýkrát v histórii, stredobodom významného súdneho sporu, v ktorom sú obvinení za škody, ktoré vedome spôsobili svojimi výrobkami.

Nedávno podal americký štát Massachusetts žalobu proti Sacklerovcom, rodine multimiliárdárov za to, že nimi vyrábaný liek OxyContin rozpútal jednu z najhorších epidémií závislostí a predávkovania v histórii.

V súdnom procese je obvinená spoločnosť Purdue Pharma a jej dediči, za vytvorenie „siete nelegálneho podvodu“, ktorou podnietili smrtiacu krízu, v ktorej sa Západ momentálne nachádza.

To, čím sa líši tento súdny spor od množstva iných súdnych sporov vedeným proti výrobcom opiátov (vrátane niekoľkých z nich, ktoré sú vedené proti spoločnosti Purdue), je to, že tento súdny spor sa stal medzníkom vďaka pomenovaniu konkrétnych osôb, ktoré vedú predmetnú spoločnosť.

To znamená, že tentokrát pôjde o vyvodzovanie osobnej zodpovednosti.

Podľa Maury Healy, prokurátorky štátu Massachusetts, žaloba označuje 16 súčasných a bývalých vedúcich pracovníkov, ako aj členov správnej rady, vrátane generálneho riaditeľa spoločnosti Craiga Landaua a ešte aj ôsmich členov troch generácií rodiny Sacklerovcov, ktorí vlastnia spoločnosť Purdue Pharma.

Spoločnosť Purdue Pharma a jej vedúci pracovníci vybudovali niekoľkomiliardový biznis.

Generálna prokurátorka Maura T. Healey zažalovala výrobcu OxyContin Purdue Pharma. Tvrdí, že spoločnosť a jej vedenie sa vedome podieľali na „ilegálnom“ systéme, ktorý zavádzal lekárov a spotrebiteľov.

Podľa The Guardian žaloba tvrdí, že Purdue Pharma oklamala pacientov a lekárov tým, že neuvádzala alebo nesprávne uvádzala riziká, ktoré spôsobujú opiáty.

Spoločnosť podľa obžaloby vyvíjala nátlak na lekárov, aby pacientom predpisovali lieky na čas dlhší, než je potrebné a tiež, aby ich predpisovali cielene a vo zvýšenej miere zraniteľným skupinám obyvateľstva, osobitne starším ľuďom a vojnovým veteránom.

Healey k tejto veci v utorok uviedla: „Ich stratégia bola jednoduchá: čím viac liekov predávali, tým viac peňazí zarobili, a tým viac ľudí zomrelo.“

V ten istý deň, spoločnosť Purdue Pharma vo svojej reakcii na súdny spor, poprela všetky obvinenia.

Spoločnosť vo svojom vyhlásení uviedla:

„Zdieľame obavy generálneho prokurátora v súvislosti s opiátovou krízou. Sme však sklamaní z toho, že napriek našej dobrej vôli rokovať s viacerými štátmi, sa štát rozhodol pokračovať v nákladnom a zdĺhavom súdnom procese.

My aj naďalej budeme spolupracovať so štátmi na tom, aby sme spoločne dospeli k zmysluplným riešeniam.“

Podľa správ v samotnom štáte Massachusetts, iba za posledné desaťročie, spoločnosť predala 70 miliónov dávok opiátov na predpis a na ziskoch zarobila viac ako pol miliardy amerických dolárov.

„Boli to práve výkonní riaditelia spoločnosti Purdue Pharma, ktorí viedli a riadili tento nezákonný obchodný model, ľudí viedli k závislostiam a podvodom s cieľom obohatiť niekoľko sebe blízkych ľudí, a zároveň za sebou zanechať cestu ničenia a deštrukcie,“ uviedla Healey.

Podľa Healey viac ako 670 obyvateľov Massachusetts zomrelo výhradne v dôsledku užívania liekov, ktoré vyrába rodina Sacklerovcov.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Spoločnosť Purdue Pharma spolu s niekoľkými ďalšími spoločnosťami, ktoré vedome nanucovali opiáty na ľudí, ktorí ich nepotrebovali, čelia viac ako 300 súdnym sporom, ktoré proti nim podali úrady miest a krajov v celej krajine.

Toto je však po prvýkrát, že sa spor týka konkrétnych osôb, ktorí mimoriadne zbohatli hlavne vďaka predaju tohto lieku – drogy.

Podľa The Guardian sú z rodiny Sackler žalovaní títo jej členovia:

  • Theresa a Beverly, vdovy po bratoch Mortimerovi a Raymondovi Sacklerových, ktorí vybudovali z tejto spoločnosti narkotického giganta
  • Ilene, Kathe a Mortimer David Alfons Sacklerovi – trojica z Mortimerových detí
  • Jonathan a Richard Sackler – dvaja synovia Raymonda Sacklera
  • David Sackler – Raymondov vnuk.

