Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

WikiLeaks emaily uvádzajú, že toto obľúbené umelé sladidlo vytvára diery v mozgoch myší


Print Friendly, PDF & Email

WikiLeaks emaily uvádzajú, že toto obľúbené umelé sladidlo vytvára diery v mozgoch myší

Jedno z najobľúbenejších umelých sladidiel predstavuje látku, ktorú neúprosne skúma a analyzuje komunita zástancov alternatívnej medicíny kvôli podozreniam o jej škodlivosti. Napriek tomu sa jej dostáva úžasné množstvo chvály od mnohých lekárov.

Tí ju považujú za bezpečnú alternatívu cukru – a niektoré veľké podniky sa dokonca snažili predstierať, že ich nápoje s jej obsahom by mohli byť lepšie ako voda.

Toto obľúbené umelé sladidlo je známe ako aspartám (E951).

Sladkosti bez cukru, nápoje a pečivo predstavujú pre väčšinu ľudí jednoduchý spôsob, ako žiť v sebaklame zdravého života. Môžu si ich dopriať bez toho, aby sa cítili byť vinní, že prijali nejaký cukor.

Bohužiaľ, história, ako prišiel aspartám na trh, nie je príliš pekná.

Predtým než aspartám legalizovali, ho dvakrát zakázal Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA). Podľa The Daily Health Post v roku 1977 aspartám spustil prvé trestné vyšetrovanie na výrobcu, ktorý ho zaviedol na trh.

FDA ho opäť zakázala v roku 1980 po tom, ako traja nezávislí vedci študovali toto sladidlo.

Prečo? Dôvodom bolo zistenie, že aspartám by mohol spôsobovať nádory na mozgu. A, samozrejme, konzumácia aspartámu je spojená s celým radom ďalších zdravotných problémov.

Podľa kampane o bezpečnosti potravín na Novom Zélande je aspartám spojený s viacerými zdravotnými problémami, ako je glutaman sodný – látka, ktorá je všeobecne považovaná za nezdravú a toxickú.

Čo odhalili emaily WikiLeaks

Emaily patriace Johnovi Podestovi, ktoré boli vypustené WikiLeaks, neposkytujú len široký pohľad na korupciu organizácie, ale tiež odhaľujú obavy americkej spoločnosti NaturSweet, ktorá používa aspartám ako hlavnú prísadu do svojich výrobkov.

Osoba predstavená ako Wendy Abrams odoslala emailovú reťaz o aspartáme pánovi Podestovi v roku 2015.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Abrams si však začala písať s Donom Kennedym. Vyjadrila znepokojenie nad pridaním aspartámu do čokoládového mlieka, ktoré je podávané v rámci školských obedov. Čokoládové mlieko v porovnaní s obyčajným mliekom konzumuje oveľa viac detí, a to v pomere 4:1.

Abrams píše: „Mliekarenský priemysel v súčasnosti navrhuje pridať aspartám do čokoládového mlieka, ktoré sa podáva deťom v školských jedálňach.“ Vyjadruje tiež svoje presvedčenie, že tento pokus je potrebné zastaviť.

V ďalšom emaily s Keneddym, Abrams píše o vlastnej negatívnej skúsenosti s aspartámom. Povedala, že sama v škole vypila veľa nápojov sladených s aspartámom, ktoré jej spôsobili astmu a bolesti hlavy. Abrams uviedla ďalšie informácie, ktoré získala.

„Mám tiež priateľa, ktorý pracoval pre výskumníkov na Univerzite v Chicago (ktorý si zaslúžil najlepšie hodnotenie od neurologického oddelenia) a tam sa lekári vyjadrili, že keď podali aspartám laboratórnym myšiam, doslova im spôsobil diery v mozgu.“

Keneddy odpovedal, že má veľké obavy z umelých sladidiel, čím prezradil nejaké podrobnosti o tom, ako bol aspartám legalizovaný. Vysvetľuje, že deň po otvorení Úradu Ronalda Reagana, 21. januára 1981 v meste Searle – ktorý je pôvodným objaviteľom aspartámu – požiadal FDA o schválenie použitia aspartámu ako potravinového sladidla po druhýkrát.

Arthur Hayes Hull, Jr., nový komisár FDA menovaný Reaganom, predložil celú záležitosť 5 člennej vedeckej komisii, aby ju preskúmala. Keď bolo jasné, že porota schváli zákaz používania aspartámu s rozhodnutím 3 hlasy ku dvom, Hull zaradil do komisie šiesteho člena, aby hlasovanie ostalo na mŕtvom bode.

Následne Hull sám prelomil remízu, keď zahlasoval za aspartám.

Keneddy píše: „Hull neskôr opustil FDA po tom, ako dostal výpoveď z dôvodu nevhodného správania. Krátko po tom pracoval ako dekan Zdravotníckej fakulty na Univerzite v New Yorku, a potom zaujal pozíciu riaditeľa verejných vzťahov vo firmách Monsanto a GD Searle. Odvtedy už nikdy verejne nehovoril o aspartáme.“

Nezdá sa vám to trochu podozrivé?

Oveľa viac znepokojujúca je skutočnosť, že ľudia sú si vedomí, že táto látka bola schválená pod falošnými zámienkami a aj napriek tomu nikto neurobí nič preto, aby ju vylúčil zo stravy.

Je tiež potrebné poznamenať, že spoločnosť Monsanto získala patent na aspartám v polovici 80. rokov. Možno to s tým má niečo spoločné.

Liečba osteoporózy

Spracoval: Badatel.net, Zdroj: naturalnews.com

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*