Padol ďalší mýtus o COVID-19: Podľa štúdie školy chorobnosť nezvyšujú


Print Friendly, PDF & Email

Padol ďalší mýtus o COVID-19: Podľa štúdie školy chorobnosť nezvyšujú

Návrat do škôl v USA bol pamätne sprevádzaný tým, že so sebou priniesol prorokov zlých správ, ako je Dr. Fauci (ekvivalent slovenského Mikasa), ktorý sa občas spojil s odbormi, konkrétne v najväčších amerických volebných okresoch v Los Angeles, Chicagu a New Yorku.

Chceli prinútiť starostov súhlasiť s dlhými odkladmi normálneho vyučovania, ak sa nepodvolia opatreniam na personálne zabezpečenie a zdrojom určenými na zaistenie „bezpečnosti učiteľa“.

O niekoľko mesiacov neskôr úplne utíchla polemika okolo pokusu prezidenta Trumpa donútiť k opätovnému otvoreniu školy v celej krajine, kvôli čomu vyvolali médiá veľký rozruch (obviniac prezidenta z ohrozenia detí kvôli niečomu takému triviálnemu, ako je ekonomika).

V USA a v celej Európe prebehlo testovanie, ktoré bolo starostlivo monitorované a skúmané vedcami. Ako uvádza agentúra Bloomberg, miery pozitívnosti na miestach ako je New York City boli „extrémne nízke“ – pod 0,2%.

Chorobnosť v školách kopírovala chorobnosť vo všeobecnej populácii

Hoci sme nikde nevideli prudký nárast počtu prípadov, ktorý by, ako sa niektorí obávali, mohlo spustiť znovuotvorenie škôl, chorobnosť v školách viac-menej kopírovala chorobnosť ich okolitej komunity.

„V skutočnosti nemôžete vytrhnúť školu z komunity,“ povedal Walter Gilliam, bádateľ v oblasti vzdelávacej politiky na Lekárskej fakulte v Yale.

„To najhlavnejšie z toho v skutočnosti je, ako udržať mieru prenosu v okrese na takej hladine, aby mali školy vôbec šancu? Ak sú miery prenosu príliš vysoké, tak nemôžu spraviť takmer nič pre to, aby sa to nedostalo do škôl.“

Nateraz údaje dokazujú, že deti nie sú hlavnými šíriteľmi vírusu, a to:

 1. ani medzi sebou
 2. ani medzi ľuďmi
 3. ani medzi svojimi rodičmi

Ak sú vysoké miery šírenia v komunite, potom budú vysoké aj v školách. To je logika, o ktorú sa opierajú rozhodnutia vo Francúzsku, Nemecku a podobne, kde obnovili väčšinu reštrikcií z jarných lockdownov, s výnimkou škôl.

Čo zistil výskum

Tieto trendy platia v celom svete. Výskum nezávislej neziskovej nadácie Postrehy pre vzdelávanie preskúmal údaje zo 191 krajín a zistil, že trend je prakticky všade rovnaký, že chorobnosť v systémoch základných a stredných škôl je odrazom chorobnosti v okolitej komunite.

Podobne ani ďalšie počiatočné dôkazy nenaznačovali, že sa školy inherentne stávajú vírusovými hot spotmi.

Nezávislá nadácia Postrehy pre vzdelávanie, ktorá radí oddeleniam pre vzdelávanie a ministerstvám školstva, preskúmala údaje zo 191 krajín za obdobie 10. februára až 29. septembra a „nezistila žiadny konzistentný model medzi statusom školy a úrovňami infekcie.“

Stop Candida

V Španielsku sa druhá vlna vírusu začala pred opätovným otvorením škôl.

Jedna tamojšia analýza zistila, že v jednom regióne tri týždne po opätovnom otvorení škôl počet prípadov klesol, v jednom regióne zostal ustálený a v ďalších prípadoch počty ďalej rástli rovnakou rýchlosťou.

Nový projekt, ktorý zbiera údaje o znovuotvorení škôl v USA, preskúmal údaje viac než 5000 škôl zo všetkých 50 štátov USA a zistil, že pri vrchole na konci septembra, hlásili prepuknutie 5 a viac infekcií len asi 3% škôl.

Ale keďže ide o správu agentúry Bloomberg, reportéri poznamenávajú, že to, že sa „experti“ mýlili ohľadom ochorenia COVID-19 a jeho nebezpečnosti pre systém verejného vzdelávania, ešte neznamená, že sa mýlili aj vo všetkom ostatnom.

