Borovicové ihličie: Ako si vyrobiť protijed na covidové vakcíny


Print Friendly, PDF & Email

Borovicové ihličie: Ako si vyrobiť protijed na covidové vakcíny

(Mike Adams, Naturalnews.com) – Vyhlásenie: Informácie uvedené v tomto článku slúžia len pre informačné účely. Nič z tu uvedeného nie je určené na diagnostikovanie, ani na liečbu žiadneho ochorenia a vo vzťahu k týmto informáciám nie sú ponúkané na predaj žiadne výživové doplnky ani lieky.

Šíria sa reči, že čaj z borovicového ihličia možno ponúka riešenie na „šírenie“ alebo tiež prenos látok v súvislosti s vakcínami proti ochoreniu Covid-19, čo je zrejme jav, kedy zaočkovaní ľudia majú šíriť škodlivé častice alebo látky na ostatných vo svojom okolí.

Podrobnejšie o problematike tohto možného šírenia látok, pravdepodobne hrotových proteínov, z očkovaných na neočkovaných (hlásenia pochádzajú prevažne zo zahraničia), sme písali v týchto článkoch.

V príspevku na blogovej stránke WordPressu s názvom „Ambasádor lásky“ sa uvádza:

Na súčasnú nákazu hrotovým proteínom je jeden potenciálny liek, ktorý sa nazýva suramín. Nachádza sa v mnohých lesoch na celom svete, v borovicovom ihličí.

Suramín má tlmiace účinky na zložky koagulačnej kaskády a na nevhodnú replikáciu a modifikáciu RNA a DNA. Nadmerná koagulácia spôsobuje krvné zrazeniny, minizrazeniny, mŕtvice a nezvykle silné mentruačné cykly.

Čaj z borovicového ihličia je jeden z najúčinnejších jestvujúcich antioxidantov a je o ňom známe, že lieči rakovinu, zápaly, stres a depresiu, bolesť a respiračné infekcie. Borovicový čaj tiež zabíja parazity.

Video (v angličtine) uvedené nižšie v tomto článku ukazuje dve metódy extrakcie. Obe sú jednoduché, nenáročné a lacné a dajú sa použiť takmer všade.

Borovicové ihličie na neutralizáciu následkov covidových vakcín

Čerstvé borovicové ihličie z vhodných stromov sa už stáročia používa ako zdroj vitamínu C a ďalších fytochemikálií, ktoré pôvodní Američania používali na liečbu respiračných infekcií a dalších ochorení.

O vitamíne C je známe, že lieči skorbut, keďže ide o chorobu z nedostatku vitamínu C.

Borovicové ihličie obsahuje veľa ďalších látok, ktoré zrejme znižujú zhlukovanie krvných doštičiek v krvi, čo potenciálne zabraňuje krvným zrazeninám, vedúcim k diagnózam ako sú mŕtvice, infarkty a pľúcne embólie.

Borovicové ihličie využívajú prírodné národy celého sveta ako potravu aj liek už tisíce rokov.

Dnes je mnoho ľudí presvedčených, že borovicové ihličie by mohlo byť schopné poskytnúť ochranu pred hrotovými proteínmi – čo sú podľa niektorých expertov „umelo vytvorené biologické zbrane, nachádzajúce sa vo vakcínach proti ochoreniu Covid“.

Údajne sa tieto hrotové proteíny dokážu tiež šíriť z očkovaných ľudí na neočkovaných, čo by mohlo znamenať, že sa jedná o „biologické zbrane určené na dosiahnutie globálnej depopulácie“.

Podľa tvrdenia Dr. Judy Mikovitsovej:

„Globalisti dobre vedomí toho, že čaj z borovicového ihličia je odpoveďou na zbrane covidovej depopulácie a že tento čaj potajme užívajú na svoju ochranu pred tou istou pohromou, ktorú vypustili na svet.“

Čo hovorí o borovicovom ihličí a covide veda

Ako publikujúci laboratórny vedec som sa rozhodol zamerať na túto otázku s pomocou svojich laboratórnych znalostí a skúseností. Varenie borovicového ihličia pre získanie čaju je metóda extrakcie, ktorá sa bežne využíva tak v potravinárstve, ako aj v tradičnej čínskej medicíne (TCM).

Voda funguje ako rozpúšťadlo a pôsobením tepla a času sa niektoré fytochemikálie z borovicového ihličia extrahujú do vody, vytvárajúc tak čaj z borovicového ihličia (to je celá jeho príprava).

Pri štúdiu uverejneného vedeckého výskumu na túto tému som mal dve základné otázky:

 • Aké molekuly sa nachádzajú v borovicovom ihličí a aká je ich funkcia vo vzťahu k zamedzeniu krvných zrazenín či ochrane nezaočkovaných pred šírením látok produkovaných vakcínami proti ochoreniu Covid v telách očkovaných?
 • Ktorá metóda extrakcie na získanie týchto molekúl z borovicového ihličia je najlepšia? Existuje nejaká technicky nenáročná metóda extrakcie, ktorú môže, bez potreby laboratória, použiť takmer každý?

Výskumom som zistil, že borovicové ihličie neobsahuje iba suramín, veľkú molekulu, ospevovanú za rôzne medicínske účinky, ale aj kyselinu šikimovú.

Kyselina šikimová je základom Tamiflu a je to molekula, nachádzajúca v čínskej liečivej rastline badián

Predstave si moje prekvapenie, keď som zistil, že borovicové ihličie obsahuje kyselinu šikimovú, rovnakú molekula, aká sa nachádza v rastline badián, používanej tradičnou čínskou medicínou na liečbu kolík a respiračných ochorení.

Denník The Boston Herald uverejnil v roku 2010 príbeh o výskumníkoch, ktorí skúmali techniky extrakcie na získanie kyseliny šikimovej z borovicového ihličia, aby mohli túto surovinu poskytnúť farmaceutickému priemyslu na výrobu antivírusových, protichrípkových a protipandemických liekov na predpis.

Píše sa tam:

Výskumníci z Mainskej univerzity v Orone hovoria, že našli nový a relatívne ľahký spôsob extrakcie kyseliny šikimovej – hlavnej zložky lieku Tamiflu – z ihličia borovice.

Podľa profesora chémie Raya Forta Jr. sa dá kyselina šikimová získať z ihličia borovice hladkej, borovive smolnej a ďalších ihličnatých stromov jednoduchým povarením ihličia vo vode.

Extrahovaná kyselina by však mohla byť cenná, pretože Tamiflu je celosvetovo najpoužívanejší anivírusový liek na liečbu prasacej chrípky, vtáčej chrípky a sezónnej chrípky. Hlavným zdrojom kyseliny šikimovej je treaz badián, nezvyčajne hviezdicovo tvarovaný plod rastúci na malých stromoch, pochádzajúcich z Číny.

Výskum bol financovaný z celého radu zdrojov, a to Maineským technologickým inštitútom, Ministerstvom poľnohospodárstva USA, Nadáciou národnej vedy a chemickou fakultou univerzity.

Štúdia Analýza obsahu kyseliny šikimovej v ihličí borovice Pinus massoniana a aktivity proti zhlukovaniu krvných doštičiek uverejnená v ResearchGate potvrdzuje, že kyselina šikimová pôsobí proti vytváraniu zhlukov krvných doštičiek, čo znamená, že pomáha zabraňovať krvným zrazeninám.

Štúdia zistila, že borovicové ihličie obsahuje asi dve tretiny kyseliny šikimovej z množstva obsiahnutého v badiáne:

Ihličie borovice Pinus massoniana = 5,71% kyseliny šikimovej

Badián = 8,95% kyseliny šikimovej

Vieme teda, že ihličie borovíc, ktoré sú extrémne bežné v celej Severnej Amerike, Číne a Európe, obsahujú kyselinu šikimovú, druh „zázračnej“ molekuly, ktorá sa možno ukáže ako neuveriteľne užitočná pri zabraňovaní tvorbe krvných zrazenín a ochrane ľudí pred respiračnými infekciami.

Ďalší výskum ma priviedol k štúdii 17 Optimization of Extraction Conditions of Shikimic Acid in Pine Needles Based on Artificial Neural Network (17 optimizačných podmienok na extrakciu kyseliny šikimovej z borovicového ihličia založených na umelej neurónovej sieti), ktorá na optimalizáciu podmienok extrakcie a získanie vysokoúčinného extraktu z borovicového ihličia použila výskum neurálneho sieťovania.

