Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Celý život vám klamali: Depresia nie je chemická nerovnováha, ale alergická reakcia


Print Friendly, PDF & Email

Vedeli ste, že antidepresíva len v USA predstavujú trh hodný 10 miliárd dolárov?

Tieto lieky sú založené na teórii, že depresia je spôsobená chemickou nerovnováhou v mozgu, ktorá sa vyznačuje nízkou hladinou serotonínu, čo potom vyvoláva úzkostné a depresívne stavy.

Táto teória je ale nesprávna. V skutočnosti žiadny experiment nikdy nedokázal, že ktokoľvek by mal v mozgu nerovnováhu neurotransmiterov alebo akýchkoľvek iných chemických látok.

Celá táto teória je tak iba nepotvrdenou hypotézou.

Teória, ktorá poháňa zisky farmaceutického priemyslu

Počas posledných 10 rokov sa mnohí vedci pokúšajú vyvrátiť túto teóriu chemickej nerovnováhy.

David D. Burns sa k danej téme vyjadril nasledovne:

„Táto teória je živená viac marketingom farmaceutických firiem, ako solídnymi vedeckými dôkazmi.

V hre sú miliardy dolárov každoročných ziskov z predaja antidepresív a liekov proti úzkosti, preto farma firmy míňajú obrovské peniaze na reklamu, aby tento mýtus udržiavali pri živote.

Okrem toho dotujú miliónmi dolárov rôzne lekárske a pacientske organizácie či financujú výskum na lekárskych univerzitách.

Akademický výskum by mal byť o hľadaní pravdy. Výskum financovaný farmaceutickým priemyslom je však o predaji produktov, nie o pravde.

Ak vám poviem, že vaša depresia alebo záchvaty paniky sú výsledkom chemickej nerovnováhy, tak tvrdím niečo, čo nedokážem nijako dokázať, pretože neexistuje žiadny test chemickej nerovnováhy v ľudskom mozgu.“

Čo o úzkosti a depresii vraví posledný výskum

Posledný výskum tvrdí, že depresia je alergická reakcia na zápal.

Zápal je prirodzená reakcia imunitného systému na nejakú infekciu, poranenie alebo cudzorodý materiál v tele. Po spustení zápalu sa začnú v organizme produkovať mnohé chemické látky, ako napríklad cytokíny.

Tim de Chant z organizácie NOVA uvádza:

Ako vyliečiť štítnu žľazu

„Zápaly sú prirodzenou reakciou tela na cudzie látky.

Po zahájení zápalu, telo pumpuje rôzne bunky a bielkoviny na miesto zápalu cez krvné riečisko, vrátane cytokínov.

Ide o druh bielkovín, ktoré zabezpečujú medzibunkovú komunikáciu. Zároveň platí, že ľudia s depresiou sú doslova zaplavení cytokínmi.“

Chronické zápaly a ich príčiny

No a potom tu máme chronické zápaly, pri ktorých je telo zaplavené cytokínmi neustále. Z toho potom logicky vyplýva aj pretrvávajúca depresia.

Chronické zápaly pritom môžu byť príčinou nielen depresií, ale celého radu vážnych ochorení – cukrovkou počínajúc a rakovinou končiac.

Príčinou chronických zápalov zvyčajne býva:

 • nadváha alebo obezita
 • strava bohatá na cukor
 • strava bohatá na trans-tuky (margaríny, vyprážané jedlá)
 • celkovo nezdravá strava
 • iné príčiny (napr. autoimunitné ochorenia)

Súčasná západná strava podporuje zápaly v tele hlavne preto, lebo je príliš bohatá na omega-6 kyseliny (repkový olej) a chudobná na omega-3 kyseliny.

Omega-3 kyseliny sa nachádzajú napríklad v ľanovom či konopnom oleji, avokáde, prípadne v morských rybách ako sú sardinky, tuniak či makrela.

Zápaly a lepok

Zrejme najvážnejším vinníkom zápalov v dnešnej dobe je lepok a intolerancia naň u mnohých ľudí.

Keď sa lepok dostane do tenkého čreva, odtiaľ sa vstrebáva do krvi a ňou prechádza do mozgu, kde spôsobuje zápaly.

Následne zápaly v mozgu vyvolajú alergickú reakciu, ktorá sa môže prejaviť nielen rozvojom depresie, ale aj iných ochorení mozgu – Alzheimerovou chorobou, demenciou, Parkinsonovou chorobou či dokonca schizofréniou.

