Preživšia holokaust varuje obyvateľov Západu, aby vzdorovali nastupujúcej tyranii


Print Friendly, PDF & Email

Preživšia holokaust varuje obyvateľov Západu, aby vzdorovali nastupujúcej tyranii

(J.D. Heyes, Natural News) Žena, ktorá prežila brutálny holokaust nacistického Nemecka, má varovanie pre ľudí zo Západu. Podľa nej, dnes existujú paralely medzi sadistickým Hitlerovým režimom a dnešnými západnými „demokratickými“ krajinami a ich vodcami.

Ako informoval portál The Epoch Times, Vera Sharavová mala len tri roky, keď ju a jej rodinu počas druhej svetovej vojny vyhnali z Rumunska a poslali do koncentračného tábora na Ukrajine spravovaného nacistami, kde ich nechali hladovať.

Pobyt v koncentračnom tábore a únik z neho

Sharavová poznamenala: „Neustále sa tam vznášal oblak smrti.“

„Každý týždeň zoznam určoval, kto bude kam poslaný – či to bude smrť alebo otroctvo v pracovnom tábore,“ uviedla ďalej.

Keď bola v tábore, jej otec zomrel na týfus. Mala vtedy len 5 rokov. Týfus bol v táboroch rozšírený kvôli chladu a podvýžive.

Po troch rokoch v tábore ju v roku 1944 zachránili.

„Moja matka sa dozvedela, že niekoľko sirôt bude transportovaných z tábora. Preto klamala a povedala, že som sirota, aby som si zachránila život. Takto sa mi podarilo z tábora odísť,“ uviedla Sharavová.

Ďalej pokračovala v diskusii o tom, ako dieťa bez rodičov bola ponechaná, aby na veci prišla sama pomocou svojej intuície a toho, čo pochopila o ľudskej povahe, pokiaľ ide o rozhodovanie, na koho sa môže spoľahnúť.

„Musela som posúdiť, komu môžem dôverovať, že sa o mňa postará,“ povedala Sharavová pre portál The Epoch Times.

Podarilo sa jej spriateliť s rodinou, s ktorou cestovala vo vlaku do prístavu Constanta v Rumunsku. Tam na nich čakali tri lode, ktoré odviezli skupiny ľudí do Palestíny.

Keď však všetci dorazili do prístavu, zistila, že jej bolo pridelené plavidlo so sirotami. To by však znamenalo, že by nemohla byť s rodinou, s ktorou si vytvorila puto. Preto sa rozhodla vzbúriť.

„Ani za nič ma nikto nedokázal presvedčiť, aby som nastúpila na tú loď,“ povedala. „Nakoniec mi ako zázrakom ustúpili.“

Dostala síce morskú chorobu, no v tú noc sa jej podarilo zaspať. Neskôr zistila, že loď so sirotami bola torpédovaná a potopená. A aj keď sa cítila vinná za to, že je nažive, bola šťastná aspoň z toho, že sa bránila a nakoniec sa jej podarilo dostať na druhú loď.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

„Neuposlúchla som autoritu a to mi zachránilo život,“ povedala.

Pandémia v žene vzbudila staré spomienky

Všetky tieto skúsenosti sa jej vynorili v mysli, keď sa Covid-19 začal šíriť po celom svete a západné vlády sa stali autoritárskymi v ich údajnom pokuse „kontrolovať šírenie nákazy“.

„Takže teraz, keď ľudia bezhlavo poslúchajú autority, vzdávajú sa svojich práv rozhodovať o svojich životoch a o tom, čo vstupuje do ich vlastného tela, spomínam na tú dobu,“ povedala.

The Epoch Times ďalej poznamenali:

„Dnes je Sharavová medicínskou aktivistkou a zakladateľkou Aliancie pre ochranu ľudského výskumu – siete laikov a profesionálov, ktorí pracujú na presadzovaní humanitárnych hodnôt a etických noriem stanovených v Hippokratovej prísahe, Norimberskom kódexe a Všeobecnej deklarácii o bioetike a ľudských právach.“

Pripojila sa k Scottovi Scharovi, spoluzakladateľovi spoločnosti Our Amazing Grace’s Light Shines On, Inc. (Svetlo našej úžasnej Grace ďalej svieti).