Spomínaná štúdia ponúka pre optimalizáciu extrakcie nasledovný recept:

 • Použite približne 75% alkoholu (napr. vodky) a 25% vody
 • Použite ultrazvukový čistič s nádobou z nerezovej ocele
 • Nastavte teplotu na 65° C
 • Na každých 10 gramov borovicového ihličia použite 280 ml extrakčného roztoku
 • Ultrazvuková extrakcia by mala trvať 25 minút

Tento hotový „čaj“ by sa mal kvôli odstráneniu väčších častíc precediť cez kávový alebo iný papierový filter. Výsledná tekutina bude obsahovať kyselinu šikimovú, suramín, pigmenty a rôzne terpény a obvykle bude mať nejaké sfarbenie a dosť ostrú chuť.

Pozrite si toto video, aby ste videli, ako som použil ultrazvukový čistič na vytvorenie vodného extraktu z rozmarínu:

Ako extrahovať kyselinu šikimovú použitím bežného kávovaru

Najvzrušujúcejším zistením v tomto výskume bolo objavenie publikovanej vedeckej štúdie, ktorá opisuje použitie bežného kávovaru na získanie vysokoúčinného extraktu kyseliny šikimovej z badiánu.

Táto štúdia bola publikovaná v Science Direct pod názvom: Total quantification and extraction of shikimic acid from star anise (llicium verum) using solid-state NMR and cellulose-dissolving aqueous hydroxide solutions.

V roku 2015 bola uverejnená v Organic Letter sa objavuje sa aj ako PDF na webovej stránke Oregonskej univerzity.

Ak by náhodou hore uvedená štúdia časom niekde „zmizla“, vytvorili sme zálohu, ktorú nájdete TU.

V tej štúdii využívajú tlakovú komoru kávovaru na vykonanie extrakcie kyseliny šikimovej z badiánu za použitia tepla a tlaku.

Podľa mojich skúseností sa pre dosiahnutie podobného výsledku dá badián nahradiť čerstvým borovicovým ihličím (zeleným, nie hnedým), extrahujúc kyselinu šikimovú z ihličia. Na podporu účinnej extrakcie je vhodné ihličie najprv zomlieť, použijúc lacný mlynček na bylinky.

Tento proces mám v úmysle zopakovať v mojom laboratóriu, napadlo mi však, že by som toto mal čím skôr zdieľať verejne, kvôli smrtiacej hrozbe, ktorú pre ľudstvo momentálone môžu predstavovať na zbraň upravené vakcíny proti covidu.

Autori štúdie ďalej potvrdzujú, že kyselina šikimová dokazuje účinnosť ako antivírusová molekula, ktorá tiež v tele inhibuje vírusovú replikáciu:

Užitočnú biologickú aktivitu preukazujú aj deriváty kyseliny šikimovej. Najmä známy antivírusový liek oseltamivir (Tamiflu), využívaný na liečbu sezónnej chrípky a použitý aj počas epidímií chrípok H1N1.

Štúdia realizovaná v austrálskej Tasmánii zámerne hľadala lacnú a technicky nenáročnú metódu extrakcie kyseliny šikimovej z bežných rastlín (borovicového ihličia):

Touto metódou je lacná, rýchla, tlaková extrakcia horúcou vodou… prvý príklad labratórneho použitia jednoduchého kávovaru pre uľahčenie extrakcie prírodných produktov (iných než kofeínu) z rastlinného materiálu.

Konkrétne sme sa snažili využiť relatívne lacné, nekomplikované a komerčne dostupné zariadenie pre docielenie extrakcie mnohogramových množstiev badiánu. Logicky, keďže čerpadlo v kávovare umožňuje stály prítok vody o teplote do 96° C a pri obvyklých tlakoch 9 barov, sme boli presvedčení, že taký systém bude vhodný pre naše účely.

Tento nápad je svojou jednoduchosťou naozaj geniálny. A autori štúdie boli schopní prostredníctvom relatívne jednoduchého procesu extrahovať a následne purifikovaťč kryštály kyseliny šikimovej.

Môže to znamenať, že „liek“ na covid je voľne dostupný a rastie na mnohých kontinentoch

Výsledkom tohto všetkého je, že možný „liek“ či „protijed“ na covid – alebo aspoň na obranu proti šíreniu, resp. prenosu covidu – už poskytuje Matka Príroda a je voľne dostupný na viacerých kontinentoch.

Bez toho, aby sa museli spoliehať na patentované, kontrolované farmaceutiká a vakcíny (potenciálne zmenené na zbrane, určené na šírenie ochorenia a dosiahnutie globálnej depopulácie prostredníctvom masových úmrtí), môžu ľudia, ktorí chcú prežiť covidový holokaust, jednoducho zbierať a za použitia kávovaru spracovávať borovicové ihličie a pripraviť si vlastný liek.

Prirodzene, radi by sme k tomuto všetkému videli ďalší výskum – a riaďte sa, prosím, nižšie uvedenými bezpečnostnými opatreniami – no je jasné, že veda a zdravotnícky establišment stratili všetku dôveryhodnosť či záujem chrániť ľudstvo a teraz zámerne pracujú na vyhubení miliárd ľudských bytostí.

Preto je beznádejné čakať, že farmaceutický priemysel bude skúmať bežné liečivé rastliny. Na taký výskum nebude nikdy dostatok financií, keďže tieto zistenia nezvyšujú zisky z vakcín a liekov Big Pharmy.

No u tých, ktorí sú schopní dostať sa k správnym druhom borovicového ihličia – a tých, ktorí nie sú tehotní, alebo sa nechystajú otehnotnieť, pozrite nižšie – sa tento prostý prírodný liek môže nakoniec osvedčiť ako „zázračný“ liek, zachraňujúci životy tak pred covidom, ako aj pred vacínami naň.

Aby bolo jasné, my borovicové ihličie ani extrakty z neho nepredávame, a tak censori a regulátori, snažiaci sa zakázať tento článok, budú musieť ísť obťažovať niekoho iného. My tieto informácie poskytujeme tak ako sú, bez záruky, v záujme „núdzového uverejnenia“ pre dobro ľudstva a so zámerom zachrániť životy pred smrtiacimi vakcínami.

Ak sa chcete o tejto vzrušujúcej téme a možnom lieku proti vakcínam na covid dozvedieť niečo viac, vypočujte si celý podcast Mika Adamsa z Natural News:

Bezpečnostné upozornenia pri použití borovicového ihličia

Pred požitím akéhokoľvek čaju či extraktu z rastlín sa ubezpečte, že viete, aké rastliny používate. Nie všetky borovice sú vhodné a niektoré ihličnany – napríklad tisy – sú jedovaté.

Je všeobecne známe, že u dobytka dochádza po konzumácii čerstvého borovicového ihličia ako potravy k spontánnym potratom, takže každá žena, ktorá čaká, že otehotnie (alebo už tehotná je), by sa mala pitiu čaju z borovicového ihličia očividne vyhýbať. Len pre istotu.

Všetci „prebudení“ hlupáci vedy na celom svete zabudli, že otehotnieť môžu iba ženy, takže toto konkrétne upozornenie očividne neplatí pre mužov. Ak si myslíte, že muži otehotnieť môžu, tak ste už utrpeli kognitívne poškodenie vakcínami proti covidu a mali by ste okamžite vyhľadať lekársku pomoc.

Verí sa, že spontánne potraty spôsobujú aj aurakária štíhla a borovica Pinus ponderosa a zrejme by ste sa im mali vyhnúť. Nepoznáme celé zloženie rôznych druhov borovíc, preto nemôžeme s čistým svedomím nikomu povedať, aby pil akýkoľvek čaj z borovicového ihličia.

Ak sa preň rozhodnete, používajte zdravý rozum a všetky nevyhnutné opatrenia a pracujte s kvalifikovaným naturopatom na stanovení bylinnej stratégie, kompatibilnej s vašou vlastnou biológiou a konkrétnymi zdavotnými cieľmi.

A tiež si buďte vedomí toho, že čaj z borovicového ihličia môže neočakávane reagovať s liekmi na predpis, z ktorých väčšina je sama osebe toxická.

