Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Čo pomáha na psoriázu: Babské rady, strava a domáca liečba


Print Friendly, PDF & Email

psoriaza liecba

Psoriáza je klasickým príkladom hyperproliferatívnosti (prílišného obnovovania sa buniek) kože. Rýchlosť bunkového delenia v psoriatických miestach je až 1000 násobne vyššia ako u zdravého človeka.

Vyššia deliteľnosť ako 1000 násobok je asociovaná s karcinómom. Aj nepostihnuté miesta u psoriatikov majú dvojnásobne a viac vyššiu deliteľnosť buniek.

Psoriáza je často sprevádzaná artritídou (aj príčiny pri artritíde sú podobné). Vyskytnúť sa môže na ktorejkoľvek čast tela – na rukách, hlave, tvári, vo vlasoch, trupe i na nohách.

V tomto článku sa bližšie pozrieme na príčiny psoriázy a ďalej na jej prírodnú (domácu) liečbu, ktorá zahŕňa odporúčania zmeny stravy, bylinky, výživové doplnky, faktory životného štýlu a tiež nejaké tie babské rady.

Ovplyvniteľné faktory a príčiny spôsobujúce psoriázu

1. Nekompletne strávené bielkoviny

2. Črevná toxicita (premnoženie baktérii plesňovej populácie)

3. Časté požívanie antibiotík v minulosti

4. Poškodenie pečene alebo znížená funkcia

5. Požívanie alkoholu

6. Živočíšne tuky, cukry, sladkosti

7. Nedostatok vitamínov, minerálov, enzýmov, antioxidantov

8. Stress

Strava sa považuje za najdôležitejší prvok pri psoriáze a kožných chorobách vo všeobecnosti, či už hovoríme o príčinnosti alebo o liečbe.

Striktná diétna liečba bohatá na surové jedlá, zeleninu, vlákninu, chudobná na cukry, mäso, rafinované uhľohydráty a saturované tuky, sa ukázala ako veľmi úspešná.

Zásady prírodnej liečby a zmeny stravy

Ak chcete zvýšiť šancu na úspešnú liečbu psoriázy až o 200%, potom dodržiavajte nasledovné zásady prírodnej liečby:

– odstránenie alergií z jedla

– zameranie sa na vegetariánsku stravu (aspoň do ústupu choroby)

– zmena pomeru saturovaných a esenciálnych tukov v strave

– zvýšenie antioxidantov

– na začiatok sa odporúča proti plesňová diéta

Odstránenie alergénnych, plesňo-tvorných a kyslo-tvorných jedál by malo byť prvým krokom po diagnostikovaní.

Vo všeobecnosti, akékoľvek jedlo môže priamo či nepriamo zapríčiňovať  a podporovať psoriázu, avšak najväčšími nepriateľmi sú kravské mlieko a syry (viď článok List o mlieku), pšeničná múka a výrobky z nej, bravčové a teľacie mäso, paradajky, zemiaky a iné glukotvorné jedlá.

Štúdie preukázali, že  krátkodobá hladovka pokračujúca vegetariánskou stravou mala za následok “významné zníženie patologického procesu”.

Úprava črevnej mikroflóry

Nevyvážená črevná mikroflóra sa spája s mnohými ochoreniami. Skúmania sa navzájom zhodujú na tom, že po úprave črevnej mikroflóry dochádza pri kožných ochoreniach k významným klinickým zlepšeniam.

Úprava črevnej mikroflóry sa dosahuje v prvom rade úpravou stravy, dopĺňaním probiotík a adekvátnym pitným režimom (viď rubriku Pravda o vode).

Trávenie

Správne trávenie je neodlučiteľnou súčasťou optimálneho zdravia. Poruchy trávenia (diagnostikované alebo nie) alebo nedokonalé trávenie môžu značne vplývať na nespočetné množstvo ochorení, vrátane psoriázy.

