Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Kríza v americkom bankovníctve znervózňuje európske banky a zvyšuje riziko ich krachu


Print Friendly, PDF & Email

Kríza v americkom bankovníctve znervózňuje európske banky a zvyšuje riziko ich krachu

(Arsenio Toledo, Natural News) Európsky bankový sektor je znepokojený, pretože finančná nestabilita v Spojených štátoch amerických zvyšuje riziko zlyhania bánk aj na starom kontinente.

Koncom novembra 2023 Európska centrálna banka (ECB) varovala, že súvahy bánk v eurozóne – menovej únii 20 štátov Európskej únie, ktoré používajú euro ako svoju oficiálnu menu – vykazujú „ prvé známky stresu“, ktorý sa vyznačuje nárastom počtu nesplácaní úverov a oneskorených splátok.

(Súvisiace: Banky v roku 2023 zrušili viac ako 60 000 pracovných miest – ide o najhorší rok pre banky od roku 2008.)

Koncom minulého mesiaca agentúra Reuters uviedla, že európske banky čelia veľkej skúške. Investori poukazujú na to, že zárobky bánk z vyšších úrokových sadzieb rýchlo miznú a že ich dlhodobo vysoké zisky a rekordné dividendy pre akcionárov sa čoskoro skončia.

„To, na čo sa pozeráte v prípade európskych bánk, je 10-ročný inflexný bod,“ varoval Sebastian Pirro, investičný riaditeľ z londýnskej spoločnosti Algebris Investments, ktorá vlastní akcie vo viacerých európskych bankách.

„Máte tu časti trhu, o ktorých si myslíme, že sú vo veľmi hlbokých problémoch,“ varoval Jonathan Golan, portfóliový manažér londýnskej investičnej spoločnosti Man Group Plc.

„Stále viac a viac bánk sa dostavajú pod drobnohľad, stále viac bánk má problémy a potenciálne niektoré banky na oboch stranách Atlantiku skrachujú.“

Európa je znepokojená kolapsom trhu nehnuteľností v USA

Investori sú znepokojení stavom trhu komerčných nehnuteľností v USA. Táto obava už zasiahla domácich bankových gigantov ako New York Community Bancorp a viedla už aj k prepadu akcií bánk v celej Európe.

„V Nemecku a Škandinávii vidíme expozíciu komerčných nehnuteľností vyjadrenú ako percento hmotného majetku v rozsahu 4, 5, 6, 7 a viac percent,“ povedal Golan.

„Ak si každá z týchto bánk odpíše 15 centov z každého dolára, ktorý požičala na komerčné nehnuteľnosti – čo nehovorím, že je presné číslo, ale je to úplne rozumný scenár – nielenže tieto banky stratia rating investičného stupňa, ale budú insolventné“.

Prvé známky potenciálnych otrasov európskeho bankového sektora sa už objavujú.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Dlhopisy, ktoré nedávno vydali nemeckí veritelia zameraní na nehnuteľnosti, klesli v druhom februárovom týždni po tom, čo analytici Morgan Stanley odporučili klientom predať prioritné dlhopisy vydané bankou Deutsche Pfandbriefbank, ktorá sa špecializuje na nehnuteľnosti.

Významné európske banky, ktorých americké pôžičky na komerčné nehnuteľnosti tvoria jedno percento alebo menej ich aktív, pravdepodobne nebudú výrazne ohrozené nejakými väčšími narušeniami amerického trhu s nehnuteľnosťami. Patria medzi ne nemecká Deutsche Bank AG, HSBC Holdings Plc v Spojenom kráľovstve a BNP Paribas SA vo Francúzsku.

Finanční analytici Bloomberg Intelligence však varujú, že mnohé banky majú vyššie percentá aktív vložené do amerických úverov na komerčné nehnuteľnosti. Pre Pfandbriefbank je to 10 percent. Pre Aareal Bank v južnom strednom Nemecku je to 16 percent.

Napriek tejto nervozite Golan verí, že časti bankového sektora pravdepodobne prežijú či dokonca budú v kríze prosperovať. Týka sa to najmä bánk v menších jurisdikciách, kde je trh koncentrovanejší medzi hŕstku veľkých korporácií a kde sú marže pravdepodobne vyššie.

