Lekár vysvetľuje význam epifýzy pre naše vedomie a uvádza 4 veci, ktoré ju blokujú


Print Friendly, PDF & Email

Lekár vysvetľuje význam epifýzy pre naše vedomie a uvádza 4 veci, ktoré ju blokujú

Epifýza (nazývaná tiež pineálny orgán, šišinka či šuškovité teliesko), známa v mnohých kultúrach aj ako tretie oko či sídlo duše, sa nachádza vo vašom mozgu a mnohí veria, že ide o bránu do posmrtného života.

Prirodzene sa tu vytvára látka dimetyltryptamín (DMT), ktorá sa uvoľňuje v malých množstvách, keď snívame alebo dokonca v čase, keď zomierame.

Mnohí mystici a kultúry na celom svete sú presvedčení, že táto žľaza je priamym spojením s našimi vyššími Ja, alebo tiež vedomím.

Bohužiaľ sa však ukázalo, že rôzne chemické látky v našom prostredí blokujú prístup k tejto žľaze, čo zasa môže sťažovať spojenie s našou duchovnou podstatou a tým aj s našimi skutočnými Ja.

Pozrite si video The Secrets of The Pineal Gland (Tajomstvá šišinky) a zistite viac o tomto úžasnom orgáne.

Zoznámte sa s Dr. Dietrichom Klinghardtom

Dr. Dietrich Klinghardt je zakladateľ Klinghardtovej akadémie (USA), Americkej akadémie nervovej terapie, lekárskym riaditeľom Ústavu neurobiológie a vedúcim klinickým lekárom v Ústave zdravia Sophia, nachádzajúcom sa vo Woodinville, štáte Washington.

Je tiež zakladateľom a predsedom Ústavu pre neurobiológiu v Nemecku a Švajčiarsku.

Klinghardtova akadémia (v USA) zabezpečuje pre anglicky hovoriaci svet výučbu biologických intervencií a hodnotiacich techník testovania autonómnej reakcie.

Prednášal na univerzitách v Illinois, Utahu, Freiburgu, Adelaide, Capital University vo Washingtone, D.C. a ďalších. Na Capital University bol docentom na katedre Aplikovanej neurobiológie.

Pravidelne ho pozývajú na výučbové workshopy na prestížnom Týždni medicíny v nemeckom Baden-Badene a na medzinárodné konferencie o lymskej borelióze a súvisiacich ochoreniach (ILADS).

Jednou z jeho kníh je priekopnícka psychokineziológia „Nový prístup v psychosomatickej medicíne“, o psychoterapii, vedenej na základe svalovej spätnej väzby. Mnohé jeho prednášky, návody, seminárne DVD a klinické nástroje sa dajú nájsť na jeho webovej stránke: www.klinghardtacademy.com.

V nasledujúcom videu (v angličtine) vyjadruje Dr. Klinghardt svoje obavy z rôznych faktorov životného prostredia, ktoré majú priamy vplyv na naše epifýzy:

Toto video nám všetkým slúži ako pripomienka, aby sme si boli vedomí týchto toxínov – toho, čo vkladáme do svojich tiel a čomu sa vystavujeme.

„Epifýza je najcitlivejšia časť našej centrálnej nervovej sústavy a je veľmi citlivá na 4 veci: hliník, glyfosát, fluorid a WiFi.“

Krátke zhrnutie videa v slovenčine

Dr. Klinghardt vysvetľuje, ako sa glyfosát s hliníkom v črevách a krvi skombinujú a vytvoria 6 chemikálií, ktoré blokujú epifýzu.

Tieto chemikálie však samé nedokážu preniknúť cez mozgovo-krvnú variéru. No a tu nastupuje WiFi na frekvencii 2,4 GHz, ktorá im otvára bránu do mozgu.

Fluór zasa spôsobuje kalcifikáciu (vápenatenie) epifýzy.

Je to náhoda, že práve tieto 4 veci sa takto stretli, alebo je to cielená aktivita (sprisahanie) mocných, ktorí nás chcú odpojiť od vyšších úrovní vedomia?

Ďalšie zaujímavé informácie

Na treťom Medzinárodnom sympóziu o vakcínach v marci 2014, ktoré bolo súčasťou 9. Medzinárodného kongresu o autoimunite, mala vedkyňa z MIT Dr. Stephanie Seneffová prezentáciu, nazvanú „Rola epifýzy v nervovom poškodení po očkovaní hliníkovým adjuvansom“.