Tento extrakčný postup potvrdíme použitím kávovaru a jediného štvorpólového hmotnostného spektrometra v laboratóriách CWC Labs

Dobrou správou v tomto všetkom sa javí byť, že si ľudia môžu každodenne pripravovať kyselinu šikimovú z borovicového ihličia použitím obyčajného kávovaru.

Prípadne, pre dôkladnejšiu extrakciu širšieho spektra terpénov, môžu ľudia pre získanie takých extraktov využiť ultrazvukový čistič (pozrite vyššie prvé video).

Ako službu verejnosti teraz rozbieham laboratórny projekt v mojom súkromnom laboratóriu pre zopakovanie tejto extrakčnej metódy kyseliny šikimovej, no namiesto badiánu používam borovicové ihličie:

 • Kupujeme normy pre kyselinu šikimovú a kvôli kvantifikácii kyseliny šikimovej skúmame metódu hmotnostného spektrometra.
 • Kupujeme jednoduchý mlynček na bylinky a čistý, nový kávovar na otestovanie extrakcie
 • Po skončení máme v pláne uverejniť video z nášho laboratória, v ktorom vám ukážeme výsledky našich pokusov o extrakciu.

Zrejme použijeme ihličie borovice kadidlovej, ktorá je rozšírená v našej oblasti stredného Texasu. Obsah kyseliny šikimovej v borovici kadidlovej zatiaľ nepoznám.

Stop Candida

Autor: Mike Adams, Zdroj: Naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Jednoduchá

  ….presne tieto informácie tu už boli spomenuté, od Kvetky ako 1., je dobré, že ste ich zverejnili aj v tomto článku, tak sa o nich určite dozvie viac ľudí :-)…………..

  • Pri konzumácii ihličia z ihličňanov – teda aj čaje z borovice – si treba dať pozor na jednu málo známu vec . Prílišnou konzumáciou si môže človek „odpáliť“ ľadviny. Teda ako vždy – všetko s mierou !

   • prečo iva?
    ako to súvisí?

    • Už dlho sa vie, že ihličie obsahuje aj nejaké látky, ktoré môžu vážne poškodiť obličky. Prišlo sa na to pri konzumácii obľúbených cukrových sirupov z mladých výhonkov ihličnatých rastlín. Pomáhajú, no dokážu i nevratne poškodiť obličky. Treba na to myslieť, najmä keď chutia najmä deťom, a tie neraz nepoznajú mieru…

 2. infovojna.sk/article/video-fico-o-chybach-v-politike-krmeni-mimovladok-pocas-vladnutia-smeru-sucasnej-garniture-svetovej-politike-liberaloch-okolo-pellegriniho-a-ockovani-proti-koronavirusu

  Počúvam: Dobrý dôchodca = mŕtvy dôchodca

 3. Ja osobne by som sa sústredil na kyselinu šikimovú z badyánu + akciová 40% vodka. Ono je to aj dobrota ako domáca anízovka a pripomína sviatky.

  Extra pozor na jedovatú borievku čínsku a jej plody fakticky totožné s plodmy borievky obyčajnej – jalovca. Je to veľmi rozšírená okrasná polopoliehavá – vystúpavá drevina. Jej český názov je výstižnejší – chvojka klášteřská – používala sa na vyvolávanie potratov práve v ženských reholiach.
  https://www.bonsaj.sk/zobrazobr.php?id=e01791148af9de8db38bdf23672282ec

  Tis – obyčajný, európsky, španielsky – je jedovatý až na červené oplodie – semená treba vypľuť a v žiadnom prípade neskúšať rozhrýzť. Jedno omylom prehltnuté celé semeno nie je ešte nebezpečné – vtáky ho bežne vyserú. Kone si vedia vytvoriť voči jeho jedu imunitu. To oplodie je mimoriadne chutné – má exotickú zaujímavú chuť a je liečivé /proti rakovine/. Treba to naučiť aj deti – v primeranom veku – oplodie treba konzumovať veľmi sústredene. Semená môžme niekde vyhodiť na prechádzke v prírode – najlepšie do tieňa. Tis žije aj 1200 rokov, prakticky bol vykynožený v ére výroby lukov – z vyhlášky je chránený všade tam kde rastie. Z etických dôvodov vzhľadom na jeho dlhovekosť si treba veľmi dobre rozmyslieť, kam ho zasadiť.
  http://sazenicka.cz/wp-content/uploads/2018/07/tis-%C4%8Derven%C3%BD-detail.jpg

  Tu v článku o borievke obyčajnej je nebezpečná zámena fotografií – na obrázku žena strihá borievku čínsku!!!
  https://stylovebyvanie.sk/borievka-obycajna/

 4. Jednoduchá

  ….tá zámena mi niečo pripomenula…..ako malé deti sme cestou zo školy zbierali také červ.boule, takz.hlôžky, vychutnávali sme si ich a viem, že ma doma rodičia upozorňovali, že sú tiež podob.červ., ale také priesv., už si neviem spomenúť názov, no tie sme mali zákazané, tie boli jedovaté……na tie podobné rastlinky či plody treba ozaj dávať pozor/ inak by som ani ja tu už nepísala :-(…..:-) / …………………..

  • Kalina obyčajná – ak červené priesvitné – jedlé sú po tepelnej úprave. „Hlôžky“ by mali byť hloh jednosemenný, dvojsemenný – všetko jedlé liečivé /múčne, sladké po mrazoch/ – príbuzné s jarabinou, mišpuľou, oskorušou. Ešte oranžové podlhovasté plody dráča – krík – jedlé, ovocie.

   Kalina
   https://www.nahuby.sk/images/fotosutaz/2009/08/31/milan_barlog_168636.jpg
   Hloh – ako malé jabĺčka – pozri listy
   https://www.peknetelo.eu/wp-content/uploads/hloh-bobule-na-kriku.jpg

   Kalina siripútková /siripútka/ – významné antialergikum – najme proti sennej nádche. Dostať kvapky.
   https://www.dreviny.sk/370-kalina-siriputkova-viburnum-lantana/

  • Hloh,alebo Lohyna,anglicky Hawthorne Berry,zbierali sme aj kvety,uzasne proti vysokemu tlaku, dobre na srdco,plody maju Zrna,tiez som to jedol na ceste do skoly,alebo naspat

   • Hloh – na oči – regenerácia sietnice, šedý zákal. Absolútne najsilnejší náš prírodný liek na regeneráciu ciev po infarkte, mŕtvici. Kvety, listy, plody – fakticky celoročne. Nemal by chýbať v záhrade. S obľubou rastie v polotieni a blízko iných listnáčov – zrejme spoločná mykoríza. Pozor – je veľmi vnímavý na v poslednej dobe rozšírenú bakteriálnu chorobu – spálu ružokvetých. Prenáša sa ako sliz kŕdľami sťahovavých vtákov – škorce a potom kŕdľami vrabcov. Vysadiť ďalej od domu – vrabce domové sa v ňom potom rady schovávajú a to je jeho koniec – trus a spála. Vrabce poľné až toľko nevadia. Mne tak vyhynuli 4 stromy – začnú černať konáriky a strom chytí celkovú nekrózu. Hloh je navyše veľmi estetický. Je to dar.
    Výborný ako dočasný podpník na štepenie mišpule, oskoruše, jarabiny, hrušky, jablone – po zrastení štepu to potom zasadiť hlboko s miestom spojenia pod zem – 25-30-40 cm – štep potom pustí vlastné korene. Vhodný podpník tak do suchých polôh ako aj záplavových. Vhodné mladé stromčeky si treba vytipovať v prírode a označiť bavlnkou a vybrať po zhodení listov. Presádzať zásadne neskoro na jeseň. Treba počítať s tým, že môže mať dlhý hlboký „mrkvový“ koreň – toto nebrať, musí mať dobre vetvený koreň. Všetko ihneď do mokrého sáčku. Samozrejme – dajú sa aj vysiať malvičky na jar a vypestovať si vlastné.

    • Práve teraz pijem čaj z hlochu obyčajného. Pijem čaje čo sú vhodné na moje choroby, sypané v čo najlepšej kvalite.

    • Hloh .. také malé biele kvietky a ten strom (či ker) je pichľavý? Nenadávajú tomu aj lohyňa?