Poznamenal, že niektorí veritelia zo strednej a východnej Európy, ako aj niektoré špecializované banky vo Veľkej Británii, ktoré nesúťažia na rovnakom trhu s komerčnými úvermi na nehnuteľnosti v USA s veľkými hráčmi, by mohli vyjsť z možnej krízy relatívne bez ujmy.

„Existuje niekoľko veľmi silných inštitúcií, ktoré majú miernu expozíciu voči komerčným nehnuteľnostiam, diferencované obchodné modely, vysokú ziskovosť, solventnosť a likviditu,“ povedal Golan.

„Práve v týchto oblastiach nachádzame atraktívne príležitosti.“

Pozrite si nasledovné video od Johna Williamsa ohľadne šírenia bankovej krízy v Amerike (v angličtine):

Zbohom vysoký krvný tlak

Autor: Arsenio Toledo, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Dcérske banky znervózňuje, že ich staré matky sa stále kurvia?! Áno?! Tak nech sa kurvia aj tieto dcéry! Aká matkla – taká Katka!

  Aby bolo jasno – nie klienti bánk sú nervózni?! Tak potom čo je to za jebnutý článok! Z paralelného sveta?!

  • ono by to chtělo výkladový slovník slov… např.:“ niektorí veritelia“ – mohou být běžní občané, firmy mající u banky účet, spekulující finanční investiční skupiny ,…..

   velmi často se zaměňuje slovo evropa za evropsklou unii; stejně tak mnoho lidí a poblitiků zaměňuje slovo demokracie a/rovná se svoboda,….

   slova nejsou používána ve významech, ve kterých by používána měla být… např hustý film -> hustá může být polévka či omáčka.

   klienti bank – buď účet zcela zruší, protože ho nepotřebují anebo z něj vyberou tolik, aby tam zůstal jen nutný zůstatek na nezbytné platby. A někteří budou účet používat stále jako doposud a buď o peníze nepřijdou anebo jim je banka „zabaví“ je to již v podmínkách u některých bank, že peníze na bú nejsou peníze klienrta, ale banky….

  • Tak da pytam, preco badatel nezverejnuje aj pozitivne spravy?! Co clanok to negativity, jak cez mainstream kopirak. A dobrych sprav je vo svete mnoho. MOZNO nechcu publikovat o protestoch farmarov, ktori v podstate vyhravaju, lebo im vlady ustupuju na poziadavky. Zeby Slovenske skrachovane farmarstvo nepovstalo?

   • Ako len negatívne? Veď v článku je tiež uvedené, že banky, ktoré nie sú vystavené americkým komerčným nehnuteľnostiam, neskrachujú.

  • Maroš hovoríš o klientoch bánk u nás v dedine hociktorá rodina mala začiatkom deväťdesiatych rokov ušporených cez milión československých korún svojpomocne sa za to dali postaviť domy a nie jeden žiadne domy za to nepostavili ani svoje staré chatrče neopravili z milióna korún je tridsať tisíc eur z ktorých už nepostavíš dom ani neopravíš ani byt nekúpiš a klienti bánk nie sú nervózni čo k tomu dodať.
   Židia si na mozoľoch starých rodičov rodičov zarobili neskutočné prachy a za odmenu im peniaze znehodnotili ale klienti bánk sú spokojní.

