Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Povedzte „NIE“ starnutiu! Prameň mladosti je vo vašom vnútri


Print Friendly, PDF & Email

Povedzte „NIE“ starnutiu! Prameň mladosti je vo vašom vnútri

Povedzte úprimne, dovolíte niekedy, aby vás definoval váš vek, alebo aby vás podľa vášho veku definovali iní?

Keď uvažujete o všetkých tých stereotypoch, súvisiacich so starnutím a s ním spojenými obmedzeniami, želáte si niekedy, aby ste mohli vystúpiť z „bežiaceho pásu starnutia“?

Niet pochýb o tom, že nás spoločnosť vymývaním mozgu núti veriť, že nás starnutie robí menej hodnotnými a v dôsledku toho priemysel, vyrábajúci prípravky proti starnutiu, zarába každoročne miliardy dolárov, no čo ak nás v skutočnosti robí starými boj proti starnutiu?

Čo ak je úplne zlý náš postoj k veku a starnutiu?

Rozhodnutie byť bez veku!

Pred nejakým časom som v deň svojich „významných narodenín“ prijala rozhodnutie, ktoré navždy zmenilo môj život.

Aby som sa oslobodila od stereotypov spájajúcich sa s vekom, prestala som počítať roky. A tak, keď sa ma teraz ľudia pýtajú na môj vek, s úsmevom im poviem: „Ja som bez veku!“

Či máte dvadsaťdva alebo deväťdesiatdeväť rokov, toto je vaša pozvánka, aby ste sa oslobodili aj vy a stali sa bezvekí! Čo ak by ste nevedeli, koľko máte rokov? Kým by ste boli bez veku?

Nehovorím však o nejakom novom vzťahu k starnutiu. Hovorím o novom vzťahu k životu, ktorý nemá nič spoločné s vekom! V skutočnosti vám nenavrhujem, aby ste vek zavrhovali alebo mu vzdorovali, ale aby ste si ho nadobro prestali všímať.

Áno, správne, jednoducho ho odpíšte ako nezmysel. Keď na svoj vek nevyzeráte, prečo by vás mal určovať?

Rozhodne nie je žiadny dôvod, prečo by mal vek obmedzovať potenciál či možnosti života. Ak vás vek núti cítiť sa starí a unavení, na čo je dobrý?

Takže, ste pripravení na radikálny postoj k starnutiu?

Ako byť bez veku

V prvom rade by ste mali vedieť, že starnutie je podvedomý program, ktorý sa dá zmeniť. Pretože mnohé programy (vrátane starnutia) sa zakladajú na presvedčeniach, môžete svoju podvedomú myseľ preprogramovať zmenou svojich presvedčení.

Platí vlastne, že všetkému, čomu veríte, bude veriť aj vaša podvedomá myseľ a keď niečomu vaša podvedomá myseľ verí, vytvára programovanie, ktoré tie presvedčenia automaticky uvádza do platnosti.

Presvedčenia vás robia starými alebo vás oslobodzujú!

Teda, na starnutí nie je nič zlé – je to len ďalšia jazda v zábavnom parku života. Keď si ale želáte dlhý, zdravý, kypiaci a napĺňajúci život, potrebujete presvedčenia, ktoré dopomáhajú k zdraviu a dlhovekosti.

Keď sa s vekom a starnutím stotožňujete, vaše telo presvedčenia súvisiace so starnutím poslušne demonštruje a, ešte konkrétnejšie, dáva najavo negatívne znaky, platné pre každú vekovú skupinu.

Mnohí máme presvedčenia o tom, ako dlho budeme žiť, alebo presvedčenia týkajúce sa istých vekových míľnikov, ako sú päťdesiatka, šesťdesiatka, sedemdesiatka, atď. Keď veríte tomu, že istý vek značí zlom, a potom už ide všetko z kopca, bude v súlade s tým reagovať aj vaše telo.

Keď, napríklad, svojmu telu poviete, že vám zostáva už len pár dobrých rokov, pripraví sa na niekoľko dobrých rokov, a potom sa zosype. Verte či nie, váš vek vás nikdy neobmedzuje natoľko ako s vekom súvisiace presvedčenia.

Svoje presvedčenia o starnutí často získavame pozorovaním, ako starnú naši rodičia a ich s vekom spojené skúseností potom používame na predpovedanie tých našich, čím v sebe proces duplikujeme.

Dedíme tiež presvedčenia konkrétnych kultúr a spoločnosti ako takej, no bez ohľadu na ich zdroj, nič nie je pravdou, dokým to pravdivým nespravíme sami – tým, že tomu uveríme.

