Zápal priedušiek, bolesť hrdla, dutín a mandlí – prvá pomoc


Print Friendly, PDF & Email

Okamžite po zistení prvých príznakov:

–  ¼ kávovej  lyžičky (KL) chili prášku (alebo 1 KL popru) + ½ KL kurkumy prášku + ½ KL zázvoru + 200 ml veľmi teplej vody (pred zovretím) + 2 KL slivovice (len u dospelých, nie je nevyhnutné) pomaly piť (chlípať) 3 x deňne. Chilli ničí baktérie a stimuluje cirkuláciu krvi. Kurkuma je silný antioxidant, zázvor je protiplesňový.  

–  2000 mg vitamínu C (ako askorbát vápenatý alebo iná zásaditá forma vitamínu C, bez zbytočných iných prídavkov) v prvú hodinu a potom minimálne 1000 mg každú hodinu (alebo aj každých 15 minút, podľa akútnosti nádchy) až do vymyznutia príznakov (zdroj, Ortomolekulárna medicína, príručka), 

–  Piť  2 a pol litra čistej nesýtenej vody deňne a 2 x deňne zelený alebo bylinkový čaj (v žiadnom pripade nie čierný čaj, kávu, mlieko ani ovocné štavy – prekysľujú a podporujú bakteriálne procesy), 

–  Oddychovať, dostatok spánku, 

–  Dostatok čerstvého vzduchu, 

–  Jesť len celé surové ovocie a zeleninu a iné plody až do ustúpenia priznakov, 

–  Neznižovať vysokú teplotu – prirodzená a potrebná metabolicka reakcia organizmu, pokiaľ nie je nebezpečná (to je individuálne),  

Pri zápale nosových dutín navyše: 

–  kvapkať do nosa a uší pár kvapiek sódy bikarbóny s vlažnou vodou.  

–  Ideálne je využiť urinoterapiu (par kvapiek do oboch uší a nosa + inhalovať výpary zohriatého moču, zdroj: Klinická urinoterapia, príručka)  

Pri zápale hrdla a mandlí navyše: 

–  kloktať sódu bikarbónu s vlažnou vodou (1 kl + 200 ml vody) čo najčastejšie. Ideálne je využiť urinoterapiu na kloktanie, 

–  žúvať škoricovú tyčinku, zázvor, cesnak… 

–  Ideálne je využiť urinoterapiu (kloktanie)   

Pri zápale priedušiek navyše: 

–  kloktať sódu bikarbónu s vlažnou vodou (1 kl + 200 ml vody) čo najčastejšie. Ideálne je využiť urinoterapiu na kloktanie, 

–  žúvať škoricovú tyčinku, zázvor, cesnak… 

–  vdychovať výpary na pare zohriatého moču, 

Zbohom vysoký krvný tlak

–  močové obklady krku a hrudníka, Pri častých opakovaných zápaloch dýchacich ciest (dôvodom je podlomená imunita) je nevyhnutná intenzívna detoxikácia organizmu, dodávanie vitamínov, kompletná a dlhodoba zmena životosprávy („preprogramovanie“ imunity). 

Pozor, v začiatkoch nechemickej liečby nie je vždy jednoduché potlačiť symptómy nádchy, zápalov hrdla a pod., keďže telo bolo doposiaľ naučené na chemickú liečbu a túto liečbu aj automaticky očakáva. Avšak, vytrvalosťou je možné dosiahnúť to, že sa nádchy a pod. vyskytujú čoraz zriedkavejšie, majú omnoho rýchlejší priebeh, menšiu intenzitu až nakoniec je ich možné veľmi efektívne potlačiť. 

Uvedené prostriedky pri liečbe zapalových ochorení dýchacích ciest nie sú vyčerpávajúce. Účinnými sú napríklad aj palina (wormwood), kozinec (astragalus), echinacea, koloidné striebro a iné.  Podrobný zoznam doplnkov vhodných pri spomínaných (ale i iných) zdravotných potiažach môžete nájsť v článku Odporúčané kvalitné a silné doplnky výživy.

