Obnovte si ostrosť zraku prírodnou cestou bez podstúpenia rizikovej laserovej operácie! [Viac info tu]

Veľká analýza zistila, že lieky užívané desaťtisícmi ľudí s cukrovkou spôsobujú rednutie a krehnutie kostí


Veľká analýza zistila, že lieky užívané desaťtisícmi ľudí s cukrovkou spôsobujú rednutie a krehnutie kostí

(Willow Tohi, Natural News) Viac ako každý ôsmy Američan v súčasnosti užíva lieky na cukrovku a obezitu nazývané agonisty receptora GLP-1, ako sú Ozempic, Wegovy, Rybelsus a Mounjaro. Aj na Slovensku ich predaj raketovo stúpa – medziročne sa zdvojnásobil, pričom v minulom roku bolo spotrebovaných 366 tisíc balení.

Tieto lieky pôsobia tak, že udržiavajú hladinu cukru v krvi, potláčajú chuť na jedlo, spomaľujú vyprázdňovanie žalúdka a znižujú objem jedla potrebného na zasýtenie.

Zbohom vysoký krvný tlak

Nový výskum prezentovaný v marci 2026 na výročnom stretnutí Americkej akadémie ortopedických chirurgov však odhalil vzorec, o ktorom väčšina predpisujúcich lekárov svojich pacientov neinformuje.

Tieto lieky potichu ničia hustotu kostí rýchlosťou, ktorá by mohla podlomiť zdravie miliónov ľudí, a to doslova.

Päťročná analýza viac ako 146 000 dospelých s obezitou a cukrovkou 2. typu zistila, že u užívateľov liekov GLP-1 je relatívne riziko rozvoja osteoporózy o 29% vyššie v porovnaní s neužívateľmi, zatiaľ čo riziko osteomalácie (stavu zahŕňajúceho mäknutie kostí) sa viac ako zdvojnásobilo.

Samostatná štúdia z februára 2026 v odbornom časopise Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism tieto zistenia potvrdila a ukázala, že starší dospelí užívajúci lieky GLP-1 čelia o 11% vyššiemu riziku zlomenín spôsobených krehkosťou kostí v porovnaní s tými, ktorí užívajú iné lieky na cukrovku.

Čo odhalili klinické údaje

Zistenia z päťročného observačného obdobia sú podporené údajmi z randomizovaných kontrolovaných štúdií, ktoré priamo merali zmeny v kostiach.

Klinická štúdia fázy 2 zistila, že 52 týždňov podávania lieku s účinnou látkou semaglutid (lieky Ozempic, Rybelsus a Wegovy) raz týždenne znížilo minerálnu hustotu bedrovej kosti o 2,6% v porovnaní s placebom. Hustota bedrovej chrbtice klesla o 2,1%.

Počas celej štúdie sa markery resorpcie kostí zvýšili, zatiaľ čo markery tvorby kostí to nekompenzovali – čo znamená, že telo rozkladalo kosti rýchlejšie, ako ich dokázalo obnoviť.

Tieto zistenia sú v súlade s desaťročiami výskumu rýchleho úbytku hmotnosti. Významný úbytok hmotnosti približne o 7 až 10% prostredníctvom obmedzenia kalórií, s cvičením alebo bez neho, trvalo vedie k rýchlemu úbytku kostnej hmoty.

Bariatrická chirurgia (liečba obezity) má podobné účinky. Lieky s obsahom GLP-1 sa vyznačujú ich širokým používaním: približne 12% Američanov v súčasnosti užíva tieto lieky a až 35% hlási záujem o ich užívanie.

Stovky miliónov ľudí na celom svete môžu byť na ceste k zrýchlenému úbytku kostnej hmoty, pričom väčšina z nich neabsolvovala žiadny skríning, žiadne usmernenia ohľadom suplementácie a žiadnu diskusiu o tom, ako chudnutie spôsobené liekmi ovplyvňuje kostru.

Prečo potlačenie chuti do jedla oslabuje kostru

Mechanizmus, ktorý stojí za rizikom rednutia kostí, nie je záhadný.

Keď dramaticky klesne chuť do jedla, klesá aj príjem potravy a s týmto poklesom klesá aj príjem vápnika, vitamínu D, horčíka a bielkovín, od ktorých je kostné tkanivo závislé na udržanie svojej hustoty a opravu poškodenia buniek.

Kosť je dynamický systém, ktorý neustále rozkladá staré tkanivo a obnovuje nové. Tento proces si vyžaduje stály prísun špecifických živín, aby zostal v rovnováhe. Keď sa prísun živín preruší, rozpad kostí predbehne obnovu.

Úbytok hmotnosti problém zhoršuje, pretože kosti reagujú na mechanickú záťaž. Ľahšie telá kladú na kostru menšiu záťaž a kostra reaguje znížením svojej hustoty. Každý stratený kilogram (čo je inak dobrá vec) zároveň znižuje stimul, ktorý hovorí kostným bunkám, aby si udržali hmotu.

Dr. Clifford Rosen, profesor medicíny na Tuftsovej Univerziey, ktorý študuje vplyv liekov GLP-1 na zdravie kostí, poznamenal, že ústrednou otázkou je, či ide o normálnu kompenzáciu kostry alebo o rýchlejší úbytok kostnej hmoty, než sa očakávalo.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Tento historický kontext je dôležitý, pretože aj skoršie intervencie na chudnutie – od fenfenu v 90. rokoch až po Atkinsonovu diétu – vyvolávali obavy z vyčerpania živín.

