Jazdy slobody: Účinná forma protestov proti kovidovej totalite počas lockdownov


Print Friendly, PDF & Email

Jazdy slobody: Účinná forma protestov proti kovidovej totalite počas lockdownov

Máte už po krk všetkých tých neľudských protipandemických zákazov, príkazov a obmedzení? Potom patríte medzi milióny podobne zmýšľajúcich ľudí nielen na Slovensku.

Určite ste si už veľakrát povedali, že by sa proti všetkým tým reštrikciám a šikane malo viac protestovať. Celkom sľubne sa masové protesty rozbehli v minulom roku okolo 17. novembra, no odvtedy až do súčasnosti takmer úplne ustali.

Samozrejme, kde-tu sa našlo zopár desiatok jednotlivcov, ktorí sa rozhodli protestovať, no tých polícia väčšinou rozohnala skôr, než stihli vytvoriť nejakú väčšiu masu.

Veľkým problémom je aj súčasný „núdzový stav“ a „zákaz vychádzania“, kedy policajti môžu ľudí hneď začať rozháňať bez toho, aby k tomu uviedli nejaký rozumný dôvod. Stačí im povedať, že je zákaz vychádzania a tým celá argumentácia končí. A ak by ste oponovali, rovno vám naparia aj pokutu.

Toto samozrejme veľa ľudí od protestov odrádza, a preto od poslednej veľkej demonštrácie 17. novembra minulý rok sa nič podstatné nedialo.

Aj napriek tomu, že sa v súčasnosti postupne uvoľňujú opatrenia, je veľký predpoklad, že vláda bude naďalej predlžovať tak núdzový stav, ako aj zákaz vychádzania. Ich hlavným motívom, ako je to už mnohým z vás jasné, nebude „ochrana verejného zdravia“, ale práve to, aby zabránili protivládnym protestom.

Jazdy slobody – vynikajúci spôsob boja za slobodu

Našťastie, stále existuje jeden vynikajúci nástroj protestu, ktorý sa ukázal pomerne účinným počas prebiehajúcich lockdownov a zákazov vychádzania – takzvané „jazdy slobody“.

Ide o pomalé jazdy áut mestom spojené s činnosťami ako napríklad:

 • trúbenie
 • skandovanie hesiel cez otvorené okná
 • hranie hlasnej hudby či politických prejavov
 • zástavy pripnuté na auto, prípadne mávanie s nimi
 • transparenty a heslá nalepené na rôzne časti vozidla

Na Slovensku sa zopár takýchto jázd automobilmi cez mesto konalo v roku 2020, keď ľudia protestovali na jednej z trnavských ulíc, kde býva teraz už bývalý premiér Matovič.

Tu je ukážka z akcie automobilového protestu konaného dňa 8.5.2020 (celé video má 21:51 minút, akcia na Matovičovej ulici začína v minúte 19:42):

Ako môžete z videa vidieť, odozva bola rôznorodá. Kým niektorí obyvatelia ulice protestujúcim mávali, iní susedia boli pomerne zúriví. Matoviča na záberoch nevidno, no zrejme podobne zúrivo reagoval aj on.

Jasné, cieľom nie je vyrušovať susedov, no bohužiaľ majú smolu, že bývajú v blízkosti nejakého politického gaunera, a tak musia zniesť aj trocha nepohodlia. Celá jazda netrvá zvyčajne na jednom mieste dlhšie ako pár minút, čo zasa nie je až také hrozné.

Teda hrozné a hlavne ponižujúce to je pre politika, proti ktorému sa protestuje. Obzvlášť, keď sa pozerá na scény z protestu nielen počas samotného priebehu akcie spoza okna svojho domu, ale potom aj celé týždne na sociálnych sieťach.

Od leta 2020, kedy sa konala uvedená „jazda slobody“ trnavskými ulicami, nič podobné na Slovensku nebolo. Už tu máme jar a teplejšie počasie, preto je najvyšší čas s podobnými protestami znova začať.

Pozitívnou správou je, že v poslednú dobu sa automobilové protesty rozbehli u bratov Čechov, kde zaznamenávajú pomerne veľký úspech.

Tu si môžete pozrieť ukážku jednej takejto jazdy Prahou:

Výhody jázd slobody v porovnaní s klasickými demonštráciami

Klasické demonštrácie sú dobré v tom, že jasne ukazujú vôľu ľudu ohľadne nejakej politickej témy, za ktorú sa demonštruje a je pomerne ľahké odhadnúť počty protestujúcich.

Ako sme však už v úvode článku spomenuli, majú aj viaceré nevýhody. Hlavná nevýhoda je v tom, že ak polícia zasiahne hneď v začiatku, pomerne ľahko dokáže zhromaždeniu ľudí zabrániť alebo ich rozohnať. No a práve tu nastupujú „jazdy slobody“.

Ich hlavné výhody sú:

1. Efektivita aj pri menšom počte protestujúcich

Na to, aby bola úspešná klasická demonštrácia, potrebuje sa zísť niekoľko stovák či tisícok ľudí. Na jazdu slobody, aby mala potrebný efekt, úplne stačia desiatky či dokonca len zopár aút.