Scharova 19-ročná dcéra Grace zomrela v nemocnici v roku 2021 po injekcii obsahujúcej kombináciu liekov, o ktorých neskôr zistil, že je súčasťou federálneho covidového protokolu pre nemocnice.

Sharavová aj Schara vidia paralely medzi Hitlerovou militarizáciou medicíny a tým, čo sa dnes deje v západných štátoch.

Desať rokov po tom, čo Hitler prevzal moc v Nemecku, spustil svoj program genocídy. Tú zavádzal v malých postupných krokoch spolu s pomocou režimových propagandistov, ktorí Hitlera a jeho stúpencov vykresľovali ako hrdinov, povedala Sharavová.

„To, čo sa stalo Grace a to, čo sa stalo mnohým postihnutým a starším ľuďom v západnej Európe, Austrálii, Kanade a Spojených štátoch počas pandémie, bola lekárska vražda,“ uviedla Sharavová pre portál The Epoch Times.

„Nikto to nenazval vraždou,“ povedala.

„Nacisti boli veľmi zbehlí v propagande a jazyku. Židia boli nazývaní ‚šíritelia chorôb‘. Boli to podobné prívlastky, ktorými dnes onálepkovali tých, ktorí neprijali očkovanie.“

„Vzoprieť sa. Zobudiť sa. Prestať poslúchať,“ povedala na záver.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Autor: J.D. Heyes, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Čo to majú na ušiach?

  • Komparz z filmu o koncentráku ty trúba! Hodinky a tenisky Nike, Adidas a Reebok tam nedovidieť.To by si tu chcel originál foto z toho pionierskeho tábora ako naozaj?

  • Milan Filip

   Chrániče uší proti chladu, resp. mrazu. Bežne sa to nosilo ešte aj v 60. rokoch.

 2. VIDEO: Bývalá výkonná ředitelka investiční banky Dillon, Read & Co. – Catherine Austin Fittsová: „Jsme ve válce s globalisty Deep Statea. Potřebujeme válečnou strategii. Proti Velkému resetu musí být Velký odpor“
  https://www.informacnavojna.tk/article/video-byvala-vykonna-reditelka-investicni-banky-dillon-read-co-catherine-austin-fittsova-jsme-ve-valce-s-globalisty-deep-statea-potrebujeme-valecnou-strategii-proti-velkemu-resetu-musi-byt-velky-odpor

  • Prevzatý komentár z Infovojny…

   Michal Richtar
   2022-08-04 16:50:48

   Za každým tzv. globalistom je 6 milionov židov. Tie svine čo kontrolujú celú Európu,USA,Canadu,Australiu,Ukravinu, treba nazývať pravým menom, aby ľudia vedeli koho majú vešať, nie nejaké fiktívne neexistujúce jaternice ako globalista. Za každým globalistom je 6 millionov židov.
   christiansfortruth.com
   http://www.renegadetribune.com

   • Treba mať na pamäti, ze súčasťou tohoto globálneho zločineckého spiknutia sú aj lekári a vedci – kvázi „autority“, bez ktorých by nemohla fungovať táto fraška, ktorá umožňuje globalistom a ich vládnym hurkám nasunutie krízového menežmentu globálneho sion nacizmu!

 3. Nový terč LGBT propagandy: Slovenčina vraj nie je rodovo vyvážený jazyk
  https://www.informacnavojna.tk/article/novy-terc-lgbt-propagandy-slovencina-vraj-nie-je-rodovo-vyvazeny-jazyk
  ——————————————————–
  Najprv nám tu „vyvážili“ jazyk agenti Ríma – Cyril a Metod, keď nám odňali 5 zvukovo kreatívnych hlások /vlnová genetika/, potom niečo Maďari a nechtiac aj Česi, a teraz toto! Masónska = židohomosexuálna slobodomurárska agenda! Stačilo Hurka!