Uvedené režimy však postihli oveľa menej ľudí. Nikdy predtým neužíval každý ôsmy človek lieky, ktoré súčasne potláčajú chuť do jedla a spôsobujú rýchle chudnutie, čím vznikol populačný experiment v oblasti zdravia kostí, ktorý nemá obdobu.

Kroky, ktoré by mal každý užívateľ liekov GLP-1 podniknúť čo najskôr

Vápnik, vitamín D a bielkoviny sa musia stať neoddiskutovateľnými dennými prioritami pre každého, kto užíva lieky GLP-1. Keďže potlačenie chuti do jedla znižuje príjem potravy, užívatelia čelia reálnemu riziku poklesu pod prahové hodnoty živín potrebné na udržanie kostí.

Príjem vápnika by mal dosiahnuť 1 000 až 1 200 miligramov denne. Hladina vitamínu D v krvi by sa mala pohybovať medzi 40 až 60 ng/ml. Tento cieľ väčšina ľudí užívajúcich štandardné doplnky nedosiahne bez testovania a prispôsobovania pod lekárskym dohľadom.

Príjem bielkovín v množstve 1,2 až 1,6 gramu na kilogram telesnej hmotnosti denne podporuje zachovanie svalovej hmoty aj kolagénovej matrice, ktorá zabezpečuje štrukturálnu integritu kostí.

Cvičenie s odporom by sa malo považovať za nutnosť, nie za voliteľný zvyk. Mechanická záťaž je jedným z najsilnejších signálov, ktoré telo používa na udržanie hustoty kostí.

Výskum opakovane potvrdzuje, že cvičenie s odporom zachováva hustotu kostných minerálov počas chudnutia a keď sa lieky GLP-1 kombinujú so štruktúrovaným cvičením, strata hustoty kostí sa do značnej miery zmierni.

Dokonca aj dve až tri tréningy s vlastnou váhou alebo ľahkými činkami týždenne poskytujú významnú ochranu kostry.

Je však potrebné užívať viac vecí ako len vápnik. Horčík je potrebný na vstrebávanie vápnika a často sa vyčerpáva spolu s vitamínom D. Vitamín K2 smeruje vápnik do kostného tkaniva, a nie do arteriálnych stien.

V klinických štúdiách sa preukázalo, že suplementácia kolagénovými peptidmi má pozitívny vplyv na hustotu kostných minerálov.

Ponaučenie je zdokonaľovať sa, nie báť sa

Americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) už v písomnej informácii pre používateľov liekov GLP-1 s účinnou látkou semaglutid uvádza, že môžu zvýšiť riziko zlomenín u starších dospelých a žien.

Napriek rastúcemu počtu dôkazov však úrad nenariadil varovania pred atrofiou svalov alebo odbúraním kostí.

Dr. Christopher McGowan, gastroenterológ, ktorý prevádzkuje kliniku na chudnutie v Severnej Karolíne, zdôrazňuje, že výskum by nemal zmeniť predpisovanie liekov GLP-1, ale mal by slúžiť ako pripomienka, že liečba cukrovky a obezity si vyžaduje aj usmernenia týkajúce sa príjmu bielkovín, cvičenia a monitorovania zdravia kostí.

Jeho zhodnotenie je, že sa treba ponaučiť, nemať strach a zdokonaliť starostlivosť o svoje zdravie.

Päť rokov údajov potvrdilo to, čo mechanizmus vždy naznačoval. Lieky, ktoré potláčajú chuť do jedla a spôsobujú rýchle chudnutie, zároveň znižujú príjem živín a mechanické podnety, ktoré kostné tkanivo potrebuje na to, aby zostalo silné.

Pre milióny ľudí, ktorí v súčasnosti užívajú tieto lieky, a pre milióny ďalších, ktorí ich zvažujú, číslo na váhe hovorí len časť príbehu. To, čo sa deje s kostrou pod povrchom, zostáva nepozorované.

Záver

O prírodnej liečbe cukrovky sme pred časom vydali aj samostatnú elektronickú knihu. Viac informácií o nej nájdete TU (o jej českej verzii TU).

V e-knihe sa dozviete všetko potrebné pre liečbu cukrovky 1. aj 2. typu, vrátane príčin ochorenia, ako predchádzať vážnym komplikáciám typu slepota, amputácie končatín či zlyhanie srdca alebo obličiek, ako sa cukrovka lieči pomocou stravy, výživových doplnkov a byliniek, ako na ňu vplýva životný štýl a mnoho ďalších dôležitých informácií.

Prírodná liečba cukrovky

Autor: Willow Tohi, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Obávam sa, že čoskoro budú ľudia riešiť zase niečo iné… lebo psychopatom sa páči ubližovať iným, okrádať, zabíjať a šíriť najmä strach ! A ľudia (nie len politici, lekári, novinári, sudcovia, prokurátori a zabávači) bez svedomia a charakteru predajú za cent aj vlastnú mater !
    https://protiproud.info/nova-hra-zacina-pandemicka-masinerie-se-znovu-rozjizdi-nahoda-za-nahodou-nebo-scenar-napsany-davno-predem-ebola-biolaboratore-fotbalove-mistrovstvi-a-poslusne-vlady-kdo-taha-za-nitky-na/

    • božidara

      Dobre si to tam zavesiil Draslík bezchybne dobre nemám k tomu čo dodat nie je to na pobavenie ani do plaču .. Je to tak , máme smolu že sme sa narodili alebo šťastie ???

