Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Jedna americká škola nahradila trest zostania po škole meditáciou a výsledky sú fenomenálne


Print Friendly, PDF & Email

Jedna americká škola nahradila trest zostania po škole meditáciou a výsledky sú fenomenálne

Čo by ste robili, keby ste boli školský učiteľ a vaši žiaci by začali byť neposlušní?

Tradiční učitelia by ich v závislosti na situácii s najväčšou pravdepodobnosťou nechali po škole, alebo by ich dokonca vylúčili zo školy.

Väčšina ľudí by neposlušných študentov neprivádzala k disciplíne tým, že by im kázali posadiť sa a meditovať.

Avšak nová stratégia na Základnej škole Roberta W. Colemana v Marylandskom Baltimore urobila presne to.

Výsledok pokusu

Výsledkom tohto ich pokusu je, že od začiatku minulého roka nevylúčila základná škola ani jedného žiaka. Ich nová metóda znášania dôsledkov očividne funguje.

Škola sa rozhodla zamerať na meditáciu ako nový spôsob trestu pre neposlušných žiakov.

Namiesto toho, aby ich zakaždým, keď neposlúchajú, vykazovali z triedy na chodbu alebo do riaditeľne, posielajú ich do „Miestnosti uvedomovania si prítomnej chvíle“.

Z tohto programu má škola aj slušný hmotný prínos.

Základná škola Roberta W. Colemana mala za minulý rok a zatiaľ počas tohto roku nulový počet vylúčených žiakov.

Medzitým susedná stredná škola Pattersona Parka, ktorá tiež využíva meditačné programy, uviedla pokles miery vylúčení a zlepšenie dochádzky!

Odkedy je tu táto nová metóda, deti do školy chodiť chcú!

Záver

Dúfam, že túto novú metódu trestu pre neposlušné deti dokážu využiť všetky školy, snáď aj u nás na Slovensku.

Ak to považujete za dobrú myšlienku, zdieľajte, prosím, tento článok so svojou rodinou a priateľmi!

Prírodná liečba osteoartritídy

Zdroj: upworthy.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Už vidím jak neposlušný žák na čísi rozkaz medituje.

  • Môj syn už na 1. stupni ZŠ chodil do triedy, ktorú nik nechcel učiť. Krik sa aj počas vyučovania ozýval až von a triedna kniha bola kompletne, do posledného voľného miesta zapísaná poznámkami už v októbri.
   Nový školský rok, ďalšia nová učiteľka. Čerstvá absolventka fakulty. Už v prvých týždňoch v triede vládlo ticho, sem-tam sa ozval zborový smiech. Výrazne sa zlepšil prospech detí, triedna kniha aj na konci roku čistá, bez jedinej poznámky. Na rodičovských združeniach opakovane namiesto neustálych ponôs – pochvaly.
   Radosť z obľúbenej učiteľky po roku pominula: pani učiteľka dostala ponuku učiť na gymnáziu a už o rok neskôr strednej škole túto zázračnú stvoru vyfúkla pedagogická fakulta. Ešte niekoľko rokov si môj syn s „učkou“ vymieňal esemesky k meninám; a nielen on.
   Neviem, aký druh psychohygieny mladučká pani učiteľka na hodinách používala, ale zaberalo to. Trest ešte nikdy nikoho neprevychoval k lepšiemu. Ale pochopenie a prijatie dieťaťa, aj s jeho chybami – áno.

   Môj (už dospelý) syn – čisto racionálny typ – ma prekvapivo už dlhší čas nahovára na meditáciu. Žiaľ, nejde mi to – rozum mi neustále brúsi kade-tade. Niečo pozitívne však asi na tom bude, holistická medicína sa nezvykne mýliť. A psychológia – tak to je mocná čarodejka!

 2. …možno si konečne v kľude ľahne a pospí si, čo sa mu zrejme doma nepodarí…

 3. Pari Špekulantka

  Byť žiakom, naschvál som neposlušna, aby som sa mohla uliat z hodiny v miestnosti prítomného okamihu.?

 4. Dostať sa do stavu meditácie len tak na počkanie, na rozkaz, no neviem. Meditácia slúži hlavne na upokojenie mysle, nemení charakter a správanie človeka do takej miery, aby sa z čerta stal aniel, keď to poviem tak ľudovo. Ak by to bolo také účinné a ľahké, tak prečo nezaviesť povinnú meditaciu do vezenia? Odstránila by sa veškerá kriminalita 🙂

Pridajte komentár

*