Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Nadáciu detskej leukémie práve zavreli. Tu je dôvod prečo neprispievať na onkologickú charitu


Print Friendly, PDF & Email

rakovinová charita

„Každý by mal vedieť, že väčšina výskumu rakoviny je podvod a že hlavné inštitúcie na výskum rakoviny sú nedôsledné vo svojich povinnostiach voči svojim prispievateľom“.

Tento výrok vyslovil Linus Pauling, PhD, ktorý je dvojnásobným nositeľom Nobelovej ceny za chémiu (1901 – 1994).

Je považovaný za jedného z najdôležitejších vedcov v ľudskej histórii. Ide teda zrejme o veľmi inteligentného človeka. A nielen on, ale aj mnohí ďalší významní vedci z medicínskeho prostredia majú podobné názory ako on.

Tieto ich presvedčenia nepochádzajú len tak z čistého jasného neba. Sú podložené dlhými rokmi výskumu a solídnych dôkazov.

Aj keď je hrôza na to čo i len pomyslieť, faktom ostáva, že popredné charity, nadácie a občianske združenia zamerané na onkológiu, sú v drvivej väčšine podvodom.

Áno, aj tie najväčšie, čo sa tvária, že sú čistí ako biela ľalia (prípadne nejaký iný kvietok).

Bohužiaľ, aj teraz máme o tom ďalší dôkaz, ktorý pridávame do zväčšujúceho sa zoznamu podobných prípadov.

Činnosť jednej z najväčších onkologických nadácií v USA bola ukončená

Ide o Nadáciu pre detskú onkológiu so sídlom v Brooklyne. Správa prichádza po rokoch zberania príspevkov od verejnosti vo výške niekoľkých miliónov dolárov.

Lákali ľudí na to, že vyzbierané prostriedky pôjdu na výskum rakoviny a získavanie darcov kostnej drene. Ich kampane sa niesli heslom „Urobte sen skutočnosťou“ (zdroj).

Bohužiaľ, len menej ako 1 percento z darovaných miliónov smerovalo na podporu detí s leukémiou.

V období rokov 2009 až 2013 bolo celkovo nadácii darovaných takmer 10 miliónov dolárov.

Podobný scenár sme videli aj u iných „charitatívnych“ organizácií. Napríklad, v prípade Červeného kríža a ich zbierky pre Haiti po ničivom zemetrasení. Celý príbeh, ako to vlastne bolo, si v angličtine môžete prečítať tuto.

Vráťme sa ale k našej nadácii zameranej na leukémiu. Vyberáme zo správy prokurátora mesta New York:

Menej ako 58000 dolárov (ani nie 1%) z celkovej sumy 9,7 milióna dolárov vyzbieraných Národnou nadáciou pre detskú leukémiu šlo na podporu pacientov.

Viac ako 80% peňazí šlo na financovanie televíznej reklamy a na priamu propagáciu listami do poštových schránok. (zdroj)

Ďalšie prípady podvodných charít

Ide o pomerne znepokojujúce fakty a vôbec to nie je prvý krát, čo o niečom podobnom počujeme.

Napríklad, len nedávno úrady vyšetrovali skupinu 4 organizácií, z ktorých všetky mali v názve slovo „rakovina“.

Liečba osteoporózy

Fungovali na základe nekontrolovanej protekcie, zjavného konfliktu záujmov a nadmerného odmeňovania svojich vedúcich pracovníkov.

Jednou z týchto organizácii bol aj Rakovinový fond Ameriky (Cancer Fund of America). Uvedené organizácie boli obvinené zo spreneverenia takmer 200 miliónov dolárov!

Nejde však len o zjavné podvody, keď dôjde na peniaze. Ide aj výskum rakoviny vykonávaný „legitímnymi“ charitami ako taký.

Na aký výskum vlastne idú peniaze, ak sa nerozkradnú?

Väčšina z peňazí darovaných na výskum rakoviny sa minie pre výskum na zvieratách, ktorý sa až príliš často ukázal ako úplne nepoužiteľný u ľudí.