      • božidara, smolu žiadnu nemáme, do plaču nám môže byť z okolností a občas aj zo seba, určite sa však netreba vzdávať nádeje na svet kde po besnení zlá nebude ani stopy.
        Stačí sa k nemu (zlu)pod tlakom zhoršujúcich sa udalostí nepridať a ak sme s ním nejako spojení tak sa treba od neho odpútať/odtrhnúť všetkou svojou silou čo nám ešte zostala. Udalosti vo svete naberajú čoraz rýchlejší spád a budú naberať rýchlosť, ktorá v ňom ešte nikdy nebola – až do maxima. Do tohoto procesu spusteného Zhora je začlenené úplne všetko žijúce na Zemi a tiež v jej astrále/jemnohmotnosti/záhrobí (kde žijeme na čas po fyzickej smrti). Proti tomuto dianiu sú všetci (a všetko) úplne bezmocní a tiež neexistuje žiadna sila, ktorá by tomu vedela akokoľvek zabrániť alebo ho akokoľvek narušiť.
        V takomto dianí sú aj tie najvyššie elity sveta riadiace svet tisícročia na tom rovnako ako každý ostatný človek. Toto TRIEDENIE nieje o moci nejakej elity alebo entity ale sa deje v pôsobení skutočnej NAJVYŠŠEJ SPRAVODLIVOSTI Zhora

        Jak se naplňuje Vyšší spravedlnost v této přelomové době? Neviditelné světy 32

        https://m.youtube.com/watch?v=dbJSomhZffs

    • Pripájam k: „Veľká analýza zistila, že lieky užívané desaťtisícmi ľudí s cukrovkou spôsobujú rednutie a krehnutie kostí“:
      A niekdajšia veľká analýza biskupskej Biblie zistila aj to, že v tomto tzv. „svätom písme“ je priamo zaznamenané aj to, kto všetky choroby spôsobuje:
      „Kto nebude poslúchať Boha (Sionu), bude uvrhnutý do rúk lekárov.“
      P.S.: Je možné, že tento citát sa pravdepodobne nachádza len v biskupskej Biblii, lebo v Roháčkovom preklade – t.j. v preklade určenom pre nás „ovce“ – sa mi ho teraz nájsť nepodarilo…no ešte sa o to (večer) pokúsim.

      • – zatiaľ pripomeniem aspoň súvisiaci citát z Roháčkovho prekladu:
        „Ak však nebudete poslúchať prikázania Hospodina, vášho Boha, ak odbočíte z cesty, ktorou vám dnes kážem ísť, a pôjdete za inými bohmi, ktorých nepoznáte, stihne vás kliatba.“ (Piata Mojžišova 8:15)

        Odpovie mi niekto, ako takýto despotický výplod súvisí s myslením, cítením aj konaním Ježiša?
        Kým si neuvedomíme, že VŠETKY „sväté“ knihy slúžia jedine na strašenie ľudí a na naplnenie ovčieho košiara, dovtedy sa budeme stále topiť v bahne. A koho to poteší najviac? No predsa samľúbeho, bezcitného „Boha“ Sionu. O tomto sú Všetky náboženstvá! Nenaťahujme už ďalej tento čas hrôzy – a dajme im konečne zbohom!

        • Objektívne

          Starý zákon napísali židia, nemá to nič spoločné s mesiášom uvedeným v Novom zákone pod označením J.K. Pri čítaní Biblie je potrebné prísne rozlišovať to, čo napísali židia a čo napísali Rimania. Je chybou keď sa napríklad proroctvá uvadzajú ako zmiešanina Staro zákonných a Novo zákonných veršov.
          Slobodomurári ako prví prišli na to, prečo bol Kristus ukrižovaný v 33.rokoch a to už v 19.storočí. Najsteženejšie dielo, ktoré ich priviedlo na stopu boli utajené spisy Issca Newtna, ktorý okrem fyziky väčšinu času svojho života strávil pri skúmaní a odhaľovaní tajomstva Biblických textov. Dôležité je len to číslo 33, neznamená to, že nejaký Ježiš bol ukrižovaný. Na znak tohoto poznania si stanovili číslo 33 ako najvyšší stupeň v ich ráde. Vedia pravú podstatu toho, čo to číslo znamená.