 4. K článku…
  Mrtví lékaři nelžou
  https://www.cez-okno.net/clanok/veda/mrtvi-lekari-nelzou

 5. Chvalabohu veci ako koncentračný tábor či upaľovanie čarodejníc som zažila možno tak v predchádzajúcich životoch. Problémom dnešnej doby je, že ľudia sú čoraz menej ľudskí a čoraz viac zatvrdlí a otupelí a bezcitné riadenie sveta potrebuje práve takto naprogramovaných ľudí a neprirodzené hospodárstvo čo má katastrofálne dôsledky aj na našu krásnu Zem.

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,čiže všetci tam hore z globalsektora a eliťáci sú na vine tomuto stavu a spodina je bez viny???? a nieje to náhodou presne opačne,lebo keby spodina nespala a nevyhovovalo by jej to,tak svet je dnes v lepšiej a zdravšiej pozícii,,,,podstatou princípou uchovia chodu ľudskej komunity je riadenie a korekcie,bez ktorých by tu už dávno bol chaos a deštrukcie,,,,aj elity sú rozdelené a nejednotné s rozdielnými plánmi,tak sa nedivte,že jedny vám rozdávajú a druhý vám zasa berú,,,,len na jednej veci sa dokážu zhodnúť-ak má tento svet prežiť,tak musí ísť minimálne 80% populácie preč,,,,nikto z vás nebude chcieť a ani nedokáže zo dňa na deň zmeniť svoje zvyklosti a správanie-možné to je iba v lágroch,kde sa vám za max.pár dní rozplynie krásny sen o živote-koncentráky a mučiarne vždy spoľahlivo zabrali,,,,teraz ale máte koncentráky doma,stačí vás v tých chyžiach na splátky pozamykať a zákaz vychádzania zákaz stretávania,vypnúť internet a tv,,,,pointa je v tom,že to nie elity zlyhali,ale spodina zlyhala,lebo zašla s tým svojím správaním už za červenú líniu,,,,

 6. Koncentračné tábory tu o chvíľu znova budú.Keď sa ľudia nepamätajú a nezačnú bojovať proti výmyslom globalistov,ako sú Covid, zelené energie, systém sociálnych kreditov atď,tak naša generácia ich zažije,veď v Austrálii nedávno aj boli… Bohužiaľ,naša generácia sama dáva globalistom príležitosť….. platíme kartami a mobilmi namiesto hotovosti a to neskôr povedie k zrušeniu hotovosti a systému sociálnych kreditov ako je to realitou už niekoľko rokov v Číne.S radosťou do seba nechávame pichať „vakcíny“, čiže americké genocídne svinstvo,bez toho,aby sme rozmýšľali, prečo za to samotný výrobca neručí a ako nám to môže poškodiť zdravie…Vačšina dnešných ľudí je zmanipulovaných (česť výnimkám),zblbnutých modernými technológiami a stratili už sebareflexiu, ostražitosť a pud sebazáchovy. Dnešný svet sú globalisti, vlády, polícia, korporacie v boji proti bežným ľuďom…Ak sa proti nim nepostavíme,tak si tie koncentráky aj zaslúžime.

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,kreditky v supermarketoch bežne používajú aj dôchodcovia a dokonca sú na to aj patrične pyšní,,,,senióri sú na tom až tak mentálne zle,že nie aby boli v pozícii mudrejších a poučovali omladinu,ale funguje to práve naopak-seniori kopírujú omladinu a tvária sa,že ich to omladilo,,,,neni východisko z tohoto labyrintu-iba reset je cesta,inak sa tu idiotizmus naveky udomácni ako hlavná ľudská črta,,,,napríklad už to nebude iba medveď,ktorý sa tlačí do ľudského priestoru bez prekážok,ale aj iné zvery a budú čím ďalej tým odvážnejšie a sofistikovanejšie-veď sú chránené podnikateľmi-politikmi a podnikateľmi-poľovníkmi pre ich trofeje,,,,

   • Dávám za pravdu, značná část seniorů je na tom opravdu mentálně zle. Napsal jste to přesně, není k tomu co dodat.