Problémom nie je len to, že konzumácia správnej potravy a výživových doplnkov je málo užitočná, ak nastáva nesprávne štiepenie a vstrebávanie živín zo skonzumovanej potravy, ale aj to, že nekompletne strávené molekuly jedla môžu byť nesprávne absorbované.

Prírodná liečba osteoartritídy

Keďže mnohí pacienti trpia nedostatkom tráviacich faktorov, akými sú hlavne tráviace enzýmy a kyselina chlorovodíková, nekompletné trávenie je častou príčinou psoriázy.

Doplňovanie enzýmami pri artritíde je úplne bezpodmienečné.

Okrem pozitívneho vplyvu enzýmov na psoriázu, ich doplňovanie je taktiež bezpodmienečné aj u iných ochorení.

Zlepšenie sedimentácie je zvyčajne sprievodným javom úspechu podávania enzýmov. Viac o dôležitosti enzýmov pri prírodnej liečbe nájdete v článku Enzýmová terapia a prevencia (nielen) rakoviny.

Bromelain

Pod slovom bromelain rozumieme výťažky enzýmov ananásu.

Bromelain bol skúmaný ako liečebný činiteľ od roku 1957, odkedy vyše 200 vedeckých prác popísalo jeho liečebné aplikácie, vrátane potláčania zápalových a plesňo-tvorných procesov.

Parazity v tráviacom trakte

Ďalším bezpodmienečným prvkom je premnoženie patogénov v tráviacom trakte, zvyčajne kvasinky Candida Albicans – kandidóza. Väčšina ľudí v industrializovaných krajinách na toto premnoženie trpí, niekto viac, niekto menej a mnohí o tom ani nevedia.

Nevyhnutná je striktná proti-plesňová diéta a doplňovanie proti-plesňových prípravkov.  

Z časových dôvodov sa nemôžem rozpisovať o ďalších faktoroch. Spomeniem preto len nevyhnutnú potrebu odstránenia živočíšnych bielkovín a tukov (najmä bravčové a hovädzie mäso, kravské mlieko a syry) zo stravy.

Čerstvé ryby sa však veľmi odporúčajú). Nezdravé tuky nahraďte esenciálnymi mastnými kyselinamy ako Omega3 (čerstvé ryby, ľanový olej, EPA…).

TDP minerálna lampa

Jedná sa o čínsky vynález vynájdený v roku 1979. Od tej doby sa na jeho testovaní a skúškach zúčastnilo 36 univerzít, 41 vedeckých ústavov, vyše 250 nemocníc a takmer 3000 lekárov.

Boli preukázané veľmi dobré výsledky pri liečení artritídy, kožných chorôb a mnohých iných zdravotných problémov. Tomuto výrobku boli udelené aj viaceré ochranné patenty.

TDP lampa pracuje na princípe zohriatia špeciálnej minerálnej platne pozostávajúcej z 33 základných prvkov.

Platňa sa nahreje na približne 465 stupňov Celzia a následne re-emituje nízkofrekvenčné infračervené žiarenie, ktoré priaznivo vplýva na bunky a ich regeneračné schopnosti.

Záver

Potrebné je:

– Slnenie !!

– Kúpele v morskej soli, najlepšie v soli z Mŕtveho mora a ešte lepšie v Mŕtvom mori

– 2 a pol až 3 litre čistej nesýtenej vody denne

– 2 x denne proti-plesňové čaje (mätový, žíhľavový, echinacea a pod.)

– Šport, pohyb a dostatočný oddych

Vyhýbať sa stresu, duševná pohoda

– Jesť veľa cesnaku

– Kompletná úprava stravy – protikandidová strava

Povrchová liečba

aloe vera kvalitné a nechemicky konzervované gély

kokosový olej nechemicky konzervovaný (je proti-plesňový)

– neem olej

– harmančekové odvary

Koloidné striebro 

Veľmi dôležité sú tiež:

Probiotiká – 10 mld. baktérií v 1 kapsuli – 1 kps pred spaním

– kvalitné  a silné enzýmy

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Zdroj: použitá literatúra, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Dobry den.Viete nieco poradit na SEBOROICKU DERMATITIDU?dakujem,moc by mi to pomohlo..klasicka liecba mastickami a roztokmi je neuspesna

  • Já mám dobré skusenosti s esenciálnými olejmi, ktoré su velmi rychlé a učinné. http://www.esencialneoleje.sk/kozne-choroby/.