          • Objektívne,
            s viacerými tvojimi vyjadreniami sa stotožňujem.
            Splníš mi jedno prianie? Máme obaja veľa načítaného – spoločne sa pokúsme nájsť ten istý, jediný správny cieľ.
            Čo sa týka Nového zákona – na mnohých miestach si Biblia očividne pľuje do úst. Ak uvedieš čo len jedinú vlastnosť, resp. objektívnu skutočnosť, ktorá sa zhoduje s Ježišom a súčasne aj s Jeho posmrtnou faošnou náhradou – tzv. ježišom-kristom, tak sa ti tu verejne hlboko ospravedlním – a to ti môžem aj odprisahať.
            Možno sa mýlim, no ja zatiaľ vidím medzi Ježišom a kristom len obrovské rozdiely. Nejde mi tu o súperenie, kto z koho; však do hĺbky naštudovanú túto záležitosť máme tu možno viacerí. Ide o to, aby židovská či sionistická Lož a jej túžba po moci bola konečne nahradená čistou Pravdou a Bezpodmienečnou Láskou: lebo presne s týmto odkazom prišiel na Zem Ježiš, hoci si musel byť vedomý toho, že boj s veternými mlynmi sa tu preňho dobre skončiť nemusí. No obetoval sa pre nás Pozemšťanov (predovšetkým z dôvodu očistenia mena Stvoriteľa Otca), no možno aj z pokusu o víťazstvo Pravdy a podporenia Vzájomnej Bezpodmienečnej Lásky.
            Ježiš po príchode na Zem upozorňoval na to, že do „pšenice“ (t.j. Pravdy) Človek-NEpriateľ nasial „kúkoľ“ (t.j. parazitujúcu Lož). Ježiš dobre poznal narcistické srdcia nás Pozemšťanov. A, žiaľ, uverila mu len malá hŕstka mužov, ktorí sa neskôr stali Jeho Učeníkmi. Museli sa však neustále skrývať (v Gatsemanskej záhrade), lebo boli non stop vrchnosťou prenasledovaní. Čím sa previnili, že bolo nevyhnutné ísť im po krku? Veď oni len hľadali a túžili spoznať Pravdu: na rozdiel od cirkvi, ktorá Pravdu zrejme poznala, no ona sa (na rozdiel od Ježišovich učeníkov) potrebovala dostať k absolutistickej moci nad celou našou planétou. Preto potrebovala zatvoriť Ježišove ústa jednoduchej, zrozumiteľnej, priamej Pravdy. Preto po opití stráže a rýchlom odprataní Ježišovho mŕtveho tela potrebovala narýchlo splašiť a v Ježišovom mene na trón hneď dosadiť svojho židokrista, aby za pomoci tohto falošného Ježišovho náhradníka mohla čo najskôr obrátiť Pravdu na vínny opiát.
            Vynárajú sa otázky: Ktorá normálna matka by bola schopná čumieť na mučenie svojho dieťaťa na kríži a pritom by neskolabovala? A kam sa po zavraždení Ježiša záhadne vyparil Máriin manžel Jozef tak, že sa viac nenašiel? A hľadal ho vôbec niekto?? Prečo po umlčaní Ježiša sa Jeho najvernejší Učeník Tomáš o nastrčenom falošnom ježišovi-kristovi vyjadril slovami: „Toto nie je náš Pán“ – a vzápätí sa Ježišovi Učeníci (nie apoštoli) rozpŕchli?
            Prečo tajné miesto stretávok Ježiša s Jeho Učeníkmi v Gatsemanskej záhrade po zavraždení Ježiša bez národnosti (Ježiš sa nenarodil; bol vždy) vzápätí nahradilo vedenie židovskej cirkvi židokristom s dvanástimi apoštolmi?

            P.S.: Ježiš kázal slepoveriacim ovečkám, aby pri vstupe do chrámu nechali svoje mešce doma. Stotožňovala sa s tým aj cirkev?
            A kam sa po Ježišovej smrti „vyparil“ Máriin manžel Jozef? Biblia sa o tomto zmieňuje len v tej miere, že „Jozef sa po Ježišovej smrti musel akiste náhle stratiť.“ Vieme s istotou vylúčiť to, že práve Jozef zahral úlohu tzv. ježišakrista? Asi sa na Ježiša najviac podobal. No nie zas v až v takej miere, aby podvodnú zámenu Ježišovi učeníci neodhalili: Ježišov najvernejší Učeník (nie apoštol) podvod zámeny vyjadril slovami: „Toto nie je náš Pán.“ Vzápätí sa Ježišovi Učeníci rozpŕchli a ďalej v Biblii niet o nich už ani zmienky: nahradili ich kristovi dvanásti apoštoli a cirkev s jej poplatkami, spoveďami, odpustkami…
            P.S.: Po „Nežnej“ a po odkrytí stránok ŠTB sa na ich zozname objavili aj viaceré známe mená vysokopostavených duchovných. Asi preto tie spovede ovečiek…

          • Objektívne

            V súčasnosti môžeme iba hádať kto bol Ježiž, pretože všetky pôvodné rukopisy sú stratené. Existujú len kópie z kópií. Jozue (Jošue) zo Starého zákona bol Mojžišov nástupca a žil okolo r.1200 pred Kristom. Meno Jošua v hebrejčine znamená „Hospodin (Jahve) je spása“, „Hospodin vysloboditeľ“ alebo, „Hospodin záchranca“ z hebrejského základu ישע, „záchrániť“, „byť oslobodený“ alebo, „byť zvíťaziaci“. Ak by Ježiž z Nového zákona mal byť človekom, tak človek sa musí narodiť a nie zjaviť sa.
            Nové náboženstvo (Rímsko-katolícke) vznikalo v čase kedy Rimania potrebovali zničiť židovskú vieru v ich Boha. Židia boli prenasledovaní, vraždení, znásilňovaní, braní do zajatia po tisícoch. Doporučujem pozrieť 4.dielny film „Masada“, ktorého dej sa odohráva okolo r. 70 n.l. a je o konečnom porazení židov Rimanmi, pričom Rimania nad nimi nezvíťazili v boji. Vo filme nie je ani jediná zmienka o nejakom Ježišovi Kristovi, čo je divné, pretože v tej dobe by to mal byť už najposvätnejší idol Rimanov. Rukopisy Nového zákona boli napísané Rimanmi až po roku. 70 n.l.