V roku 1981 povedal Dr. Irwin Bross, bývalý riaditeľ Sloan-Ketteringovho výskumného inštitútu rakoviny (mimochodom, ide o najväčšie výskumné centrum rakoviny na svete):

Veľa sa toho medzi ľuďmi nevie o zbytočnosti zvieracieho výskumného modelu.

Napríklad, objav nových chemoterapeutík pre liečbu ľudí sa často prezentuje ako fenomenálny úspech využívania zvieracieho modelu.

Neraz však ide o prehnané vyhlásenia, pretože prichádzajú od tých istých ľudí, ktorí dostávajú vládne dotácie pre výskumy na zvieratách.

Faktom však ostáva, že prakticky všetky chemoterapeutické lieky, ktoré majú nejakú hodnotu, boli nájdené v klinických štúdiách na ľuďoch a nie pomocou zvieracích štúdií.

Liečba ochorení má dnes čisto ziskový rozmer

Celé zdravotníctvo je extrémne výnosné (napriek neustálemu nariekaniu, ako je podfinancované).

Platí to však len vtedy, keď ide o liečbu chorôb, nie o prevenciu alebo vyliečenia. Tento jeden fakt je potrebné si dobre uvedomiť.

Uvedieme len jeden príklad z mnohých.

Jednoduchou prevenciou je zníženie vystavenia sa pesticídom. Mnohé štúdie potvrdili, že konzumácia bio potravín zredukuje úroveň pesticídov vo vašom tele až o takmer 100%!

Takto by sme mohli pokračovať v uvádzaní ďalších príkladov prevencie, no to by už bolo na samostatný článok.

Ako teda ďalej?

Takže nabudúce, keď sa od vás bude žiadať, aby ste prispeli nejakej charite na výskum rakoviny, vôbec sa nemusíte cítiť nepohodlne im to odmietnuť.

Existuje totiž mnoho miliardová motivácia pre farmaceutické firmy, aby taký výskum urobili sami a jeho výsledky si dali potom patentovať. Vašich pár eur, či dokonca ani pár miliónov Eur, v tom žiadny rozdiel nespraví.

Okrem toho je hanba, že sme doteraz oficiálne nepočuli o už existujúcich liekoch na rakovinu, ktoré sa ukázali, že sú schopné ju úplne vyliečiť.

Našťastie, na našej stránke o nich často počujete. Určite nás preto čítajte naďalej, budeme sa snažiť vám aj do budúcna prinášať viac takýchto informácií.

Zbohom vysoký krvný tlak

Zdroj: National Children’s Leukemia Foundation Shut Down: This Is Why It’s OK Not To Donate Money

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Hrozná nemoc a tak se přiživníkům daří

 2. Niektore z vasich prispevkov ma zaskakuju cerveny kriz je institucia ktore je maximalne v poriadku a JA na nej nic zle nevidim. Neviem kolko krat ste boli na detskej klinike onkologie a hematologie ale jej stav je oproti inym o dost lepsi to znamena ze charitativne organizacie tam urcite peniaze aj davaju. Urcita cast z nich ide aj na propagaciu a podobne. A mimochodom su aj nejake zakony kde musi ist cast tych prispevkov na danu vec a to je min okolo 30-45 perc. Citam mnoho vasich prispevkov niektore su zazivne no napr. hovorit o tom ze rakovina je vymysel a maximalna neucta ludi ktori na nu zomreli. Keby to bol biznis tak asi tej farmakologickej firme by sa darilo zarabat viac keby ten liek uviedla na trh a mnoho uz takych liekov na trhu je. Rakovina je zla choroba a nikto na svete by nesuhlasil s tym aby nebola liecena pokial je liek. A keby bola vymysel alebo naschval vypustena nehovorim prave o Vas tak lebo to hovori mnoho konspiratorov tak ako sa d potom da odovodnit napr. vznik nadoru poviem mu len tak aby narastol……? A keby bol nejaky liek vyrobeny preco si ho milionari nevedia kupit. Nebojte sa na rakovinu zomieraju ludia bez ohladu na peniaze proste je to stav pri ktorom rozhoduje vyssia moc a celkovy stav pacienta…. povedal som svoj nazor dufam ze tomu rozumiete a budete reagovat ak vobec nejaka reakcia bude diplomaticky. Pokial ste sa dostali potialto asi mate plnu hlavu myslienok co na mna vyliat. 🙂