  • Aký otec taký syn

 2. Marek Košice

  Citujem Helen Morissovú : „“Poslední reset“, kdy se mým prarodičům podařilo ve Velké válce uprchnout spolu s mou matkou, která v té době byla miminko, se v těchto zemích odehrál v 18. století. Dozorci si mysleli, že pevně ovládají tyto země, dokud úzké spojení Obrů a lidí skutečně neotřáslo jejich mocí. Říká se, že ve válce tehdy rukou Obročlověka zemřel jeden z jejich nejdůležitějších vůdců a to způsobilo, že nový lidský začátek (s miminky několika měsíců) probíhal pod přísnou kontrolou a manipulací. Po každém resetu jsou lidé vedeni k provádění úkolů v zemědělství a chovu zvířat, aby pak mohli zvýšit co nejrychleji své „chovné“ populace. Tito paraziti žijí z lidského strachu nebo smutku a tou „negativní“ energií jsou doslova „pohlceni“ a doslova si ji užívají. Proto byly vyžadovány ty velké oběti ve starověkých civilizacích a organizovány všechny ty velké tragédie žíznící po lidské krvi. Z těchto obětí se doslova těší a z mnoha příběhů můžeme zjistit, že se touto energií sytí a „živí“. Ve svých koloniích nastavují určité klima a je běžné, že kolem kolonizovaných zemí vytvářejí velké ledové stěny, které jim slouží jako skvělý štít, aby zde mohly uzavřít i více kolonizovaných ras. Pro zotročené obyvatele je velmi obtížné z tohoto sevření uniknout.“

  Tak čo, kresťania… Prečo sa o niečom takom vôbec nepíše v Biblii? No prečo asi….. LEBO JE TO „RIADENÁ OPOZÍCIA“ ATEIZMU.

  (len som vám to prišiel napísať, už nechodím na diskusné fóra diskutovať, mám iné starosti 🙂 …)

  • Viera je Boží dar, ty si ho žiaľ nedostal, preto stále trepeš nezmysly o kresťanstve o ktorom nevieš skoro nič… a lipneš len na tomto dočasnom materiálnom svete… čo je zase veľmi smutné, ale zázraky sa dejú, takže možno budeš mať to šťastie posunúť sa v samozdokonaľovaní aj vyššie, nielen nižšie, ak budeš sám samozrejme chcieť… Zmysel života kresťana je dosiahnúť po smrti večný život, a preto je tento dočasný život preňho len jednou veľkou skúškou. Smrťou NIČ nekončí ! Rozumieš?! Asi nie… čo už. Kto vie, aký je tvoj zmysel života… lipnúci na čom asi… Napriek všetkému Ti prajem všetko dobré a ten zázrak, hoci len malý, ktorý Ťa postrčí ďalej dopredu !
   P.s.: Pamätaj, že zlo vždy plodí len zlo ! Nenávisť, nenávisť, posta pomstu atď.

  • ..len si sa sem prišiel vylákať a hneď odtiaľto prášiš preč a my ti máme byť za to vďační…

   tak teda „dík“.

  • Objektívne

   Praktizujúci, ktorí si neuvedomujú vlastnosti a charakteristiky informačných polí, nevyhnutne vstupujú do interakcie s „astrálnym svetom“. Astrálny svet (krajiny Seta) hromadí a ukladá v sebe všetko, čo je nemorálne, alternatívne k Zákonu, vytvorené ľudstvom, energiu jeho myšlienok, emócií, nízku kvalitu úmyslov a činov. Ľudstvo vesmíru po miliardy rokov svojej existencie vnáša do astrálneho „odpadu“ svojej tvorivosti v duchovnej, morálno-etickej a mentálnej sfére, čím určuje kvalitu a možnosti Seta (a Noosféry! ).
   Preto, keď človek vstúpi do astrálneho sveta, zasiahne jeho predstavivosť. Človek tam nájde všetko, čo si vie predstaviť. Niektorí sa začnú „kontaktovať“ s mimozemšťanmi (Ashtar Sheran a jeho tím, Archanjel Michael, Arton atď.), Iní, s rôznymi „entitami“ z rôznych historických období a civilizácií. Astrálny svet, ktorý je súčasťou energeticko-informačného systému Zeme a vesmíru a integrálnou súčasťou človeka, obsahuje všetky informácie o človeku, ktorý do astrálu vstúpil. V súlade s tým, keď má k nemu prístup, keďže je súčasťou astrálnej roviny, Seth vie všetko o vašej minulosti, prítomnosti a niektorých vyhliadkach do budúcnosti. Toto uvedomenie je jedným z hlavných faktorov, ktoré presviedčajú nezasvätených, že komunikujú s najvyššou, božskou podstatou. Nábožensky orientovaní ľudia, hľadajúci uspokojenie pre svoje duchovné túžby a ambície, budú v astrálnom svete nevyhnutne odmenení stretnutím so Svätou Máriou, Saint Germainom, Ježišom Kristom alebo iným svätcom, ku ktorému smeruje vedomie toho, kto vstúpil. Niektorým „vyvoleným“ je daná „česť“ komunikovať priamo s Bohom (v skutočnosti so Setom). Posadnutý „temnými silami“ ľudí, ústami Ježiša Sanandu alebo inou „vysoko hierarchickou entitou“, Set sa zapája do boja medzi „tmou a svetlom“ a odhaľuje tajomstvá toho, čo treba urobiť, aby sme zachránili svet pred útlakom „temných síl“ a pripraviť pozemšťanov napríklad na prechod do iného, ​​vyššieho energetického (frekvenčného) stavu alebo na evakuáciu do iných svetelných svetov. Pravda, nie je špecifikované, ktoré a prečo? Napokon, múdrosť hermetických textov naznačuje: „čo je hore, je podobné tomu, čo je dole!“ Problémom sa teda nedá vyhnúť a stále ich bude musieť niekto vyriešiť. Ale vo svojej ohnivej komunikácii s astrálnymi „učiteľmi“ ľudia prestávajú myslieť, spoliehajúc sa úplne na „božské“.