     • Nadávajú tomu „ku.va!“ keď do toho v noci kmíni zahučia – pichá to ako sviňa! Po mnohých rokoch piplania a pestovania na stĺp /inak sa okolo to nedá robiť nič/ mi to /3 ks/ v priebehu jediného dňa v zime zničili akési kŕdle vtákov podobných škorcom /suseda vravela/, ktoré síce konečne požrali tie bobule – roky nedotknuté – ale mi tam preniesli spálu ružovitých a na jar to bolo polovyschnuté a ako zdroj nákazy, takže krasavice – hlohyne šarlátové – v zime ako symbolické ohne v záhrade – museli preč, aby som ochránil aspoň hlohy a ruže. Botanika uvádza, že hlohyňa oproti hlohu nie je liečivá /a veru ani chutná, tie vtáky museli byť zúfalé – hlohy boli plné plodov tiež, tie nechali, ale toto im asi svietilo/.

      https://www.zahradaonline.sk/images/virtuemart/product/hlohyna-sarlatova-red-column-01.jpg

     • Stano Murin

      ano lohyna

    • Ako je najlepšie užívať hloh na oči, regeneráciu sietnice? Ako čaj z listov, či kvetov? Alebo v nejakej inej forme?

   • Presne tak,minuly rok ked som bol na Slovensku,tak som ho jedol,v oblasti Sulovskych Skal

  • Ja pouzivam hloh uz dlhe roky,ako aj moja matka,proti vysokemu tlaku,tiez sa pripravuje caj z bieleho vonaveho kvetu

 5. Jednoduchá

  ….presne tak vyzerali Maroš……keďže sme ich chceli jesť len tak surové ,,ďobkajúc“ rovno zo stromu, tak nám ich radšej zakázali……. o kvapkách z tej kaliny som nevedela……no neva, človek sa učí celý život…………………..

 6. https://www.naturalnews.com/2021-05-20-texas-governor-ends-forced-masking-medical-experimentation.html
  Texas Governor ends forced-masking in public schools and across the state
  Texaský guvernér končí vynúteným rúškovaním v štátnych školách naprieč celým štátom

 7. https://www.naturalnews.com/2021-05-20-know-covid-vaccine-risks-before-getting-vaccinated.html
  Tucker Carlson: Know potential risks of coronavirus vaccines before getting vaccinated
  Tucker Carlson: Oboznámte s s potencionálnymi rizikami corona vírusovej vakcíny predtým ako sa necháte zaočkovať.

 8. https://www.banned.video/watch?id=60a6f401a88e1e3d23caf3bb
  Biden’s CDC Director Admits Wuhan Lab Origin of Covid-19 is Not a Conspiracy Theory – FULL SHOW 5/20/21
  Bidenov riaditeľ CDC pripúšťa, že pôvod Covidu-19 pochádza z Wuhan laboratória, že to nie je konšpiračná teória.

 9. https://www.banned.video/watch?id=60a70c8990c6a13df22016d8
  HIGHLIGHTS – Know What’s Inside The Vaccines
  Oboznámte sa s tým čo je vo vnútri vakcín

 10. https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/silny-proslov-10leteho-skolaka-o-povinnosti-nosit-rousky/
  Silný proslov 10letého školáka o povinnosti nosit roušky

  Silný proslov 10ti letého školáka o povinnosti nosit roušky, který stojí za pozornost.

 11. Je možné uvariť čaj z borovicového ihličia v čajníku príp. v hrnčeku?

  • Áno, je možné piť aj obyčajný čaj z ihličia. Najlepšie je ale posekať ihličie na malé kúsky, aby sa zlepšilo vyluhovanie.

   • Ďakujem za odpoveď. Predpokladal som, že buď posekať alebo zomleť. Ešte otázka k nevhodným druhom borovíc, ktoré sú to?

    • Teodor
     1/ Zrejme ide o zámenu pojmov – borovice a všeobecne ihličnany.
     2/ V našom pásme nepoznám žiadne jedovaté borovice – len niektoré jedovaté ihličnany. Nevylučujem nejaký exotický druh borovice – ale jedovatú naozaj nepoznám – v botanickej-záhradníckej branži by bol takýto druh už vypichnutý.
     3/ Problém vidím ak tak s borovicami v mestskom prostredí a s tými, ktoré sú tzv. odolné exhalátom. A pochybujem – aj keď nevylučujem, že nejaký idiot bude ničiť stromy v mestskom parku či vlastnej záhrade. A v lesných škôlkach vás s radosťou nakopú do riti!

     Opakujem znovu – prestaňte byť zhypnotizovaní „ihličím“ – lebo „spike“ sú „ihlice“ – a siahnite po badyáne! Z čoho ste doboha zase vyplašení?!
     3/

     • Maroš, nemám byť z čoho vyplašený, nie som vakcinovaný ani testovaný. Pýtal som sa na nevhodné(menej vhodné) druhy borovíc pretože i lipový odvar(čaj) je podľa mojich (ne)vedomostí lepšie robiť z lipy veľkolistej, než z malolistej.
      Jasné, že stromom(plodom z nich) pri frekventovaných cestách sa vyhýbam,
      a niekoľko odstrihnutých konárikov nie je ničenie stromov.

     • Celé toto tu je aplikácia alopatického princípu – „liek proti – liek proti následku“: Alopatia má význam v emergentnej-urgentnej-akútnej medicíne. Áno – na jed protijed. Ale!

      Ten základný problém spočíva v tom, že ľudia ani zaboha – vďaka indoktrinácii materializmom – nechcú pochopiť a akceptovať fakt, že existuje aj nejaké emocionálne telo – ako subjekt celistvosti našej bytosti. Subjekt! Súbtílne – teda zraniteľné emocionálne telo.

      Jeho prejavom von aj dnu je EQ. Jeho reakciou na podnety sú prejavy emócií. Strach, radosť, ľahostajnosť, nerozhodnosť. Hnev je súčasťou strachu. Všetky reakcie sa psychosomaticky prejavujú na fyzickom tele aj mentálnom tele – takže okrem astrálneho tela už poznáme tieto tri. Späť ku tomu emocionálnemu.

      PSY OP kovid terotu zraňujú naše emocionálne telo. To sa samozrejme snaží brániť a hojiť sa. Vznikajú rany, vznikajú jazvy. Jazvy znovu a znovu dráždené sa menia na granulácie. Tie sa môžu zvrhnúť. Teda – v prvom rade – aj už ako odmietači korona podvodu a korona terotu si musíme vyhojiť – bez jaziev – rany na emocionálnom tele spôsobené terorom! A zároveň – musíme odstrániť príčinu našich zranení – teror a jeho autorov a šíriteľov! Nebudem hasiť chalupu, keď pri nej stojí s fakľou ten, kto ju zapálil! Najprv zabijem JEHO!

      O hojení rán na emocionálnom tele je ten komand kód 771 k Plejáďanom – avšak toto stále neodstraňuje zdroj teroru!

      Čiže naozaj som podráždený z toho chorého „alopatického“ prístupu k riešeniu našich problémov a hľadania náplastí namiesto toho, aby sme vzali do rúk sekery! Ale nie na rúbanie našich spojencov – stromov! TEO!

     • Teodor, na základe vlastných skúseností považujem za najúčinnejšie riešenie akejkoľvek pliagy, a to s tým naj-široko-spektrálnejším záberom – vrcholčeky vysokohorskej kosodreviny: cca 2-týždňový výluh v spišskej borovičke. Tinktúra zaberá okamžite a na čokoľvek. Stačí pol kávovej lyžičky.
      Vrcholčeky bočných vetvičiek treba odrezať v čase ubúdajúceho mesiaca (t. j. keď má náš satelit tvar písmena C) krátko pred novom, aby sa nevyronila miazga, ktorá práve klesá.
      Možno by pomohol aj niekoľkohodinový výluh ihličia v sklenom pohári so studenou vodou, uložený v tmavej a chladnej miestnosti – treba vyskúšať. To ihličie by som však mierne rozmliaždila nekovovým predmetom. Každý deň urobiť čerstvý nápoj.
      Čo sa týka odvaru – to ponechám radšej na odborníkov; ja takúto technológiu nevyužívam – mám pocit, že varením sa tie najcennejšie látky zbytočne strácajú.

     • To fakt vrcholčeky kosodreviny?.. však minule som ich olámala mame na záhrade a rozmýšľala som, na čo by sa nám zišli??

