Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Kvôli skleróze multipex ochrnula. O rok už jazdila na bicykli. Tu je tajomstvo jej liečby


Print Friendly, PDF & Email

Kvôli skleróze multipex ochrnula. O rok už jazdila na bicykli. Tu je tajomstvo jej liečby

Určite ste už počuli v televíznej reklame o prípadoch ľudí, ktorí ochoreli na rôzne nevyliečiteľné autoimunitné ochorená – psoriázu, reumatickú artritídu alebo zápalové ochorenia čriev. Potom sa vďaka novým liekom vrátili do normálneho života.

Dnes sa usmievajú a sú krásni. Názov lieku sa na obrazovke zobrazuje znovu a znovu. Hlas v pozadí vám hovorí o potenciálnych problémoch. Ale herci na obrazovke vyzerajú byť takí zdraví a šťastní.

Môžete požiadať svojho lekára o predpísanie nového fantastického lieku a opýtať sa, či je pre vás vhodný. Autoimunitné ochorenia sú nepredvídateľné, zvyčajne progresívne a často vedú k predčasnému odchodu z práce do invalidného dôchodku.

Liečba autoimunitných ochorení sa tak stala veľmi veľkým biznisom. Prináša miliardy dolárov každý rok.

Liečba roztrúsenej sklerózy (sklerózy multiplex)

Tým, že trpím týmto ochorením, sledujem vývoj liekov veľmi pozorne. Celé roky neexistovala žiadna liečba a pacienti, ktorým diagnostikovali roztrúsenú sklerózu, čelili závažnému postihnutiu.

Prvé chorobu-modifikujúce lieky predpísané pacientom trpiacim na toto ochorenie stáli 8 až 10 tisíc dolárov ročne. Neskôr boli vyvinuté novšie biologické lieky s cenou viac ako 60 000 dolárov ročne.

Rýchly vzostup ceny týchto liekov prekročil mieru inflácie za faktor 7 a viac. Ročné náklady na lieky na liečbu roztrúsenej sklerózy prevyšujú len v USA 19 miliárd dolárov ročne.

Súčasné najpredávanejšie lieky sú veľmi silné a neuveriteľne drahé, stoja 65 000 až 100 000 dolárov ročne.

Prínosy lieku tak trochu izolujú človeka od nákladov predpísanej liečby.

V priebehu rokov sa výrazne zvýšil dopyt po liekoch, ako aj ich cena. Tieto dva faktory sa podieľajú na zrýchľovaní nákladov za zdravotné poistenie pre ľudí a priemysel, ako aj nákladov za dlhodobú liečbu pre pacientov.

Či už si výdavky za lieky hradia pacienti, firmy alebo vláda, spoločnosť nakoniec prevezme tieto náklady, čím sa zaťaží celý ekonomický systém.

Ľudia a rodiny budú musieť preplácať vyššie výdavky v hotovosti nielen za štandardné zdravotné poistenie, ale aj príplatky za liečbu a lieky.

Veľkou nevýhodou je, že tieto lieky sa musia užívať celý život. Majú pomerne dobre pod kontrolou príznaky ochorenia, ale len na krátku dobu.

Táto štúdia skúmala, ako dlho vydržalo zmiernenie príznakov ochorenia pomocou biologických autoimunitných liekov. Zistila, že pacienti pociťovali úľavu kratšie než rok a pol. Len 14% pacientov pociťovalo úľavu dlhšie ako dva roky.

Pacienti dokážu počas života minúť stovky tisíc dolárov či eur za lieky bez skutočného vyliečenia ochorenia. Popremýšľajte o tom – ide tu o niekomu o liečbu alebo o vyliečenie. Obávame sa, že len o to prvé, lebo je to takto výnosnejšie.

Lieky môžu zmierniť príznaky ochorenia len na určitý čas, ale proces ochorenia pokračuje ďalej.

Prečo lieky na autoimunitné ochorenie nie sú riešením

Autoimunita je stav, pri ktorom sú bunky imunitného systému zmätené a útočia na zdravé a nepoškodené časti tela, čo vedie k problémom, ako sú:

 • zápalové ochorenie čriev
 • reumatická artritída
 • systémový lupus
 • astma
 • roztrúsená skleróza

Väčšina odborníkov sa spolieha na to, že potlačením imunity zastaví tieto zbytočné útoky. Ale samotné lieky poskytujú len dočasnú liečbu tohto problému.

Zbohom vysoký krvný tlak

Efektívnejšie je pozrieť sa na príčinu, prečo sa vyvinie autoimunitné ochorenie a vyriešiť to a nie spoliehať sa na drahé lieky, ktoré potláčajú naše imunitné bunky.