Poznámky: 

–  Ani 1000 mg vitamínu C každých 15 minút NIE JE VEĽA. Je to vedecky potvrdený a utajovaný FAKT. Dr Linus Pauling, 2 násobný nositeľ Nobelovej ceny tieto fakty potvrdil už v 70. rokoch a doposiaľ ich nik nespochybnil, aj napriek neustálym útokom zo strany konvenčnej chemickej medicíny. 

–  Uvedené dávky SÚ bezpečné aj pre deti. Deťom do 5 rokov však postačujú polovičné dávky. 

–  To, že liečená i neliečená nádcha trva 7 dní je pravda LEN ak ide o liečbu chemickú, teda symptomatickú. Liečbou metabolickou JE MOŽNÉ zbaviť sa symptómov nádchy v priebehu od niekoľkých hodín až do 2-3 dní, v závislosti od toho, ako rýchlo a intenzívne sa po objavení prvých príznakov začne detoxikačná a vitamínová liečba a v závislosti na stave imunity.  

–  Vysoké dávky vitamínu C môžu na začiatku vyvolať občasné hnačky (ktoré v žiadnom prípade nie sú na závadu, ale naopak), do času, pokiaľ sa tráviaca sústava prispôsobí.

–  S výsokými dávkami vitamínu C máme bohaté osobné skúsenosti. Túto tému neustále študujeme a doposiaľ sme sa nestretli so žiadnými komplikáciami ani pri dávkach viac ako 75 gramov (nie miligramov, ale gramov!) vitamínu C denne. 

–  Vysoké dávky vitamínu C sú širokospektrálnym liekom s nespočetným množstvom možností a aplikácií.  

–  Konzumovanie bežných dávok vit. C (65 do 500 mg) deňne počas chorôb je takmer zbytočné. 

–  Preventatívne sa odporúča konzumovať minimum 3000 mg vit. C denne, čo je dávka nájdená u každého cicavca, okrem človeka. Pre porovnanie, koza vo svojom tele vyprodukuje denne až 12000 mg vitamínu C a po stresovom zaťažení niekoľkonásobne viac.  

–  Pozor, používajte kvalitný vitamín C bez konzervátov, farbív, sladidiel a v dávkach viac ako 10000 mg denne v zásaditej forme (askorbat sodný, vápenatý, horečnatý a pod.) Ak potrebujete radu pri zvolení správneho, lacného a kvalitného vit C, obráťte sa na

Stop Candida

damiansk[zavinac]hotmail.co.uk

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Vďaka za dobrý článok. Pomohol. Cesnak odporúčam pri zápale hrdla, mandlí či priedušiek.

 2. Ahoj Damian,
  tuto uzasnu stranku citavam pravidelne a patri ti za nu jedno velke DAKUJEM !!!

  Rada by som sa Ta opytala konkretne na ten vitamin C, moj 3-rocny syn ma dilataciu obliciek /len lahsiu, nelieci sa ziadnymi liekmi, len chodime na preventivne prehliadky/ a citala som, ze pri chorobach obliciek nie su velmi vhodne vysoke davky C-ka. Pytala som sa doktorky, ci mu mozem davat a vravela, ze tak pol tabletky mu kludne mozem dat, ale ako obaja dobre vieme, taka slaba davka mu je nanic. Syn uz chodi do skolky a mava pomerne caso sopliky. Vedel by si mi s tymto poradit?

  Pri tejto prilezitosti by som sa s tebou este rada poradila, ktore pripravky z ponukanej stranky by si mi odporucil na celkovu detoxikaciu tela – pre mna.

  Dakujem velmi pekne
  Veronika

 3. Alžbeta Valová

  Dobrý deň , vďaka za skvele recepty.Chcela by som poprosiť o radu na štítnu žľazu ktorá nepracuje.A na cholesterol ak niečo existuje lebo statiny odmietam.

Pridajte komentár

*