Čistiace utierky tejto značky sú spájané s kožnými vyrážkami


Print Friendly, PDF & Email

Čistiace utierky s odličovačom make-upu značky Neutrogena sú spájané s kožnými vyrážkami

Od úplných začiatkov našej činnosti sme vždy oceňovali domáce recepty na starostlivosť o pleť. Počnúc od zábalov na posilnenie vlasov až po hydratačné odstraňovače make-upu, všetko by malo byť prírodné a netoxické.

Tu niet o čom diskutovať! Najmä, keď počúvate hrôzostrašné príbehy o vychýrených hygienických a kozmetických spoločnostiach, ktorých produkty spôsobujú dramatické vypadávanie vlasov alebo poškodenie pokožky.

Dňa 2. mája 2018 sa značka, ktorá nám všetkým bola známa, Neutrogena, dostala pod paľbu. Používateľka služby Facebook pod menom Jamie Potts totiž zverejnila  príspevok, ktorý sa odvtedy šíri Internetom ako blesk.

Zhromaždilo sa viac ako 22 000 reakcií, 82 000 komentárov a 170 000 zdieľaní. V predmetnom príspevku Potts upozorňuje verejnosť na určitý produkt, ktorý jej dcére Alysse, spôsobil silnú alergickú reakciu.

Príspevok matky o ťažkej reakcii dcéry na odličovacie vlhčené utierky značky Neutrogena sa internetom šíri závratnou rýchlosťou

Výrobok, o ktorom je reč, sú odličovacie utierky, vyrobené spoločnosťou Neutrogena. Väčšinou to funguje tak, že takéto správy sú jedny z milióna príspevkov.

Potts, ako rozumná spotrebiteľka, si prv, než by robila predčasné závery, urobila svoj vlastný prieskum na internete.

Medzitým na webovej stránke spoločnosti Neutrogena, konkrétne na podstránke s čistiacimi utierkami, veľmi skoro zistila, že jej dcéra nebola jedinou, ktorá čelila tomuto problému…

Je ťažké uveriť tomu, že ide o výrobok, ktorý je vychýrený ako „TOP VOĽBA UMELECKÝCH MASKÉROV“ a zároveň je „Víťazom ceny Allure 2017 za krásu.“

Spoločnosť Neutrogena považuje svoje „jemné, ultra mäkké utierky na odstraňovanie make-upu za prostriedok, ktorý účinne rozpúšťa 99,3 % najzaťatejšieho make-upu.

Odstránia dokonca aj vodeodolnú maskaru – všetko pre čistú a sviežu pokožku v jedinom kroku. Pokožku zanechá dôkladne čistú bez odolných zvyškov líčidiel, takže nie je potrebné nič oplachovať!

Navyše utierky sú dostatočne jemné aj na očistenie citlivého priestoru okolo očí, a to aj vtedy, keď nosíte očné šošovky.“

Zložky nájdené v odličovacích utierkach značky Neutrogena

Hoci zoznam zložiek nemusí byť kompletný, medzi hlavné zložky odličovacích utierok patria:

 • voda
 • cetyl-etylhexanoát
 • izostearylpalmitát
 • pentaerytrityltetraetylhexanoát
 • izononyl izononanoát
 • cyklopentasiloxán
 • hexylénglykol
 • PEG-4 laurát
 • PEG-6 kaprylové/kaprínové glyceridy
 • sacharóza Cocoate
 • karbomér  (často označovaný pojmom želatína)
 • hydroxid sodný
 • kyselina benzoová
 • kyselina dehydrooctová
 • fenoxyetanol
 • jodopropynylbutylkarbamát
 • vôňa

Zaujímavé je, že mnohé z recenzií na viac než 400 výrobkov Neutrogeny sú napísané ľuďmi, ktorí vybrané výrobky používali viac než rok, a potom sa im znenazdania začali objavovať vedľajšie účinky.

Mnohí spotrebitelia si preto teraz kladú otázku, či spoločnosť Neutrogena náhodou nezmenila receptúry.

V nasledovnom texte uvádzame citáty, ktoré sme vybrali z recenzií niektorých výrobkov Neutrogeny, hlavne z tých, ktoré sa týkajú čistiacich utierok, odličovacích utierok make-upu.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Desivé recenzie spotrebiteľov

Včera (10.5.2018) som zašla k dermatológovi, lebo sa mi okolo očí a na lícach objavili vážne vyrážky. Ani som netušila, že na internete bola zverejnená tá správa, kvôli ktorej všetci „šaleli“ (nechodím na sociálne siete).

