Vyliečte prírodnou cestou bez antibiotík chronickú kvasinkovú infekciu (candidu) a zbavte sa únavy, depresie, ekzémov, migrén a nadváhy. [Čítať ďalej]

Kyselina ferulová: Prehliadaný prírodný ochranca srdca, ktorému sa nevyrovná žiaden liek


Kyselina ferulová: Prehliadaný prírodný ochranca srdca, ktorému sa nevyrovná žiaden liek

(Lance D. Johnson, Natural News) Vo svete, kde ochorenia srdca a ciev zostávajú hlavným zabijakom, veľké farmaceutické spoločnosti presadzujú drahé lieky s nebezpečnými vedľajšími účinkami, zatiaľ čo najsilnejší prírodní ochrancovia srdca sú ignorovaní.

Nedávny výskum odhalil, že kyselina ferulová, nenápadná zlúčenina nachádzajúca sa v bežných potravinách ako hnedá ryža, jablká či káva, prekonáva lieky na predpis pri prevencii smrteľných kontrakcií koronárnych artérií.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Prelomová japonská štúdia ukazuje, že tento prírodný bojovník blokuje vápnikové kanály a narúša kontrakcie lepšie ako diltiazem, často predpisovaný liek na srdce.

Ale uzná to konvenčná medicína, alebo bude naďalej potláčať alternatívy, ktoré by ohrozili jej obchodný model zameraný výlučne na tvorbu zisku?

Nové terapeutické prístupy k zdraviu srdca

Nedávny výskum vyzdvihuje kyselinu ferulovú, prírodnú zlúčeninu nachádzajúcu sa vo viacerých rastlinách, pre jej potenciál zabezpečiť kardiovaskulárne zdravie, ale aj zdravie iných orgánov.

Štúdia z roku 2013 uverejnená v časopise Journal of Cardiovascular Pharmacology (Žurnál kardiovaskulárnej farmakológie) zistila, že kyselina ferulová zlepšuje funkcie srdca, ciev, obličiek a pečene.

Išlo o výskum vykonaný na myšiach s vysokým krvným tlakom, čo naznačuje ochranné účinky kyseliny ferulovej proti poškodeniam súvisiacim s hypertenziou. Táto zlúčenina účinkuje tak, že znižuje oxidačný stres a zápaly, ktoré sú kľúčovými faktormi prispievajúcimi k srdcovým chorobám.

Okrem toho štúdia z roku 2012 uverejnená v European Journal of Pharmacology (Európsky žurnál farmakológie) ukázala, že kombinácia kyseliny ferulovej s resveratrolom chráni obličky, pečeň a pankreas pred poškodením voľnými radikálmi, čím ďalej podporuje celkovú funkciu týchto orgánov.

Resveratrol je zlúčenina nachádzajúca sa hlavne v šupkách červeného hrozna.

Odborníci naznačujú, že uvedené zistenia by mohli vydláždiť cestu pre nové terapeutické prístupy, hoci sú ešte potrebné testy na ľuďoch.

Zatiaľ však môže konzumácia potravín bohatých na kyselinu ferulovú – ako sú celozrnné obilniny, ovocie (citrusy, banány, ananás) a zelenina (špenát, petržlen, rebarbora, červená repa) – priniesť pacientom významné zdravotné prínosy.

Tichý spúšťač infarktu, ktorý veľké farmaceutické spoločnosti nedokážu zastaviť

Spazmy koronárnych artérií sú náhle, život ohrozujúce kontrakcie, ktoré môžu postihnúť aj ľudí s „čistými“ tepnami. Tieto kontrakcie, respektíve stiahnutia artérií sa často chybne považujú za „stres“, až kým nie je príliš neskoro.

Liečba osteoporózy

Aké je riešenie konvenčnej medicíny? Blokátory kalciových kanálov, ako napríklad diltiazem, ktoré však majú neželané vedľajšie účinky ako závraty, únava a nebezpečné poklesy krvného tlaku.

Štúdia vykonaná na Toho univerzite odhalila, že kyselina ferulová funguje inteligentnejšie – nielenže blokuje prítok vápnika, ale tiež vypína signály svalovej kontrakcie nezávisle od vápnika, čím ponúka dvojitú ochranu.

„Kyselina ferulová prekonala liek diltiazem proti väčšine spúšťačov,“ poznamenali vedci.

Účinkuje výborne hlavne proti endotelínu-1 a zlúčeninám uvoľňovaným počas stresu, ktoré vyvolávajú kŕče žíl. Na rozdiel od liekov však kyselina ferulová nenarúša normálnu funkciu srdca, čo je jej kľúčová výhoda pri dlhodobom užívaní.

Hoci jablká a ovos obsahujú kyselinu ferulovú, koncentrácie použité v štúdii boli 0,3 až 3 milimóly, čo je viac ako typický príjem v strave. Predchádzajúce štúdie potvrdzujú, že dávky doplnkov s obsahom kyseliny ferulovej až do 1000 mg denne sú bezpečné a účinné, zlepšujú hladinu cholesterolu a krvný tlak bez nežiaducich účinkov.

Pre tých, ktorí sú skeptickí voči monopolu veľkých farmaceutických spoločností na zdravie srdca, môže cielená suplementácia preklenúť túto medzeru.

Záver

Napriek desaťročiam výskumu, ktorý preukazuje prínosy kyseliny ferulovej od zvrátenia hypertenzie u myší až po ochranu pred Alzheimerovou chorobou a rakovinou, štúdie na ľuďoch sú stále nedostatočne financované.

Prírodné zlúčeniny totiž nemožno patentovať, čo ich robí pre farmaceutické spoločnosti nerentabilnými. Medzitým zdravotnícky establišment bagatelizuje výživu a uprednostňuje lieky pred prevenciou.

Keďže ochorenia srdca devastujú milióny ľudí, otázka sa netýka len vedy – je to o tom, kto kontroluje naratív. A pravdou je, že cievy môžu byť buď vyživované potravinami, ktoré jeme, alebo poškodzované prozápalovými chemikáliami.

Životný štýl so zdravými návykmi dokážu zmeniť priebeh aj tých najzávažnejších srdcových chorôb.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Autor: Lance D. Johnson, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Chúďatá myši.

Pridajte komentár

*