  • Momentálne používame Seborín ktorý som kúpila v BIPE.Syn sa vrátil s Cejlonu a doniesol si syrup a olej ktorý kúpil priamo tam. Zabral natoľko že sa choroba zastavila.Vôbec nepije,športuje,veľa odpočíva keď má čas.Horšie je to so stravovaním.Keď je doma varím ja.Nepijeme mlieko kravské ale bez mäsa to nejde.Seborín zaberá tak že som ho dala do spreja a po umytí vlasov mu robím masáž hlavy a potom prečesávam vlasy prírodnou kefou.Bohužiaľ len vtedy keď má čas a náladu.Ťažko môže matka pomôcť 30ročnému synovi ktorý má veľa práce a chodí domov spávať.Každý deň prezlečiem prádlo pustím automat na vysávanie,operiem a navarím.Môj syn má dva metre a je chudý hrá beachvolejbal.Vyskúšali sme veľa zaručene účinných liekov aj rybičky v decembri.Keď chce zarobiť peniaze bez stresu to nejde a dobrý človek nezbohatne.

   • „Maso“ zmeňte výhradne na lososa, tuky na ľanový olej a pupalkový olej, večera len šaláty s probiotickou kultúrou – kefírové mlieko z kozieho mlieka. Je chudý potom 3-5 násobne viac omega 3 mastných kyselín (losos, rybí tuk, pupalkový olej, panenský olivový olej. Jedlá nepripravujte na tukoch !!! Nevečerať žiadne mäso !

  • Pardon ešte je dôležité aby bola určená správna diagnoza.Už sme vyskúšali:dr.michelasa,moudrú houbu,prepáráty od firmy LEO predpísané lekárom z vojenskej nemocnice,belosalic,Firma adriaminerál.sk vyrába bioenergetickú tabletu do kúpeľa a kúpelovú soľ.Tato firma ako jediná nám poslala dar na vyskúšanie.Ak máte 2200euro na Cejlon tak potom napíšte rada Vám pomôžem.MY nepodnikáme ani nemáme záujem niekoho využiť.Pozdravuje kollárová

 2. Dobrý podvečer prajem všetkým čitateľom, ako je to s užívaním antikoncepcie a psoriázou? Ď 🙂

 3. Dobry den,
  bojujem s psoriazou a touto cestou by som vas chcel poprosit o odporucanych potravinach pri diete proti psoriaze, popripade jedalny listok najradsej tyzdenny.Chcel by som sa zacat zdravo stravovat. Dakujem
  Martin

  • Skúste sa radiť odporúčeniami v tomto článku a zo stravy vylúčiť potraviny, ktoré sa tu spomínajú. Tie, ktoré sa tu neuvádzajú by mali byť v poriadku.

  • Môj otec mal psoriázu a napokon sa zistilo, že to bola reakcia – zlyhanie imunitného systému v dôsledku rakoviny pľúc. Bohužiaľ veľmi neskoro… takže najhoršie je na „dnešnej“ medicíne to, že sa nehľadá príčina, ale sa tlmia dôsledky…

  • Ahojte, skuste si precitat Cinsku studiu, pozriet nieco o Gersvonovi. Strava je zaklad. Darmo budete kupovat, zazracne masticky, olejceky. Tie mozu pomoct len docastne. Neodstranujte symptomy, naucte sa vykorenit problem.