Moja cesta pre dlhodobé riešenie

Trpím autoimunitným ochorením – sekundárne progresívnou roztrúsenou sklerózou – tá ma posadila na invalidný vozík v priebehu troch rokov po stanovení diagnózy.

Spoznala som tých najlepších lekárov v krajine, ktorí sa špecializujú na roztrúsenú sklerózu. Užívala som najnovšie lieky, vrátane Tysabri, ale moje ochorenie sa stále zhoršovalo postupne počas nasledujúcich 7 rokov.

Ako som na tom bola stále horšie a horšie, začala som sledovať vedecké výskumy a experimentovať sama na sebe. Objavila som výskum zameraný na epigenetiku, ako strava a životný štýl dokážu zapnúť alebo vypnúť gény.

Dozvedela som sa viac o meditácii, cvičení, elektrickej stimulácii svalstva a oveľa viac tiež o výžive a mikrobióme (predtým nazývaného mikroflóra).

Dozvedela som sa o Inštitúte funkčnej medicíny (Institute of Functional Medicine) a začala navštevovať jeho kurzy na liečbu príčiny zlého zdravia.

V roku 2007 som bola príliš slabá na to, aby som  sedela na obyčajnej stoličke. Mohla som prejsť 18 metrov pomalým tempom s dvoma vychádzkovými palicami.

Trpela som neuropatickou bolesťou, hlbokou únavou a mozgovou hmlou. To bol moment, kedy som si vytvorila program pre stravovanie a životný štýl určený špeciálne pre môj mozog.

A potom sa všetko zmenilo. Môj život sa úplne premenil. Po 6 mesiacoch bola moja bolesť preč, moja mozgová hmla tiež a moja energia sa obnovila.

O rok na to som mohla chodiť bez palíc a vrátila som sa k bicyklovaniu. Dokonca som dokončila 18 míľovú cyklistickú cestu so svojou rodinou.

Moje pochopenie choroby a zdravia sa zmenilo. Zmenila som názor na medicínu a zamerala som sa na zmenu stravovania a životného štýlu pri liečbe autoimunitných, neurologických a psychiatrických ochorení s pozoruhodným úspechom.

Ako reagovali na liečbu pacienti s roztrúsenou sklerózou

Vediem klinické experimenty, pri ktorých testujeme môj protokol na iných s progresívnou roztrúsenou sklerózou, s pozoruhodne pozitívnymi výsledkami.

Klinika pre liečbu životným štýlom lieči ľudí s reumatickou artritídou, lupusom, psoriázou, astmou, fibromyalgiou, neuropatiou, cukrovkou, chronickou bolesťou, traumatickým poškodením mozgu, poruchami nálady, únavou, mozgovou hmlou a stratou pamäti a bez ohľadu na ochorenie nájde väčšina pacientov úľavu s týmito zásahmi.

Energia sa zvýši, bolesť zmenší, nálada stabilizuje a počet potrebných receptov neustále klesá, pretože ľudia príjmu a udržiavajú odporúčané zmeny v stravovaní.

Čo vám lekári nepovedia je to, že zmiernenie príznakov z náročných biologických liekov je často iba dočasné.

Tiež vám nepovedia, že strava a zmeny životného štýlu sú zvyčajne oveľa silnejšie než lieky na zastavenie vývoja ochorenia a môžu dokonca viesť k zhoršeniu príznakov.

Po niekoľkých týždňoch od vykonania zmien v stravovaní a životnom štýle, naši pacienti hlásia menšiu bolesť, lepšiu pamäť a viac energie. Ste ochotní vyskúšať tieto zmeny na mesiac, aby ste videli, čo môžu pre vás urobiť?

Alebo chcete ostať pri liekoch, ktoré prinášajú miliardy dolárov každý rok farmaceutickým firmám na celom svete bez dlhodobého zmiernenia príznakov ochorenia?