V USA bolo otváranie škôl komplikované a zamotávané Bielym domom, ktorý bagatelizoval riziká normálneho vyučovania a tiež federálnymi agentúrami, ktoré nikdy nevydali jasné smernice pre bezpečné postupy.

Tým nechali vytváranie postupov na štát a miestne samosprávy, ktoré sa náhlivo snažia reagovať na meniaci sa vírus a to, čo sa o ňom dozvedeli.

Je otvorenie škôl bezpečné?

To, či je otvoriť školy bezpečné, závisí podľa Rainu Kauschalovej, klinickej výskumníčky z lekárskej fakulty Weill Cornell Medicine na Cornellovej univerzite v New York City, do veľkej miery od dvoch faktorov:

 1. aké vážne je šírenie vírusu v komunite
 2. s akou vážnosťou prijíma opatrenia proti vírusu komunita.

Podľa nej musia byť školy aj pohotové.

 „Situácia s týmto vírusom sa vyvíja tak rýchlo, že človek môže robiť najlepšie rozhodnutie len pre nasledujúcich niekoľko týždňov,“ povedala. „A potom musíte vlastne znova spraviť inventúru.“

Aby to bolo jasné, zatiaľ čo školy prvého a druhého stupňa sa ani zďaleka neukázali byť také nebezpečné, ako sa udáva, rizikom zostávajú študenti univerzít.

Tu správy z univerzitných kampusov ukazujú, že veľké univerzity v celej krajine sa môžu stať „Petriho miskami“ ochorenia. S postupujúcou zimou budú epidemiológovia sledovať čísla, aby zistili, či vírus smerom k novému roku ďalej silnie, alebo či počty začínajú konečne klesať.

Prírodná liečba osteoartritídy

Zdroj: zerohedge.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. https://blog.hlavnespravy.sk/24884/cipizacia-obyvatelstva-ockovanim-uz-sa-testuje-na-160-milionoch-bengalcoch/
  Čipizácia obyvateľstva očkovaním ! Už sa testuje na 160 miliónoch Bengálcoch !

 2. https://www.naturalnews.com/2020-12-17-professor-abducted-psych-ward-questioning-covid19-vaccines.html
  French professor abducted, thrown in psych ward for questioning COVID-19 vaccines
  Francúzsky profesor bol unesený, hodený na psychiatrické oddelenie za to, že spochybnil COVID-19 vakcíny.

 3. Definitiva

  Prirodzená imunita proti Covid, Rothschildove PCR testy a korupcia politikov:
  https://blog.hlavnespravy.sk/24889/rothschild-a-americka-bezzubost-voci-znasilnovaniu-prava/

  Čína a USA, pozitívne testovaní nešíria vírus. Klame TV a politici.
  https://blog.hlavnespravy.sk/24891/bludy-a-klamstva-siri-policia-a-ta3/

 4. http://www.zvedavec.org/komentare/2020/12/8540-co-je-v-skutocnosti-v-pfizerovej-vakcine.htm
  Čo je v skutočnosti v Pfizerovej vakcíne?
  Spoločnosť zverejnila zoznam látok kvôli alergickým reakciám

 5. Definitiva

  Korona je biologická zbraň šírená parazitmi. Spomeňte si na postreky ulíc v Číne…
  https://orgo-net.blogspot.com/2020/12/covid-19-neni-koronavirus-ale.html#more

  • Definitiva

   PS: Ivermectin aj Hydroxychloroquine sú antiparazitiká. Každý hľadá chorých na základe falošných PCR testov a nikto nehľadá parazita, napr. malária.

   Informácia o biologickej korona zbrani bola prvýkrát zverejnená Pjakinom vo vzťahu k opatreniam Putina v Rusku, ktorý napriek nulovému výskytu ochorenia prijímal opatrenia /budovanie nemocníc/, v skutočnosti robil Putin prevenciu proti možnému napadnutiu Ruska bojovovou bilogickou zbraňou. Vojenská rozviedka pracuje na výbornú, len treba vedieť čítať medzi riadkami. Preventívne opatrenia znižujú riziko napadnutia nepriateľom.

   V rozhovore Dr. Bukovského na pozadí zaznelo, že o korona toho vieme ešte veľmi málo, to povedal primár ARO, ktorý denne rieši Covid chorých, ktorý okrem iného vyslovil presvedčenie, že na Covid sa nezomiera, že na ARO prijímajú pacientov s ťažkými civilizačnými diagnózami a Covid komplikácia len urýchli smrť pacientov, ktorým je súdenňé zomrieť.