   • Ani hlava a ani pata, vsetko na vode… aneb dalsi uleteny zmatkar alebo sektar… ach jo … 🤭

    • Objektívne

     Keď nerozumiete tomu zdeleniu tak to nekomentujte. Vyhnete sa tak prípadným útokom na vašu osobu.

    • holistický prístup

     Oľga,

     kto je pod vplyvom satanovej sekty, ten príspevku, na ktorý reaguješ, nikdy nemôže porozumieť.

  • Ďakujem, idem si to prečítať.

 3. Americkí ekonómovia a burzoví odborníci predpovedali krach malých, stredných a regionálnych bank v USA na približne začiatok 2/2 roku 2024 (takýmto štát nepomáha!), takže určite sa niečo udeje, keďže FED isto už neudrží urokové sadzby na súčasnej úrovni pridlho… nuž a potom príde reťazová reakcia aj do slávnej EU ! Osobne si myslím, že v lete či na jeseň sa to rozbehne a začne panika v mainstreame, podľa nôt WEF, lebo dobre vieme, že aj finančná kríza je rovnako naplánovaná, ako bol covid a je choroba X ! Zostáva ešte troška času sa pripraviť na neisté časy… Exekútori a konkurzní správcovia budú mať hojne roboty a boháči budú lacno nakupovať… keďže úspory Slovákov sa rýchlo mýňajú, čo je zámer ! Pritom ide o globálne pohyby a zlodejinu ! „Nebudete nič vlastniť… „

 4. Ukrajinské teroristické prasatá likvidujú českou kazetovou muníciou ruských civilov a deti! Predtým slovenskou čaputouvskou muníciou! Na video treba kliknúť v texte. Keď si len spomeniem, že tá kunda sedí na tej svojej tlstej riti v bývalom paláci detí a mládeže!
  https://www.infovojna.bz/article/video-ukrajinska-armada-zautocila-ceskymi-raketomety-rm-70-vampire-s-kazetovou-munici-na-zakladni-skolu-a-stadion-v-belgorodu

 5. Israismael

  K smrti Navalneho sa dnes vyjadrujú v našich MSM médiách a televíziach,či už na Jojke24 ,či TA3 – takmer výlučne prozápadní ceskí komentátori ..Aj u nás je dosť prozápadných darebákov ,čo by to vedeli skomentovat …Celý svet teraz kvici na Rusko, že ho zabili a pod..Ale že aj kvôli nemu a pre podobnú západnú chrobač ku ktorej patril aj on a ktorá provokovala dlhodobo Rusov je vojna, to dnes nevidia propagandisti západu.Nevidia tých vyše milióna zabitých ruskych a ukrajinskych vojakov ..Prečo sú ticho a čusia,ked mnohí z tých mŕtvych vojakov ( okrem fašistov a nacistov) boli možno stokrát lepšími ľuďmi ako Navalnyj? .