Keď sa niekde zíde na proteste 10 ľudí, média si zvyčajne neodpustia z nich robiť posmech. No ak sa pred nejakou štátnou budovou premáva dokola 10 áut a vytrubujú, nikto sa už z toho nesmeje a skôr hromžia.

2. Polícia im vie len ťažko zabrániť

Za posledných pár mesiacoch sa na Slovensku malo konať niekoľko demonštrácii proti pandemickým reštrikciám, no polícii sa podarilo úspešne im zabrániť.

Zvyčajná taktika polície je, že buď uzavrie prístupové cesty k miestu konania demonštrácie, alebo začne kontrolovať a rozháňať hlúčiky združujúcich sa ľudí. Každého, kto by odmietal opustiť priestor, následne predvedú na výsluch. Tým sa im podarí zabrániť zhromaždeniu davu.

Zabrániť jazdám slobody je však oveľa ťažšie. Pri nich nejde o klasické zhromaždenie, a teda nepodliehajú ohlasovacej povinnosti ako klasické protesty. Polícia tak nevie dopredu, kde a kedy sa budú konať.

Pri klasických protestoch, aj keď sú neohlásené, tak organizátori musia kvôli veľkému počtu účastníkov zvyčajne na sociálnych sieťach verejne ohlásiť miesto a čas konania akcie. Sociálne siete však polícia monitoruje, a tak o protestoch vedia, aj keď nie sú oficiálne ohlásené.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Pri jazdách slobody sa niekoľko desiatok ľudí dokáže oveľa ľahšie koordinovať. Nemusia to ohlasovať cez verejne dostupné stránky alebo skupiny, ale môžu to robiť napríklad v uzavretých súkromných skupinách – či už na Facebooku, v Messengeri alebo pomocou iných platforiem.

Pri malých skupinách je tiež oveľa menšie riziko infiltrácie políciou. Sú tam zvyčajne len ľudia, ktorí sa navzájom poznajú a nevotrie sa im tam žiaden špión.

3. Dokážu pokryť väčšie územie, aj celé mesto

Klasická demonštrácia je obmedzená len na miesto jej konania. To dokáže polícia jednoducho zabezpečiť a kontrolovať. Pochody mestom (na rozdiel od mítingu) sú síce o niečo flexibilnejšie, no dav sa presúva iba rýchlosťou chôdze, na čo dokáže polícia pomerne ľahko reagovať.

Pri jazdách slobody je možné sa stretnúť na vopred dohodnutom mieste a odtiaľ autami vyraziť v podstate kamkoľvek.

Ak by sa aj polícia dozvedela o mieste stretnutia, prví prítomní o tom môžu dať echo zvyšku skupiny a o pár minút sa stretnúť niekde inde. Za tých pár minút však polícia zvyčajne nedokáže zareagovať.

Uzavrieť prístupy na jedno námestie je ľahké. Uzavrieť cesty v celom meste je omnoho zložitejšie, na to by potrebovala polícia násobne väčšie počty. A aj keby došlo k uzavretiu niektorých ulíc, je možné promptne jazdu slobody presmerovať niekam úplne inam.

Jednoducho povedané, kým klasické protesty sú statické, jazdy slobody sú dynamické a flexibilné.

V okresných a krajských mestách dokáže takáto jazda za jednu hodinu obísť bez problémov aj celé mesto a všetky objekty, ktoré si skupina zvolí ako ciele svojej protestnej akcie.

Miesta, kde organizovať jazdy slobody

Keď sa rozhodnete vo vašom meste zorganizovať jazdu slobody, otázka je, na ktorých miestach budú mať najväčší efekt.

Samozrejme, ak bývate v malom meste, tak kľudne môžete uvažovať o pokrytí celého mesta.

Jazdy slobody vo väčších mestách budú mať najväčší efekt vtedy, keď sa uskutočnia na takých miestach, ktoré sú najviac spojené so súčasnou pandémiou. Tuto nasleduje zopár nápadov, na ktoré miesta sa zamerať (plus príklady ich pandemických previnení).

A) Pre krajské, okresné a aj niektoré menšie mestá:

 • Regionálne úrady verejného zdravotníctva – tu snáď je každému jasné, že hygienici patria medzi hlavných organizátorov teroru obyvateľstva (rúška, zatvorené prevádzky, atď.)
 • Odberné miesta (vrátane MOM-iek) – sú významnou súčasťou udržiavania tejto podvodnej pandémie pri živote, pretože testujú ľudí, ktorí boli k testovaniu donútení proti svojej vôli, a tým naháňajú čísla (falošné pozitivity) slúžiace k predlžovaniu lockdownov
 • Okresné, krajské a obvodné oddelenia policajného zboru – významnou mierou sa podieľajú na zavádzaní kovidovej diktatúry neustálym kontrolovaním a buzerovaním ľudí
 • Okresné úrady – riešia priestupky zo zákazov vychádzania
 • Kasárne a vojenské útvary – podobne ako polícia, podieľajú sa na šikane a zavádzaní totality
 • Ústavný súd (v Košiciach) – mal niekoľko príležitostí zastaviť pandemické bezprávie, no pridal sa na stranu tyranov

