Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Najľahší spôsob, ako vyplaviť z tela toxíny a zvýšiť výkon srdca


Print Friendly, PDF & Email

Toto je najľahší spôsob, ako vyplaviť z tela toxíny a zvýšiť výkon srdca

Okrem detoxikácií pomocou rôznych klystírov, preplachov hrubého čreva či konzumácie čerstvých ovocných a zeleninových štiav, existuje ešte jeden nadmieru účinný spôsob zbavovania sa toxínov.

Navyše, je veľmi jednoduchý a nenáročný. Ak sa mu venujete čo i len pár minút denne, prinesie vám to obrovské množstvo zdravotných prínosov.

Je tomu naozaj tak. Neposkytuje len samotnú očistu a osvieženie vášho tela, ale saunovanie napomáha tiež pri regenerácii celého organizmu.

Nespočetné prínosy saunovania sú hlavným dôvodom, prečo sa ľudia rozhodujú zakúpiť si aj vlastné saunové zariadenie, ktoré môžu používať priamo v pohodlí domova, namiesto neustáleho chodenia do kúpeľov.

Ak sa stále zamýšľate nad tým, ako vám niekoľko minút vo vnútri infračervenej kabíny môže pomôcť po fyzickej i psychickej stránke, tu je len niekoľko prínosov.

Sauna podporuje lepšiu kardiovaskulárnu výkonnosť

Zatiaľ, čo mnohí ľudia majú tendenciu chodiť do saunových kúpeľov kvôli ich osviežujúcim a očisťujúcim prínosom, je toho podstatne viac, prečo sa človek cíti dobre.

Pravidelné kúpele niekoľko minút každý deň v kabíne saunového zariadenia môže naozaj zlepšiť funkcie Vášho kardiovaskulárneho systému.

Sauna cvičí srdcové svalstvo, čím dochádza k pôsobivému zlepšeniu srdcového výkonu. Navyše saunovanie pomáha posilniť imunitný systém tela.

Sauna posilňuje odolnosť organizmu voči chorobám

Ďalším zdravotným prínosom, z ktorého sa môžete tešiť, ak saunové kúpele zahrniete do svojho denného režimu, je rozvoj lepšieho imunitného systému.

Lekársky výskum potvrdil, že saunovanie môže u človeka významne znížiť riziko chrípky a nachladnutia.

Vďaka vystaveniu organizmu teplu a pare vo vnútri kabíny saunového zariadenia podporujete rýchlu produkciu bielych krviniek, ktoré sú dôležité v boji proti chorobám.

Sauna čistí telo od toxínov

Každý deň ste vystavení škodlivým patogénom životného prostredia, ktoré vám vstupujú do tela. Tie sa môžu v tele množiť a viesť tak k mnohým typom zdravotných problémov.

Očistením vášho tela od týchto toxínov môžete podstatne znížiť riziko pre rozvoj chorôb. Našťastie, pravidelné saunové kúpele vám práve v tomto pomôžu.

Sauna pomáha čistiť telo od toxínov, pretože v dôsledku tepla, ktoré zariadenie produkuje, dochádza k uvoľňovaniu potu, spolu s voľnými radikálmi a toxínmi.

Zbohom vysoký krvný tlak

Olovo, zinok, meď, ortuť a nikel sú len niektoré toxíny, ktoré sa pri saunovaní uvoľňujú z tela.

Sauna a hĺbkové potenie oživujú a očisťujú

Odvtedy, čo sa saunové kúpele zaviedli, ich vyskúšal obrovský počet spotrebiteľov a pre niektorých sa stali súčasťou ich každodenného života.

Hlavný dôvod je jednoduchý. Využívajú ich kvôli svojim oživujúcim a očisťujúcim účinkom na ich myseľ a telo. Avšak je to toho oveľa viac, ako len to, že človek sa po nich cíti oveľa lepšie.

Bol vykonaný lekársky výskum a zrealizovaných celý rad klinických štúdii práve za týmto účelom. Ich výsledkom bolo zistenie, že okrem pocitu oživenia a očisty, pravidelné kúpele vo vnútri kabíny saunového zariadenia naozaj prinášajú mnohé zdravotné benefity.