            Hlavným tvorcom kresťanstva bol Arrius Calpurnius Piso (tiež známy pod pseudonymom Flavius Iosephus) a jeho rodina. Začiatky, samozrejme, začali u tých, ktorí ako prví vytvorili kresťanstvo. A to znamená, Arrius Piso a Pliny mladší, ako aj ich najbližšia rodina. Najprv tu bol Arrius Piso ako „otec“ alebo otec samotného náboženstva (pozri knihu Abelarda Reuchlina „Skutočné autorstvo Nového zákona“). Aj keď bol Arrius Piso hlavným autorom a tvorcom kresťanstva, rukopisy, ktoré použil ako jeho základ, boli výsledkom rímskeho úsilia o vytvorenie nového náboženstva, ktoré bolo zavedené za vlády Tiberia.

            Vytvorili rukopis s názvom „Ur Marcus“ a pravdepodobne ďalší známy ako „Ur Mattheus“, alebo prototyp rukopisov pre evanjeliá Marka a Matúša, ktoré boli dokončené v rokoch 73-75 n.l. V skutočnosti by sa kresťanstvo stalo skutočným náboženstvom pre mnohých veriacich až po dobe Konštantína I. (asi 330 n.l.). Predtým nikto nefinancoval potrebnú infraštruktúru, ako napríklad cirkevné budovy, biskupov a iných duchovných.

            James Ballantyne Hannay bol profesorom na Oxforde. Bol jedným z hlavných prispievateľov a konzultantov pre veľké dielo známe ako ‚The Encyclopedia Biblica‘, pričom z jeho prác je známe, že: „Ježišove zázraky chodenia po vodách, kŕmenia tisícov ľudí atď. sú „detské“ bájky a, že Peter a Pavol boli iba „krycie“ mená alebo laické postavy, na ktorých si skutoční autori Nového zákona, tzv. Rímski cirkevníci zavesili svoje náboženské diskvizície, zatiaľ čo v skutočnosti rozprávanie je fikciou“.

          • – čudovala by som sa, keby všetky pôvodné rukopisy (zámerne) stratené neboli. Inkvizítori zahladzujú stopy po svojich psychopatických skutkoch, no ani to im nepomôže. Dúfajme.

            Táto partia sa v minulosti narcisticky pohrala s jazykmi – no na objektívny výrok „V jednote je sila“ zvysoka se***: jej krédom je „Zmotanou, zmotanou, zmotanou učiním túto Zem, neponechám kameň na kameni“ – a v tomto jednom je dôsledná.

            Tieto posledné tri dni je obloha kompletne pokrytá tmavými, primitívne prekrývajúcimi sa machuľami a fúka silný vietor. Úroda bude biedna – ak vôbec nejaká; zato mikro-kliešťov je tu požehnane. Akční hrdinovia zúfalo ničia všetko, čo sa dá, no ani to im nepomôže. Keby radšej konečne pohli rozumom, ak im nejaká omrvinka z neho ešte zostala…

        • Všetky sväté knihy slúia ako strašidlo , to je náboženstvo zostavené pre ľudstvo aby bolo čo najviac ľudstvo bohabojné v strachu …

          • Super!
            Presne tak: aby ľudstvo v strachu a v blude bolo dotlačené k slepej poslušnosti.

          • Emily, božidara….

            poznal som niektoré decká – spolužiakov na ZŠ (na prvom stupni). ktoré boli názoru, že školské učivo je na to aby im skrze neho učitelia mohli robiť zle a že to čo sa vyučuje vôbec k životu nepotrebujú. Bolo zbytočné im na to niečo hovoriť a to nie ešte im to spochybňovať alebo dokonca vyvracať – to by brali už ako osobný útok – ako inak.

          • Máš Pravdu, Achnaton. Práve preto som nešla študovať na odbor učiteľstva (hoci som veľmi po tom túžila), lebo povinnosťou vyučujúcich bolo aj tliachať deťom nezmysly o vývoji človeka z opice. Učitelia v tom čase museli povinne byť ateistami a šíriteľmi vedeckého sveto-názoru, no a podriaďovanie sa čomukoľvek, s čím sa vnútorne nestotožňujem, mi odjakživa šlo proti srsti: robením hlupáka zo seba a ešte aj z bezbranných detí by som prestala vážiť si seba.

  2. Jozef Rusko

    CESNAK UZIVAM KAŽDY DEN 2 STRUCKY..NEMAM VYSOKY TLAK
    JE V NORME

    • Marek Košice

      Ach, Kriste na nebi, Jozef……….. „ÁNO“ (ironické „áno“), Stvoriteľ/Príroda to zariadil tak, aby si sa vyvaroval vysokého tlaku dennou konzumáciou dvoch strúčikov cesnaku, ALE ZA TREST budeš páchnuť KAŽDÉMU (okrem iného denného požierača cesnaku), ako z papule, tak z pórov kože…
      Musí byť jedna radosť žiť s tebou v byte/dome, byť tvojim kolegom, atď……. No fuj…….. Proste ďalší MEGASEBECKÝ človek, ktorý s*re na to, že 95+% ľuďom smrdí, len aby mohol „inteliglentne“ (irónia) riešiť prevenciu vysokého tlaku denným požieraním dvoch strúčikov cesnaku.
      Ja to riešim na rozdiel od teba inteligentne, spím uzemňovaní (uzemňovacia podložka, alebo iná uzemňovacia pomôcka vodičom fyzicky napojená priamo na ZEM) a príjemne voniam (zdravé telo, žiadne požieranie cesnaku). TY NIKDY (!) PRÍJEMNE NEVONIAŠ.
      Otázka: NEVADÍ TI, ŽE PÁCHNEŠ??? Nemyslím pach zdravého potu (je tam toho…), myslím pach CESNAKOVÉHO POTU A CESNAKOVÉHO DYCHU.