Dobru správou je, že ak máme moc spraviť pravdivými obmedzujúce presvedčenia, máme tiež moc spraviť ich nepravdivými.

Spôsob, akým starneme, nám môže pripadať nevyhnutný, najmä keď ide o genetiku, no pozmeniť sa dá ešte aj naprogramovanie našich génov.

I keď sa podobáte na svojho otca alebo matku, vaše telo patrí vám a bez ohľadu na to, z čoho pramenia vaše presvedčenia, teraz sú vaše.

Môžete si preto vedome preprogramovať telo presvedčeniami podporujúcimi zdravie, vitalitu a dokonca bezvekosť.

Majte však, prosím, na pamäti, že akékoľvek nové presvedčenia musia byť podporované aj vašimi činmi a správaním.

Keď venujete pozornosť svojim myšlienkam, a tiež príbehom, ktoré o svojom tele rozprávate, postupom času vyjdú vaše presvedčenia jasne najavo.

Prameň mladosti

Prameň mladosti nie je nejakou „dávnou rozprávkou“ či mýtom, je skutočný a ľahko dostupný. Je len iným spôsobom opisu toku Energie životnej sily – energie, ktorá vytvára a udržiava život vo všetkom živom.

Práve tak ako neustále tryskajúci prameň, Energia životnej sily prirodzene plynie do každého z nás a v skutočnosti je hlavným zdrojom života, bez ktorého hynieme.

Keď Energia životnej sily prúdi voľne a hojne ako má, výsledkom je celoživotná mladosť. Keď jej v tom ale niečo bráni, tak nakoniec starneme.

Bez jedla dokážeme prežiť niekoľko týždňov, bez vody niekoľko dní, bez vzduchu niekoľko minút, no bez energie životnej sily nedokážeme prežiť ani sekundu.

Energia životnej sily je kľúčom k dlhovekosti, a tým najlepším liekom pre mladosť! A čo je ešte lepšie, je zdarma a ľahko dostupná!

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Zvykneme si myslieť, že ako starneme, energiu strácame, ale to jednoducho nie je pravda. Energia sa vekom nevyčerpáva, skôr ju potláča sebauspokojenie.

Hoci Energia životnej sily je vždy dostupná v hojnom množstve, vesmír funguje na základe toho, čo je „potrebné“, a preto máme prístup len k energii, ktorú potrebujeme a vtedy, keď ju potrebujeme.

Keďže vesmír dodáva toľko energie, koľko jej pre nejaké počínanie či druh prejavu potrebujeme, tak potom, čím ste otvorenejší, hravejší a dobrodružnejší, tým viac Energie životnej sily budete prirodzene prijímať.

Keď ste teda vo všeobecnosti človek, ktorý žije sedavým spôsobom života, je  nevýrazný alebo nejde za svojím snom, bude vám vesmír dodávať len toľko energie, koľko jej potrebujete na prežitie.

To znamená, že keď si prestanete užívať život, lebo sa považujete za príliš starých na to, aby ste robili, čo skutočne robiť chcete, budete strácať energiu a budete starnúť.

Keď potláčate sebavyjadrenie, potláčate Energiu životnej sily, potrebnej pre zdravie a pohodu. Majte na pamäti, že Energia životnej sily klesá aj vtedy, keď trávite priveľkú časť svojho života robením vecí, ktoré robiť nechcete.

Keďže energia prúdi prostredníctvom inšpirácie, objavovania, tvorivosti a dávania, nasledovanie svojich snov uvoľňuje bezodnú studňu energie.

Snom môže byť čokoľvek, čo radi robíte: tanec, maľovanie, práca v záhrade, stýkanie sa s ľuďmi, inovácie, spolupráca, atď.

Žite  – získajte Energiu!

Vypínač Prameňa mladosti

Energia životnej sily prúdi vo vzťahu k sebaláske, takže keď trpíme chronickým sebaposudzovaním, pocitom viny, ľútosťou či akýmkoľvek druhom sebaodriekania, spôsobujúceho, že si odopierame  lásku k sebe, tak bránime toku Energie životnej sily.

Sebapotláčanie a negativita preto nevyhnutne upchávajú Prameň mladosti.

Nie je žiadnym tajomstvom, že chronické negatívne myslenie vedie k predčasnému starnutiu – najmä čo sa týka posudzovania vlastného tela.

Vlastne zakaždým, keď si o svojom tele pomyslíte či poviete niečo negatívne, ono vám uverí a podľa toho sa správa. Počuje vaše telo, že mu hovoríte nenávidím ťa, alebo milujem ťa?