Inhibítory tripsín-amylásy (v kratkosti ATI) môžu vyvolať zápalovú reakciu imunitného systému v črevách cez stimuláciu bielych krviniek.

Táto reakcia sa pritom objavuje u všetkých ľudí, bez ohľadu na to, či majú celiakiu alebo intoleranciu lepku.

Preto, ak vás dlhodobo trápi depresia, skúste sa zamyslieť, či nemôže byť spôsobená niektorým z faktorov uvedených v tomto článku – alergiou na potraviny, autoimunitným ochorením alebo intoleranciou na lepok.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zdroj: realfarmacy.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Ďakujeme za preloženie ďalšieho dobrého článku. Ja psychiatriu považujem za jeden špinavý gaunerský biznis. Psychiater vám nepovie napr.: že 90 percent sérotoninu sa tvorí v črevách a že črevo a hlava sú spojené blúdivým nervom, teda že treba dať do poriadku črevnú flóru, dnešným jazykom črevnú mikrobiotu. Treba jesť proti zápalovú diétu, pohybovať sa, cvičiť, nejesť produkty z dnešnej pšenice (je príliš krížemá) – ja napr. už roky jem bio kváskový špaldový chlieb. Špalda ako viem ešte nie je krížená. Pán MUDr. Mercola má na svojej web stránke http://www.mercola.com veľa článkov, doporučení na túto tému. Aj http://www.naturalnews.com atď. Musíme sa vyhýbať stimulantom, gmo… Nové antidepresíva skracujú život v priemere o 20 rokov. Sú web stránky čo odhaľujú biznis v psychiatrii. Sú psychiatri čo sa oddelili od systému, lebo to celé „prekukli“.

 2. Jednoduchá

  Milý alebo milá Jean,

  vďaka za Váš príspevok, už v minul.príspevkoch som čítala o tomto ,,blúdivom nerve“, takže tu to už od Vás čítam opakovane.No som tomu len rada, pretože mimo toho píšete aj dobré rady ohľadom zdrav.stravovovania a zdrav.život.štýlu.Nakoľko mám celiakiu, nebude to zrejme nikdy na 100%, no snažím sa robíť všetko, čo sa len dá…….a BINGO ! samozrejme, je to oveľa lepšie, ako to bývalo :-)…..
  Čo sa týka liečív, viem, že je to chémia, no priznám sa, že mne osobne v urč.život.období veľmi pomohli práve lieky od špec.- psychiatra. Potrebovala som chodiť do práce, starať sa o 3 malol.deti,domácnosť, riešila som tiež krízu v rodine….nebyť vtedy práve týchto liekov, neviem ako by som bola fungovala:-(…….
  Našťastie už je to za mnou a pri nadpise článku mi už len napadla jedna jediná veta :,,Depresia nie je chemická nerovnováha, ale alerg.reakcia na pokryteckého, sebeckého a nie šetriaceho, ale LAKOMÉHO človeka, kt.nedopraje ani vlastným deťom „………………………Toto je môj ,,skúsenosťami“ podložený názor na depresiu :-(…:-)……….Prajem pekný večer všetkým. 🙂

  • Milá pani Jednoduchá, ste veľmi milá, múdra osoba. Ja som prestala písať pod Eva (lebo tri osoby píšeme pod Eva) zmenila som to na Jean (keď som žila v zahraničí, pri mori, kvôli strašnej alergii získanej z očkovania, tak sa tam volala moja najmilšia kamarátka). Tiež som bola týraná, ponižovaná. Sama som sa vyliečila z reumatoidnej artritídy (tú som získala z tyranie), z celoročnej alergie (tú som získala z očkovania proti chrípke na ktorú som bola násilne navedená). Chvála Bohu posledné roky som na nula liekoch vďaka naturál. med. a to, že od mladosti viem angl. to mi tiež pomáha. Keď trpíte celiakiou, nejedzte nič čo je poliate glyfosátom (Round up Ready). Najlepšie je jesť všetko Bio. Viem je to drahšie, ale keď prejdeme na bio stravu, ináč nakupujeme, jeme do poslednej omrvinky…Držím Vám palce aby sa Vám všetko „napravilo“. S láskou Eva, Jean

  • Milá pani Jednoduchá, teraz som si spomenula ďalšiu vec, človek čo trpí celiakiou nesmie mať priepustné črevo (leaky gut). Dá sa to dať do poriadku pomocou natur. med.