   Makrobiotika pôsobí u zdravých a mladých preventívne a u chorých liečebne na všetky !!! civilizačné ochorenia. Medicína neponúka zdravie a liečbu, ale len miliardové zisky korporácií na úkor ľudstva. Sprisahanie proti ľudstvu, banky, farmaceutický a potravinársky priemysel.
   Campbell, Čínska štúdia
   Kushi, Makrobiotikou ker skutečnému zdraví

   • Definitiva

    PS2: HCQ bol zakazáný od WHO a politikov štátov na liečbu Covidu!!!
    WHO zakázala pitvy pacientov!

  • Na to slúžia i lietadlá…

 6. https://www.naturalnews.com/2020-12-18-volunteers-immunized-pfizer-vaccine-developed-bells-palsy.html
  Four volunteers immunized with Pfizer’s coronavirus vaccine developed Bell’s palsy; FDA denies jab caused it
  Štyria dobrovoľníci po prijatí Pfizerovej korona vakcíny získali ochrnutie tvárového nervu: FDA popiera, že to spôsobila vakcína.

 7. Definitiva

  Dnešok je výživný.
  Boj o svetovládu, Čína, USA, korona vírus.
  Si Tin je spojený s deep state v USA a chazarmi, sionistami, svetovláda chazarskej Číny je naše budúce peklo.
  Tak ako beží v USA vojna medzi deep state a globalistami, tak beží vojna v Číne medzi chazarmi Si Tin a Rodinou draka.
  V opozícii Si Tinovi je Rodina draka v Číne, ktorá chce zrušiť zadĺženie sveta, biblickú úžeru a zaviesť prosperitu ľudstva a ochranu zdrojov.
  Pjakin aj Fulford hovoria o budúcnosti USA v zhode. Tento článok Fulforda je všeobsiahly, vrátane korona podvodu, čipovania a genetickej mutácie ľudstva.
  Neinformovaný tomuto článku možno nebudú rozumieť, informácie treba brať celý život.
  https://tadesco.org/zapad-celi-momentu-pravdy-jak-se-chazarska-mafie-vzdava-cinanum-donald-trump-je-poslednim-prezidentem-korporace-the-united-states/

  • Konečne niečo, čo začína dávať súčasnému celosvetovému, nepochopiteľnému šialenstvu zmysel.

 8. V dnešnom článku Dr. Mercolu sa rozoberá, aký podvod sú PCR testy.
  https://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2020/12/18/pcr-test-reliability.aspx
  COVID-19 Testing Scandal Deepens
  Škandál testovania na COVID-19 sa prehlbuje.

 9. https://www.naturalnews.com/2020-12-17-dr-james-lyons-weilers-coronavirus-research.html#
  Dr. James Lyons-Weiler’s coronavirus research: COVID-19 vaccines contain ingredients known to cause autoimmune disease
  Výskum doktora James Lyons-Weiler: COVID-19 vakcíny obsahujú prísady o ktorých vieme, že spôsobujú autoimunitné choroby.

 10. Dve web stránky kde sa odhaľuje tento vakcinačný podvod:
  https://childrenshealthdefense.org/
  https://vaccineinjurynews.com/

 11. https://banned.video/watch?id=5fdbd681460db90800f7ad55
  Dr. Francis Boyle Darpa’s Biowarfare Weapon Vaccine Will Kill People
  Obsah tohto videa je o tom ako nás tieto vakcíny zavraždia.

 12. https://www.hlavnespravy.sk/new-york-times-v-usa-sa-dvaja-osetrovatelia-bezprostredne-po-ockovani-proti-covid-19-ocitli-na-jis-ke-biontech-reaguje-ockujte-len-tam-kde-je-pristup-k-pristrojom-na-osetrenie-anafylaxie/2384108
  New York Times: V USA sa dvaja ošetrovatelia bezprostredne po očkovaní proti Covid-19 ocitli na JIS-ke. BioNTech reaguje: Očkujte len tam, kde je prístup k prístrojom na ošetrenie anafylaxie

 13. https://www.youtube.com/watch?v=rpRv1XfCk2g
  Americké a britské televize zachytily fejkové vakcinace lékařů za použití injekcí pro filmaře!

