Prestaňte sa už báť tej nádchy a začnite znova žiť!

Zápal priedušiek, bolesť hrdla, dutín a mandlí – prvá pomoc

Print Friendly, PDF & Email

Okamžite po zistení prvých príznakov:

–  ¼ kávovej  lyžičky (KL) chili prášku (alebo 1 KL popru) + ½ KL kurkumy prášku + ½ KL zázvoru + 200 ml veľmi teplej vody (pred zovretím) + 2 KL slivovice (len u dospelých, nie je nevyhnutné) pomaly piť (chlípať) 3 x deňne. Chilli ničí baktérie a stimuluje cirkuláciu krvi. Kurkuma je silný antioxidant, zázvor je protiplesňový.  

–  2000 mg vitamínu C (ako askorbát vápenatý alebo iná zásaditá forma vitamínu C, bez zbytočných iných prídavkov) v prvú hodinu a potom minimálne 1000 mg každú hodinu (alebo aj každých 15 minút, podľa akútnosti nádchy) až do vymyznutia príznakov (zdroj, Ortomolekulárna medicína, príručka), 

–  Piť  2 a pol litra čistej nesýtenej vody deňne a 2 x deňne zelený alebo bylinkový čaj (v žiadnom pripade nie čierný čaj, kávu, mlieko ani ovocné štavy – prekysľujú a podporujú bakteriálne procesy), 

Prírodná liečba osteoartritídy

–  Oddychovať, dostatok spánku, 

–  Dostatok čerstvého vzduchu, 

–  Jesť len celé surové ovocie a zeleninu a iné plody až do ustúpenia priznakov, 

–  Neznižovať vysokú teplotu – prirodzená a potrebná metabolicka reakcia organizmu, pokiaľ nie je nebezpečná (to je individuálne),  

Pri zápale nosových dutín navyše: 

–  kvapkať do nosa a uší pár kvapiek sódy bikarbóny s vlažnou vodou.  

–  Ideálne je využiť urinoterapiu (par kvapiek do oboch uší a nosa + inhalovať výpary zohriatého moču, zdroj: Klinická urinoterapia, príručka)  

Pri zápale hrdla a mandlí navyše: 

–  kloktať sódu bikarbónu s vlažnou vodou (1 kl + 200 ml vody) čo najčastejšie. Ideálne je využiť urinoterapiu na kloktanie, 

–  žúvať škoricovú tyčinku, zázvor, cesnak… 

–  Ideálne je využiť urinoterapiu (kloktanie)   

Pri zápale priedušiek navyše: 

–  kloktať sódu bikarbónu s vlažnou vodou (1 kl + 200 ml vody) čo najčastejšie. Ideálne je využiť urinoterapiu na kloktanie, 

–  žúvať škoricovú tyčinku, zázvor, cesnak… 

–  vdychovať výpary na pare zohriatého moču, 

–  močové obklady krku a hrudníka, Pri častých opakovaných zápaloch dýchacich ciest (dôvodom je podlomená imunita) je nevyhnutná intenzívna detoxikácia organizmu, dodávanie vitamínov, kompletná a dlhodoba zmena životosprávy („preprogramovanie“ imunity). 

Pozor, v začiatkoch nechemickej liečby nie je vždy jednoduché potlačiť symptómy nádchy, zápalov hrdla a pod., keďže telo bolo doposiaľ naučené na chemickú liečbu a túto liečbu aj automaticky očakáva. Avšak, vytrvalosťou je možné dosiahnúť to, že sa nádchy a pod. vyskytujú čoraz zriedkavejšie, majú omnoho rýchlejší priebeh, menšiu intenzitu až nakoniec je ich možné veľmi efektívne potlačiť. 

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Uvedené prostriedky pri liečbe zapalových ochorení dýchacích ciest nie sú vyčerpávajúce. Účinnými sú napríklad aj palina (wormwood), kozinec (astragalus), echinacea, koloidné striebro a iné.  Podrobný zoznam doplnkov vhodných pri spomínaných (ale i iných) zdravotných potiažach môžete nájsť v článku Odporúčané kvalitné a silné doplnky výživy.