Môj dermatológ veľmi rýchlo zistil, že je to kvôli Neutrogene, kvôli tým odličovacím utierkam. Tie „bez vône“ som si kúpila len preto, aby mi potom môj kožný lekár ukázal, že nie sú vôbec bez vône.

Teraz som druhý deň na liekoch, ktoré ma majú zbaviť vyrážok. Som veľmi sklamaná.

Iná používateľka zase uvádza:

Používala som tieto utierky, ale zároveň aj tekutý, fľaškový odličovač na make-up. Boli dni, kedy som mala oči úplne napuchnuté a červené a šialene ma svrbeli.

Netušila som, prečo sa to deje, lebo oba produkty som používala už aj predtým. Nakoniec som začala používať iba odličovacie utierky a BUM!

Oči mi napuchli a neskutočne svrbeli. Prestala som ich používať a odvtedy mám pokoj.

Táto používateľka poukazuje na možnú zmenu receptúry:

Už som ich používala aj predtým a nikdy som nemala problém. Tentokrát mi ale pokožka začala vysychať a v priebehu niekoľkých dní sa dokonca začala odlupovať… obmieňala som čistiace vody na tvár, pracie prostriedky a objednala som sa k lekárovi.

Ešte som si začala natierať tvár aj čistým kokosovým olejom, lebo ten zmierňuje suchosť a pálenie!… to, že spoločnosť Neutrogena, napriek obrovskému množstvu nedávnych prípadov, ktoré sú podobné ako ten môj tvrdí, že nezmenila svoje receptúry, je veľmi podozrivé. Jednoznačne tento výrobok neodporúčam.

Pripája sa ďalšia:

Tento výrobok som používala už roky. Pred nejakým časom som začala mať kožné reakcie, moja pokožka vyzerala akoby keby sa práve išla rozpadnúť a bola podráždená. Svrbel ma krk. Prestala som to používať a koža sa vrátila do normálneho stavu.

A ďalšia:

Už roky používam tento výrobok na odstránenie make-upu a začala som sa vysypávať hnusnými vyrážkami. Napuchli mi očné viečka!!! Cítim sa skoro tak, ako by som bola spálená nejakou chemikáliou.

Čo by ste teda mali urobiť, aby ste zabránili ťažkým reakciám?

Práve na základe tých srdcervúcich recenzií ľudí, ktorým to poškodilo, sa zdá, že v receptúre sa urobila zmena a je v nej niečo nové.

Keďže my vždy odporúčame voliť si zdravšie alternatívy, tak ak používate tento produkt, možno by ste sa od neho mali držať radšej ďalej. Aspoň do toho času, kým sa do problému nevnesie viac svetla.

Neutrogena neposkytla žiadne konkrétne odpovede na nárast nedávnych zdravotných reakcií, ktoré jej výrobok spôsobuje. Namiesto toho nabáda svojich spotrebiteľov, aby sa podelili o svoje skúsenosti.

Snopes (spoločnosť, ktorá zhromažďuje fakty a overuje ich) síce nedostala odpoveď na svoje tvrdenia, ale zástupca Neutrogeny zverejnil túto informáciu:

„Sme veľmi znepokojení nedávnymi sťažnosťami na odličovacie utierky Neutrogeny.  Žiadame, aby nás v prípade výskytu nežiadúcich reakcií spotrebitelia kontaktovali na telefónnom čísle 1-800-582-4048 alebo aby nám zaslali mail na DM@Neutrogena.

Zhromažďujeme podrobnosti a získavame odpovede. V mene našej značky sľubujeme, že na každú sťažnosť budeme reagovať hneď, keď budeme mať ďalšie informácie.“

Zatiaľ môžete svoju pleť ochraňovať a vyživovať inými spôsobmi!

1. Prestaňte používať výrobky na ošetrenie pokožky, ktoré sú plné chemikálií.

2. Urobte si vlastný prieskum ešte prv, než si niečo kúpite. Overte si výrobky aj vtedy, ak je na nich napísané, že boli ocenené nejakou cenou.

3. Začnite používať prírodné odstraňovače make-upu, ktoré obsahujú bezpečné prísady. Nájdete ich vo svojej kuchyni.

4. Vyhľadajte svojho dermatológa, aby vám urobil „test s náplasťami“, ktorým sa odhalia chemikálie, ktoré u vás môžu vyvolávať alergické reakcie.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*