B) Pre Bratislavu platia všetky vyššie uvedené miesta (okrem Ústavného súdu), plus nasledovné:

 • Úrad vlády SR – hlavný zločinec kovidovej tyranie
 • Úrad verejného zdravotníctva SR – ďalší z hlavných zločincov kovidovej tyranie
 • Národná rada SR (parlament) – schvaľujú protiľudské zákony a predlžovanie núdzového stavu
 • Prezídium policajného zboru – koordinácia polície v šikane obyvateľstva
 • Ministerstvo vnútra – to isté ako polícia
 • Ministerstvo obrany – spolupráca s políciou na šikane obyvateľstva
 • Ministerstvo zdravotníctva – jeden z hlavných architektov teroru a nehumánnych protipandemických opatrení v nemocniciach i celej spoločnosti (je nadriadené ÚVZ SR)
 • Ministerstvo školstva – týranie detí a rodičov s testovaním, vynucovanie rúškok u detí, takmer rok zatvorené školy

Riziká jázd slobody a ako ich minimalizovať

Jazdy slobody sú v podstate takmer bezrizikové, pretože pri nich nič neporušujete. Ak by sa aj polícia rozhodla vás šikanovať, môže to robiť na základe troch chabých dôvodov:

1. Zákaz vychádzania

Policajti môžu vyrukovať s tým, že porušujete zákaz vychádzania, pretože „protestná jazda slobody“ nie je na zozname výnimiek. V skutočnosti nič neporušujete, pretože uznesenie vlády, ktoré určuje zákaz vychádzania, nie je všeobecne záväzný právny predpis.

Právnu stránku uznesení vlády však nateraz nechajme bokom, lebo s právne nevzdelanými policajtmi by táto diskusia aj tak nikam neviedla. Na nich je potrebné ísť jednoduchšie.

Preto, ak by vás policajti zastavili a argumentovali zákazom vychádzania, tak im povedzte, že nerobíte žiadny protest, ale že ste práve na ceste do prírody, čo je jedna z platných výnimiek. No a len si tak cestou mávate z okna zástavou, prípadne pospevujete (však to nie je zakázané).

Môžete uviesť aj inú výnimku, napríklad, že idete do obchodného centra, no vtedy majú viac možností vám oponovať. Mohli by chcieť negatívny test.

Prípadne, ak by ste povedali, že idete do potravín (základná životná potreba), tak by test vyžadovať nemohli. No mohli by povedať, že smiete ísť iba do najbližších potravín k miestu vášho bydliska.

Preto výlet do prírody sa javí ako najschodnejšia výnimka.

2. Neodôvodnené trúbenie

Policajti môžu na vás vyrukovať, že „neodôvodnene trúbite, respektíve neodôvodnene používate výstražné znamenia“, čo by mohlo predstavovať dopravný priestupok.

V takom prípade jednoducho povedzte, že ste trúbili na mačku, psa či veveričku prebiehajúcu cez cestu. A je to, nič vám nebudú môcť urobiť.

Ak by aj udelili pokutu, tak samozrejme s ňou nesúhlaste. Neskôr, pri úradnom riešení priestupku (ak by to tam chceli hnať), to budú to oni, kto bude musieť dokázať, že ste na žiadnu mačku na ceste netrúbili. Veľa zdaru v tomto, polícia!

3. Iné možnosti šikany políciou

Samozrejme, policajti môžu použiť aj nejaké iné taktiky šikanovania, napríklad, že vám začnú kontrolovať technický stav vozidla alebo obsah lekárničky.

Preto sa pred „jazdou slobody“ uistite, že máte tieto veci v poriadku.

Ak by vás napadli nejaké ďalšie spôsoby, ako vám môže polícia znepríjemňovať život, uveďte ich prosím do komentárov pod článkom, aby sa na to ostatní čitatelia a potenciálni protestujúci mohli vopred pripraviť.

Záver

Ako vidíte, jazdy slobody dokážu byť extrémne účinným spôsobom protestov verejnosti proti tyranii a nastupujúcej kovidovej diktatúre.

Ak ste skupina podobne zmýšľajúcich ľudí vo vašom meste a chcete sa postaviť nespravodlivosti a útlaku, pouvažujte nad tým. Slobodu vám nikto iný nevybojuje, musíte sa o ňu pričiniť sami.

Minimum, čo môžete urobiť, keď budete nabudúce autom prechádzať okolo niektorého z miest vymenovaných v tomto článku, je poriadne im zatrúbiť. To aby vedeli, že ľud ich už má naozaj plné zuby.

Čo vy na to? Ideme do toho? Zastavme my totalitu skôr, než totalita úplne pohltí nás!