 4. Mne hormony zlepšili stav kože,no nebola to ANTK.len niečo na upravu cyklu…a počas tehotensiev som bola čistá,lebo hladina hormonov je vtedy tiež hore…no asi to nie je univerzálne,každy sme orginál.

 5. Riesenie kožných problémov prostrednictvom esenciálnych olejov.

  Odporúčané oleje, zmesi:
  Clear Skin, Geranium, Lavender, Melaleuca

  Možne tiež použiť: Frankincense, Grapefruit, Helichrysum, Lemon, Myrrh, Roman Chamomile

  Navrhnuté spôsoby užívania:

  Zmes ClearSkin is obsahuje 17 esenciálnych olejov vyvinutých na riešenie širokého spektra bakteriálnych. Vírusových, plesňových alebo protozoových druhov infekcie kože.

  Doma vyrobené zmesi môžu byť tiež veľmi efektívne. Zvážte zahrnutie týchto olejov:

  • Na upokojenie svrbenia – Levandula

  • Na skľudnenie a liečenie kože – Geranium, Frankincense, Helichrysum a Myrhu

  • Na infekciu – Melaleuca, On Guard, Oregano (páli, používať opatrne)

  http://www.esencialneoleje.sk/kozne-choroby/

 6. Dobry den mam psoriazu na ruke, skuiste mi poradit co mam pouzivat? Skusal som kalsicke lieky ale nic nezabralo.

 7. Vyrábím bylinkové mýdla a sám mám psoriázu, Zjistil jsem, sám na sobě a jednom kolegovi též postihnutého touto nemocí že pravidelné umývání hřebíčkovým mýdlem ( klinčekové), se dost výrazne potlačí její projevy. Mýdlo má jinak repelentní vlastnosti a protože je vyrobené zastudena má v sobě glycerín a přirozeně hydratuje pokožku. Kdo má zájem až napíše.

 8. Ako ste mohli postrehnúť, psoriaza je choroba hrubeho creva, ostatne su len symptómy.
  Okrem doporuceni v článku, treba stravovanie upravit do normalu, cize delena strava a stravovanie podla krvnej skupiny. Jedlo ktore neviete geneticky spravne natravit je pre traviacu sustavu slusny zaberak, rovnako ako ked konzumujete 2 alebo 3 hlavne jedla naraz.
  Ryza, knedla, zemiaky, cestoviny niesu prílohy!!!!
  Priloha je iba ak neutralna zelenina.
  A zeleninu varime len korenovu.

 9. jozef zuzula

  Dobrý
  Kde sa da liečit vysoka psoriada ? Svagor po kupeloch je celý vyhadzaný od tejto choroby , Kde možno ho umiestnit . Rybučky atd .
  dakujem zuzula

 10. konecne prvy v skutocne odborny popis tejto choroby !
  plne suhlasim so vsetkym co tu bolo spomenute !
  este cigarety by ste mali spomenut ze velmi skodia na psoriazu
  inac parada

 11. dasvdjhasvsaf

  ahoj

  takze pomaly – treba hlavne pokoj a trpezlivost

  kazdy clovek ma v sebe sebaliecebny proces a schopnost uzdravit sa z kazdej choroby

  takze za prve

  1. Netreba verit ziadnym zazracnym sarlatanom , ani ziadnym zazracnym mastickám tie chorobu nevyliecia

  treba si uvedomit ze niekto chce zbohatnut na inom nestastti

  2.Kremy a maste mozu zjemnit pokozku a lozisko potom nema nejaku dobu supiny

  vsetky tieto veci ako More + slnko + masticky to vsetko su len bocné a pomocne látky ktore zmiernuju nasledky ochorenia

  Lekar sa vam bude snazit nahovorit ze ten liek vam pomoze / lebo okolo liekou je biznis /

  Mne pomohol akurat Belosalic , ale skutocnu liecbu treba hladat skutocne inde ako v “ zazracnych mastickach “

