Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Po 40 rokoch používania mamografu britské média odhalili nepríjemnú pravdu


Print Friendly, PDF & Email

Mamograf v britských médiách: Nepríjemná pravda po 40 rokoch

Nedávno početné britské denníky priniesli správu o štúdii oddelenia verejného zdravia na Oxfordskej univerzite, ktorá zistila, že mamografia v skutočnosti vôbec neznižuje počet úmrtí na rakovinu prsníka.

Štúdia bola uverejnená v prestížnom odbornom časopise Journal of the Royal Society of Medicine.

Čo o mamografe odhalili štúdie

Skúmaním dát v rozsahu takmer 40 rokov sa zistilo, že neexistujú žiadne dôkazy o vplyve mamografie na zníženie úmrtnosti žien, ktoré sa mamografiám podrobili.

Do úvahy boli vzaté dáta spred takmer 40 rokov, teda z rokov pred zavedením mamografie a dáta od roku 1988, kedy sa mamografia zaviedla.

Štúdia tak uzavrela niekoľkoročnú debatu o užitočnosti mamografií, ktoré britský zdravotnícky systém stoja 75 miliónov libier ročne.

Keď boli v roku 1988 v Británii mamografie zavedené, zdravotníctvo si sľubovalo až tretinový pokles úmrtí na rakovinu prsníka.

Toto odhalenie je v rozpore z menším prieskumom z roku 2012, ktoré financovalo ministerstvo zdravotníctva, ktoré došlo k záveru, že mamografie môžu znížiť úmrtnosť až o 20 percent.

Vedúci tohtoročnej a rozsiahlejšej štúdie, nezávislej na zdravotníckom zriadení, Toqir Mukhtar poukázal na fakt, že za znížením úmrtnosti na rakovinu prsníka stoja iné faktory, avšak nie mamografie. Uviedol tiež závažný fakt, že, citujem:

“V štúdii sme zistili, že u žien, ktoré mamografiu nemali, je menšia úmrtnosť na rakovinu prsníka, čo je jasným dôkazom toho, že mamografia nepriniesla očakávaný úžitok”.

Profesor medicíny a expert na skríningy prsníka z Geisel School of Medicine v New Hampshire komentoval, že, citujem:

“Podľa mňa, výsledok štúdie znamená, že úžitok z mamografií, ktorý pravdepodobne u niektorých žien je, je omnoho menší, ako sme mali tendenciu veriť”.

Ďalej dodal:

“Myslím, že pravda je taká, že mamografie nedokážu odhaliť rakoviny, ktoré je potrebné odhaliť čo najskôr.

Obávam sa, že najnebezpečnejšie formy rakoviny, ktoré rastú rapídne a majú tendenciu metastázovať, sú veľmi nebezpečné už vo veľmi skorých štádiách, kedy je ich veľmi ťažké odhaliť.

Neskoršie odhalenie už nemá podstatný význam na zníženie úmrtnosti”.

Čo naozaj znížilo úmrtnosť na rakovinu prsníka?

Ignorujúc najnovšiu rozsiahlu štúdiu, riaditeľka skríningu prsníkov v Británii profesorka Julietta Patnick napriek tomu tvrdí niečo iné.

Liečba osteoporózy

Podľa nej skríning prsníkov v národnom zdravotníckom systéme údajne zohráva kľúčovú úlohu v odhaľovaní rakoviny v skorých štádiách, čo ženám zabezpečí lepšiu nádej na úspešnú liečbu.

Profesor Sir Michael Marmot, ktorý mal nad prieskumom dohľad, pre média uviedol, že na zníženie mortality rakoviny prsníka mali za posledné desaťročia vplyv dva hlavné faktory – zmena v príčinách rakoviny a zmena v spôsobe liečby rakoviny.

Skríning prsníkov podliehal v Británii v posledných rokoch horúcej debate, keďže sa čoraz viac objavovali dôkazy o škodlivých vplyvoch samotnej mamografie, ako aj o rizikách zbytočných operácií a liečebných procedúr kvôli nesprávnej interpretácií výsledkov mamografov.

Ministerstvo zdravotníctva uznalo, že na každú ženu, u ktorej sa úspešne odhalila smrteľná rakovina, pripadli tri ženy, ktorým bolo odhalená ranné štádium rakoviny, a podrobili sa amputácií prsníka, chemoterapii a ožarovaniu.

To všetko napriek tomu, že rakovina pre nich nebola nebezpečné a nijako by ich neohrozila na zdraví či živote.

Najavo vyšli aj informácie o mnohých chybných diagnózach, kedy ženám bola diagnostikovaná rakovina, no neskôr po podrobnom overovaní sa došlo k záveru, že ide o cystu, kalcifikát alebo inú nezhubnú chorobu.

Viac informácii o mamografii

Viac podrobných informácií na túto tému, vrátane uvedenia dostupných alternatív mamografu, nájdete v týchto článkoch:

Záver

Dokedy bude trvať stredovek v slovenskej onkológii? Dokedy sa budú ženám vkladáť prsníky do „zverákov“ a nezmyselne ožarovať?

Kedy sa konečne prebudia aj naše onko-celebrity a prestanú na ženách prevádzkovať tieto zastaralé a dnes už vedecky vyvrátené praktiky? Alebo sú ich motívy iné ako záujem pacientov?

Prírodná liečba osteoartritídy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. predvcerom som prisla z roboty domov, a moja pani domaca mala na stole polozene noviny s tymto velavravnym nadpisom !

  2. Mozem poprosit odkazy na tie studie, na ktore sa v texte odvolavate?

  3. z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, čo je v článku. Po pomerne bolestivej mamografii, ktorú som najprv odmietla, ale lekárka ma presvedčila o jej nutnosti, a nekonečných hmatových vyšetreniach, sa mi podráždila malá bulka v prsíku a začala rásť a tvrdnúť až do veľkosti slivky behom pár mesiacov. Podrobila som sa operácii ked vysvitlo, že išlo o neškodnú cystu, ako som to od začiatku tvrdila, lebo bulku som mala od puberty, ked ma do prsníka náhodou udreli. Ale lekári mi neverili.

    • Lekári ešte stále si myslia, že sú bohovia, a vobec neberú vážne, čo hovorí pacient. Ja mám s nimi veľmi zlé skúsenosti, nakoľko ja im už od istého času nedovolím, aby so mnou robili, čo oni chcú. Dovtedy napáchali na mne dosť trestnej činnosti! Na mamografii som bola dvakrát, a potom som im povedala, že ten ko..t, čo tento prístroj vymyslel, nech si strká tam svoj pohlavný úd aj s mieškom, aby mu bola zavčasu zistená rakovina semenníka!

  4. Ja Vas Portal Badatekl miluji.Jste otevreni a jsem moc rada ze s Vama jsem v kontaktu.Diky Vam jsem zdrava a nemam zadne problemy mam 77 let ale verim jen Vam.Vzdy jsem se priklanela k prirodni lecbe.Srdecne diky jen at stale pokracujete.Pro me jste zazrak.

  5. božka schmidtová

    neinvazívny mamograf MEIK bez žiarenia a striedať po pol roku ultrazvuk a Meik

Pridajte komentár

*