  • Súhlasím s Vami. Z tohto článku cítiť neprofesionalitu. Je napísaný trocha vulgárne, akoby ho písal niekto z Nového času. Veľa kriku pre nič. Obviňuje, používa silné slová, ale príliš ich nepodkladá faktami. Článok podsúva myšlienku, že všetky nadácie sú nesprávne, čo samozrejme nie je pravda. A to najhlúpejšie na záver v podobe reklamy: „Je HANBA že sme doteraz oficiálne nepočuli o už existujúcich liekoch na rakovinu, ktoré sa ukázali, že sú schopné ju úplne vyliečiť. Našťastie, NA NAŠEJ STRÁNKE o nich často počujete.“ Toto môže napísať podľa môjho úsudku len niekto skutočne neznalý problematiky. Niekto, kto si chce len privábiť čitateľov a číta často facebook – tam sa každý deň objavujú tiež „zaručené“ recepty na rakovinu.

  • Aj pre toto je taký nárast rakoviny: gmo (genet. modifikované plodiny), postrek Roundup od fy Monsanto, každodenný postrek chemtrailsom, prídavné látky v jedle…

   • A ešte som zabudla napísať čo prispieva k nárastu rakoviny – pochopiteľne očkovania. Niektoré očkovacie látky aj obsahujú prídavnú látku čo vyvoláva rakovinu. Dobré je čítať: http://www.slobodavockovani.sk http://www.rizikaockovania.sk

    • Ockovania?! 😀 to snad nie…… vzdy som bol pravidelne ockovany a nic sa mi nestalo. Viete ako to vyzeralo pred ockovanim? Asi nie a keby ste vedeli tak to nenapisete mozno reagujem mierne tvrdo ale uz ma antivax-eri rozosmievaju. Dobre je to vasa slobodna volba ja som rad ze nedostanem synaps ani obrnu ale ja by som mal navrh tak nech si teda ludia ktory nechcu byt ockovani ockovanie nedavaju ale ak potom ochoreju na chorobu alebo sa porezu na hrdzavom zeleze tak kedze prevenciu synapsu odmietli tak nech im na danu chorobu nieje poskytnuta ziadna pomoc. Pozrite sa su dva tabory: 1. Alternativisti a 2. Klasici, ja viem ze Vas nepresvedcim ale len som Vam povedal svoj nazor a ako ja nepresvedcim Vas tak ani Vy mna….. Ja verim na liecive schopnosti napr. byliniek ale len do urcitej miery nebudem sa liecit bylinou zo zaskrtu ktory ale nemam dovod dostat kedze som zaockovany ;). A neziaduce ucinky vakcin su pravdou ale precitat si to treba cele a nielen par vynatkou. Vsetko ma neziaduce ucinky a keby sme mali pozerat len na to ze sme jeden zo 100 000 ktory ma neziaduci ucinok ako sa radsej pizriet ze sme jeden zo 100 ludi ktori su nezaockovany a mame riziko ze ochorieme tak to je take vselijake. Porovnajte si sami:
     1:100 000
     1:100
     Ja som povedal vsetko co som chcel. A co sa tyka dalsich komentarov ano vsimol som si tie cedulky a aj tie od napr. Charita Lidla. Mimochodom ulohou charity nieje vzdy len davat peniaze na lieky…. ale aj na skraslenie napr. izby a podobne. A naskyta sa mi jedna otazka- rakovinu by ste v roli lekara liecili ako? Ale myslim to tak ze by ste mali vystudovanu medicinu co by ste dali pacientovi aby som vedel co mam dobuducnu skusit. A teraz je tu este jedna podmienka- bazenovu chemiu dajte mimo hru. Dakujem

  • terezkaterka

   Sú zákony, že nejaká časť musí ísť na danú vec. Konšpirácie ? Zákony u nás hovoria, že sa nesmie kradnúť, zneužívať právomoc atď, atď. Tie kauzy a zlodejiny u nás budú tiež určite konšpirácie. Veď prečo by naši predstavitelia kradli, veď majú dosť vysoké platy.