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. ok, super, kedy a kde? najdem si niekedy cas ist do BA, nalestim auto, dajte prosim niekto link, alebo nakupme hromadne (setrime postu) vlajky na auta, z dlho chcem kupit. a podme na to..
  bacha na mozny prejazd zakazany.. policia toto bezne neriesi, ale tam by mohli. a ine mozne pikosky (ak mi napadne, dam vediet), ale da sa aj tak, ze neorbit okruh v tvare O, ale napr 8, alebo ine, sofistikovanejsie okruhy.. Teoreticky mozno aj vykladka tovaru? samozrejme donekonecna.. Jednemu sa pokazi auto,defekt? ved cesty su tam brutalne , horsie ako v rumunsku (odbocka od hlavnej stanice popri palacu na hrad), horsie ako polna cesta.. To by mohlo znasobit efekt, ked 1-2 auta blokuju 1 pruh…
  A pamatajte – policia ma nad vami jednu jedinu vyhodu, a tym su, co ? VYSIELACKY.

  • Nezabudnite, že jazdu slobody môžete robiť aj jednotlivo, nemusí to byť nutne skupina. Vysielačky? Dnes v Messengeri viete urobiť skupinový hovor a máte to isté ako vyslielačky – môžete naraz komunikovať aj desiati.

   • paradny tip s messengerom 🙂

    • Keď na výfuk navlečiete dušu z bicykla – MojeVideo.sk
     [Prehľadávať doménu http://www.mojevideo.sk/video/1b097/ked_na_vyfuk_navleciete_dusu_z_bicykla.html%5D https://www.mojevideo.sk/video/1b097/ked_na_vyfuk_navleciete_dusu_z_bicykla.html
     Keď na výfuk navlečiete dušu z bicykla. Skvelý žartík, ktorý rozhodne zmetie nielen vodiča.

     • Neviem prečo spadol link – tak tu
      https://www.mojevideo.sk/video/1b097/ked_na_vyfuk_navleciete_dusu_z_bicykla.html

      Dúfam, že nie z môjho bicykla.

     • Celkom zaujímavý nápad! Predstavte si, keby si to nasadilo 10 aút, čo by to bol za „kravál“ 🙂

     • Ono to „prdenie cez dušu“ má aj výpovednú symbolickú hodnotu – „prdíme-serieme na vás vy k.k.ti ocasy!

      Technické poznámka – trúbenie na vuvuzele nie je trúbenie klaksónom na aute. Z futbalu – „Nakopeme vás!“
      Dajú sa použiť aj repráky.

      Osobne by som na každé auto napísal „TRIBUNÁL!“ Dá sa to urobiť zmývateľnou farbou – keď by malo pršať nejakou „voskovkou“ – kokosový olej s pigmentom a pod. Takže žiadne „naleštené“ autá – zohnať tak Toyoty, nákladné SUV /používa ISIS/ – už to je symbol „bojového vozidla“. Z toho musí ísť občianska HROZBA!
      https://c8.alamy.com/comp/BK60DF/2010-fifa-world-cup-soccer-fan-with-a-vuvuzela-the-musical-instrument-BK60DF.jpg

      Vuvuzela – pripomína to kakofonický zvuk poriadne nasratého húfu sršňov – treba to dať do zvukovej slučky! Aj policajtom sa rozklepú nohy – pôsobenie na podvedomie. Teda – podstatné – žiadne chaotické protesty, ale „ako jeden muž“ -štábna kultúra ORGANIZÁCIE! Takýto protest musí mať svoju dramaturgiu a choreografiu! A práve forma sa dá dohodnúť cez sociálne siete /tu/ aj cez messenger. Predstavte si zvuk vuvuzela pustený v určitú hodinu z mobilných telefónov na plné gule!

      Sťahujte tu.
      https://ulozto.net/file/RxbuM6DU/vuvuzela-mp3#

      Redakcia – namiesto článku uverejnite organizačný scenár! 1. a 9. máj?!

     • Návrh občianskeho hlučného protestu máj 2021
      —————————————————————-

      ZDIEĽAJTE!!!

      1/ Predmet správy – „VÝZVA – organizovaný „vuvuzela“ protest občanov proti súčasnej vláde a teroru!“

      2/ Dátum a čas konania protestu –
      1. máj 2021 – ochrana práce a občianskych práv!
      8. máj a 9. máj 2021 – dva dni boja proti globálnemu fašizmu!

      Koordinovaný čas na celom Slovensku – hodinový zvukový a fyzický protest 1., 8., 9. mája od 12,000 do 13,00 h.

      3/ Forma protestu – tak individuálna, ako aj jednotná:

      a/ Jazdy slobody – vo všetkých mestách – v dohodnuté dni od 12,00 do 13,00 h. Na autách jednotný nápis – „TRIBUNÁL!“ – „VLÁDA ODSTÚP!“

      Na výfuky navliecť starú dušu z bicykla – cca 70 cm.

      b/ Zvukový protest – individuálne tlampačmi, organizovane jednotný zvuk – vuvuzela futbalové trúby – „roj sršňov“ – zvukové slučky cez reproduktory áut a prevádzkární /krčmy, pohostinstvá, obchody, atď./,

      zvukové slučky z mobilných telefónov v dohodnutom čase – všade!

      4/ Technická podpora – cez sociálne siete, e-mail a alternatívne weby.

      Zvuk „vuvuzela – roj sršňov“ – tu! /v prílohe mailu/

      https://ulozto.net/file/RxbuM6DU/vuvuzela-mp3#!ZJDmZQR2AQIxAQt1MzR3LmZ1ZwywMIIRAx1CFR9VoIAcowD2Mt==
      ———————————————
      ZDIEĽAJTE!!!

