Zmiešajte soľ s olivovým olejom a bolesť neucítite ďalších pár rokov


Print Friendly, PDF & Email

sol-a-olivovy-olej

Je smutnou pravdou, že väčšina ľudí, keď ich zažne niečo bolieť, siahajú hneď po liekoch z lekárne.

Nie je to dobré preto, lebo uvedené lieky síce na chvíľu pomôžu, no vyberú si svoju daň v podobe rôznych vedľajších a zvyčajne pomerne negatívnych účinkov.

Namiesto nich užívajte radšej niektoré z mnohých prírodných alternatív proti bolestiam, ktoré poskytnú ten istý účinok (niekedy aj lepší) a nemajú žiadne neželané efekty.

Napríklad, keď trpíte osteochondrózou krku, čo je skutočne bolestivé a frustrujúce ohorenie, použite naň domáci liek, na ktorý recept vám prezradíme v tomto článku.

Spôsob prípravy a aplikácie je navyše veľmi jednoduchý, stačí, ak budete nasledovať pár inštrukcií.

Domáci liek na bolesti kostí, svalov a kĺbov

Tento recept budete môcť použiť na bolesti, ktoré sa týkajú svalovo-kostrového systému. Účinný je teda na nasledovné typy bolestí:

 • svalov
 • kostí a kĺbov
 • chrupaviek, väzov a šliach

Ingrediencie

Na jeho výrobu budete potrebovať tieto veci:

 • 5 polievkových lyžíc soli, najlepšie morskej alebo himalájskej (cca 0,75 dcl)
 • 10 polievkových lyžíc olivového oleja (cca 1,5 dcl)
 • uzatvárateľnú sklenenú fľašu alebo inú nádobu ako zaváraninové sklíčko a podobne

Ak potrebujete menej či viac prípravku, upravte jednotlivé zložky v uvedenom pomere 1 diel soli na 2 diely olivového oleja.

Príprava

Zmiešajte olej so soľou a zmes prelejte do sklenenej nádoby. Tú uzavrite nechajte postáť 2 dni.

Po 2 dňoch je domáci liek pripravený na použitie.

Použitie

Ráno hneď po zobudení naneste zmes na postihnuté miesto, kde pociťujete bolesti. Mierne si ňou pomasírujte pokožku.

Stop Candida

Začnite s masírovaním 2 až 3 minúty a postupne čas zvyšujte. Medicínski experti odporúčajú masírovať okolo 20 minút, čo by malo úplne postačovať.

Na koniec si pokožku umyte navlhčeným uterákom.

Ak zistíte, že po skončení je vaša pokožka mierne podráždená, aplikujte si na ňu nejaký prírodný krém bez obsahu škodlivých chemikálií. Prípadne použite detský zásyp.

Aký výsledok očakávať

Výsledok vás skutočne milo prekvapí.

Už po 10 dňoch aplikácie prípravku a masáží sa zlepší prekrvenie v danom mieste, nastane regenerácia svalov, kostí, chrupaviek a väzív a taktiež ustúpia sprievodné bolesti.

Ak ste robili aplikáciu na krku a popri jeho bolestiach vás trápili aj občasné bolesti hlavy, ustúpiť by mali aj tie, pretože dôjde k zlepšeniu prekrvenia do hlavy.

Táto kúra navyše zbaví vaše telo mnohých toxínov a zlepší metabolizmus.

Po masáži sa síce môžete spočiatku cítiť mierne omámení, no konečný výsledok bude stáť naozaj zato. Okrem toho, tento domáci liek nemá žiadne iné vedľajšie účinky.

Záver

Ak vás trápia bolesti svalov, kostí, kĺbov alebo spojivových tkanív, určite tento recept vyskúšajte. Ako sme už povedali, výsledkom budete nadmieru milo prekvapení.

Ak sa vám článok páčil, určite ho nezabudnite zdieľať so svojimi priateľmi, ktorým môže byť tiež nápomocný.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Chcem vás upozorniť na nesprávny preklad. Po slovensky sa správne povie zaváraninový pohár, nie zaváraninové sklíčko. Už som to videla aj v inom článku.

 2. Soľ sa v oleji nerozpustila celkom, je to dobré na masírovanie. Ďakujem

 3. rozpustnosť NaCl pri teplote 20°C je 36g v 100g vody, takže rozpustnosť v olivovom oleji je podstatne nižšia t.j. tie množstvá, ktoré udávajú v recepte pomer 1:2 sa soľ určite nerozpustí. Neviem, či používať na masírovanie iba číry roztok oleja ,alebo zamiešať i s odsedimentovanou soľou )nerozpustnou a tak použiť. Poradťe

 4. Pred 1/2 h. som tu dal príspevok a už tu nie je. Posielam článok o kvalite NaCl http://gazduj.etrend.sk/clanky-gazduj/morska-sol-alebo-kuchynska-rozdiely-v-zlozeni-nehladajte.html

 5. Má to vsiaknúť ?

 6. …napadla ma jedna vec-ked sa nechce rozpustit sol,ze ju dam nad paru aby sa rozpustila s trochou vody a potom dolejem olej…neviem ci to nebude zle-ale inak sa to neda…
  …alebo este jedna verzia…nad paru dam olej a ked bude teply pridam sol a potom dodam este studeny olej az to vsetko vychladne…skusam vsetko mozne koli bolestiam svalou,kosti a klbou…uz neviem co by som na ne pouzila-jedina vec ktora mi pomaha na 100% je Tramadol ale lekari mi ho nechcu predpisat…

Pridajte komentár

*