 3. Depresia je v podstate obranný mechanizmus signalizujúci havarijný stav v našom tele a vedomí. jej definíciu nie je možné stanoviť a tí, čo sa o to pokúšali dopadli tak, že existuje celá rada protichodných názorov.Čo sa tyká antidepresiv, áno súhlasím, podplatení lekári a nenasytní vyrobcovia vedome klamú,. Ono to podľa mňa vypadá tak, že púštajú na trh a to zámerne a cielene lieky, ktoré majú za úlohu potlačiť kolapsový stav, no nevyliečiť ho. Tak by ma zaujímala otízka, ťi by vedeli vyrobiť aj taký liek, ktorý by naozaj liečil?! Podľa mňa vedeli, no oni nechcú.
  Doporučujem na túto “ nemoc“ užívať kvalitnú drogu v rozumných dávkach hypericum perforatum. Ťažšie stavy je nutné riešiť návštevou etikoterapeuta. Kontakt 0905325352.

 4. Milá pani Jednoduchá, ste veľmi milá, múdra osoba. Ja som prestala písať pod Eva (lebo tri osoby píšeme pod Eva) zmenila som to na Jean (keď som žila v zahraničí, pri mori, kvôli strašnej alergii získanej z očkovania, tak sa tam volala moja najmilšia kamarátka). Tiež som bola týraná, ponižovaná. Sama som sa vyliečila z reumatoidnej artritídy (tú som získala z tyranie), z celoročnej alergie (tú som získala z očkovania proti chrípke na ktorú som bola násilne navedená). Chvála Bohu posledné roky som na nula liekoch vďaka naturál. med. a to, že od mladosti viem angl. to mi tiež pomáha. Keď trpíte celiakiou, nejedzte nič čo je poliate glyfosátom (Round up Ready). Najlepšie je jesť všetko Bio. Viem je to drahšie, ale keď prejdeme na bio stravu, ináč nakupujeme, jeme do poslednej omrvinky…Držím Vám palce aby sa Vám všetko „napravilo“. S láskou Eva, Jean

 5. Jednoduchá

  Milá Jean,
  tak to ste vlastne Vy, Evka? 🙂
  Tak to ste podarená, že ste to takto vyriešila, ako môj obľúbený detektív Hercule Poirrot. 🙂 A tiež je od Vás milé Vaše oslovenie :-)……
  Mrzí ma, že ste mala tak neľahký život, no verím tomu, podľa toho, čo píšete, že už Vám je oveľa oveľa lepšie :-).A tiež je výborné, že ste si takto zdravotne pomohla.:-)
  Ďakujem pekne za tie rady ohľadom zdravia, ten glyfosát som si už poznačila 🙂
  Priznám sa, moje potraviny sú trošku jednotvárnejšie, no mne to nevadí, hlavne, že sa človek cíti lepšie. Mne tiež veľmi pomohlo aj stretnutie s 1 milou osôbkou – p.Vierkou- začala som pravidelne na raň.užívať taký prášk.kokteil F1, z firmy Herbalife. Viem, aj názory na túto firmu sú rôzne, no mne sa užívanie ich výrob.osvedčilo :-)Stretnutie s touto pani bolo úžasné, ,,sadli sme si “
  aj po tej ľuds.stránke. To áno, bio je zdravé, no tiež aby to bolo ozaj aj bio :-(… :-)….
  Napr.taká zeleninka a ovocie z vlast.úrody je určite ako bio, no nie každý má takú možnosť ……..
  Ešte by som trošku poopravila – ja som nebola fyzicky týraná, skôr to bol taký nezáujem 1osoby o spoločné dianie v rodine, preferovanie svojich záujmov, nezáujem o niečo nové v našich životoch, ,,múdre“ rady ďalšej blíz.osoby…. spomínam si aj, ako som začala čítať knižku ohľ.osob.rastu a bolo mi to zakazované :-(…..skôr si myslím, že to bolo také psychické :-(….no neva, čo bolo, už nie je 🙂 a už je jedine lepšie :-)))…..
  Ďakujem Vám Jean za úžasnú podporu, veľmi si to vážim 🙂
  Držím aj ja Vám palce, nech sa Vám darí a nech to ide jedine k lepšiemu ! :-)))……..A.