Poznámky: 

–  Ani 1000 mg vitamínu C každých 15 minút NIE JE VEĽA. Je to vedecky potvrdený a utajovaný FAKT. Dr Linus Pauling, 2 násobný nositeľ Nobelovej ceny tieto fakty potvrdil už v 70. rokoch a doposiaľ ich nik nespochybnil, aj napriek neustálym útokom zo strany konvenčnej chemickej medicíny. 

–  Uvedené dávky SÚ bezpečné aj pre deti. Deťom do 5 rokov však postačujú polovičné dávky. 

–  To, že liečená i neliečená nádcha trva 7 dní je pravda LEN ak ide o liečbu chemickú, teda symptomatickú. Liečbou metabolickou JE MOŽNÉ zbaviť sa symptómov nádchy v priebehu od niekoľkých hodín až do 2-3 dní, v závislosti od toho, ako rýchlo a intenzívne sa po objavení prvých príznakov začne detoxikačná a vitamínová liečba a v závislosti na stave imunity.  

–  Vysoké dávky vitamínu C môžu na začiatku vyvolať občasné hnačky (ktoré v žiadnom prípade nie sú na závadu, ale naopak), do času, pokiaľ sa tráviaca sústava prispôsobí.

–  S výsokými dávkami vitamínu C máme bohaté osobné skúsenosti. Túto tému neustále študujeme a doposiaľ sme sa nestretli so žiadnými komplikáciami ani pri dávkach viac ako 75 gramov (nie miligramov, ale gramov!) vitamínu C denne. 

–  Vysoké dávky vitamínu C sú širokospektrálnym liekom s nespočetným množstvom možností a aplikácií.  

–  Konzumovanie bežných dávok vit. C (65 do 500 mg) deňne počas chorôb je takmer zbytočné. 

–  Preventatívne sa odporúča konzumovať minimum 3000 mg vit. C denne, čo je dávka nájdená u každého cicavca, okrem človeka. Pre porovnanie, koza vo svojom tele vyprodukuje denne až 12000 mg vitamínu C a po stresovom zaťažení niekoľkonásobne viac.  

–  Pozor, používajte kvalitný vitamín C bez konzervátov, farbív, sladidiel a v dávkach viac ako 10000 mg denne v zásaditej forme (askorbat sodný, vápenatý, horečnatý a pod.) Ak potrebujete radu pri zvolení správneho, lacného a kvalitného vit C, obráťte sa na

Prírodná liečba cukrovky

damiansk[zavinac]hotmail.co.uk

Súvisiace články

Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora a v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky a komentáre môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Vďaka za dobrý článok. Pomohol. Cesnak odporúčam pri zápale hrdla, mandlí či priedušiek.

 2. Ahoj Damian,
  tuto uzasnu stranku citavam pravidelne a patri ti za nu jedno velke DAKUJEM !!!

  Rada by som sa Ta opytala konkretne na ten vitamin C, moj 3-rocny syn ma dilataciu obliciek /len lahsiu, nelieci sa ziadnymi liekmi, len chodime na preventivne prehliadky/ a citala som, ze pri chorobach obliciek nie su velmi vhodne vysoke davky C-ka. Pytala som sa doktorky, ci mu mozem davat a vravela, ze tak pol tabletky mu kludne mozem dat, ale ako obaja dobre vieme, taka slaba davka mu je nanic. Syn uz chodi do skolky a mava pomerne caso sopliky. Vedel by si mi s tymto poradit?

  Pri tejto prilezitosti by som sa s tebou este rada poradila, ktore pripravky z ponukanej stranky by si mi odporucil na celkovu detoxikaciu tela – pre mna.

  Dakujem velmi pekne
  Veronika

Pridajte komentár

*