   • Takto. Neviem aké má kto zdroje ihličia, ale ak z prírody – treba použiť okrem momentálnych výhonov – ihlice pod nimi – nie tie 3-ročné. Pre strom je výhodnejšie, ako odstrihnete strednú vetvičku v mieste vetvenia a ostatné necháte – strom môže zregenerovať a zahustí sa – zúži sa koruna.

    Ja by som to nesekal a nevaril. Skúste dať živé umyté ihlice zaliate vodou do skleneného zaváracieho pohára, zaliať vodou a zakryť a vystaviť na priame slnko – pohárom priebežne cez deň 2-3 x otočiť. Zhruba na 2 dni – koncom 2. dňa zliať a piť. Živé ihlice budú ešte deň fotosyntetizovať a prirodzene vytláčať sekundárne produkty zo seba. Ďalšie látky uvoľnia až po tom, ako zahynú buňky – zadusia sa a membrány uvoľnia obsah. Toto sa síce dá dosiahnuť varom a alkoholom, ale ten proces na slnku má benefity v okamžitých „živých“ produktoch metabolizmu. Všeobecne sa tomu hovorí slnečný čaj z čerstvých byliniek. Hotový je, keď sa zelená farba listov zmení na vojenskú zelenú a výluh zožltne.

    • Ihličnany majú listy? (posledná veta)

     • Ihlica u ihličnanov – anatomicky je to list – morfologicky ihlica alebo jej analógia. U kaktusov sú listy premenené na tŕne. U sliviek, hlohov sú na tŕne premenené halúzky. Listy nie sú „pľúca“ stromu – listy sú žalúdok – tráviaci orgán. „Pľúca“ na strome sú prieduchy v kôre – lenticely.
      http://web2.mendelu.cz/af_211_multitext/obecna_botanika/preparaty/nakresy/pletiva_provetravaci/velke_lenticela.jpg
      https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c3/Vlier_stengel_lenticellen.jpg
      https://farm4.staticflickr.com/3605/3502220179_7291670eca_z.jpg?zz=1

     • ok 🙂
      a ešte…mňa tiež skôr upútal ten badyán..
      Nevieš koľko hviezdic resp. gramov treba na výluh v alkohole?
      A treba ho podrviť, či môže byť aj celý?
      Budem to volať Badyánica 😀

     • ametist, ty v akej nadmorskej výške preboha bývaš, že máš tento zázrak v záhrade??
      https://sk.wikipedia.org/wiki/Borovica_horsk%C3%A1

     • ametyst, sorry za to mäkké „i“ v tvojom tvrdom pseudonyme…však kremeň má stupeň tvrdosti myslím až 7, ak si dobre pamätám zo ZŠ…

     • Pokiaľ použiješ japonský – bude ti stačiť aj jeden ale predtým si vyber hviezdu na nebi.

      Takto. Pokiaľ stojí 50 ml badyánovej tinktúry toľko, čo 0,7 l vodky – pomer alkoholu ti musí byť jasný – na koľko máš. Moja skúsenosť do 0,7 l vodky je tak akurát 50 g hocičoho zo sušených byliniek, korenia – aby to malo aj grády, resp. aj nie moc. Už som tu písal – v mixéri s alkoholom rozmixovať nahrubo – zliať do väčšej fľaše – popreplachovať podolievať. Zabaliť fľašu kvôli svetlu do alobalu a potom do čiernej fólie a dať na slnko na 10-14 dní. Detto borievky, detto rasca, detto anýz, detto koriander – ten je priam euforizujúci – len ho často nedostať. Ešte dobrý grif je nechať vo fľaši viac vzduchu – občas otvoriť, zamiešať – kyslík pomôže dozrieť tej vôni – opeknieť. To sa robieva s pálenkou – zjemní sa, vyhladí.

      „Badián v sebe kombinuje chuť sladkého drievka a anízu a neodmysliteľne patrí do ázijskej kuchyne. Spoznajte jeho antivírusové účinky a blahodárne pôsobenie na trávenie, imunitu, nervový aj dýchací systém.
      Botanika a história

      Anízovník pravý (Illicium verum) je stredne veľký vždyzelený strom z čeľade Illiciaceae pochádzajúci zo severovýchodného Vietnamu a juhozápadnej Číny. Netreba si ho zamieňať s anízom vonným ( Pimpinella anisum ), čo je bylina z čeľade mrkvovitých (Apiaceae).

      Zvýšenú opatrnosť je potrebné venovať pri výbere kvalitného zdroja suroviny z dôvodu existencie vysoko toxických variant, ktorých plody sú len mierne odlišné! Reč je o japonskom badiáne (I. anisatum L.) a jedovatom badiáne (I. lanceolatum A. C. Smith), ktoré obsahujú niekoľko neurotoxických seskviterpénov. Illicium anisatum má menšie plody, ktoré nevytvárajú pravidelnú hviezdicu kvôli strate niektorých plodolistov. Ovocné folikuly tiež nie sú v strede také tučné a majú špicatejší vrchol. Zvyčajne majú viac ako 8 folikulov a voňajú slabšie. Semená Illicium anisatum sú ploché alebo takmer sférické. Japonský badián obsahuje neurotoxín anisatín, ktorý pri požití môže spôsobiť zápal obličiek , močových ciest a tráviacich orgánov.“

      „Plod badiánu obsahuje cca 10% esenciálneho oleja, ktorý pozostáva prevažne z trans-anetolu (85 – 90%), α-pinénu, limónu, β-hellandrénu, α-terpineolu, farnesolu a safrolu [13, 14] . Esenciálne oleje z badiánu preukázali výraznú antivírusovú aktivitu proti vírusu ľudskej imunodeficiencie (HIV) [12], vírusu herpes simplex typu 1 (HSV-1) [13], vírusu herpes simplex typu 2 (HSV-2) [14] a proti vírusu hovädzieho herpesu 1 (BHV-1) [15].

      Okrem toho je hlavným zdrojom kyseliny šikimovej, medziproduktu používaného pri výrobe oseltamiviru pre známy liek proti chrípke – Tamiflu. Kyselina shikimová sa používala tiež pri príprave vakcíny proti vtáčej a prasacej chrípke. Kyselina šikimová v kombinácii s významným antioxidantom quercetínom pomáha posilniť imunitný systém a chrániť ho pred vznikom vírusových ochorení. Ďalej plod obsahuje tiež kyselinu linolovú a palmitovú [15,16,17,] , anisaldehyd, fenikulín a ďalšie.

      Kyselinu šikimovú je možné získať z badiánu už za 5 minút varením vo vode pri teplote 120 ° C alebo vyššej. [5] Za oveľa účinnejšiu a aktívnejšiu sa však považuje hydro-alkoholická extrakcia v 50% alkohole. [9] V štúdii in vitro na myšiach vykazoval hydro-alkoholický extrakt vysoké antioxidačné vlastnosti a silný anti-ulcerogénny účinok v porovnaní s famotínom, referenčným liekom. [10] “

      „ČÍNSKA MEDICÍNA:
      Badián sa už dlho používa v tradičnej čínskej medicíne a v potravinách vďaka jeho schopnosti rozptýliť chlad, regulovať tok energie Qi a zmiernenť bolesti. )

      HOMEOPATIA:
      Zo semena sa pripravuje tiež homeopatický liek [3] ktorý sa podáva pri bolestiach hlavy, zvonení v ušiach, pálení nosa, kýchaní, suchých perách, vredoch na jazyku, hustom a lepkavom hlienu v krku, nevoľnosti, kyslosti, plynnatosti, kolikách, slabom spánku…

      DÝCHANIE:
      Používa ako stimulant a expektorant, na zvýšenie libida. Bežne sa používa na ochutenie zmesí proti kašľu a pastiliek na cmúľanie pri záchvatoch kašľa. [20]. Badián je užitočný aj pri spazmodických bolestiach, paralýze tváre, astme, bronchitíde. [ 3, 4].

      TRÁVENIE:
      Badián môže zlepšiť chuť do jedla a normalizovať proces trávenia, zvýšiť peristaltiku čriev a zmierniť kŕče. Je to skvelý liek na rôzne zažívacie ťažkosti, vrátane koliky, bezpečný aj pre deti [21].Užíva sa vnútorne pri liečbe bolesti brucha, zažívacích ťažkostí a ťažkostí ako je lumbago [16, 20] aj ako čaj na liečbu reumatizmu. [3, 4]. V Číne sa tiež často žuje v malom množstve po jedle, aby sa podporilo trávenie a osladil dych, čo naznačuje aj jeho vhodnosť použitia pri halitorise [4, 20].