Vo svojej často citovanej prednáške vysvetľuje, ako veľa bežných nervových porúch, napríklad autizmus a Parkinsonova choroba, má spoločný pôvod. Sú ním:

 • nedostatočný prísun síranov do mozgu
 • zvýšené vystavenie toxickým kovom (napr. hliníku, ortuti) v dôsledku našej zníženej schopnosti detoxikovať ich a eliminovať.

Dokazuje tiež, že ťažké kovy zasahujú do syntézy síranov, spôsobujúc hromadenie bunkovej sute.

Ďalej vysvetľuje, že heparánsulfát v lyzozómoch je veľmi dôležitý pre recykláciu bunkovej sute, odpadu a poškodenia, ktoré by mohlo viesť k ochoreniu. Viaceré štúdie dokázali, že nedostatočné hladiny heparánsulfátu vedú k autizmu.

Celkovo štúdia poukazuje na myšlienku, že autizmus a Alzheimerova choroba, ktorých miera stále rastie, sú spôsobované silným nedostatkom dodávok sulfátu do mozgu.

Tvrdí tiež, že epifýza (šuškovité teliesko), ktoré René Descartes nazval „sídlom duše“, dokáže sulfát syntetizovať slnečným svetlom a dodávať ho prostredníctvom melatonín-sulfátu.

Liečba osteoporózy

Hliník, ortuť a glyfosát spoločne môžu tento proces vykoľajiť. Fungujú synergicky.

V závere štúdie vedci uvádzajú:

„V tejto štúdii sme vytvorili dôkaz, že glyfosát, aktívna ingrediencia herbicídu Roundup a hliník, všetkým prenikajúci toxický kov v našom prostredí, konajú synergicky na vyvolaní dysfunkcie v epifýze, vedúcej k poruche spánku, ktorá je charakteristikou mnohých nervových ochorení, ako sú autizmus, ADHD, depresia, Alzheimerova choroba, LAS, úzkostná porucha a Parkinsonova choroba.

Ďalej tvrdíme, že narušená dodávka melatonínu a sulfátu do mozgu v dôsledku poškodenia epifýzy môže vysvetľovať, ako môže tento narušený spánok viesť k celkovejšiemu nervovému poškodeniu a nazdávame sa, že ide o významnú zložku procesu ochorenia.

Neustály rast používania glyfosátu pri pestovaní obilia a sóje je v nápadne dobrom súlade s nárastom spánkovej poruchy a autizmu, ako aj ďalších nervových ochorení.

Ukázali sme, ako narušenie enzýmov CYP a podpora anémie a hypoxie, obe kvôli hliníku a glyfosátu a narušeniu črevných baktérií z dôvodu glyfosátu, môžu spôsobovať patológiu, vedúcu k nedostatku melatonínu a sulfátu v cerebrospinálnej tekutine, ktorá je typická pre autizmus a Alzheimerovu chorobu.

Nedostatok sulfátu vedie k zhoršenej lyzozomálnej recyklácii bunkovej sute a nedostatok melatonínu vedie k spánkovej poruche, cievnemu ochoreniu a zhoršenej ochrane pred poškodením ROS (bunkových signalizačných molekúl) v mozgu.“

Tu je odkaz na ľahko pochopiteľný prehľad štúdie (v angličtine), ktorý nám láskavo poskytol Dr. Jess.

Čo teda môžeme robiť?

Ako hovorí, dúfa, že je iba zhoda okolností, že všetky tieto faktory dovedna sú také zničujúce pre naše epifýzy. Existujú však vôbec náhody?

Našťastie sa niektorým týmto znečisťujúcim látkam vieme vyhnúť.

a) Fluorid

Vezmime si, napríklad, fluoridNiektorí z nás, najmä ak žijeme v Európe, s výnimkou Spojeného kráľovstva, alebo v mnohých oblastiach Kanady, sa kvôli fluoridu v našej vode trápiť nemusíme.

Avšak väčšina ľudí v USA, Veľkej Británii, Kanade, Austrálii a na Novom Zélande, žiaľ, tento luxus nemá.