Strava a zmeny životného štýlu sú pod vašou kontrolou a stoja oveľa menej než nejaké lieky. Mnohí ľudia dokážu zmeniť svoje životy pomocou mojich kníh The Wahls Protocol, a sprievodnou príručkou, The Wahls Protocol Cooking for Life. Aj vy môžete.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Spracoval: Badatel.net, Zdroj: healthy-holistic-living.com

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. https://www.youtube.com/watch?v=hN0YEbpIMho

  v podstate je to jednoduché, treba začať pôst. Potom nastávajú veci pozitívne pre organizmus
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4899145/

  • Tiez som sa minule hlbsie zaoberala touto tematikou po zhliadnuti dokumentu z roku 2014, zaposobil na mna velmi pozitivnym dojmom …. okrem toho blahodarny vplyv postu na organizmus ma aj logicke odovodnenia

 2. Edgar Hoffmann

  Rád by som vedel, čo z toho, že niekto iný pochopil a dostal sa z toho?
  Radšej by som pochopil ja, keby som mal čo. Dotrajšie články aspoň naznačili návod, väčšinou poskytli aj recept. V tomto prípade sa to nedá?
  Prosím o skutočnú radu!
  Prosím tiež o vypustenie reklamy na sledovanie vás na facebooku. Keď to potrebujem, je na konci uvedený link a keď čítam článok, tak to mimoriadne vyrušuje!!!

  • Uviedli sme odkazy na knihy. Nie je možné prepísať obsah kníh do jedného článku. Niekedy článok nemusí obsahovať presný návod, ale uvedie nasmerovanie na potrebné zdroje.

 3. Mam rada vaše články rada ich čítam sú poučné a veľa mi pomohli
  Tento hodnotím ako reklamu. Na knihy nakoľko ste vôbec nedali žiadny recept ako
  Začať s diétou alebo liečbou proste dozvedela som aké knihy si mam kúpiť čo je svojim spôsob tiež pomoc. Ďakujem Maria

  • Marie, ja sam se lecim se sekundarne progresivni rozrousenou sklerozou 16 let, posledni 2 roky z toho dodrzuji takzvanou Paleo dietu a jsem diky tomu plne funkcni, horolezim, bajkuju, jezdim freeridy na lyzich..

   Dieta spociva:
   1] ve strave bohate na nutne vitaminy a mineraly, ktere casto v soucasne bezne strave chybi nebo je jich tam zoufale malo.
   2] Take se omezuji potencialni alergeny, zejmena Mlecne produkty (kvuli bilkovinam laktoze a caseinu) a Obiloviny a zejmena lepek. Jejich omezenim se snizuje hladinu cukru v krvi – oboji mleko i pecivo, obsahuji spousty sacharidu. Vyraznym snizenim hladiny cukru se otevre prostor pro nastartovani sebeobnovovacich procesu tela. Idealne zkusit vyse zminovany prerusovany pust.. 2x tydne a vice nejist treba od 20h vecer do 12h do obeda (min 16h)
   3] sport a pohyb, meditace, relaxace

   co se tyka stravy:

   ANO: jist hlavne kvalitni potraviny, idealne domaci nebo bio, maso (zejmena bile), ryby (idealne morske lovene), zelenina (zejmena listova a barevna zelenina), ovoce (ne mnoho), orechy (namacene ve vode pro lepsi stravitelnost), zdrave tuky – kokosovy, olivovy, dynovy, sesamovy, lneny, rybi, domaci sadlo

   NE: zadne prumyslove zpracovavane (zabalene) potraviny, smazene, sladkosti, smazene na slunecnicovem a repkovem oleji, dobre je omezit brambory a ryzi, pokud aktivne nesportujete

   Vice o diete: https://www.facebook.com/groups/paleo.czech/?ref=bookmarks

   Pripadne muzete vyzkouset Paleo Restauraci v Brne: http://www.bistrofriends.cz/
   a v Praze nasi : http://bistro.nutric.cz

   • David, skuste si nieco precitat o Dr Gersonovi, Dr. Campbellovi a Dr. Walkerovi.
    Za precitanie stoji vedecka Cinska studia. Spomina sa tam aj rozstrusena skleroza. Samozrejme, ze cesta k uzdraveniu vedie cez stravu. Ak chcete poslite mi email, poslem Cinsku studiu. To by mal citat kazdy, zdravy, ci chory. Nase zdravie je plne v nasich rurkach.

 4. Nepáči sa mi Váš spôsob poučovania o chorobách a ich liečení. O všetkom možnom píšete, je roztiahnuté do novely, ale čo tam človek hľadá to tam nenajde !

 5. Jaroslav Minařík

  Stále více se přesvědčuji, že autoimunitní onemocnění je POUZE hypotéza, nebylo prokázáno in vitro ani in vivo. Pokud si lékaři nevědí rady s příznaky nemoci, zcela automaticky ji označí za autoimunitní odpověď organismu. Stejné je to například
  s bolestí páteře, nezjišťují příčinu, ale automaticky ji označí vertebrogenní syndrom
  a nasadí příslušné léky, dle tabulky. Vím, o čem mluvím, jsem masér s dlouholetou praxí.