      MUNITA:
      Je známy tým, že pomáha zvyšovať odolnosť organizmu a budovanie imunity, priaznivo pôsobí na endokrinný a nervový systém.

      PRE ŽENY:
      U žien môže podporiť produkciu estrogénu, normalizovať cyklus, znižovať bolesti počas menštruácie a PMS. Niektoré ľudové lieky odporúčali použitie badiánu na uľahčenie pôrodu a na zvýšenie libida, ako aj na zmiernenie klimakterických ťažkostí. [6] Extrakt z badiánu môže pomôcť aj pri liečbe vaginálnych mykóz vďaka jeho antimikotickým vlastnostiam. Napokon, zápar z badiánu ale aj feniklu, sladkého drievka či anízu je ľudovým liekom na podporu tvorby materského mlieka.

      OČISTA A OBLIČKY:
      Pri jeho užívaní môžete pociťovať tiež mierny diuretický účinok. Badián môže tiež pomôcť pri liečbe infekcií močových ciest spôsobených rôznymi baktériami. [26]

      Zdroje vedeckých štúdií a použitá literatúre
      [1] Star anise (Illicium verum): Chemical compounds, antiviral properties, and clinical relevance
      https://herbariumprojekt.sk/bylinky/badian-hviezda-medzi-koreninami/

    • …my ešte máme Slnko??
     „ORANŽOVÉ slnko a obloha modrá“ spievala pred polstoročím myslím Nora Blahová – a ono naozaj bolo oranžové (neskôr žlté, možno aj vďaka pribúdajúcim vysokým komínom). Kam sa nám podelo? Táto žiariaca biela guľa prerážajúca geoinžinierske zliate temné mračná a do ktorej sa už nedá hľadieť, mi skôr pripomína nejaké led-monštrum, ako centrálnu hviezdu slnečnej – a jedinú hviezdu tejto – planetárnej sústavy…

  • ano

 12. Súhlasí s Marošom, s ihličím opatrne (aby si človek viac neuškodil ako pomohol nejakou prípadnou otravou) a i jeho poznámky o tise sú mi známe (jedovaté semená, chutné a zdravé oplodie), vidieť, že sa vyznám.

  Tento článok sa mi dostal náhodou, a keď by som si odmyslela tie strašidelné konšpirácie, niečo mi to predsa len dalo. Badyán. Roky si varievam čaj na spôsob jedného výborného čajovňového čaju. 20 minút povarím vo vriacej vode v mažiari čerstvo rozdrvenú zmes klinčekov, škorice, čierneho korenia, zázvoru, kardamónu a badyánu (ale len tie jadierká z tých hviezdic vyberám) a potom sa tam pridáva mlieko (klasické alebo kokosové pre alergikov) a na záver sa tam vylúhuje čierny čaj. Je to neskutočne dobré samo o sebe a hlavne v zime, a zvlášť pri respiračných chorobách to aj uľavuje. Viem, že všetky spomínané koreniny v tej zmesi majú dobré účinky na zdravie, ale teraz mi normálne ten badyán príde ako špeciálne dobrá vec. Nepotrebujem teda ihličie, budem aj naďalej piť svoju fajnú zmesku 🙂

 13. *vyzná, tam malo byť, ako že Maroš sa vyzná, a vie o čom hovorí

  • Maros nadobudol, behom zivota uzasne schopnoti,vedomosti,ako malo ludi na Slovensku, i vo svete aj tych co maju vselijake diplomy (vela krat falosne)

 14. Dobrý deň, chcel by som sa spýtať či na tvrdenie o prenose látok v súvislosti s vakcínami proti ochoreniu Covid-19, a spomínaný jav, kedy zaočkovaní ľudia majú šíriť škodlivé častice alebo látky na ostatných vo svojom okolí existuje nejaká vedecká štúdia.

  Vďaka.

  • Okrem ohromného množstva svedeckých výpovedí to pripúšťa aj vlastný dokument Pfizeru na stranách 67 až 69:

   https://www.voterig.com/pfizervax.pdf

   Tiež je dobré si na tému rizikovosti ani nie samotného vírusu, ale jeho spike proteínov, pozrieť nasledovné štúdie:

   https://www.biorxiv.org/content/biorxiv/early/2020/12/04/2020.12.04.409144.full.pdf

   https://scivisionpub.com/pdfs/covid19-rna-based-vaccines-and-the-risk-of-prion-disease-1503.pdf

   Taktiež dve vedkyne sa podujali prešetriť tisíce hlásených problémov s menštruáciou po očkovaní vykonaním vlastnej štúdie:

   https://www.dailymail.co.uk/health/article-9495727/Researchers-studying-women-report-changes-periods-taking-COVID-vaccine.html

   • tie problémy s menzesom sa dajú predpokladať, keďže aj to krv … som fakt zvedavá na výsledok aký to má vplyv

   • Ešte je tu ďalší problém – možná alergia ženy na spermie od takto vakcinovaného muža. Viacvrstvová depopulačná agenda. Už som to sem dával dávnejšie.

    • no… ostanem teda mníška na furt

     • ja poznam nevaxovanych muzov,na slovensku v oblasti Trencina,nuz a vibrator,je tiez option

    • Dobry večer, až teraz som sa dostala k tomuto članku, nakoľko by som si chcela vyrobiť čaj z borovicoveho ihličia. Neviete mi poradiť recept a hlavne dávkovanie, kedže ako pišete, može to poškodiť aj obličky. Ďakujem pekne za odpoveď.

     • akurat zalej horucou vodou,ihlicie z cierneho smreka (in english: white Pine),nechaj vyluhovat a uzivaj,tiez aj dobrych veci moze skodit vo velkom

   • Vďaka za odpoveď ale ani jeden link nie je vedecky štúdiou ktorá by prešla peer review procesom a doklazovala by „prenos škodlivých častíc na ľudí v okolí“ ako tu tvrdíte.

    Články z blogov a tvrdenia bez dôkazov nemajú žiadnu váhu lebo sú to stále iba subjektívne názory. Ale tak na takom istom princípe fungujú zástancovia plochej zeme takže chápem že to asi stačí iba napísať a ľudia tomu bez dôkazov proste uveria.

    Napriek tomu vďaka za snahu.

    • Ak si kúpite akýkoľvek výrobok, o ktorom výrobca niečo tvrdí priamo v návode na obsluhu, tiež žiadate ďalšie nezávislé štúdie, že to tak skutočne je? Nedôverujete samotnému výrobcovi?

     Napríklad si kúpite škatuľku zápaliek, na ktorej je uvedené, že zápalku zapálite tak, že farebným koncom ju potiahnete po boku škatuľky. Budete žiadať vedeckú štúdiu, že ak potiahnete zápalkou po škatuľke, tak sa naozaj zapáli?

     Vy žijete tak trošku mimo reality.

     • Lenže výrobca to nikde neuvádza. Zahrnuli to do klinickej štúdie v rannej fáze pandémie keď sa ešte o víruse toho moc nevedelo. Odvtedy bola možnosť takéhoto prenosu dávno vyvrátená.

      Ale je to zaujímavé. Myslel som že to robíte kvôli peniazom, ale vy tým bludom čo tu píšete tuším naozaj veríte.

      V tomto prípade na zdravie k tomu magickému odvaru z borovicového ihličia. Nech padne na úžitok.

     • Viete poskytnúť recenzovanú vedeckú štúdiu, ktorá takýto prenos vyvrátila? 🙂

     • ad redakcia:
      „Budete žiadať vedeckú štúdiu, že ak potiahnete zápalkou po škatuľke, tak sa naozaj zapáli?“ – reductio ad absurdum. Zapomínáte na empirii, t.j. dlouho známé a smysly ověřené věci nepotřebují studie, jako nový důkaz jejich účinku, coz se vztahuje jak na sirky tak i na mnoho dalších po staletí ověřených účinků nebo postupů. Ve farmacii jsou dobrým příkladem registrace homeopatik, kde je jenom odkaz na empirické zkušenosti, shrnuté v Materii medice.
      Do poloviny 20. století nenajdete informace o genetické manipulaci, spike proteinu nebo koronavirech, tudíž empirie chybí. Proto myslící jedinci hledají jiné objektivní důkazy, třeba ve vědeckých studiích (a ti ostatní …).