   • Galaxia andromeda

    Ďalší senior je tam 47 rokov , športovec.čaká ich smrť nie omladenie.Nemajú čas na koncentračné tábory.

  • Tady hlavně v našich zemích probíhá odnárodnění a likvidují se paměti národů. K moci se dostali dlouhé roky připravované loutky globalistických plutokratů a současně s tím probíhala a probíhá převýchova mladých lidí. Všichni tito škůdci a zaprodanci bez svědomí si jsou jisti tím, že zbabělí lidé se nezmohou na odpor. I když je většina společnosti již přeformátovaná, přesto je možné, že malý plamínek může oheň rozdmíchat.
   Zde je báseň Guillerma Bernala, kterou jsem kdysi přeložil z kubánského časopisu.
   HISTORIE MI VYPRÁVĚLA.
   Historie mi vyprávěla
   že to co je sladké
   nese v sobě hořký boj.

   Krom toho mi vyprávěla
   že sny dobře vybojované
   se uskutečňují.

   Vyprávěla mi, že velikost člověka
   se měří svými činy
   svou houževnatostí
   ve svém úsilí zvítězit.

   Vyprávěla mi
   že zbabělci ztrácí svoji zemi a něco více
   že ti jež se nechtějí obětovat pro budoucnost
   umírají spolu se svojí minulostí.

   • No veď celé je to o obetovaní sa – dnes to nedokážu ani vojaci – pre nich je to len profesionálna ruleta.

    Sebectvo je tiež program – ktorý v nás za socíku dokonale vypestovali židoateisti a materialistickí komunisti – s plnými hubami o budovaní socializmu nás v prvom rade naučili myslieť len na seba a kradnúť pre seba. A za socíku sa naozaj najlepšie kradlo – dnes sa najlepšie zase podvádza!

    Takže – skúste sa obetovať pre spoluobčanov – ktorí jebú na vás a vy to dobre viete! No ani náhodou! To by som svoj život zahodil sviniam!
    SME V PASCI! A bez toho, že si odhryzneme-obetujeme vlastnú prichlopnutú ruku – v nej aj skapeme!

 7. A hyperovakcinovaná Austrálie jede mega bomby!!
  Přestože více než 96 procent tamní populace v Austrálii podstoupilo první dvě „očkování“ a více než 70 procent je plně „naočkováno“, úmrtnost na čínský virus v celé zemi dosáhla rekordní výše. Datový graf – nahrál jsem zde, viz: https://i.postimg.cc/hj9HB1VD/australia-kotaskovidas.jpg
  = jasně ukazuje, že od zahájení této „operace“ úmrtí související s injekcemi dole pod zemí prudce stoupají. Vytvořil se vrchol, který naznačuje, že s postupem času plně injektovaní umírají, podléhají nákaze kovid opakovaně a stále rychleji.
  Austrálie nyní zaznamenává hromadné umírání, nikoliv uzdravení. Ve skutečnosti v Austrálii před zavedením „vakcín“ téměř vůbec nedocházelo k úmrtím souvisejícím s kovidem. Na podzim roku 2020 došlo k malému vrcholu, po němž následoval prudký pokles zpět na základní úroveň, a poté, co se lidé začali nechávat očkovat, následoval masivní vrchol. Zajímavé je, že po kampani posilujících injekcí následoval další masivní vzestup a vrchol, po kterém bude s velkou pravděpodobností následovat další nárůst počtu úmrtí, protože si protilátky (ADE) a další zdravotní stavy vyvolané injekcemi vybírají svou daň.