 3. Ťažko reagovať laikovi, verím, že sú ľudia, ktorí zneužijú aj takéto nešťastie. Veď ľudia sú citlivejší, keď ide o deti a peniaze sa od nich ľahšie lákajú. Neviem, či chemoterapie naozaj liečia, ale veľmi tomu neverím, keď zabíjajú imunitu. Prečo potom zomreli ľudia v Amerike, ktorých lekár liečil chemoterapiami a pritom nemali rakovinu? Ako to potom môže zvládnuť naozaj chorý človek? A tiež si myslím, že neexistuje štatistika úspešnosti liečby. Ako by vedeli, kto a koľko by žil s liečbou a bez liekov.

 4. rekcia na predchádzajúci príspevok. Citujem: „…Neviem kolko krat ste boli na detskej klinike onkologie a hematologie ale jej stav je oproti inym o dost lepsi to znamena ze charitativne organizacie tam urcite peniaze aj davaju. “ NAOZAJ SI MYSLÍTE, ŽE TO JE VĎAKA CHARITE ??? To ste ma naozaj pobavili. Tie cedule s nápisom … podpora EU …(inak tiež z naších penazí) tam nevidieť? :-))) Napadá ma: v Čechách, myslím, že Kvapka nádeje alebo tak nejak (názov je nepodstatný) zachytil som aféru. Konto nádeje Niké – taktiež aféra. Prosím Vás o čom to tu točíte. Dohľadajte si info a potom niečo napíšte. Neviem o nádácií, ktorá by drvivú väčšinu prostriedkov sama nezožrala na seba (viď ich správy). A že 30-45 percent podľa zákona?!? A kde sú tie zvyšné peniaze??? … Treba len čítať a počúvať a potom nevypotíte taku zhovadilosť !!!

  • terezkaterka

   Presne tak, ako je v článku písané to vidím ja. Mnohí oponujú, že nie sú dôkazy. Ale dôkazy sú. Konkrétne v tlači písala primárka detskej onkológie ohľadom zbierok, že im na účet neprišli žiadne peniaze. A vôbec tých dôkazov je veľa, čo sa oficiálne písalo, že peniaze zo zbierok načo, na to boli zneužité. Bývalý šéf Matice slovenskej zneužil koľko financií. Zákon mu to dovoľoval ? Je absolútne nesprávne veriť tomu,že zákony sa dodržujú.

 5. Po prečítaní tohto článku o smrteľnéj chorobe malárií a po videní videa dole po klíknuti na link som skoro odpadla keď som videla 100% vyliečenie malárie len za 0,00000001 Eur a za takú extremne krátku dobu len po par sekundách po vypití len jediného pohára s niekoľkými kvapkami MMS. NAJVäČŠÍ ZÁZRAK SVETA!!!

  Podle Světové zdravotnické organizace (WHO bylo v roce 2013 zaznamenáno 198 milionů případů malárie, 584.000 lidí v důsledku napadení parazitem, který přenáší komáři, zemřelo.
  Smrtelná nemoc malárie je stále hlavní příčinou úmrtí dětí mladších 5 let.

  Čoho sme sa to dočkali, aké to mame zdravotnictvo, doktorov a vlády ktoré sa postavili na stranu diabla za to,že sme ich zvolili a prežierajú naše peniaze z daní a zakazujú alternatívne prípravky,ktoré naozaj vyliečia ako je MMS A iné.