 14. Viete o takýchto prípadoch?
  Pacient príde do nemocnice.
  Pri príchode do nemocnice je testovaný na kovid. Jeho výsledok je negatívny.
  Pacient nemá žiadne problémy s kovidom.
  Po 4 dňoch pobytu v nemocnici je pacient pozitívne testovaný na kovid.
  Má problémy s dýchaním.
  V nemocnici ho dajú na pľúcnu ventiláciu.
  Na druhý deň alebo v priebehu pár dní na pľúcnej ventiálcii pacient zomrie.
  Čo je správna liečba na kovid?
  Pľúcna ventilácia pacientov zabíja?
  V nemocnici nesprávne liečia pacientov na kovid.

  Lekárka píse o pľúcnej ventilácii
  Šéfka plicařů varuje kvůli koronaviru: Plicní ventilace u pacientů nemusí fungovat. Proč?
  https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-koronavirus/641494/sefka-plicaru-varuje-kvuli-koronaviru-plicni-ventilace-u-pacientu-nemusi-fungovat-proc.html

  Ministerstvo zdravotnictva SR podalo tresne oznamenie na portal Badatel
  https://www.youtube.com/watch?v=2DkDXNgweYE

  Otazka: Na koho treba podat trestne oznamenie?

  • Vypočula som video, že Ministerstvo zdravot. podalo trestné oznámenie na portál Bádateľa. Čakám kedy podajú trestné oznámenie napríklad aj na MUDr. Mercolu a popredných svetových lekárov, virológov, lekárov čo sa vyznajú vo vakcinačnom biznise s ktorými MUDr. Mercola má videa na svojej web stránke mercola.com.
   Darmo, treba minút vakcíny ktoré náš minister zakúpil.
   Teraz je veľmi aktívny aj Jarčuška (pán prepojení na farmaceutický priemysel) veľmi v rádiu pretláča očkovanie.
   No comment – je nás veľa, začína depopulácia…Presne takto to bolo naplánované.
   Ale aký hnus a odpor, že tí ktorí sú pred kamerami „zaočkovaní“ v skutočnosti nie sú – podvod na podvode.

 15. https://ac24.cz/en/-/co-to-ma-byt-zdravotnici-se-predvadi-na-tv-s-prazdnymi-injekcemi-a-se-zasunovacimi-jehlami-v-injekcich?redirect=%2Fen%2Fweb%2Fac24%2Fuvod
  Co to má být? Zdravotníci se předvádí na TV s prázdnými injekcemi a se zasunovacími jehlami v injekcích

 16. Článok MUDr. Liptáka:
  https://blog.hlavnespravy.sk/24891/bludy-a-klamstva-siri-policia-a-ta3/
  Bludy a klamstvá šíri polícia a TA3
  Dokonca obrovská štúdia vo Wuhane (cca 10 miliónov zúčastnených), kolíske kovidu, v máji a júni 2020 preukázala, že z 300 pozitívne testovaných bolo všetkých 300 v skutočnosti negatívnych, teda v 100 % bolo preukázané, že nemajú v sebe živý vírus a nie sú vôbec infekční. Takže Číňania zistili 100 % chybovosť, falošnosť PCR testov, v zmysle ich používania autoritami na Slovensku na určovanie chorých a infekčných. Uznajte, že to je fatálna chyba.

 17. Jednoduchá

  Je to super, že aj u nás sú ľudia, so zdrav.sedl.rozumom ako napr.p.Lipták.Vidí do toho zrejme viac, ako je niekomu príjemné a upozorňuje. …ten, príspevok o vojne v Číne je ozaj zaujímavý…..je tam všetko vysvetlené, kto ,,manažuje“ covid.cirkus a čo má v pláne!…….hm, milá Jean, všeličo sa dá ,,ukázať“ a nemusí to byť ozaj pravda! ako dnes, hlásili o I.M.že je pozit.testov., má mať karanténu! VRAJ! Ja osobne tomu neverím, neverím, že on by sa dal len tak testovať, ani to, že mu niečo je! skôr si myslím, že ,,to hrá“, ,,nastúpi obrovs.množstvo chorých a práve vakcína bude naša spása!“ a možno vtedy opäť vystúpi ,,p.“I.M.a dá si sám DOROVOĽNE vakcínu! A bude zachránený!!!/ samozrejme, že nie naozaj, on je predsa ELITA, jemu dajú placebo!/….ajajáj, je možné, že robím predčas.závery, no ani by som sa nečudovala, ak by to malo taký postup!…lebo teraz bude treba NAKÚPENÉ VAKCÍNY MÍŇAŤ, tak musia vymyslieť, ako ľudí ,,nalomiť“ aby si ich ozaj aj dali!…. o.k.koniec trileru,…… ĎAkujem všetkým za príspevky, želám dobrú noc :-)………….

Pridajte komentár

*