Spôsob, akým každodenne zaobchádzame s našimi telami, sa nepochybne odráža v tom, ako svoje telá vidíme a cítime. Keď sme teda ľahostajní (zle sa stravujeme, vedieme sedavý spôsob života, atď.), telo nevyhnutne chradne.

Práve tak chradnú aj naše domy, keď sa o ne s láskou nestaráme a neudržiavame ich. Našťastie však na nápravu nie je nikdy príliš neskoro!

Keď kultivujete svoju myseľ a telo, budete práve tak ako dobré víno z roka na rok lepší. Prijatím „dávnej múdrosti“ si vieme vyvinúť uvedomelý postoj k zdraviu a pohode, ktorý potláča genetiku.

Pri tomto nastavení mysle je každý rok príležitosťou na neustále cvičenie a keďže  sa zdravé cvičenia kumulujú, čím dlhšie sa cvičíme v starostlivosti o seba, tým silnejšími a zdravšími sa stávajú naše mysle a telá.

Práve tak, ako negativita a zanedbávanie bránia toku omladzujúcej energie, sebaláska zapína vypínač Prameňa mladosti.

Aké príbehy rozprávate svojmu telu?

Príbehy, ktoré rozprávame, určujú, aké výsledky zažívame v každej oblasti života, a to najmä keď ide o telo. Keď sme mladí, reagujeme na fyzické výzvy ako na niečo, čo je potrebné prekonať.

Keď starneme, často tie isté výzvy interpretujeme ako dôkaz fyzického chradnutia a namiesto toho, aby sme sa rozhodli vyliečiť, naše výzvy zdolať a prosperovať, rozprávame si odlišný príbeh.

Priraďovaním negatívneho významu  fyzickým výzvam tak zákonite zastavujeme tok Energie životnej sily, v dôsledku čoho sa stávame imúnnymi k omladzujúcemu liečeniu a ďalej starneme.

Vek nie je výhovorka

Okrem toho, ak chcete byť naozaj bez veku, nikdy nepoužívajte vek ako výhovorku. Keď je nám vek výhovorkou k ignorovaniu našich snov, vyhýbaniu sa novým príležitostiam, či k tomu, aby sme zostávali sedieť na jednom mieste, nevedomky programujeme myseľ a telo k starnutiu.

Našťastie však nie ste nikdy pristarí na novú kariéru, ľúbostné dobrodružstvo či tvorivý projekt. V skutočnosti vás bude udržiavať mladými a plnými života práve venovanie sa novým činnostiam.

A čo správanie „primerané vášmu veku“?

Čokoľvek robíte, nikdy sa nesprávajte primerane svojmu veku! Ak chcete zostať mladí, potom je „správať sa primerane svojmu veku“ to najhoršie, čo môžete urobiť. Nájdite radšej odvahu vyjadriť svoje Pravé Ja!

Po mnohých rokoch rastu a vývoja máte konečne múdrosť a prostriedky k tomu, aby ste mohli skutočne žiť. Prečo teda nežiť tak, akoby ste boli bez veku?

Musíte ale zostať otvorení novým možnostiam a udeliť si súhlas robiť niečo, čo ste nikdy predtým nerobili.

Prečo nežiť v prvej línii a nevyužiť pritom niektoré šance? Buďte zároveň inšpirovaní aj inšpiratívni, a ak vám náhodou občas niečo nevyjde, nenariekajte nad tým.

Radšej si spravte skvelý žúr, oslávte svoje odvážne zlyhania a začnite znova. Bez vekových obmedzení, ktoré si sami stanovujeme, majú tí, čo skúšajú znova, kopu času.

Prečo teda nedovoliť sebavyjadreniu stať sa našou hnacou silou? Keďže nie je nikdy neskoro objaviť, kým skutočne ste, žite svoj život počuteľne a buďte slobodní!

Nakoniec, keď sa rozhodnete byť bez veku, umožnite byť bez veku aj iným. Preto ich namiesto posudzovania podľa veku osloboďte!  Keď vnímate iných mimo filter veku, vidíte za meniacim sa číslom skutočného človeka.

Prečo teda teraz nehodiť vek vetru a neoslobodiť sa? A keď sa vás ľudia opýtajú, koľko máte rokov, tak sa len usmejte a povedzte, že ste bez veku!

Nikdy nie je neskoro byť bez veku…

Liečba osteoporózy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Zaujímavé

Pridajte komentár

*