Podľa Forbes, títo rodinní príslušníci a mnohí z ich súrodencov a detí spoločne vlastnia 13 miliárd dolárov. Obrovská väčšina tohto majetku bola získaná z predaja OxyContinu.

Rozhádaní rodinní príslušníci väčšinou odmietali hovoriť o opiátovej kríze a snažia sa vyhnúť diskusiám o svojich väzbách na túto krízu.

Ako o tom už informoval TFTP, Purdue Pharma, pod vedením bratov Arthura, Raymonda a Mortimera Sacklera, začali propagačnú kampaň na presadzovanie predaja svojho nového lieku spôsobom, aký je popísaný v Americkom žurnále o verejnom zdraví (American Journal of Public Health), v článku s názvom „Propagácia a marketing OxyContinu: komerčné víťazstvo, tragédia verejného zdravia.“

Jedným z hlavných poslaní spoločnosti Purdue Pharma bolo identifikovať všetkých tých lekárov celej Ameriky, ktorí predpisujú najviac liekov proti bolesti a strategicky im priamym predajom predávať tento liek ako bezpečnú alternatívu k iným liekom proti bolestiam.

The Los Angeles Times (LA Times) uvádza:

„Vyšetrovanie, ktoré realizovali Times a publikoval v júli, odhalilo, že interný bezpečnostný tím v Purdue Pharma, viac ako desať rokov sledoval lekárov a lekárne, o ktorých sa predpokladalo, že by mohli spolupracovať s predajcami a závislými.

V prípade okruhu L.A., zločinci v roku 2008 zriadili falošnú kliniku v blízkosti parku MacArthur a spolupracovali so skorumpovanými lekármi a lekárňami s cieľom získania odbytu liekov na dobu dlhšiu ako 18 mesiacov.

Manažérka predaja Purdue, ktorá bola vyslaná na vyšetrenie veľkého množstva vypísaných receptov na klinike, našla rozostavanú budovu, stráženú drsnými chlapmi.

Potom naliehala na vedúcich pracovníkov, aby upozornili úrad na boj proti drogám a dodala, že je „celkom isté, že ide o organizovaný drogový kruh.“

Napriek jej sťažnostiam a ďalším dôkazom naznačujúcim, že tabletky sa prelievajú do rúk zločincov, predstavitelia spoločnosti to nepostúpili na príslušné úrady.

Urobili to až o niekoľko rokov neskôr, keď už bol drogový kruh mimo podnikania a jeho lídri obžalovaní. Dovtedy sa do nelegálnej siete dostalo 1,1 milióna tabletiek.“

Tieto znepokojivé odhalenia sa objavili až po predchádzajúcom vyšetrovaní, ktorým sa zistilo, že Purdue si udržiavala tajnú databázu s 1800 podozrivými lekármi, ale asi len 10 % z nich bolo nahlásených orgánom činným v trestnom konaní.

Keď začali lekári s prehľadnou ľahkosťou posúvať tento nový liek/drogu, tieto tabletky s vysokou dávkou účinnej látky sa stali metlami hlavných ulíc Ameriky.

Užívatelia drog si čoraz viac vyhľadávali OxyContin kvôli jeho silným a euforickým účinkom, ktoré sú porovnateľné s heroínom, ale ktorých účinok údajne trvá viac ako osem hodín.

Namiesto toho, aby došlo k vyšetrovaniu spoločnosti z dôvodu jej zjavnej a nebezpečnej taktiky, vláda a vysoký manažment ich privítal do svojich radov. Dokonca aj po tuctoch súdnych sporov, ktoré odhalili túto korupciu, Správa potravín a liečiv USA (FDA) úplne nezodpovedným a pokryteckým spôsobom schválila opatrenie na poskytnutie OxyContinu deťom.

Skutočnosť, že niektorí ľudia môžu slobodne uvádzať na trh potenciálne smrtiace drogy, zatiaľ čo iní sú vrhnutí za mreže za rovnakú činnosť, len zdôrazňuje, že nie všetci ľudia sú si rovnakí v očiach štátu alebo práva.

Dúfajme, že nastal medzník, ktorý odhalí túto zákernú paradigmu.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Dávno známa vec, že spravodlivosť pre všetkých je mýtus, ako taká nikdy neexistovala a existovať nebude. Takže áno, „nie všetci ľudia sú si rovnakí v očiach štátu a práva“. Je veľmi pravdepodobné, že prípad „Sackler“ nie je vo farmaceutickom priemysle ojedinelý ale iba jediný trestne stíhaný.

Pridajte komentár

*