     • Poznámka – spustiť to o 12,000 /he – tak presne/ treba kvôli zaužívanému preskúšavaniu výstražných sirén CO. Čas medzi 12. a 13. hodinou – teda čas obeda – je teda aj symbolickým prejavom ochoty obetovať „aspoň niečo“ – a zároveň prevrátiť žalúdok tým, ku ktorým protest smeruje a ku všetkým ovciam – aby prestaii v kľude žrať! Tak!

     • Emócie, vibrácie, frekvencie – rezonancia! Toto chystajú na nás cez 5G!
      Tak ich treba predbehnúť!

      Zvuk vuvuzela mi veľmi pripomína strašidelné zvuky po celom svete – aj na Slovensku – od zariadenia HAARP! POĎME NA TO!

   • „Ako vidíte, jazdy slobody dokážu byť extrémne účinným spôsobom protestov verejnosti proti tyranii a nastupujúcej kovidovej diktatúre.“

    Sledujte vývoj predkladania „pandemického“ zákona, lebo dotrúbite! Treba dôsledne varovať poslancov a členov vlády pred jeho prijatím – budú na zozname tribunálu! Čo asi robí Psychopat! „Financie“?!

    https://www.sme.sk/os/poslanci-nrsr

 2. http://www.truthunmasked.org/p/stay-away.html

  Tu je niekoľko videí aké nebezpečné je byť v blízkosti ľudí ktorí boli zaočkovaní. Hovoria lekári, sestrička…Zaočkovaní ľudia stále niečo vylučujú a nezaočkovaní môžu z nich vážne ochorieť.

  • ak sa toto potrvdi… uuff….
   ja aplikujem princip predbeznej opatrnosti..

   cize ten FFP2 ma zmysel, kedze ockovani ludia siria novu neznamu plagiu (?)

  • Mas info (alebo intuiciu), ako dlho je dobre nestykat sa s ockovanymi, prosim?

   • Milý pán Dušan, myslím v tých videách bolo, že zaočkovaní to budú stále vypúšťať (cez pokožku, slinami, močom, stolicou, dychom…)
    No ale uvidíme. Aj to viem, že nemôžeme zomrieť strachom a že strach oslabuje imunitu.

    • Nevie sa ešte, ako to bude. Teoreticky by sa mala mRNA po čase rozpadnúť a telo by malo prestať produkovať tie spike proteíny. Či tomu tak naozaj bude, je otázne. Oficiálnym zdrojom sa dnes už nedá v ničom veriť.

  • Bola by som veľmi povďačná, keby tím Bádateľa vypočul tieto videa a vyjadril svoj názor. Ja som z toho „hotová“. Takže sa máme asi schovávať pred zaočkovanými.

   • Počuli sme o tom. Ťažko povedať, či to môže byť pravda. Priamo na očkovaných to samozrejme môže mať popisované účinky. Či sú schopní nakaziť ostatných tým, že sa z nich šíria nejaké látky, je menej pravdepodobné, ale nie nemožné.

    Treba sa na to pozrieť pargmaticky – da sa tým ľuďom vyhnúť? Na ulici neviete, kto sú – to by ste sa museli vyhýbať všetkým. Skôr by sme počkali, či sa to potvrdí a potom sa snažili nájsť na to nejaké riešenie.

    • Milá redakcia Bádateľa, ďakujem za odpoveď a musím byť kľudná, nesmiem si oslabovať organizmus stresom.
     Lenže je to neskutočné už viac ako 1 milión Slovákov sa dalo „zaštepiť“ týmto jedom.

     • slovenskych oveciek,co sa ocitnu na „bitunku“ skor alebo neskor.takisto stratili DUSU

 3. 1. Zákaz vychádzania
  okrem prirody mi napada – servis, alebo tankovanie. A pozor, neverim, ze by ma niekto mohol NUTIT tankovat benzin ktorykolvek a kdekolvek (najblizsie k bydlisku), ja hocikde netankjem, davam do auta aspon 98oktan a ten sa zhana tazko.
  Bonus k tomu trubeniu
  https://auto.hnonline.sk/servis/1093477-kedy-pouzit-klakson-vytrubit-mozete-pomale-auto-ale-aj-nebezpecneho-chodca

  Okrem odvrátenia nebezpečenstva môžeme použiť klaksón napríklad aj na upozornenie predchádzaného vozidla. Rovnako smiete „zatrúbiť“ na vozidlo, ktoré sa snaží preradiť do vášho pruhu a má vás v takzvanom mŕtvom uhle (nevidí vás) a hrozila by zrážka.

  viac v danom clanku.

  Mna casto vytrubju, lebo jadim pomaly, a jadim pomaly, lebo nemam zajem nechat podvozok kdesi na ceste, kedze to nie s cesty, ale desiatky rokov zdevastovane plochy kedysi „cesty“.. Jednoducho a v sulade so zakonom – prisposobujem rychlost povahe a stave vozovky (Vodič je povinný rýchlosť jazdy prispôsobiť najmä svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla a nákladu, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky)

  Pozor, nepite pred touto akciou.. A mal by som aj hasiaci pristroj, mozno to robi na policajtov dojem. A samozrejme, ABSOLUTNA slusnost.