      (Ďakujem Redakcii, že zverejní môj príspevok)

      • A ako máte tu podložku uzemnenú? Drôtikom priviazaným o hromozvod? 🙂

        • Marek Košice

          Čo tou otázkou sledujete, Redakcia? Provokáciu? Lebo redakcia zvykne mať také ťahy…

          1. Podložka je napojená na kábel, nie na drôtik
          2. Kábel nemám napojený na hromozvod, ale na vodivú časť stúpačky (uprednostnil som to pred zásuvkou, hoci pôvodne sa napája na uzemňovací kolík v zásuvke)
          3. Keby som ho mal napojejný na hromozvod, teoreticky žiadne strachy, pokiaľ by nebola búrka. A prakticky ani vtedy by sa nič nestalo, pretože blesk ide cestou najmenšieho odporu, tou najpriamejšou cestou do zeme, nejaká odbočka „tenkým drôtikom“ ho nezaujíma. A odkiaľ to viem? Bavil som sa o tom s bývalým hlavným elektrikárom slovenskej armády, cca 4-5 rokov dozadu, presne toto sme preberali.

        • Marek Košice

          Redakcia: VY nemáte zmysel pre humor. Používať „čierny humor“ na osobu ktorou viac-menej pohŕdate, a očakávať že to zoberie s humorom, to je podľa vás očakávateľné? Keby som ja použil čierny humor na vás (pri reakcii na nejaký váš príspevok), ocenili by ste to? Samozrejme že NIE. Pretože čierny humor je srandou len vtedy, keď ho používa niekto v súvislosti s niekym, s kým má dobrý vzťah.
          Týmto môžme našu debatu na túto tému končiť.

          • Mýlite sa, vôbec vami ani nikým iným nepohŕdame. Ste príliš vzťahovačný a urážlivý.

          • Plus všetkých navôkol urážajúci.

  3. Objektívne

    Zaujímavý dokument o tom kto vládne svetu… https://odysee.com/@SATANISTI.V.POLITIKE:5/KTO-vl%C3%A1dne-svetu-Odhalenie-okultista-Kontrola-Tie%C5%88ov–:9
    To, čo v tom videu spomína a nazýva to „mŕtvy“ je to isté čo identifikujeme ako „Démon“, ktorý ovlivňuje psychiku človeka. Zaužívanejší názov pre Démona je Satan. Démon je opak anjela i keď pri zrode vesmíru to bolo to samé. Démon je teda padlý anjel a môže sa v našej dimenzii na určitú chvíľu zjaviť, rovnako ako ufo. Je možné ho vyvolať okultnými praktikami, rovnako ako ufo. V najvyššom stave posadnutia môže démon meniť charakteristické rysy človeka, môže zmeniť farbu očí na úplne čiernu, alebo úplne bielu, môže ovládať jeho motorické funkcie a prostredníctvom jeho tela môže vykonať čokoľvek, napríklad vraždu.

    • Objektívne,
      v Biblii na jednom mieste je dole pod čiarou vysvetlivka: anjeli = kňazi. V tomto prípade sa prikláňam skôr k tejto synonymickej verzii, a to z dôvodu, že duša bez tela by pravdepodobne mohla fungovať len na takej úrovni, ako softvér bez hardvéru: teda nijako.

      • Marek Košice

        Mať celú „morálku“ a „duchovnosť“ založenú na VIERE v Bibliu, to je….tragédia…

        • To čo za nezmysel si vypotil? Ja verím v biblickú Pravdu?? Tragéd si TY! Namiesto opodstatnenej kritiky systému buzeruješ tu prispievateľov a často aj redakciu – a je ti jedno, že úplne od veci.
          Nauč sa čítať, potom sa pokús vnímať – a keď náhodou pochopíš (ak vôbec pochopíš) – až potom možno sem-tam – podľa možnosti a svojej schopnosti aj zareaguj; ty neprekonateľný rýpač a mizantrop!

      • Objektívne

        Ano, to je správne, pretože duša je naozaj software (informácie) a je na tom istom mieste kde je aj tá vec, ktorej hovoríme Boh a teda v pamäti Boha. Táto pamäť má mnoho názvov, každý to nazýva inak… napríklad: morfogentické pole, unitár, univerzálne vedomie, akáša, astrál, nebo, peklo a mnoho iných.

        • „morfogentické pole, unitár, univerzálne vedomie, akáša, astrál, nebo, peklo a mnoho iných.“

          Každý z týchto pojmov znamená niečo iné.
          Základné a najdôležitejšie delenie týchto záležitostí je či sa nachádzajú v hmote alebo mimo hmoty – teda vo svetoch duchovných.

          Hmotné záležitostí nachádzajúce sa v hmote:

          morfogentické pole, peklo,akáša (unitár), astrál, univerzálne vedomie

          Duchovné záležitosti nachádzajúce sa mimo hmoty (nad hmotou) v duchovných svetoch:

          Nebo, Raj, anjeli, archanjeli, Serafíni, Cherubini,…. Boh.
          ________________________________________
          Aj svety duchovné sú z určitej látky ; teda sú reálne ale s hmotou vesmíru a záhrobia (astral, jemnohmotnosť) nemajú vo svojej podstate (AKO SA TO MY SNAŽÍME CHÁPAŤ- DELIŤ) nič spoločné.
          Hmotné svety cyklicky podliehajú vzniku, zreniu, dozrievaniu a rozkladu. Nehmotné- duchovné svety sú večné a trvácne – nepodliehajú tomu čomu podliehajú hmotné svety (vesmír a astral).