  Média by chtěla, abychom všichni věřili, že lidé „chytají“ a „znovu a znovu chytají“ toto onemocnění ko*kovid, ale ve skutečnosti jsme nyní svědky pLandemie plně očkovaných, jejichž imunitní systém je zničen.
  „Projevují se u nich příznaky otravy,“ napsal další komentátor o tom, co prožívají plně očkovaní, což není „covid“. „Kašel a horečka jsou mírné příznaky. Neurologické poškození, křeče a ochrnutí jsou vážné příznaky, ne nepodobné tomu, co se děje se švábem, který je postříkán RAIDem.“
  „Sraženiny jsou známkou vnitřního krvácení. Těžké srážení vede k amputaci a infarktu. Nejzávažnější příznak? Smrt.“
  Další upozornil, že nikdo, kdo není očkovaný, nic z toho neprožívá, což dále dokazuje, že to, čím nemocní trpí, je poškození vakcínou, nikoliv kovidová infekce.
  „Falešná imunita navržená tak, aby vás zabila, nikdy nepřekoná přirozenou imunitu,“ napsal někdo jiný o tom, že takzvané vakcíny v žádném případě nevytvářejí skutečnou nebo trvalou imunitu, ale naopak vyvolávají AIDS vyvolaný očkováním (VAIDS).
  „Neočkovaní neonemocní ne proto, že by měli přirozenou imunitu vůči neexistujícímu patogenu, ale proto, že nebyli otráveni,“ dodal někdo další. „Lék mRNA způsobuje, že epitelové buňky vyrábějí toxický protein spike 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v týdnu. Neexistuje žádný vypínač. Nejde to zvrátit“
  https://twitter.com/ianmSC/status/1554944791175016448

  Nejhorší je, že ti lidi, všichni ti podvedení, kteří uvěřili spásným “vakcínám” a celého toho humbuku veřejně nepřiznají, že byli vlastně (a jsou) podvedeni. No, toxicita udělá své, je to otázka času, u někoho se problémy vyskytnou dříve u někoho klidně i po roce, fakta, data a studie už existují. No a všichni my – tzv. “antivaxeři” jsme měli vlastně celou dobu pravdu. Alespoň z toho mám největší radost…
  A poslední dny si pohrávám s myšlenkou: “Co když jsou.. Odpůrci vakcín od začátku celou dobu těmi … VYVOLENÝMI?”

 8. Hudobný tip – na horúce letné noci a bez pyžamka.
  R&B SOUL FUNK MIX (Funky Soul Disco House Mix).mp3
  https://ulozto.sk/file/16V1C8p9d7zL/r-b-soul-funk-mix-funky-soul-disco-house-mix-mp3#!ZJIwBQR2ZmpjA2AxA2D0BGpmLwSwMHk6A2E1BP1ApKV1GQD2Lj==

 9. Je to pekná myšlienka.My, ktorí sa nevzdáme a nenecháme sa za žiadnu cenu presvedčiť,budeme tí vyvolení, ktorí si zachovali pud prežitia a ostražitosť.Celý Covid je jeden veľký sociálny experiment, ktorý sa pohráva s naším zdravím, rozmýšľaním, správaním…

  • Myslím, že najjednoduchšie, ako reaktívnou psychológiou – PSY OP – možno rozdeliť ľudí, je rozdeliť ich na hlúpych a rozumných – za každých iných okolností a na rôznych úrovniach ich poznania – premenných experimentu a chápania vecí a súvislostí. Teda nie podľa toho, či veria alebo neveria v UFO, pretože tí rozumní s takýmto niečim počítajú, a keď hlupák videl UFO na vlastné oči – nie je čo riešiť. Teda fakt je, že Covid-19 ako PSY OP – zámienka na krízový menežment – dokonale rozdelil ľudí na ľudí so správnym inštinktom a rozumom – odmietajúcich tento podvod a zločin, a na tých druhých. A ďalej už prebieha segregácia a nacifikácia samovoľne „samospádom“.