  • „… a nasadí příslušné léky, dle tabulky“.
   Jako ve fabrice: vlevo, vpravo, nahoru, dolů, dopředu, dozadu, lehce opravitelné, těžce opravitelné, neopravitelné a běda, běda když nelze zařadit !!! …

 6. Definitiva

  Články sú tajomné.
  Prečítajte si knihu Činska štúdia, Campbel, o cukrovke, o chorobe srdca a ciev, rakovine, obezite, autoimúnnych chorobách, možno sa vám v hlave vyjasní a pochopíte, že výroba chronicky chorých ľudí je cieľ korporácií, tie nepotrebujú liečiť, ale predávať chemické prášky. Korporácie sa nikomu ničím nezaviazali, nemajú zodpovednosť, ich jediný záujem je zisk. Pacient je nástroj na výrobu zisku.

  Základom zdravia je zdravý spôsob života, zdravá strava, pohyb, zdravé životné prostredie a psychická pohoda. Je to široká téma, ktorú sa deti v škole neučia, nesmú, lebo nesmú žiť zdravo, ich osudom je byť otrokom.

  Monopol na vzdelanie má štát. Štát je najväčším nepriateľom občana.

  Zdravý spôsob života znamená celoživotné vzdelávanie, môžete pokračovať Dobou jedovou od Struneckej, vakcinačným podvodom -články od Dr. Elekovej, alebo od Kašpara Nespěchejte do rakve.

  Informácie si musíte nájsť sami, nikto nemá záujem, aby ste boli múdri, lebo múdri a dobre informovaní pracujú pre seba, tí ostatní pracujú na múdrejších. Nebyť otrokom je v moci každého človeka!!!

  • Ako hovori Campbell: “ Existuju dve skutocnosti. Vediet a verit, ze niekto vie. Prve znamena poznanie, druhe nevedomost.“

 7. Ahoj Moncicak, poslite aj mne tu cinsku studiu, zatial neviem ci mam SM, nasli mi zatial 6 zapalových loziska v mozgu a polovica tela mi vypoveda sluzbu. Moj mail je [email protected]

 8. Ahoj Monicak mohol by si ju poslať aj mne na [email protected]

 9. Kata Čemická

  Od 1.4.2017 dávam dvakrát denne imobilnému Jankovi liek Flexa plus new. Janko trpí sklerózou multiplex, už neovláda ani nohy, ani ruky, je slabý, leží a len 2 h denne vydrží sedieť v invalidnom vozíku. Pán Jaroslav Pospíšil ma telefonicky presvedčil, že jedna dávka nestačí. Informoval sa podrobne o Jankovom stave a odporúčal dve pilulky denne nalačno v priebehu 8 mesiacov. Na prvýkrát som na objednávku mala zľavu, takže som za dodávku platila 554 €. V každej pixli malo byť 60piluliek. Tým, že sme začali presne 1.4., malo nám to vydržať presne mesiac – teda apríl (duben) má len 30 dní. Dnes som dobrala prvú pixlu, teda namiesto 60 pikukiek tam bolo len 58. Som zvedavá, koľko piluliek tam bude v tejto druhej. Prvé tri mesiace má byť detoxikácia organizmu, posledné 3 mesiace má nastať autoregeneračný proces. Ak to nastane a naozaj to pomôže, určite sem napíšem. Ale ak nie, tak sem tiež napíšem – pravdu. Vždy len pravdu. Zdraví Vás Kata-

 10. Ahoj Moncicak
  môžem aj ja poprosiť o tu čínsku š[email protected]

 11. Tlamka Jozef

  Chodíte okolo horúcej kaše…moja hypotéza
  je forma kvantovej embryonálnej génovej apiterapie
  Jozef

 12. Dobrý den mohu poprosit o čínskou studii?Děkuji [email protected]

 13. Agata Blazeckova

  Dobry den, mozem poprosit o cinsku studiu? Dakujem

 14. Prosím o zaslanie:
  [email protected]

 15. Prosim aj ka o zaslanie cinskej studie. Ďakujem

 16. Pošlite mi ju, prosím Vás: [email protected]

 17. Prosím o zaslanie čínskej štúdie, ďakujem🍀

 18. Rozbitá váza

  Ja mám veľmi dobrú skúsenosť so serrapeptázou. Je to enzým, ktorý lieči prípadné zápalové ložiská v mozgu. Vidí sa mi to lepšie a menej devastačné, ako napr. kortikoidy. Dá sa zohnať na internete.

Pridajte komentár

*