  3.treba si uvedomit ze ochorenie nieje TREST BOZI ale je to vlastne DAR

  ja som si cezto ochorenie uvedomil , ze asi nemam spravnu zivotospravu

  a kebyze neochoriem na psoriazu tak , nezdravo zijem dodnes a ktovie mozno by ma v 40 ciatich zabilo nieco ine

  Tolko nazaciatok …

  Psoriaza je ochorenie VNUTRA to znamena ze PECEN + CREVA a mozno aj ine organy su PRETOXIKOVANE

  telo sa nema uz ako bránit a preto bunky zosalely a po tele sa tvoria supiny

  telo sa zbavuje odpadu cez kozu PRETO LIECIT TELO KREMOM JE ZBYTOCNE kedze trpi vnutrajsok

  Takze ak sa chces vyliecit musis mi najprv doverovat

  Chce to cas – MINIMALNE 1 rok

  1 rok obetovat pre liecbu a ak potom neuvidis vysledky tak mi mozez vynadat !

  1.V prvom rade musis prestat FAJCIT /najdolezitejsi krok – pokial neprestanes fajcit nic sa nezmeni /

  ja nefajcim 6 rokov nemam ani jedno psoriaticke lozisko a predtym som bol cely posipany

  a niekedy staci ze som len nejaky cas v zafajcenom prostredi a uz pozorujem po par dnoch male bodky po celom tele /presne tak prepukla psoriaza /

  2.Minimalizovat alkohol na minimum / ja uz nepijem vobec – ale dolezitejsie je prestat fajcit /

  3.Prejst na vegetariansku stravu a snazit sa dietovat z casu na cas

  vegetarianska strava nieje nutnost ale pomoze

  4.Dolezitejsieje Absolutne prestat pit mlieko , mliecne vyrobky + syry

  5.Snazit sa nebyt obezny a sportovat behavat

  6. kazdy den jest kusok cesnaku aj ked cloveku smrdi z ust potom ale cesnak vela pomaha a treba aj nasilu ho jest

  7.ako posledny bod je Ten bod ktory sa uvadza vatcsinou ako prvy a to su tie masticky + slnko / nie umele /

  ak tieto body budes dodrziavat jeden rok Potom sam uvidis ze nebudes mat ani jedno lozisko

  Telo sa ti podakuje a obdaruje ta a ty sam budes stastny z toho a pokracovat v tom

  POZOR !

  ak sa clovek po roku vrati opat k nezdravemu stylu zivotnemu tak sa ochorenie zrejme vráti

  ja som dlhe roky bez loziska psoriazi a ked mi vide niekde na tele mala cervena bodka tak viem , ze som asi zjedol nieco zléé alebo som sa nadychal niekde pasivne cigariet

  prajem vela zdravie a budem rád ak ti to pomohlo

  ktovie mozno toto je moje poslanie pomáhat

  ps: gramatika mi nikdy nesla

  akekolvek info : [email protected]

  robím to zadarmo a pre vás ludia

 12. Psoriaza je ochorenie vo vnutri tela , ktore sa prejavuje na povrchu na kozi.

  Vsetci sa snazia „liecit“ povrch koze ktory sa mechanicky ocistuje mastickami, rybami ,alebo slnkom, ale skutocny kluc a uzdravenie je vo vnutri tela .

  Toto vsetko je len lokalna liecba ktora chorobu nelieci , len zmiernuje nasledky . Aby rany vyzerali estetickejsie popripade, aby sa pokozka tak nelúpala a aby to tak nesvrbelo.

  Netreba verit ziadnym sarlatanom ktori ponukaju zazracne masticky , ktore zarucene zbavia cloveka ochorenia .