  PAMATAJTE – rozdeluj a panuj, tato teroristicka organizacia* taktiez zvana Národná rada sa nas snazi rozhadat az na urovni vntornej RODINY, cize, Národná rada, pardon, teroristi, chcu aby sme sa hadali aj s policajtmi, ale to nema zmysel, policjati su ludia, a tym padom ich vnimam, ze ich treba naverbovat na nasu stranu.. ALE ziadny clovek neprejde na stranu agresorov, preto nebyt agresivny voci nim. Mlcat je zlato, ked uz nic ine..

  *Terorizmus je definovaný ako súhrn antihumánnych metód hrubého zastrašovania politických odporcov hrozbou sily a užitia rôznych foriem násilia. Vedľa individuálneho terorizmu existuje terorizmus skupín, niektoré koordinujú svoju činnosť na medzinárodnej úrovni (medzinárodný terorizmus).

 4. A co ten matovicov chylny zakon o trestnom cine za blokovanie dialnic (ciest) ?
  Nieco take potil v lete 2020, ked si niekto dovolil robit to, co on, blokovat cesty.. Asi takto https://domov.sme.sk/c/5551364/matovic-zaparkoval-na-priechode-mobilizoval-pred-referendom.html

  • niekto tam trefne komentoval,
   „Dokonca ako premiér tak urobil! Iste si pamätáš na situáciu pred Velkou nocou, ked nariadil kontrolu na cestách, Nielen dialnice boli zablokované celé doobedie na hodiny… To bolo pre viacerých vytriezvenie z neho“
   https://domov.sme.sk/diskusie/3671861/matovic-trva-na-trestnom-cine-blokovania-dialnice-protestujuci-by-mal-zaznam.html

   • cize TIP pre clanok – ak chcete paradny protest, dovolte policajtom kontrolovat vase vozidlo do najmensieho „puntiku“
    Ved o co ide, o nic, aspon budete mat technicku kontrolu snad aj zadarmo.
    to ma inspiroval tento koment
    „v 60tych rokoch taliansky colnici zvolili formu strajku tak, ze zacali vykonavat vladne nariadenia a zakony do detailu tak, ze zastavovali a velmi detailne kontrolovali auto a ludi v nom, tym vytvorili kilometrove zapchy. Toto sa presne udialo na velku noc s rozdielom tym, ze na vsetkych okresnych hraniciach krajiny. Ku ziadanym vysledkom sa mozes dopracovat roznymi formamy, najhorsie je to, ked „jednooky manager“ je iniciativny.“

 5. https://www.naturalnews.com/2021-04-25-microscopy-photos-of-covid-swabs-masks-mysterious-red-and-blue-fibers.html
  Health Ranger posts new microscopy photos of covid swabs, covid masks and mysterious red and blue fibers
  Voľný preklad:
  Strážca zdravia ukazuje nové mikroskopické fotografie kovidových tampónov (vyšetrovacích tyčiniek), kovidových masiek a záhadných červených a modrých vlákien (čo je v nich).

  Kto nevie angl. nech aspoň pozrie tieto fotografie.

  • Milá Jean, ďakujeme Vám za Vaše včasné a vytrvalé, nové a nové informácie, pomáhajúce nám v rýchlom zorientovaní sa v tomto covidčase plnom neustálych zmien.
   Drahá Jean! Robíte pre nás maximum… nezaťažujte sa ešte aj tým, ako si to tí z nás, ktorí nemajú angličtinu v malíčku, preložia. Naše rozumné počítače to urobia jediným „kliknutím“ za nás.

   • Milá Emily, ja tu vypisujem, akoby výkrik do tmy. Bohužiaľ som obkolesená ľuďmi čo majú iné myslenie a boli sa už aj „zaštepiť“ a ešte keď mi dajú vysvetlenie, že oni majú školy, ja tomu nerozumiem, ja len konšpirujem. Ťažká doba.

    • no vy dve milé ženy sa len niečo uďakujete navzájom … takmer pod každým článkom 😛
     ja som sa ešte nepoďakovala… ďakujem 🙂

     • ale, ametyst… Jean sa mi za celý dlhý čas poďakovala zo dva či trikrát, ja jej možno päť ráz – to náš Bádateľ nás obdarúva príspevkami asi tak jeden týždeň??
      no, o cca päť hodín máme ten spln… niečo si želajme! – napríklad, nech sa stane čosi také, aby tento investigatívny portál čo najskôr mal dôvod preladiť sa na portál zábavný

   • dievčatá, skoro ráno bude Spln, tak mali by ste si miesto info o covide urobiť niečo pre seba… dať vitamínovú masku na tváričku, nožičky do lavóra s teplou vodou s morskou soľou .. nech ste ešte dlllllho krásne

 6. https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/180-mrtvych-v-indii-po-vpichu-vakciny-covid-19-75-zemrelo-do-3-dnu/
  180 mrtvých v Indii po vpichu vakcíny Covid-19, 75% zemřelo do 3 dnů

 7. Depopulácia dôchodcov sa urýchľuje, sociálna poisťovňa ušetrí:

  https://www.hlavnespravy.sk/ockovanie-najviac-ohrozenych-koronavirusom-by-sa-mohlo-urychlit/2515632
  Očkovanie najviac ohrozených koronavírusom by sa mohlo urýchliť

 8. Už 24 amerických štátov zakázalo rúška a 12 štátov USA zakázalo očkovací pas! Kedy sa zobudia tyranskí idioti v Slovenskej a Českej vláde?