 6. Jednoduchá

  Váž.p.Vlado,
  áno, úplne súhlasím s Vami, že depresia je v podstate obranný mechanizmus…..áno,existuje aj rada protichod.názorov….
  ….áno, aj v tom s Vami súhlasím, antidepresíva ľudí nevyliečia, jedine potlačia ten beznádejný stav, príp.ho pomôžu preklenúť…..
  Z mojej osob.skúsenosti, stav týchto ľudí veľmi záleží aj od prostredia, v kt.sa nachádzajú. Človek, kt.,,nie je vo svoj.koži“, môže zjesť aj ,,tony“ týchto liekov, ak sa nachádza v blízkosti sebca, egoistu či tyrana 🙁 …………
  V 1.rade treba zmeniť prostredie a až potom môže nastať ozdravný proces.
  Práve prostredie robí veľmi veľa, a čím viac v ňom človek zotrváva, buď ,,stúpa“ hore alebo ,,padá“ na samé dno:-(…..psychika človeka je veľmi jemná a jej narušením nastáva ochorenie niekt.časti tela, v horš.príp.celého človeka.
  Tiež som za prírodné liečenie. Vami spomínaná bylinka – hypericum perforatum – ľubovník či trezalka sú určite výborné, no mne v tom urč.období nezabrala.
  A na etikoterapeuta ,,šarlatána“ podľa niekoho nebolo vtedy možné ani len pomyslieť:-(((…..No aj tak ĎAKUJEM moc za ten tip, želám pekný deň 🙂

  • Pani Jednoduchá,
   s bylinami je to trochu komplikovanejšie… treba dodržať presný čas zberu, PRIRODZENÝ spôsob sušenia, správny okamih a spôsob balenia, uskladnenia…a nakoniec aj čas konzumácie.
   Kúpené čaje málokedy spĺňajú požadované kritériá na to, aby sa dostavil očakávaný výsledok…

 7. Jednoduchá

  Milá Jean,
  ďakujem pekne za radu ohľadom priepustnosti čriev. 🙂
  Priznám sa, výživ.doplnky užívam aj ja, no z firmy Herbalife, občas kúpim aj v bež.lekárni. Ďakujem moc o tej info o prichod.čriev. Táto info ma veľmi zaujala,
  už som to aj pozerala na nete :-).Zaujal ma aj možnosť si dať urobiť test na priech.čriev, no u lekára odbor.gastroenterológa som sa s tým ešte nestretla, :-(, no neva, opýtam sa aj sama, príp.sa budem informovať už aj u môjho obv.lekára 🙂
  A tiež veľmi pekne ďakujem aj p.Emilke za info o tých čajoch. 🙂
  Okrem bylin.pijem tiež ,,herbalife“ čaj- je to zmes čier., zel.čaju so slezom a kardamónom.Je to výbor.osviežuj.čaj, no pijem ho hlavne doobeda, na ,,večer“ sa nie veľmi hodí :-(………….
  …hm, zrejme tie čaje z obch. nie sú také zdravé, no jedine, ak by som ešte našla ďalš.dobr.,,dodávateľa“ na čaj, príp.si sama naštudovala, ako, kedy, kde a podob.zbierať. 🙂 …….
  Ste veľmi zlaté osôbky, akoby mi radil niekto mne veľmi známy človek, kt.má už dobre pozná :-))). Som vďačná Portál Bádateľovi za túto vzácnu stránku, plnú rád a vzájom.pomoci pre náš život. ĎAKUJEM MOC :-).
  Želám pekný zvyšok nedele 🙂 A.

 8. Jednoduchá

  Emilka ďakujem za tip,
  pozriem :-).

 9. Vážený čitatelia -lky článku stále chodíte okolo horúcej kaše………z hľadiska podstaty aj potencionálnej terapie depresie…….potrebuje to Váš systémový pohľad-nadhľad
  na podstatu života a zdravia človeka…….,
  Príčina je v epifýznom syndrome, už som to v komentároch článkov Badatel.
  net viackrát analyzoval …v podstate ide o systémovú poruchu funkčnosti
  epifýzy na báze kvantovej synchronicity s Jacobsonovým orgánom a GPS
  /hipokampus a entorinálny cortex/ v limbickej časti mozgu atď. – dlhšia reč……
  Možnosti „terapie“ sú širokospektrálne, najmä na báze embryonálnej kognitívnej biologie a kvantovej impulznej apiterapie /medový Einsteinov a saturnový fenomén/ a v neposlednej miere aj mozgová homeostázna metabolická acidobazická rovnováha /pH 7,36-7,44 …atď.
  Sú tam aj určité tajomstvá z egyptskej chrámovej medicíny /Karnak/
  a pyramidálnych energií……..Jozef

 10. Pán Jozef da sa s Vami spojit? Dakujem.

  • Odpoveď pre Danku………..pozrite na internet GOOGLE „jozef tlamka a klinická smrť“…….možno Vás tam niečo osloví…….na mailovú komunikáciu som pripravený
   …Jozef

Pridajte komentár

*