  Toto najviac zhorsuje psoriazu
  -dym z cigariet , fajcenie, pobyt v zafajcenom priestore
  -jedy v potrave + zivocisna strava
  -mlieko mliecne vyrobky, hlavne tuhe tvrde tavene syry
  -stres / ten nepriamo zhorsuje psoriazu , clovek je nervozny a dá si cokoladu napriklad /
  -čipsy
  -obezita / vatcsina ludi ktori maju psor, su obezny a fajcia /
  -/chlieb a jedla kde je vela mastneho oleja /
  -slnecnice

  Toto pomáha zasadne pri liecbe psoriazy
  +Prejst na takmer uplnu vegetariansku stravu ,alebo sa jej co najskor priblízit
  +Kazdy den zjest bud jeden cesnak, alebo jednu cibulu
  +Detox organizmu , raz za cas dietovať
  +Pohyb, beh
  +Slnecne lúce / nie umele slnko/
  +pit vodu s citronom
  + vyhybat sa mlieku a mliecnym vyrobkom
  +pozitivna vesela nalada /vatcsina chorob su psychosomatické /
  +ako uplne posledne su masticky , ktore nespravne davaju lekari na prve miesto

 13. sfdsfsdfdsfdsfdsfdsf

  Takze verte neverte zbavila som sa lupienky stravou. Nejdem tu rozpisovat ako strava vplyva na 99 % civilizacnych chorob, to si mozete nacitat kdekolvek. Chcem sa s vami podelit o to co mi zabralo, som si ista, ze to zaberie aj u vas. Tuto je postup:
  1) mat sa rad Boha, seba a svojich blizkych! treba byt vyrovnany, v pohode, zbytocne sa nestresovat a hadat. Treba odhodit vsetok hnev, nenavist, zavist, strach, lutost, lebo ak chcete uzdravit tvoje telo, musite uzdravit aj svoju dusu inak to nejde 🙂 A byt pozitivne naladeny, to je hlavne. Taktiez si treba stale opakovat, ze s tou chorobu zatocite, a ze sa da vyliecit, a vy to dokazete! Budte obklopeni s ludmi, ktorych mate radi a ktori vas podrzia 🙂
  2) Zacnite sa hybat! Podporite tym lymfaticky system a telo sa bude rychlejsie zbavovat usadenych skodlivin. Odporucam jogu, to som zacala cvicit ja. A prechadzky, alebo behanie na cerstvom vzduchu takisto velmi pomaha.
  3) zmenit STRAVU! Stat sa veganom, tzn. ziadne maso, mliecne vyrobky, nic co ma nieco spolocne so zvieratami. Dalej ziadne vyrobky co obsahuju olej, cukor, ocot, sol, biela muka, chlieb, biela ryza, lepok, sladkosti, a ine rafinovane vyrobky. Nejedzte ani orechy, semienka, ani panenske oleje lebo to su vsetko tuky, a ja som v ramci stravy vylucila vsetky tuky, vazne to pomaha, ak prijimate nejake tuky tak jedine menej ako 10% celkovych kalorii, ktore za den prijimete a jedine vo forme zdravych tukov, cize za hrst orieskov, semiacok, alebo lyzicka olivoveho oleja za den staci. Co teda jest? No zo zaciatku nejake 2 tyzdne som bola velmi prisna a jedla som len OVOCIE a ZELENINU nic viac, a vsetko surove, nijako tepelne nespracovane. Nemajte strach, ze budete hladni, mozete toho zjest kolko budete vladat, hlavne si davajte pozor aby ovocie bolo dostatocne zrele. A zo zeleniny hlavne vela listovej, salaty, kapusta, spenat, kel, brokolica, tie co su najviac zelene lebo obsahuju chlorofyl. No lenze kedze je ta zima, a v nasom pasme sa tazko da prezit len na ovoci a zelenine v zime, tak som zaradila do svojej stravy aj strukoviny varene, a nejake tie varene lahke zeleninove polievky, samozrejme bez oleja a inych pridanych tukov. Ak budete za den jest min 80% surovej veganskej stravy a max 20% varenej, tak podla mna to nejako nevadi. No a tiez si dam obcas celozrnnu ryzu alebo cestoviny, celozrnny chlebik, cez noc namacanu pohanku. A prizerajte si vas kaloricky prijem aby to vypadalo takto: minimalne 80 % prijatych kalorii nech su sacharidy, max 10% bielkoviny, a max 10% tuky, cize 80/10/10 tento vzorec si vryte do pamati. No a kazdy den zjedzte aspon 1 strucik cesnaku a cibulu, su to prirodne antibiotika a pomahaju sa telu zbavit parazitov. Takze k strave asi vsetko, ovocie a zeleninka je zaklad 🙂 A som zabudla, kazde rano vypite liter teplej vody s vytlacenym citronom, a potom cez den bylinkove caje (cistiace, caje na pecen, caj lapacho je velmi dobry!) a vela vela cistej vody, ziadne perlive mineralky! s nimi sa rozlucte, takisto ani sladene napoje, to je hadam jasne, to ani nemusim pisat.
  4) zacat sa postit. No ja som post drzala raz 3 dni a potom 16 dni, ze som pila len vodu.. a odvtedy ako sa mi pomizli flaky, sa uz neviem k tomu prinutit. Ale tak mali by ste sa minimalne 1 den v tyzdni postit 36 hodin, potom si coraz viac zvysujte ciel napr raz za mesiac 3 dni, raz za 3 mesiace 7 dni, 10 a viac.
  5) teple kupele v morskej soli zakoncene kratkou studenou sprchou
  6) Vela oddychujte