   Mám kamaráta, ktorý doteraz nemá problém sa so mnou rozdeliť o niečo, čo sa dá zjesť a vypiť – žije zároveň v dostatku. Ja detto. No a keďže som „vymyslel“ nový koláč, ktorým som vyriešil prílišnú kyselosť černíc a prílišnú sladkú fádnosť čerstvých fíg – a on to pestuje tiež – najprv som mu zavolal, nech to povie žene. Ale on je úplná kuchárska trúba – keď umrie jeho žena – bude sa stravovať len z donášky – tak som upiekol ďalší – väčšinu som zjedol a odložil som im na koštovku na druhý deň – aj s receptom – o čom to má byť. Zavesil som mu to na bránku – tak, aby sa ku tomu nedostal jeho naozaj jebnútý pes. Mať takého sprostého psa, tak ho dávno zabijem. Večer som mu volal – tak ako. Že sa mám spýtať jeho psa,ktorý to zožral „lebo sa k tomu dostal“. Na rovinu som mu povedal, že to hodil psovi rovno, lebo ja som neočkovaný a jedlu odo mňa sa štíti. OK.

   Po klamstve siahol, aby ma neurazil, a urazil ma práve svojím klamstvom. OK – viem, čo môžem od neho očakávať.
   Celé roky odmieta alternatívne informácie – ako idiot „hé hé“, a žije si vo svojej mainstreamovej rodinnej a záhradníckej bubline. Jeho žena ho kŕmi palacinkami, aby nemal libido a neliezol na ňu – sama zje všetko mäso. Pritom stále platí, že ľudia potrebujú jesť spolu práve to mäso – je to odveký rituál súdržnosti – o tom sú opekačky. Toto mu nedocvakáva. Teda ani to, že sa ho už asi štíti a manipuluje ho „nádejou sexu“ – stále ho potrebuje ako oddaného servismana.

   Odmietanie sexu s partnerom je sociálna-vzťahová disharmónia. Ale tomu závislému na takejto osobe to nedochádza. Odmietanie jedla od neočkovaného kamaráta je detto disharmńia. To, že prráve títo debili šíria a vypocujú tie spike sračky skrátka nevedia, ani netušia. Pre zmenu – ja veľmi dobre viem, prečo si tiež to jedlo od nich už nevezmem. A pritom viem, ako má rád ovocné a sladké veci, detto jeho žena kyselkavé koláče. Má doma figy, má doma černice. Chcel som ich inšpirovať. Neviem, či blbec vyhodil aj ten recept – pokus to bol. Ide sa ďalej. Včera som si vyťal fľašu ginu – kupujem gin kvôli toniku – nie naopak. Namiesto z chuti som ho vypil z nasratosti – nad hlupáckou neuprímnosťou vakcikamaráta, ktorý si myslí, že som neinteligentný blbec, ktorý neprehliadne jeho detinské primitívne klamstvo.

   K tomu koláču – len skrátene. Základ korpusu je vanilkové piškótové cesto. Nerobí sa to ako klasická bublanina s utopenými višňami či čerešňami, ale najprv treba upiecť plochý piškót – v žiadnom prípade nie suchý lapoš ako pod slivkový a marhuľový koláč!

   Keď je korpus hotový – treba naňho za horúca naložiť a rozotrieť ovocnú masu a piecť ďalej. Hotový koláč potom vytiahnuť a odkrytý nechať vychladnúť, odpariť prebytočnú vodu a dať schladiť do chladničky.

   Ovocnú zmes pripraviť z černíc a pokrájaných čerstvých fíg v pomere 1 : 1, v prakticky odhadnutom množstve. Dôležité – najprv zmiešať černice s cukrom, premiešavať až pustia šťavu. Kto toto pozná, vie, aká krásna vôňa sa rozvinie. Potom pridať pozdĺžne pokrájané celé figy na 4-6 častí. K figám sa úplne najlepšie hodí VANILKA! Teda aspoň jeden vanilkový cukor pridať kvôli figám! To je to čaro. Zmes necháme odležať za občasného premiešania – ovocie treba pripraviť ešte pred miešaním cesta na koláč!!!