  USA: Je ich stále viac – teraz pribudli ďalšie dva, Alabama a New Hampshire. Pozitívne a úspešné príklady amerických štátov, ktoré zrušili povinnosť nosiť rúška, sa osvedčili. V neposlednom rade aj preto, že napriek všetkým predpovediam o záhube sa tieto štáty vyvíjali lepšie ako štáty s prísnymi opatreniami vrátane povinnosti nosenia rúšok
  Florida zrušila všetky opatrenia vrátane povinnosti nosenia rúšok už na konci septembra 2020. Tento štát tiež v praxi dokázal to, čo vždy hovorili poprední svetoví epidemiológovia, imunológovia a odborníci na verejné zdravie: lockdowny, zatvorenie škôl a podnikov, karanténa a sledovanie kontaktov, ako aj povinnosť nosiť rúška nepomáhajú, ale spôsobujú značné škody.

  Florida – a v Európe samozrejme Švédsko – pôsobivo preukázali, že tieto vedecké poznatky sú správne, zatiaľ čo virológovia zlyhali prakticky vo všetkých smeroch a poskytli nesprávne rady.

  Už 24 amerických štátov zakázalo rúška a 12 štátov USA zakázalo očkovací pas! Kedy sa zobudia tyranskí idioti v Slovenskej a Českej vláde?
  od Redakce CZ24 News 0 komentářů 446

  USA: Je ich stále viac – teraz pribudli ďalšie dva, Alabama a New Hampshire. Pozitívne a úspešné príklady amerických štátov, ktoré zrušili povinnosť nosiť rúška, sa osvedčili. V neposlednom rade aj preto, že napriek všetkým predpovediam o záhube sa tieto štáty vyvíjali lepšie ako štáty s prísnymi opatreniami vrátane povinnosti nosenia rúšok.
  Florida zrušila všetky opatrenia vrátane povinnosti nosenia rúšok už na konci septembra 2020. Tento štát tiež v praxi dokázal to, čo vždy hovorili poprední svetoví epidemiológovia, imunológovia a odborníci na verejné zdravie: lockdowny, zatvorenie škôl a podnikov, karanténa a sledovanie kontaktov, ako aj povinnosť nosiť rúška nepomáhajú, ale spôsobujú značné škody.

  Florida – a v Európe samozrejme Švédsko – pôsobivo preukázali, že tieto vedecké poznatky sú správne, zatiaľ čo virológovia zlyhali prakticky vo všetkých smeroch a poskytli nesprávne rady.

  Situácia na Florida sa dá veľmi dobre porovnávať s Kaliforniou, ktorá počas mnohých mesiacov zaviedla drakonické opatrenia. Ale bez dosiahnutia akejkoľvek výhody v oblasti infekcií, hospitalizácií a úmrtí zaznamenala vyššiu nezamestnanosť a výrazne horšie ekonomické údaje.

  Ako možno vidieť z tweetu, Florida vôbec nebola priekopníkom. Celkovo 10 štátov nikdy nemalo zavedenú povinnosť nosenia rúšok, ale to zostalo mimo centra záujmu. Najprv zaujala Florida a potom začiatkom marca, nasledovali Texas a Mississippi – na veľkú mrzutosť amerického prezidenta Bidena a kohorty demokratických guvernérov, ktorí svoju politiku zakladajú na želaniach farmaceutického, digitálneho a finančného priemyslu.

  Severná Dakota už predtým všetko zrušila, pretože sa ukázalo, že susedný štát Južná Dakota bola v lepšej pozícii bez akýchkoľvek opatrení. Nasledovali Iowa a Montana a potom 2. marca Texas a Mississippi.

  Ako možno vidieť, zvyšných 26 amerických štátov a DC, ktoré mali vždy povinnosť nosenia rúšok, majú v súčasnosti viac potvrdených prípadov ako ostatné štáty. Aj keď to môže byť spôsobené tým, že sa menej testuje.

  Pre štáty bez rúšok a bez obmedzení niet pochýb o tom, že ľudia sú na tom lepšie a ich zdravie nie je poškodzované rúškami, zatváraním a strachom propagandy.