     • velky suhlas Redakcia

    • No – keď tvrdenia-varovanie Pfizeru sa neopierajú o štúdiu – tak to bolo asi kajúcne priznanie tých, čo to vyvíjajú – či? Tie státisíce Gatesovych potratových, resp. sterilizačných vakcín pre Afriku – to tiež nebola štúdia – to bol len pokus – či? Očkovanie miliónov experimentálnou vakcínou je teda čo – štúdia, či pokus?! Ja tvrdím, že zločin! A aký ku.va zločin?! V štádiu pokusu?!

     Ty „vedec“! Troll! Zacyklený „Syzifos“! Už sa zmier s tým, že ti to jebli!

     Pre koho robia „vedci“?! Pre svoje granty! HRANTY!

     „Vedecká štúdia“ – čo to doboha je?!

     • Maros, to nie su ziadne tvrdenia/varovania Pfizeru. Ten linknuty dokument od redakcie je Design Dokument pre studiu, nie samotna studia. CIze sa v nom pise o pravidlach studie, postupoch ako bude prebiehat, dokumentacii, vyhodnocovani, definicii pojmov atd. Nie je to studia samotna. Na stranach 67-69 sa nehovori nic ine, len sa definuju pojmy. Nikde v tom dokumente nenajdes vysledok, lebo to ani studia nie je.

      Opustite tuto svoju bublinu a citajte aj nieco ine. Sami sa tu navzajom utvrdzujete vo svojich zvlastnych nazoroch. Len za to, ze sa tu spravne uvadzaju postupy na bylinkovu liecbu, to este neznamena, ze diagnozy, na ktore tu spravnu bylinkovu liecbu aplikujete, su spravne.

      Troska fact check na viacere tu uverejnene nezmysly.
      https://factcheck.afp.com/covid-19-vaccine-does-not-make-people-dangerous-others

      A len na zamyslenie – keby ti ockovani boli naozaj taki nebezpecni, tak uz by to „tajomstvo“ asi vybuchlo, ked na svete je zaockovanych k dnesnemu dnu skoro 2 miliardy ludi = stvrtina obyvatelstva!

      Vedci robia pre granty? To fakt? Tak to ma mrzi, ze vsade vidis nepriatela a ludi, co chcu inym skodit. A tato redakcia tu robi pre koho/co?

      V redakcii sa to asi hemzi doktormi a profesormi pre mikrobiologiu, ked su tu take expertne nazory.

     • S tým AFP to myslíte vážne? To akože preto, že to povedal nejaký Robert Barca, bývalý novinár Denníka N, najhoaxovejšieho média na Slovensku, tak to má byť pravda? Váľame sa po zemi a pukáme od smiechu 🙂

      Pre koho robíme my? Vy ste asi posledný na svete, ktorý to ešte nevie. Veď to je každému už roky jasné! Robíme pre Kremeľ a Putina osobne 😀

     • pre redakcia, kedze na redakciu sa neda priamo reagovat

      neviem, ako ste prisli na roberta barca, kedze som ho nespominal. zjavne linky necitate, staci pouzit vzdy manual ako reagovat.
      aj by ma zaujimalo, s akymi odbornikmi na mikrobiologiu pracujete.

      k tomu oblbu s dokumentom od pfizera nebude nic? ci je to jedno, hlavne, ze sa to zdiela?

     • Keď niečo nespomeniete, tak to nemáme šancu vedieť? Len od vás sa môžeme niečo dozvedieť? Na trolov inak nemá zmysel reagovať. Už toto je veľa, že sme urobili výnimku. Pekný večer!

     • otázka – v čom si zacyklená ty? Si zacyklená v tom, že jednoducho nechceš akceptovať fakt, že globalisti to myslia s depopuláciou a genocídou vážne, a že teda použijú všetky prostriedky na všetkých úrovniach a vrstvách! Lebo tomu nevieš čeliť – ani fyzicky, ani mentálne! Tak to nesmie existovať!

      Teda – pokiaľ ja tento fakt akceptujem a „som v ňom zacyklený“ ja – tak každá otázka „v štúdii“ typu – „A nevyvolá to potrat u žien?“ je pre mňa – v duchu žido-satanistického pravidla ducha ZÁMENY – otázkou – či je toto svinstvo schopné – v zmysle plánu depopulácie – naozaj efektívne vyvolať potraty! A nie že nie! Tak mi choďte všetci do prdele so „štúdiami Mengeleho“, ktorý zabíjal ľudí preto, aby svojim mohol pomáhať – zabíjať – pretože toto zabíjanie nieje v pláne len od roku 2020 ale desaťročia!

      Ja ti seriem na tvoju novinársku „objektivitu“! Vy ku.vy len potrebujete čo najviac oddialiť čas – aby sa to ľudia dozvedeli čo najneskôr! Si myslíš, že ja budem polemizovať o škodlivosti arzeniku so ženskou, ktorá mi ho sype do polievky?!

      Riziká očkovania 4. Vakcíny spôsobujúce neplodnosť …
      [Prehľadávať doménu diskuter.wordpress.com] https://diskuter.wordpress.com/2018/05/03/rizika-ockovania-4-vakciny-sposobujuce-neplodnost/
      Vyjadrenie Billa Gatesa, ktoré zaznelo na TED konferencii v roku 2010: „Na svete je teraz 6,8 miliardy ľudí… čo porastie až na zhruba 9 miliárd. Ak teraz odvedieme vskutku skvelý kus práce na nových očkovacích látkach, zdravotnej starostlivosti, službách reprodukčného zdravia, mohli by sme to znížiť snáď o 10 alebo 15%.“

     • The Individual comes face-to-face with a conspiracy so monstrous he cannot believe it exists. The American Mind has not come to a realization of the evil which has been introduced into our midst. It rejects even the assumption that human creatures could espouse a philosophy that must ultimately destroy all that is good and decent.. J. Edgar Hoover CIA Director

    • Vedeckou štúdiou pokojne môže byť aj to, čo nám vedci potrebujú naliať do hláv. A neraz je úplne jedno, či je to pravda, lož alebo totálna absurdnosť. Účel svätí prostriedky.
     Na zavedenie povinnej pasterizácie mlieka bola použitá aká vedecká štúdia?? Kapsa, potras sa? Komu toto stupídne, trestuhodné nariadenie po dlhé desaťročia slúžilo? Ak štát potrebuje permanentný tučný zisk + dementnejúci národ nedovidiaci si ďalej od nosa + ordinácie aj lekárne plné pacientov, tam skutočne niet o čom ďalej polemizovať.

     • Emily perfekne povedane a to nielen z mlieka spravili mrtvu,zdraviu skodiacu potravinu

 15. Niekedy davno som chodila k jednej pani,čo sa venovala homeopatii a ta mi vzdy po ockovani mojej dcery naordinovala homeopatikum thuja.vraj to vycisti telo od neziaducich latok z ockovania

  • Homeopatikum Thuja bolo spomínané aj v českom časopise Meduňka. Odborníčka na toto v Česku je MUDr. Eleková, odhaľuje biznis v očkovacom priemysle, lieči homeopatiou…

 16. Dnes som si kúpila mladý hrášok…a dostala som dilemu, ako ho idem jesť??
  Lebo keď sa dotknem šupky, ako vylúpnem tie hrášky aby som ich „nezamazala“ ??
  Kde mám istotu, či tie šupky nemajú covid? 😀

 17. Dnes bol Kollár s Kolíkovou na obhliadku väzníc. Vraj v žilinskej je katastrofálny stav a štát by sa mal zamerať na rekonštrukciu všetkych väzníc.
  … Nepríde vám to divné? Ja si myslím, že sa tam chystajú za prešľapy.

 18. Prečo sa neobávať Covid pasov? Lebo očkovaných čoskoro „premôžu“ vedľajšie účinky a potom už nebude mať kto obmedzovať neočkovaných. ?
  REDAKCIA ????

  no a ideme na ten hokej ? ?

