Jednoduchý prírodný odpudzovač kliešťov, čo naozaj funguje


Print Friendly, PDF & Email

Jednoduchý prírodný odpudzovač kliešťov, čo naozaj fungujeLeto sa už nezadržateľne blíži a s ním aj sezóna kliešťov. Pre mnohých ľudí predstavujú kliešte neškodný hmyz, ktorý tak nanajvýš saje krv.

Pravdou však je, že kliešte môžu prenášať veľmi závažné ochorenia. Najznámejšie z nich je kliešťová encefalitída, teda zápal mozgu a mozgových blán.

Choroby, ktoré prenášajú kliešte

Medzi ďalšie ochorenia prenášané kliešťami patria:

1. lymská borelióza (veľká červená škvrna na koži, následné postihnutie nervového, kĺbového a obehového systému, bolesti hlavy, horúčka, artritída)

2. babezióza (rozpad červených krviniek – u ľudí pomerne zriedkavé)

3. ricketsióza (podobné chrípke, zápaly uzlín – je zriedkavá, no neliečená je na 90% smrteľná)

4. tularémia (triaška, zvracanie)

Jeden maličký kliešť tak môže pre vaše zdravie predstavovať vysoké riziko.

Prečo teda čakať, kým sa niečo stane? Lepšie je sa pred nimi počas pobytu v prírode chrániť.

Liečba osteoporózy

Recept na prírodný odpudzovať kliešťov

Pre prípravu nášho receptu na prírodný odpudzovač (repelent) kliešťov budete potrebovať nasledovné suroviny:

 • 10 kvapiek rozmarínového esenciálneho oleja
 • 7 kvapiek škoricového esenciálneho oleja
 • 3 kvapky esenciálneho oleja z cédrového dreva
 • 2 polievkové lyžice sladkého mandľového oleja

Príprava a aplikácia odpudzovača

Pridajte všetky oleje do sklenej nádobky a dobre rozmixujte.

Takto vyrobený repelent nalejte a uskladňujte v malej sklenenej fľaštičke.

Pri jeho aplikácii si naneste malé množstvo na ruku a potom ho natrite na kritické miesta ako lýtka, ruky, krk či chrbát.

Repelent proti kliešťom pre zvieratá

Ak by ste potrebovali pred kliešťami ochrániť aj svojich domácich miláčikov, tak pre ne je vhodný esenciálny olej z ruže pelargónie.

Jednoducho kvapnite jednu kvapku tohto oleja medzi lopatky zvieraťa a druhú kvapku ku koreňu chvosta predtým, než sa s ním vyberiete von.

Zbohom vysoký krvný tlak

Zdoj: Easy, Natural Tick Repellent That Really Works

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. majka-z-gurunu

  Možno toto všetko obsiahne starý dobrý „komunistický “ recept,ked sme chodili ako iskričky a pioniery do taborov a 2-3 týždne pred tým nam kazali jesť malý hnedý b-komplex.Ja som kliešte ako dieťa nikdy nemala.A moje dieťa tým krmím pred odchodom do tabora tiež 🙂

  • A funguje to až dodnes, no podmienkou je ten B-komplex užívať so spomínaným predstihom, dlhodobo a pravidelne.
   Dnes už sa dá v lekárňach kúpiť i špeciálny B-komplex proti kliešťom, ktorý už má niektoré účinné zložky zosilnené a obsahuje ich vo väčších množstvách, než ten klasický…

 2. Čo to je, prosím vás, tá v článku spomínaná ruža pelargónie, z ktorej sa vyrába ten esenciálny olej proti kliešťom pre zvieratká?
  A o akú pelargóniu konkrétne ide? Lebo pelargónií (t.j. muškátov) je viacero druhov, ktoré však majú podstatne odlišné vlastnosti a pôsobenie…
  Osobne tipujem Pelargonium graveolens alebo Pelargonium odoratissimum ktorých geraniový olej sa s obľubou používa do zmesí na odpudzovanie hmyzu, i keď v reále sa ich pôsobenie a účinnosť ukazujú ako nedostatočné alebo sporné…

  A iba tak na okraj: Recept v danom objeme obsahuje o. i. i pomerne veľké množstvo škoricovej olejovej esencie, na ktorú ale pokožka väčšiny ľudí reaguje silným začervenaním a silnou alergickou reakciou (odskúšané pri pokusoch o pridávanie do mydiel, šampónov a pod.). A dá sa to očakávať tým skôr, že uvedená dávka je evidentne na jedno použitie, ba s najväčšou pravdepodobnosťou na celý chránený povrch tela ani postačovať nebude…

 3. Dobrý den.
  Ruže pelargonie? Myslíte růžovou pelargonii? Nebo je to nějaký druh? Ráda bych zjistila přesněji,mám doma 4 pejsky a nechci dávat na ně chemii. Děkuji za odpověď.

 4. Marian Tkáč

  Kde dostanem tie ingrediencie na špéciu proti kliešťom kúpiť? V Turčianskych Tepliciach určite nie.

 5. Viera Škrípová

  Minule som dostala typ – brať so sebou do lesa rozdrvený fenikel. skúsim to aj zvieratkám naaplikovať.

 6. Zlata Brezovicka

  V prípade zvieratiek doporučujem používať šampón Epivet fy Energy, po okúpaní s Týmto šampónom je zabezpečená 2týždňová ochrana pred kliešťami.

Pridajte komentár

*