  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2121-uspesne-klinicke-testy-lecby-malarie-pomoci-mms-v-africe

 6. Vazení, kazdy postup alebo nazor uvedeny nemusí byt 100% zaruceny, napriek tomu som ŠŤASTNÁ, ze tu mame stranku badatel.sk. Obdivujem odvahu, pilnost a snahu
  prevadzkovatela sprostredkovat nam informacie, ku ktorym by sme sa sami len velmi tazko dostali. Vzdy sa tesim na novy prispevok. Dakujem a vyslovujem podporu a velky palec hore…

 7. Naplno súhlasím s prispievateľom Pravda. Ľudia sú takí hlúpi, veria na zázraky a sú ochotní zjesť hocičo za kopu peňazí, čo ich vlastne vôbec nelieči. Pravda žiadal, aby ste „bazénovú chémiu“ vynechali a aj tak ste pri nej opäť skončili. No hrôza. Ľudia tu rozprávajú aké je to strašné. že ich lekári zabíjajú chemoterapiou, že sú to mäsiari a podvodníci atď. A ako to že vám nevadí, že sa nájde jeden šarlatán, ktorý zabíja ľudí dajakým pofidérnym jedom a oblbol tým už pol sveta? Rozum mi nad tým stojí.

  • terezkaterka

   Kto je ten šarlatán ? Neviete mi poslať jeho meno ? Mám nevyliečiteľnú chorobu. Doktori sú na ňu krátky. Ďakujem.

  • Vážená gabriela
   Pravda je, že tá bazenová chémia funguje a ohovárate to, čo nepoznáte – škoda.
   Pre terezkaterka – ten šarlatán je mms a t.ď.

 8. Suhlasim s tym ze tato stranka je velmi uzitocna a je dobre ze vobec existuje lebo je v slovencine , ale na internete je skutocne velmi vela informacii zaoberajucich sa touto problematikou, vratane mnozstva knih, i ked vacsina je v anglickom jazyku. Pisem to preto, lebo podla mna nie je dobre sa spoliehat len na jeden zdroj, nic nie je ciernobiele. Ak niekto napise clanok ze tento a tento prostriedok spolahlivo likviduje rakovinove bunky alebo ze ten alebo ten clovek uzival to alebo tamto a rakovina nahle zmizla, tak som skepticky a to je jedno ci ten clanok je tu alebo niekde inde. Takisto ked niekto tvrdi ze momentalne nic lepsie na liecbu rakoviny ako konvencne terapie (chemoterapia, ozarovanie, imunoterapia atd..) neexistuje, tak mu jednoducho neverim, a to je jedno ci ten niekto je laik alebo spickovy onkolog. Taketo tvrdenia su velmi zjednodusene , cely problem je ovela zlozitejsi a pri jeho rieseni sa da verit len jednemu a to sam sebe. Ziadny lekar, ziadna konvencna terapia, ale ani ziadna bylina samotna rakovinu vyliecit nemoze. Jediny kto je schopny ju vyliecit je clovek sam ako jedinecna a komplexna bytost.
  Vseobecne zauzivana predstava ze lekar je ten co ma ma liecit alebo tato bylina ma vylieci je podla mna nespravna. Nech uz sa rozhodnem pre akukolvek terapiu proti rakovine, tak ta terapia samotna ma nemoze vyliecit, ale moze sluzit len ako pomocka ci nastroj, ktory napomoze mojmu organizmu ziskat stratenu rovnovahu ci dodat chybajucu energiu aby si sam dokazal s chorobou poradit. Samotny pristup zapadnej mediciny k chorobam nemoze byt spravny, lebo sa sustreduje len na odstranenie prejavov tychto chorob ignorujuc pricinu a podstatu vlastnej choroby. Onkolog, ci chirurg vyvinie enormne usilie pri snahe odstranit „zle“ rakovinove bunky ale nepozera sa na pacienta ako komplexnu bytost a nehlada pricinu individualne pri kazdom pacientovi, preco sa tie jeho zdrave bunky museli zmutovat tak ako sa zmutovali. Zdrave bunky sa predsa nemozu zmutovat na rakovinove len tak „zo srandy“, kazda udalost je predchazdana svojou pricinou. Pokym sa vyskum namiesto hladania sposobu ako najlepsie likvidovat tieto „zle“ bunky, (ktore nevznikli same len tak, ale ako nasledok niecoho zleho co sa s organizmom dialo a to mozno davno predtym), nezacne zaoberat pricinami a sposobom ich odstranenia tak podla mna medicina aj celym jej vyskumom nikdy nad rakovinou zvitazit nemoze.

 9. Na Slovensku je to približné podobne. 2/3 idú na chod nadácie ….

Pridajte komentár

*