  Takze toto je co mne zabralo. Mala som psoriazu na 80% svojho tela v podobe az fialovych flakov s hrubou supajucou sa vrstvou koze, bolel ma kazdy krok, nemohla som ani zaspat lebo ma vsetko svrbelo. Vkuse som musela za sebou zametat lebo som sa rozpadavala doslova. Znamky zlepsenia sa dostavili uz po 3 tyzdnoch, po 6 tyzdnoch sa mi objavovali prve biele miesta novej zdravej koze 🙂 teraz je tomu nejake 3 mesiace co sa takto stravujem, a lupienku stale mam ale len ani nie na 10% tela, a kazdym dnom to vypada lepsie a lepsie. A tych 10% flakov co stale mam, tak su len slabej ruzovej farby a nesupu sa ani nic, ich nemusim ani natierat, ani nesvrbia len su slaboruzove, skoro ich ani nevidno, takze som si ista ze aj tie zblednu coskoro. Samozrejme zavisi to od toho co jem, cez vianoce som trosku zhresila na kolacoch, tak sa proces hojenia pozastavil. Mozno keby som jedla len cisto ovocie a zeleninu uz by som ju mala davno prec, lebo najvacsie zlepsenie som spozorovala prave vtedy ked som jedla len surovu stravu, cize nic varene. Lenze v zime je to tazke prezit len na tejto strave. Ale viem, ze casom mi to zmizne uplne, a som rada ze mozem pokojne spavat, ze ma nic neboli a nemusim so sebou tahat vsade metlu 😀
  Takze prestante brat lieky od koznej, ziadne maste s nimi sa rozlucte! treba zmenit zivotospravu to je jediny liek. Je to ako ked sa porezete, alebo si zlomite ruku, po case sa vam rana zahoji a kost sa da doporiadku sama. Takisto to mate s telom, dokaze sa samo uzdravit len mu treba nechat priestor a pripravit vhodne podmienky.
  Dufam, ze tymto clankom niekomu pomozem 🙂 Keby mate nejake otazky vklude piste, rada vam pomozem 🙂

  zdroj:http://www.lupenka-psoriaza.cz/forum/viewtopic.php?f=1&t=3021

 14. Oto Wildner

  prčital som vsetky komentare rad sa z nich poučim

 15. Dobrý deň, prosím Vás – tých čo trpia psoriázou, nájdite si pár minutiek na vyplnenie dotazníka k diplomovej práci na tému Psoriáza a výživa. Veľmi mi tým pomôžete, stačí odklikať možnosti, žiadne siahodlhé odpovede emoticon ďakujem veľmi pekne.
  link na online vyplnenie dotazníka:

  https://www.survio.com/survey/d/U9K8S1R3C6G9V7P9P

 16. Soldanova maria

  Dobrý deň mám psoriáza 36 rokov celé tie roky som mala telo čisté…. Pred 2 rokmi som začala mať viacej lupin, ktoré svrbeli tak som išla kožnej , mastičky, vodičky , šampóny. Pred 3tyždnami zasa začali lupiny a červené fľaky ktoré svrbeli.V noci má zobudilo pálenie a svrbenie celej tváre.znovu kožná….A už sme pritom…. STRAVA…. Zakázala ovocie skoro všetko , koreňovú zeleninu , strukoviny,no skoro všetko…… Prestala som jesť…. Mliečne výrobky, sladkosti,.Biele pečivo…. a verím že je to v stravovaní….. Lebo vidím zlepšenie…… Teraz skúšam čo mi neuškodí….Z vašich komentárov ,som sa veľa dozvedela a preto Vám všetkým ĎAKUJEM…..A prajem veľa, veľa zdravička….???

 17. Nekonzumovať akékoľvek pečivo, cereálie, ryžu, cestoviny, sóju, repkový olej, omega 3, bravčové mäso, pasterizované mlieko, nízkotučné a polotučné jogurty, margarín.

  Pozor na koloidné striebro! Nesmie sa používať dlhodobo, len pár dní. Vyhnúť sa mu úplne, ak obsahuje nano častice. Presnejšie povedané, vyhnúť sa čomukoľvek, čo obsahuje nano častice.

  Do jedálnička zaradiť koreňovú zeleninu (špeciálne cibuľu a cesnak), ovocie (kvôli vysokej enzymatickej aktivite kiwi a ananás; z jabĺk a hrušiek odstrániť šupku) nepasterizovaný med, nepasterizované a nehomogenizované mlieko, plnotučné jogurty (neochutené) s probiotikami, syry, kefír, maslo, tvaroh, bravčovú masť, slnečnicový olej, MCT olej, kokosový olej, pupalkový olej, vajcia.

  Ako výživové doplnky treba dopĺňať enzýmy (Bromelain, Lipase, Protease, Amylase, Lactase, Cellulase, Serrapeptase), jód (Lugolov roztok), selenium, meď, zinok, borax, draslík, sodík, vápnik, magnézium, lyzín, síru (msm). Na potieranie pokožky je dobrý arašidový olej.

  Pri výživových doplnkoch si všímať na etikete hlavne ďalšie ingrediencie. Nekupujte ich ak obsahujú mikrokryštalickú celulózu, akúkoľvek zložku končiacu sa na …lóza, oxid titaničitý, kremeň, sóju (microcrystalline cellulose, titanium dioxide, silica, soy).

 18. jirka sirka

  Souhlasím s mnoha nápady a doporučeními.
  Vznik čehokoliv na kůži je protestem nějakého/kých vnitřních orgánů s tím, že za start je vždy zodpovědné psychika. Nosil bych dříví do lesa, ale moje známá dostala typ na jednu ruskou doktorku a u ní dělala MOC velké pokroky!!! Pojišťovna to neplatí, ale ta dr to skutečně UMÍ! Protože ta známá přišla o práci, tak na další léčbu nemohla, neměla peníze a díky psychice se vrátila do původního stavu! Podmínky té léčby je, že MUSÍTE alespoň jednou k ní, kde vám připraví doslova na míru lék, který potom berete. Platíte za to, ale NEJSOU to vyhozené peníze! V případě zájmu vám pošlu GRATIS jméno a kontakt – [email protected]

 19. jirka sirka

  Zde je jeji cislo a jmenuje se p.Kolinska 607131750. Ona umi!

Pridajte komentár

*