          Základ je vedieť že ľudský duch bol stvorený nad hmotou v duchovnom svete avšak pre svoj vývoj musel klesnúť do hmoty. Po fyzickej smrti ešte neodchádza naspäť hore kde bol stvorený ale iba trocha vyššie do jemnejšej hmoty – do záhrobia – astrálu na určitú dobu než sa znova čelí na Zemi do fyzického tela.
          V astrále žije obalený v jemnohmotnom tele (duša). Na Zemi žije o oboch hmotných telách. Počet opakovaných životov na Zemi a v záhrobí je asi 150 – 200. V tomto cyklovaní medzi Zemským životom a záhrobím sa stále nachádza výlučne v hmote! Až po dozretí vo vývoji v mnohých životoch a v dobe ROZKLADU (je dnes) časti vesmíru by mal byť už dodatočne vyvinutý – ľahký aby sa mohol navždy oddeliť od rozkladajúcej sa hmoty.
          Potom je to už iba otázka či je vyzretý v duchu alebo či nie. Ak je tak ho čaká večnosť bez tiel v duchovnom svete kam môže vystúpiť a ak nie tak je pre neho ako ducha – vedomie definitívny koniec pretože nezrelý duch nikdy nemôže za žiadnych okolností opustil hmotné svety a vystúpiť nad ne ale bude musieť byť zákonite byť podrobený svojmu zničeniu aj s hmotou.

          Takže je ten najjednoduchší obraz takýto:

          Ľudský duch bol stvorený nad hmotou v duchovnom svete. Pre svoj vývoj musel klesnúť do hmoty.
          V hmote žije asi 200 životov (Zem – astral (záhrobie) – Zem – astral – Zem – astral…. atď). Potom príde v prirodzenom dianí rozklad časti hmoty aj so Zemou a tiež astralom/záhrobím (tiež len hmota).
          Je to obdobie Súdu kedy sa dozretý ľudský duch má oddeliť od rozkladu hmoty a už navždy bez nutnosti návratu vystúpiť do duchovného sveta kde bol stvorený.
          To je ten Raj.
          Svety nad Rajom- tiež večné a duchovné majú rôznych obyvateľov a sú bližšie k Bohu – Zdroju – Pravde.
          Takže je mimoriadne dôležité aby sme delili pozemského človeka na tri zložky ; Duch (software) a dva hmotné obaly – duša a telo.

          • Objektívne

            Na druhej strane aka astrál, unitár nič nežije. Pretože Boh je operačným systémom tejto reality/vesmíru a všetko prejavené je programom v tomto operačnom systéme, korý všetko riadi. Analógiou môže byť to, čo poznáme pod názvom počítač. Aj keď v súčasnosti spúšťama na počítačoch simulácie rôznych svetov, tak postavy mimo simulácie nežijú, sú uložené ako informácie na pamäťovom nosiči. Rovnako je to aj vo vzťahu k tomu, čo my z dôvodu nízkej úrovne pochopenia nazývame Boh. Táto realita je simuláciou a dôkazom simulácie sú kvantové javy. Ak by bola táto realita skutočná, žiadne kvantové javy by neexistovali. Všade tam kde sa hovorí o singularite, tak to je úroveň „Boha“.

          • Objektívne, Boh vo vesmíre nieje. Je tu len Jeho vôľa – Prírodné Zákony.

          • Objektívne

            Ano, aj tak sa to dá povedať. Boh sa nedá identifikovať nikde vo vesmíre, pretože vesmír stvoril. Boh sa nachádza na duhej strane singularity, alebo v strede čiernej diery, v strede Slnka, v strede Zeme a dokonca aj v strede atómu. V každom takomto strede je modulačný bod cez ktorý prúdia informácie do našej reality (dimenzie) a vytvárajú svet hmoty (atómy). Nikde vo vesmíre neexistuje jeden jediný osamotený atóm, pretože atómy majú tendenciu sa zhlukovať do foriem vytvárajúcich kryštalické vzory a tie sa nazývajú chemické prvky. Existuje 5 základných tvarov (tzv. Platónske telesá) z ktorých je zložená všetka hmota vo vesmíre. Najdokonalejší tvar má podobu plnej pyramídy a nazýva sa oktahedron. Keď sa informácie z druhej strany pretáčajú cez modulačný bod do našej dimenzie vytvárajú tieto kryštalické vzory. Operačný systém vesmíru vie aké uhly majú mať vytvárané kryštály. Je to zakódované v jeho programe.