  • Israismael

   Iróniou je, že západné a prozápadne médiá hlavného prúdu nepretržite hodiny púšťajú titulky o smrti niekoho, kto prehovoril alebo sa postavil proti Putinovi… toto sú tie isté médiá s hlavným prúdom, ktoré IGNORUJÚ príbeh Gonzala Lira … amerického občana žijúceho na Ukrajine ( Domnievam sa, že mal dvojité občianstvo s Čile)… bol zatknutý, bitý, mučený, vydieraný, obvinený… a sudca ho odsúdil do tvrdého pracovného tábora za PRAVDU … Zomrel na Ukrajine a o tom je ticho ,takmer nik nevie u nás a v Európe o tejto udalosti ..

   Ak tento príbeh nepoznáte… pravdepodobne sa pýtate, aký bol jeho zločin… jednoducho povedal PRAVDU… tým, že… Ukrajina nevyhrala vojnu..

   • holistický prístup

    Kto z vrieskajúcich sa zaujímal a zaujíma po „príbehy“ mnohých týraných a zavraždených – Chovanec, Lučanský, …, množstvo vedcov, všetci „opichaní“, obete poškodené a vraždené „všemocnými“ testami, „vakcínami“, liečebnými postupmi, …, obete politikov, …, …, vraždení vo vojnách, obete sexuálnych deviantov, …, …, obete „sudcov“, prokurátorov, …, … – ohlušujúce ticho.

    O psychopata a celoživotnú zdochlinu menom „NAVAĽNÝ“ sa zaujímajú s vreskotom,

    • Israismael

     https://stateofthenation.co/?p=211481 že čo asi stálo za smrťou Navalneho…treba preložiť článok..Ak je to pravda tak to bude riadny natresk vo svete

     • Černobyľská „havária“ – to bolo tiež dielo Západu – tak jak Nordstream (aj keď ten vykonali Globalisti rukami Západu aby mu zavarili v Európe). Všetci čo tam zomreli sú obete Západu. Tam sa tiež médiá na Slovensku a v ČR činili a kryli Západ.
      Vedeli ako to bolo s tou katastrofou ale tvrdili opak a obviňovali Rusko. A prípad Litvinenka – to bola tiež čistá Londýnčina a vrhanie tieňa na Rusko. Keď sa povie „kto chce kam…“ – im k smrti pomáhať nemusíme, všetci ti naivní patolízalovia z rozvrátených rodín, ktorých sa „ujal“ Západ si o ňu koledujú dennodenne a naše meeediá to ešte použijú ako hyeny a vyrábajú z nich hrdinov či obete Ruskej „diktatúry“.

 6. Q) The Storm Rider: Zprávy ze dne 16.2.2024

  https://aktax.cz/q-the-storm-rider-zpravy-ze-dne-16-2-2024/

 7. Velký reset nefunguje: Případ elektromobilů

  https://aktax.cz/velky-reset-nefunguje-pripad-elektromobilu/

  • Automobilka Fiat úplne zrušila výrobu elektromobilov!!!

   • Spomínam si ako na začiatku 90 tok u nás začali jazdiť vyhrkané dieselové Cromy. Bol to taký malý krížnik v ktorých sa vyvážali najmä všelijaké indivíduá a keď to prešlo ulicou tak okrem revu to zadymilo celú ulicu a ten smrad z tých Crom bol špecifický, bol ešte smradľavejší ako z nákladiakov a držal sa pri zemi na ulici jak na potvoru.