Harmonizujúce účinky na spánok

Ako bolo spomenuté vyššie, vykonané boli mnohé výskumy a štúdie, ktoré odhalili pravdu o saunových kúpeľoch.

Jedným z prínosov, ktorý experti odhalili je, že sauna dokonca pomáha človeku spať lepšie.

Ako? Keď človek strávi niekoľko minút vo vnútri kabíny saunového zariadenia, jeho telo uvoľní vyššiu hladinu endorfínov z dôvodu nárastu telesnej teploty.

Táto hladina sa potom cez noc zdvihne. Následný pomalý a postupný pokles hladín endorfínov a teploty napomáha lepšiemu a hlbšiemu spánku.

Výsledok: Keď ráno vstanete, budete sa cítiť byť vitálnejší a pripravení začať nový deň s oveľa vyššou energiou po vašom hlbokom spánku.

Odbúravanie stresu

Stres je a vždy bude súčasťou moderného človeka, najmä po tom, čo sa deje v našom okolí a prostredí.

Už jednoduché problémy môžu byť dôsledkom toho, že sa človek cíti byť vystresovaný. Keď sa hladiny stresu príliš zvýšia, môže to viesť k duševným a telesným problémom.

Vďaka výskumu, ktorý bol vykonaný odborníkmi, bolo zistené, že pravidelné saunové kúpele len niekoľko minút každý deň, môžu významne zmierniť stres. Znovu, je to kvôli teplu, ktorým je telo vystavené vo vnútri kabíny saunového zariadenia.

Výsledok: Nárast telesnej teploty je spojený s nárastom endorfínov. Endorfíny, ktoré sú známe aj ako „hormóny šťastia“, robia človeka čulým, vedie to teda k zlepšeniu mentálnych schopností a fyzického výkonu.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Zuzana Beňová

  Platí to aj v období, keď má človek aneurizmu na cieve v oblasti srdca?

  • Vazena & mila pani, to by som neriskoval. Skuste sa poobzerat aj na na tomto servere Badatel po inych metodach. Ako pisem dole, tato metoda je neni pre kazdeho. Pekny den a skore uzdravenie.

 2. Dobry den. Sauna neni pro kazdeho..i kdyz ja mam – podle lekaru a jejich EKG – srdce v poradku, Bohu diky, necitim se dobre ve vysokych teplotach (= nad 30°) pri vysoke vlhkosti (= nad 85%). To mi tluce srdce jako o zavod a jsem na omdleni. A pokud neni organismus zvykly na saunu od utleho detstvi (jako u Finu ci Rusu), muze mu sauna spise uskodit. Dal bych prednost metodam, ktere zminujete na pocatku Vaseho clanku!
  Presto Vam dekuji za vynikajici rady a navody, kterak posilit sve zdravi. Jste naozaj jedinecnym serverem? Mnoho uspechu do Vasi dalsi osvetove prace!

  • Stopercentný súhlas, pán Leopold, sauna nie je pre každého. Prehriati ľudia s rýchlym metabolizmom by ju mali radšej obísť, rovnako aj pobyt v pare. Tu dvojnásobne platí „čo jedného vylieči, druhého zabije“.
   Tí ľudia, pre ktorých je sauna vhodná, by nemali do nej vstupovať s horúčkou, s plným žalúdkom a mali by sa jej vyvarovať vo fáze mesiaca pred splnom a hlavne počas splnu.
   Inak – opäť prínosný článok; väčšine ľudí sauna pomôže. Pre tých, ktorí sa nevedia zaradiť – zmerajte si telesnú teplotu, ak je bližšie k 36°C než k 37°C, tak choďte, vyskúšajte, ak sa Vám zrýchli tepová frekvencia a pocítite búšenie srdca – ihneď von: Srdce máme len jedno.

 3. Nuž, pre toho kto trpí chorobami močového ústrojenstva, je sauna problematická, lebo záverečný kúpeľ v studenej vode je škodlivý.

 4. Sauna pravdepodobne celkovo neprospieva zápalovým ochoreniam, podľa mňa ich skôr zhoršuje.

Pridajte komentár

*