   Výsledok je bohovský – niekomu chuťou aj vôňou pripomenie ovocnú a vanilkovú zmrzlinu dohromady. Toto je koláč vtcholiaceho leta! Pokiaľ chcete skúsiť experiment a utopiť do surového poškótového cesta toto ovocie – upečiete originál anglický múčnikový pudig – čo potom hlboko schladené je bašta tiež. Zjete lyžicou.

   Ešte poznámka – keďže kamarát aj jeho žena z fíg vyjedávajú len vnútro a „kožu“ vyhadzujú – toto by im nikdy nenapadlo, pretože ešte v telefóne nechápal, ako môžem spracúvať celé figy /no ako potom môžem piecť koláč z rebarbory – že/. Táto zmes je potom po upečení a vychladnutí konzistentná – soplík z fíg to spojí ako želatina. Kyselinka z černíc prenikne do fíg /preto ovocnú zmes treba nechať odležať spolu/ a celé je to famózne! Zvažujem aj zavariť pár pohárov a v zime ich hodiť do želatíny na snehové zákusky.

   No – hádam som dal nový zmyel života našim pár záhradkárom. Sezóna černíc vrcholí – modrú ostružinu malinu si nazbierate pri vodných tokoch – rastie bohato na brehoch Dunaja, čiernu ostružinu kroviskovú nájdete v okolitých mestkých lesoch – ktoré sú v lete úpne bez živáčika!

   • Vychutnala som si tvoj koláč uplne do detailu ešte aj vôňu vanilky a ostatných ingrediencí mám živo v čuchu mňam je to úžasná chuť a vôňa… zajtra upečiem niečo podobné wáuu

    • Nič podobné neexistuje – buď to isté, alebo iné. Ale keď sa chystáš na černicový lapoš – na záver ho treba ešte horúci posypať „suchým bešamelom“ – mrvenicou z masla, práškového cukru a bielej hladkej múky.

     Letné hrušky nič? Namiesto fíg. Cukrový melón?

     • Cukrové melóny obsahujú „Flemingovu zmes“ ušlachtilých plesní. Dá sa to využiť aj pri samozakonzervovaní cesta do pohárov – cukor, ako tekvica postrúhaný melón, múka. Prejde to fermentáciou a hotovo. Občas treba uvolniť plyny. Robieval som to do igelitových pevných PP sáčkov – našlapané na prasknutie. Na ryby som používal aj dva roky staré cesto v batohu – ako tofu – keď som pridal trochu cukru – vôňa meónu sa obnovila. Pre ryby je to ako šanta pre kočky. Skrátim.

      Vyskúšaj samoskvasené cesto z voňavého cukrového melónu, trochu cukru a múky. Vajcia pridať až pred pečením a ani netreba. Ono je to ako lángoš – len s vôňou a chuťou cukrového melónu.

      Top sú na kosť zmrazené kúsky cukrového melónu, alebo zmrazených kvalitných sliviek – po rozmrazení majú svojskú fantastickú chuť – stačí len vycuckávať. Lepšie ako zmrzlina, Vôbec – ľudia úplne zabudli na zmrazené ovocné drene a radšej kupujú to mrazené svinstvo zo stužených tukov.

     • Cesto z toho kvaseného melónu – na šišky!

    • Maroš ovocnú dreň už mrazím ďakujem za nápady…Deti si pochutnajú lepšíe ako zmzzlina z cukrárne si skvelý aj kuchár

     • Maroš veľmi rada improvizujem darí sa mi to stačí mi, že si ma nakopol ako cukrár by si sa tiež nestratil …

 10. Charova je asi tak 82 let stara. Jak muze mit 19ti letou dceru?

 11. Martins prečítaj si to ešte raz, čia je tá 29 ročná dcera

 12. …vďaka za zauj.informácie….

 13. Ano cintoriny su plne obetujucich sa hrdinov a taraji a provokateri dalej píšu akoo sa treba obetovať že chytračik Neskutočne dristy sorošovej hlisty

Pridajte komentár

*