 8. Globalistickí Satani pripravili pre ľudí 7 morových rán:

  1/ Začalo to – globálnym otepľovaním, vr. CO2,

  2/ pokračovalo – utečeneckou krízou od r. 2015 – dodnes, migranti z Blízkeho Východu, Afriky, Ukrajiny,

  3/ potom zrealizovali – pandémiu C-19
  (r. 2020-2021, plánovaná ďalšia v r. 2025 v zmysle pripravovanej pandemickej zmluvy WHO),

  4/ pripravuje sa veľká vojna NATO vs. Rusko a rozpútavajú sa ďalšie vojnové ohniská napätia vo Svete (Gaza, Jemen, Irán),

  5/ pred finalizáciou sú projekty – hladomoru (viď farmárske protesty, pozn.: zaujímalo by ma, kto konkrétny stojí za ich organizovaním),

  6/ pred spadnutím je finančná kríza (padne dolár = padne Euro, super-inflácia, ďalšie ožobračovanie ľudí..),

  7/ v pozadí sa rozbieha finálna fáza – False Flag zo strany USA – Útok mimozemšťanov na pozemšťanov (viď zvýšenú periodicitu článkov o UFO v poslednom čase).

  Po tomto (ak prežijeme), už budeme všetci tak “zresetovaní”, že nikto už nebude nikomu veriť, slovo sa stane prázdnym gestom a skutky všeobecne nemerateľnou hodnotou.

  Budeme veriť len tomu, čo si sami zistíme a čo sami spravíme a vytvoríme. Protiváha bude anti-globalizácia všetkého.

  P.S: Kamkoľvek Homo-occidentalis prišiel, priniesol so sebou „výdobytky“ západnej civilizácie. A to najmä smrtiace zbrane, otroctvo, brutálne vykorisťovanie a fenomenálnu, priam – neľudskú (satanistickú) krutosť.

 9. Sú to potomkovia tzv.padých anjelov, hovorí o nich i Starý zákon, dnes ich nazývame Židia, maju to v DNA. My, Slovieni nie, preto aj ten odlišný pohľad na svet. Oni vždy iba parazitovali, dobýjali a kradli.

  • Áno, avšak pôvodné poslanie Lucifera a anjelov, ktorí s ním prišli z ​nehmotných svetov do vesmíru – hmoty bolo pomáhať v hmotnom (nie duchovnom) vývoji ľudí na všetkých planétach – ľudia prijímali ním vyslané myšlienky cez predný mozog.
   Istý čas si Lucifer plnil úlohu zverenú mu Bohom dobre, zlyhal až neskôr keď mu ako zástupcovi Boha vo vesmíre zjednodušene stúpla sláva do hlavy a chcel vládnuť sám bez Božieho vedenia. On ako Božsky – bytostný (čo je nepredstaviteľne vyšší duchovný pôvod akí majú ľudia) bol najsilnejším duchom vo vesmíre a jeho vyžarovaniu a vôli sa podriadovali v bezvýhradnej láske všetci anjeli – rovnako ako v duchovnom nehmotnim svete. Anjeli sú tiež božsky – bytostní ale sú hierarchicky nižšie. Nikdy nepochybovali o Luciferovi ani v tom najmenšom. A keď Lucifer zlyhal a Božie zákony ho začali neúprosne trestať a keď sa napokon v hneve z bezmocnosti voči nim obrátil – a tým vlastne voči samotnému Bohu – keď „padol“ tak aj anjeli bezvýhradne milujúci svojho vodcu „padli“ – keď sa ním nechali zviesť vo svojej najčistejšej viere a láske k nemu. Oni boli oklamaní a verili, že činia ľudstvu len dobro. Až neskôr sa z nich stali nielen padlí anjeli ale aj všetkými zvrhlosťami a zvrátenosťami skazení padlí anjeli. Oni totiž začali používať zvrhlé metódy ktoré vytvorili kydiay žijúci na planétach, ktorí „padli“ tým, že prijali svojim predným mozgom falošné myšlienky vysielané Luciferom. Lucifer ich vysielal ku všetkým ľuďom vo vesmíre. Preto sú všetky zvrhlosti elít na Zemi aj všade inde vo vesmíre len odrazom myslenia a duchovného stavu ľudí – sú ich zrkadlom. Ale mnohí ľudia by to riešili Revolúciou – teda likvidáciou elít lenže dlho by netrvalo a boli by tam kde sú dnes. Evolúcia vyžaduje nápravu všetkých.

   • Oprava

    Oni totiž začali používať zvrhlé metódy ktoré vytvorili ľudia žijúci na planétach…

Pridajte komentár

*