  Môžeme očakávať, kedy sa prevráti ďalšia domino kocka a kedy zrušia ďalšie štáty obmedzenia. Pre Bidena a guvernérov demokratov je čoraz ťažšie udržať ich politiku. Úplne absurdne sa správa Bidenov hlavný poradca Anthony Fauci, keď si nasadzuje na tvár dve rúška.
  A včera na TA3 Heger v diskusnej relácii odpovedal na otázky moderátora, ale obratil sa priamo do kamery a upozorňoval na ďaľší núdzový stav. Ten Matovičov tajtrlík musí ľudí dovádzať do nepríčetnosti s ich neustálymi obmedzeniami. Robia to zo strachu, že ľudia ich vyženú ako škodnú. Sedem mesiacov vládnu ako zbabelci a najväčí gól bol, keď povedal že za Ficovej vlády bol chaos. No a oni čo tu mesiac predvádzali? To je tak mimo, alebo nevie napočítať do dvoch?
  Dúfam, že parlament túto „debilinu“ už neschváli a spoliehame sa hlavne na to, že Kollár a Sulík majú zdravý rozum.
  A prezidentka nech vyhlási referendum a nech sa dozvieme koho si národ praje,lebo toto je trápenie obyvateľstva pod vedením hlavne OLAJNO terapie.

  • Prosím vás,nebudte naivný.Kolár a Sulík hrajú divadlo,že nesúhlasia a v konečnom zdvihnú ruky za.Tie deštrukcie štátu a národa sú popredu naplánované a experimentálne vykonávané.Tu nezáleží na životoch a zdraviu ludí,je len experiment.Skrátka nejakých blbov museli nájst a našli.Kto si zvolí do vlády blázna,nemože byt chytrý.

  • Fauci k dvom rúškam na jednej hube by si mal pridať aj vrece na hlavu. Za to, že jeho naplánovaný vakcinačný biznis vytlačil Trumpa z Bieleho domu.
   Lenže Donald zažiaril aj na inej pozícii – na rozdiel od vyšinutého Anthonyho.

 9. https://www.hlavnespravy.sk/vedci-upozornili-na-mozny-vedlajsi-ucinok-vakciny/2515446
  Vedci upozornili na možný vedľajší účinok vakcíny

  Izraelskí výskumníci so zdravotníkmi v Tel Avive prezentovali tento mesiac závery novej štúdie. Zistili, že u ľudí trpiacich zápalovým autoimunitným ochorením stúpa riziko, že sa u nich po očkovaní proti koronavírusu spustí pásový opar

 10. http://www.inenoviny.sk/mikas-nema-informacie-o-izolovani-virusu-sars-cov2-ani-o-ucinnosti-respiratorov/?fbclid=IwAR0YiQ3-2MPmVuvRaa5rC1aQNk8sNAzNU1ZAmV1IMjIpd9EavgPWgGeAEvc
  Mikas nemá informácie o izolovani vírusu SARS-COV2, ani o účinnosti respirátorov

  Slovák napísal úradu verejného zdravotníctva a žiadal odpovede na otázky. Pýtal sa o materiál/práce dokazujúce úspešnú izoláciu vírusu SARS-COV2, taktiež sa pýtal na štúdie dokazujúce účinnosť respirátorov.

  Mikas a jeho zástupkyňa Jana Hamade mu odmietli odpovedať.

 11. Prekopírovala som jeden blog:
  A proč vakcíny,když …Nová studie, kterou zveřejnil profesor John P. A. Ioannidis ze Stanfordovy univerzity v Kalifornii, zjistila, že úmrtnost na infekci (IFR) u COVID-19 je výrazně nižší, než uváděly předchozí studie. Podle profesora medicíny a epidemiologie Ioannidise je virus méně smrtící, než se kdysi myslelo, a registruje se s úmrtností pouhých 0,15%.Tedy více jak 99% populace nemá problém ..proč tedy vakcíny ? Protože ,proto ?

 12. Prekopírovala som ďalší zaujímavý blog:
  A jak jinak by jste chtěl provést depopulaci obyvatelstva? Bill Gates myslel na vše i na peníze pro naše politiky, aby prosazovali jen jeho mRNA vakcíny (a ze všech sil zabránili použití ruské, která by to zhatila), které, pokud Billův uměle vytvořený a vypuštěný covid nebude dostatečně zabíjet nebo poškozovat zdravotní stav plebsu…budou v tom účinně pokračovat a ještě dají Billovi pořádně vydělat. Umíte si vůbec představit to zděšení našich podplacených politiků, když se přišlo na účinnost Ivermektinu a Isoprinosinu? Jak panicky tyto levné a účinné léky museli rychle zakazovat a znepřístupňovat? Jako, to není žádná legrace…i když, o co jde, jen o život plebsu a tomu je to zcela jedno. Protože kdyby nebylo, tak tito politici už dávno viseli na kandelábrech.

 13. Všetko sa to deje aj preto, lebo aj dnes vidno na uliciach obrovské množstvo dezolatov s ruskami na papuliach. Vláda vidí že v národe je obrovské množstvo idiotov a preto neustále pritvrdzuje. Keď vláda nariadi aby sa nosili na hlavách vlastné hovna, tak dezolati s tým budú súhlasiť. A ešte si budú robiť selfie aby ukázali akí sú uvedomeli. Takže treba poďakovať aj dezolátnom za to že podporujú túto idiociu. MUDr. Bukovský má k tomu video : https://youtu.be/BgI5xTl8axg

Pridajte komentár

*