          • Objektívne, všetko čo si popísal je len o hmotnom prostredí. Boh nieje nikde a v ničom vo vesmíre. Vesmír – nech je akokoľvek komplikovaný alebo zložitý je stále len hmota ktorá sa po určitom období rozpadne na základné prvky. Nič z neho nezostane iba nepredstaviteľne malé prasemeno. Ten rozpad zahŕňa aj tzv záhrobie/astrál/jemnohnotnosťksm odchádzajú ľudia po fyzickej smrti na nejaký čas než sa znova inkarnujú na Zemi alebo na inú planétu. Všetko to je len hmota a nič viac. Duchovné svety sú nemenné, stabilné, večné. Boh nieje v kameni, strome, v nás alebo kdekoľvek vo vesmíre a to ani v astrále/onom svete. Skrátka a prosto v ňom nieje.
            Pre nás zatiaľ žijúcich (za účelom vývoja) vo vesmíre a v záhrobí – teda v hmote je všetko čo tu máme vrátane našho tela a duše (nie ducha!!!) je len VYŽAROVANIE bytostí a ich činností Zhora, ktoré sa nám zdajú ako hmota sformovaná do všemožných foriem a SKUPENSTIEV. HMOTA ako ju vnímame je mŕtva a neobsahuje v sebe nič lebo je to len prejav vyšších NEHMOTNÝCH DEJOV. KEĎ VESMÍR V SÚDE POMINIE tak nebude možné ničomu a nikomu v ňom zotrvať. Preto odpoveď na všetko sa nachádza NAD HMOTOU – VESMÍROM u Boha, ktorý je tou absolútnou Pravdou.

          • No, zdá sa, že to, čo vieme, je iba zrnkom prachu oproti tomu, čo všetko nevieme. Dúfam, že príde čas, keď spadnú všetky bludárske opony a konečne sa dozvieme tú jedinú číru Pravdu: a pravdepodobne budeme veľmi prekvapení, aká je čistá Pravda jednoduchá.

          • Objektívne

            Vesmír skončí vtedy, keď sa Stvoriteľ dozvie to, čo potrebuje a vypne simuláciu. Môže sa to stať tak náhle ako vesmír vznikol. Stvoriteľ nie je Boh. O Bohu je možné povedať len toľko, že naše povedomie o tom čo to vlastne je Boh je veľmi chabé, pretože to nie je človek, nie je to bytosť a tiež ani entita. Je to vec, ktorá funguje podobne ako počítač a je možné to dokázať na tom, čo sa hovorí o Bohu, že je svetlo. Prečo zrovna svetlo keď by to mohlo byť čokoľvek z celého spektra elektromagnetického vlnenia, napríklad mikrovlny.
            Súčasne to znamená, že duchovné svety sú len našim zmyslovým výtvorom, v skutočnosti neexistujú. Nikto nevie ako presne funguje táto simulácia. Je ale docela možné, že hmota vôbec neexistuje a všetko čo pociťujeme, vidíme, alebo meriame ako hmotu je zážitok simulácie.

          • Áno: Stvoriteľ nie je a logicky ani nemôže byť Bohom Sionu. Stvoriteľ Otec je Bezpodmienečná Láska a nekonečné Odpúšťanie.
            Boh Sionu je opakom Stvoriteľa Otca. Ľudí rozdelil na svoj vyvolený židovský národ – a na jeho otrokov: namiesto lásky Nenávisť, kontrola a ovládanie „oviec“ cez nanočipy, nekonečné týranie a smrť.
            Ešte veľmi veľa toho nevieme. No aspoň odlíšiť Dobro od Zla už viacerí dokážeme.

          • Objektívne

            @ Emily:
            Nikto nevie, aké charakterové vlastnosti má Stvoriteľ, pretože je mimo tejto simulácie vesmíru, ale z toho čo vidíme v tejto realite je možné odhadnúť, že Stvoriteľ rieši to isté, čo aj my – degradáciu psychiky, ktorá nastáva v populácii po určitom čase.
            Tiež je možné sa na to pozerať opačne. To, čo sa nám zdá ako neustále zhoršovanie ľudských vzťahov a celého environmentu je naprogramovaná vlastnosť tejto simulácie a teda je možné povedať, že sa to musí stať. Až keď prejde dostatočný počet iterácií je možné štatisticky zistiť kde nastáva problém. Každá iterácia znamená v našej realite zánik takmer celej civilizácie. Perióda iterácie v našom čase trvá 12 000 rokov, pričom v čase, ktorý plynie u Stvoriteľa to môžu byť len mikrosekundy.

          • …no nič, ideme spať, bude to tak lepšie…

          • Objektívne,
            predpokladám, že Stvoriteľ má také isté vlastnosti (duševné aj telesné) ako (pravý) Ježiš: lebo Ježiš pred cca 2025 rokmi po prílete na Zem zvedavcom na otázky – kto je a odkiaľ prišiel – odpovedal: „Z neba som zostúpil.“ „Otec ma poslal.“ „Mňa ste videli – môjho Otca ste videli.“ „Vy ste z tohto sveta, ale ja nie som z tohto sveta…“ No a z týchto Ježišovich vyjadrení vyplýva viacero informácií: teda aj to, že so Stvoriteľom Otcom sú zhodní: miestom trvalého pobytu, fyzickým telom, myslením, cítením…aj konaním. (Samozrejme, ak konkrétne tieto citáty nie sú v Biblii prekrútené.)

          • Objektívne

            @ Emily:
            Napíš si email. Ukážem ti niečo, čo ťa ohromí a budeš sa pozerať na Bibliu úplne inými očami, aspoň teda na Starý zákon, pretože tie príbehy boli napísané pre ľudí tej doby. Pre našu dobu je tam zakódované posolstvo, ktoré ozrejmuje aj to, prečo bol tzv. J.K. ukrižovaný keď mal 33 rokov. Nechcem to publikovať verejne, lebo je to vec, na ktorú musí byť človek pripravený a nesmie nespravodlivo posudzovať akékoľvek etnikum.

Pridajte komentár

*