 19. Jednoduchá

  …vďaka za zaujím.prísp.o čaji a vďaka aj za pekné pesničky……………………………..
  ….takže tie skúsenosti s hlôžkami máme viacerí, ,,dobre pamätáme na tie časy“ :-)…….
  ….možné je všetko, hlavne ak zistili, že ten prírod.zákon .,,Čo človek zaseješ, to budeš žať“ ozaj funguje……….ano majtrovs.sveta v hokeji už začínajú, nech sa im darí………………………………………………

 20. Jednoduchá

  …. vďaka za riadne rozpís.recept korenín s alkoholom + poznámky o badiáne……zdá sa, že je to ozaj ,,hviezda“ medzi koreninami aj TČM………….určite sa tú tinktúru oplatí urobiť si doma a potom užívať / samozrejme v rozumn.miere /……áno milá Jean, tá Medunka je ozaj dobrý časopis ……..
  ….samozrejme budú hrať na ľade :-)………….ozaj podarené obrázky podarenej fanúšičky, ,,strašiaka cov.“ 🙁 aj ,,nostalgic.posedenie so spomienkou na predcov.časy“ našej žeby bud.generácie ? :-(…..verím tomu, že to bude mať pre nás ,,mimoelit.“ lepší koniec…………………………………………………………..

 21. Jednoduchá

  ….určite to bude lepšie! :-), čomu človek verí, to si totiž priťahuje !……………………… ………………………………………………………………………..

 22. pri tejto téme o ihličnanoch mi chodí po rozume pesnička od Plavcov
  V lese, v lese na jehličí
  koná se svatba trpasličí.
  Žádná divná věc to není
  Šmudla už má po vojně a tak se žení.
  😀 😀

 23. Jednoduchá

  ….poznám tú pieseń ametyst, tá melódia mi ,,prechádza mysľou“ :-)…………………………., ………………………..

 24. Vazeni prichazi neobycejne slunecni aktivity ktere mohou trvat az 17 roku ty silne elektroamgneticke a jinak. A rychle posuny Severnigho Magnertickeho proudu utrzeni emga eldovce od santartktidy ktery muze tat po desetioleytyi…
  Jinak vite, ze o svet se pokousi take depopulaci vladnout Kchzari pres Kabala 2 az 7, take jeste v 1924 si tehda mysleli, ze jim patri Nemecko ovladali veskere bankovnictvi a tvorili mega inflace na kterych vydelavali na ukor zbidaceni miliardy nemcu a jejich rodin nemaji zadny cit radi jako deti take muci zvirata a jejich mentalni mozek se zastavuje kolem po 13 roku proto jejich NBartmitzvah draha Misplokha, Salom pravim vam …
  Studoval jsem Iran ano v jazuyce Aramejik vlastne bylo rozsireno krestanstvi po celem svete, tedy za krale Perskeho existovala pebvna ustava a sned nejvetsi svobody vseddh narodu Perske Rise nebyvale prosperite a svobod to se ale dnesnim politikum nelibi chtelimby Iran znicit jako vody v Libye, Syrie, Irak a dalsivch take ve jmenu demokracii neboli Kamaly! Oni dosadili Furera k moci a rikali ano bude valka a to bude superbusiness. jako dnes se chrasto Joe chteli do NATO a za par roku Ukrajinci nemusi existovat… dnes dokonce USA??? Kolem Ruska Ciny pradcuje pry na 130 000 vedcu polnich laboratori na noev typy COVID s horsima prenosy ano, pry komando a spalit an=by se niuc nemohlo uteci a pod Hopkins Univerzity ma jiuz vypracovane programy pandemii az do roku 2035 hruza poslouchat jak vsechno je jiz planovane tema Satanistama, ve jmenu Lucifer Efect! Boze Kriste nas zastavte a zachrante sve stradajici terrorizovane deti!

 25. Udelejte si sami doma vysoce ucinny lecivy ginger roztok denne pak stamprdli rano a vecer … navod 500g ginger rozmixoval ve vodce, pak pridal borovicovy med citronovbou stavu z 2 ks, stavu z mandarinky dal na 14 dnu do temna a chaldu pak precedil dolil zbytku 1.75 L vodky dochutil medem dle libosti a vim ze je to vysoce uzinne take na naproste vylecene koznich trakovin a dalsich neresti. Zjistuji, ze v Madarsku a Srbsku budu asi moci zakoupit Rusky Sputnik V kdyz to bude nutne ale nachazim dalsi reseni ano vysoce promyslene na ktere zacnu pracovat s mym kolojidnim Nano Stribrnym genertatorem kterre prtodukuji ev velkem doma 1.5 l zsa pouhych $0.50 v hodnotacj 10 az 12 ppm!!!! ASno pokusim si umele vytvorit immuniytni path na COVID imunitu takze budu registrovany jako jiz „prodelany uvidim jestli se to vse podari….

 26. vasilij blažený

  Ak chcete naozaj získať plnú silu borovicového ihličia, tak existuje len jediný zaručený spôsob.
  Je to to isté, teda 100% overené, ako s vegánstvom.
  Žiadne chemcké svinstvá, t.j. chemické extrakcie.
  Žiadna tepelná úprava, ktorá všetko dobré zničí,
  Takže tí zdatnejší môžu rozžuť natrhané ihličie priamo pri zdroji, tím sa získa najviac blahodarných látok.
  Ak s tým má niekto problém, môže si pomôcť tým, že ihličie najprv za studena pomelie a takto skonzumuje, ale maličkú časť blahodarných látok stratí kontaktom s kovom mlynčeka.

  • Konečne niečo rozumné.
   Toto dáva aj zmysel.
   Možno by sa dalo použiť namiesto mlynčeka nasekanie alebo rozdrviť v mažiari.

   • evelinka krasna

    Čauky.
    Ja pridávam rodinke každé ránko rozmixované surové borovicové ihličie do kašičky.
    Tak sú ochránený po celučký deň.
    Pa majte sa .
    Ste skvelý.

    • He – už dávnejšie som čítal knižku o afrických fčelách – niekto v určitom období tvrdil, že kvôli vysokej agresivite sa nebudú krížiť s inými domestikovanými včelami, tak chlapík urobil pokus – odchytil afrických trúdov a najemno ich namlel a pridal do materskej kašičky, čím domestikované včely kŕmili svoju kráľovnú – a problém bol na svete!
     – – –
     Opitý vojak po prijímači a prísahe a prvej vychádzke sa vracia do kasární a škaredo nadáva na svoju matku. Zastaví ho starší pán, že sa to nepatrí tak nadávať na matku – že určite mu vždy chcela len to najlepšie, ale že čím sa previnila. ???

     „Keď som bol malý, tak ma furt napchávala kadejakou kašou a že „Jedz! – aby bol z teba vojak!“ – a ja blbec som jedol!
     https://static1.srcdn.com/wordpress/wp-content/uploads/2020/05/Shrek-DD-Feature-Image.jpg

     Čiže otázka – voňavá kaša s badyánom by im nechutila? Badyán = hviezda – možno z nich budú kozmonauti. ???

  • tekvička

   Prosím o radu.
   Koľko toho borovicového ihličia treba zjesť, aby som bola ja aj celá rodina dobre ochránená pred vakcínami?
   Ochráni to aj vektormi, ktoré vydychovujú do okolia zaočkovaný?

  • Vasilij, ja mám pocit, že liečivé látky ihličia sa nestratia, ani keď ho zalejeme borovičkou a necháme to týždeň – dva odstáť. Macerát má okamžité účinky; anafylaktický šok pri ňom nemá šancu vyhrať. Účinok do 1 minúty.

  • Ja pouzivam Ginger uz dlhe roky,je to uzasne liecive Aaron

 27. Dobrý den, prosím vás o názor na použití ultrazvukové čističky na získání maximálního množství účinných látek z borovicového jehličí i z badyánových hvězdiček. Věřím, že se tím dostanou látky snadněji a více, ale pořád mi něco říká, že to není přirozený způsob a zda to nebude nějak škodit organismu třeba na jemnější úrovni ty vysoké vibrace čističky. Prosím máte s tím někdo zkušenosti?

  A ještě prosím kolikrát denně by se měl čaj z borovice či badyánu či obojího pít, aby byla ochrana před spak.prot. dostatečná?

 28. Ja pijem niekedy 2 krat denne

 29. je dobrý i med udělat z borovicového jehličí ?
  čaj se jak dělá z jehličí, mám si nasbírat omladinu, usušit a pak udělat z toho čaj ?

Pridajte komentár

*