Existujú rôzne vodné filtre, ktoré fluorid odstránia a možnosťou je aj kupovanie vody filtrovanej destiláciou či reverznou osmózou.

b) Glyfosát (v herbicíde RoundUp od Monsanta)

Čo sa týka glyfosátu, herbicídu, hojne využívaného v súčasnom poľnohospodárstve, veľmi jednoduchým riešením je prejsť na organické plodiny a drasticky obmedziť či vyhýbať sa spracovaným potravinám, konkrétne geneticky modifikovaným organizmom (GMO).

Chápem, že organické plodiny môžu byť drahé a tak v tom prípade robte, na čo máte!

Ako pomôcku využívajte zoznamy Clean 15 Dirty Dozen, aby ste vedeli, ktoré produkty by ste mali kupovať vždy organické a ktoré nie sú taký veľký problém.

c) Wifi

Toto je trochu komplikovanejšie, lebo sa nachádza takmer všade! Väčšina z nás ho má vo svojich domoch a v mestách sa dá nájsť doslova všade.

Samozrejme, vždy sa môžete vrátiť k starému dobrému káblovému pripojeniu na internet, no ak žijete uprostred ničoho, v skutočnosti mu nemôžete celkom uniknúť.

Preto je dobrý nápad tráviť čas mimo monitorov a tak často, ako sa len dá, cvičiť uzemňovanie (chôdzu naboso po holej zemi, bez topánok, objímať stromy, plávať v tokoch a nádržiach s prírodnou vodou).

Pomôže vám to uzemniť vašu energiu a emitovať do svojho tela negatívne ióny. Vášmu telu, vašej mysli a duši určite spraví dobre už len dlhší pobyt v prírode, mimo WiFi a to čo najčastejší.

d) Hliník

Čo sa týka hliníka, toto je zložité… Hliník sa nachádza v mnohých potravinách, liekoch na predpis, vo vakcínach a v chemtrails.

Našťastie vieme telo od hliníka detoxikovať dodržiavaním bezpečných postupov a snahou čo najviac obmedziť naše vystavovanie sa faktorom prostredia.

Náš článok o odstraňovaní hliníka z tela nájdete TU.

Záverečné úvahy

Ako povedal uvedený lekár, tieto 4 faktory dokopy spôsobujú najväčšiu škodu. Ak je teda v našich silách drasticky obmedziť naše vystavenie ich pôsobeniu, ide o obrovský krok správnym smerom.

Dôležité je tiež vedieť, že účelom tu poskytnutých informácií nie je vydesiť vás, ani vo vás zanechať strach. Majú zvýšiť povedomie a umožniť vám robiť tie najlepšie rozhodnutia pre zdravie a bezpečnosť vás a vašich blízkych.

Prvým krokom k zmene je uvedomenie a ak chceme vytvoriť nejakú zmenu, musíme byť v prvom rade informovaní.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zdroj: collective-evolution.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Tlamka Jozef

  Ako človek po prežitej klinickej smrti 3.stupňa a VŠ štúdiu o potenciálu človeka na Masar.univ. Brno, mám spracovanú hypotézu o podstate funkcie epifýzy v živote, zdraví aj smrti človeka……
  Jestvuje kvantová previazanosť a synchronicita VNO-Jacobsonovho orgánu s
  GPS v mozgu /hipokampus a entorinálny cortex/ s limbickým systémom a funkčnosťou epifýzy…je to
  potenciálna možnosť systémového postupu proti starnutiu /vrát.ALZ. ch/ na báze G-proteinov a apalbumínu v embryonálnej apiterapii a gerontoapiterapii atď……….
  Východiská
  sú v energiach N.Teslu, Einsteinove kódy existencie včiel, J.D.Bekenstein – Hawkingova entropia a extropia resp. kvantovej kognitívnej biologii a kvantovej funkčnej medicíne……atď…….filozoficky integrita vesmírneho, kolektívneho a individuálneho vedomia…….Jozef Tlamka
  Kontakt e-mail: „[email protected]…..

 2. Naša súčasná školská aj keď vysoko-odborná medicína je zacyklená….začarovaný kruh…
  Hypotéza: budúcnosť je vo funkčnej kvantovej medicíne s novým systémovým vesmírnym pohľadom na zmysel, zdravie a smrť človeka……
  Niečo o tom viem v rámci pyramidálneho cestovania časom po prežitej klinickej smrti 3.stupňa….ale je to na dlhšiu reč na diskusiu som pripravený …….Jozef .

 3. vlastimila

  Vdaka za uzasny clanok !

Pridajte komentár

*