Odhaľte príčinu vášho ochorenia štítnej žľazy, vyliečte ju prírodnou cestou za 90 dní a zbavte sa potreby neustáleho užívania liekov! [Čítať ďalej]

Ako žihľava poráža farmaceutické firmy pri liečbe alergií a potravinársky priemysel pri živinách


Ako žihľava poráža farmaceutické firmy pri liečbe alergií a potravinársky priemysel pri živinách

(Lance D. Johnson, Natural News) Väčšina ľudí sa vyhýba žihľave kvôli jej pichliačom a neuvedomujú si, že sa vyhýbajú jednému z najlepších prírodných zdrojov na prežitie – rastline, ktorá poskytuje viac živín ako zelenina zo supermarketov a viac liečivých látok ako celé regály v lekárňach.

Zatiaľ čo korporácie presadzujú syntetické vitamínové doplnky a spracované potraviny, táto odolná bylina voľne rastie po celom svete a ponúka bezkonkurenčné hladiny biologicky dostupného železa, bielkovín a protizápalových zlúčenín.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Historické záznamy ukazujú, že žihľava umožnila prežiť rôznym ľudským populáciám počas hladomorov, vojen a morov, keď iné systémy zlyhali.

Dnes, keď narastá potravinová neistota a šíria sa chronické choroby, znovuobjavenie zabudnutého využitia žihľavy sa stáva aktom vzdoru voči závislosti od narušených potravinárskych a zdravotníckych systémov.

Prírodné multivitamíny verzus priemyselné potravinové systémy

Zatiaľ čo agrobiznis míňa miliardy na presviedčanie spotrebiteľov, že výživa pochádza zo spracovaných obilnín a syntetických doplnkov, žihľava dvojdomá poskytuje celé spektrum živín v ich prirodzených synergických formách.

Štúdia z roku 2021 uverejnená v časopise Food Chemistry zistila, že len 100 gramov blanšírovanej žihľavy (blanšírovanie – vloženie do vriacej vody na 2 minúty a následné preloženie do studenej vody) poskytuje:

  • 42% odporúčanej dennej dávky železa (2-krát viac ako špenát)
  • 644% odporúčanej dennej dávky vitamínu K (nevyhnutný pre zdravie krvi a kostí)
  • viac vápnika ako mlieko

„Moderná podvýživa nie je o kvantite – ide o kvalitu,“ hovorí bylinkárka Judith, ktorá bola svedkom toho, ako mestské komunity v New Yorku znovu získali vitalitu prostredníctvom žihľavového čaju.

„Keď pijete žihľavový čaj, prijímate minerály v presných pomeroch, ktoré vaše telo potrebuje.“

Ruskí vojaci napríklad počas Druhej svetovej vojny nosili so sebou semená žihľavy a írski preživší hladomoru pripisovali tejto rastlinke zásluhy pri prevencii skorbutu v čase, keď citrusy neboli dostupné.

Na rozdiel od potravinových reťazcov kontrolovaných korporáciami sa žihľave darí bez pesticídov, GMO alebo patentovaných semien – ponúka presný opak toho, čo priemyselný potravinársky komplex.

Zakázaná medicína: Overené zdravotné prínosy žihľavy sú potláčané

Recenzovaný výskum potvrdzuje to, čo bylinkári dokumentujú už stáročia:

1. Štúdia fytoterapie z roku 2017 ukázala, že extrakt z koreňa žihľavy znižuje príznaky benígnej hyperplázie (zväčšenie) prostaty rovnako účinne ako farmaceutický liek Finasterid – no bez vedľajších účinkov lieku na mužskú sexualitu.

2. Výskum v časopise Journal of Rheumatology (Žurnál reumatológie) preukázal, že aplikácia čerstvých listov žihľavy (urtikácia) prostredníctvom prirodzenej histamínovej reakcie zmierňuje bolesť pri osteoartritíde o 50%.

3. Nemecký Úrad pre lieky a potraviny oficiálne schvaľuje žihľavu na infekcie močových ciest a obličkové kamene.

Prírodná liečba osteoartritídy

Napriek týmto dôkazom mainstreamová medicína naďalej presadzuje drahé lieky.

„Lekári mi predpísali tri rôzne lieky na alergiu, ktoré mi spôsobovali ospalosť,“ uvádza jeden pacient z Oregonu. „Žihľavový čaj mi zaberá lepšie ako všetko ostatné – a je zadarmo!“

Protokoly na prežitie z najťažších období histórie

Keď sa dodávateľské reťazce jedného dňa počas nejakej veľkej krízy zrútia, všestrannosť žihľavy sa stane záchranou. Tu je zopár príkladov z dejín:

1. Riešenie počas blokády Leningradu (1941 – 1944)

Hladujúci obyvatelia vyrábali múku zo sušených listov a semien žihľavy zmiešaných s borovicovou kôrou.

Lekári pozorovali, že tí, ktorí konzumovali žihľavu, sa dokázali vyhnúť opuchom a chradnutiu, ktoré sa vyskytovali u iných.

2. Súčasť proviantu vikingských lodí

Archeologické dôkazy ukazujú, že severskí objavitelia fermentovali žihľavu s morskou soľou a borievkovými plodmi. Tým vytvorili potravinu bohatú na vitamín C, ktorá počas plavby cez Atlantik predchádzala skorbutu.

3. Liek z obdobia Apalačskej depresie

Horské rodiny používali matrace plnené žihľavou na zmiernenie artritídy, zatiaľ čo čaj liečil anémiu spôsobenú zlou stravou.

Záver

S rastúcou ekonomickou nestabilitou sa schopnosť identifikovať a spracovať divo rastúce potraviny, ako je žihľava, mení z koníčka na nevyhnutnú zručnosť. Hojná prítomnosť rastliny na mestských trávnikoch či vidieckych lúkach z nej robí dokonalý zdroj živín a liečivých látok – dostupný pre všetkých, nikto nad ním nemá patent ani nadvládu.

„Pred dvanástimi rokmi sa moji susedia báli môjho záhonu so žihľavou,“ spomína si usadlík z Michiganu. „Teraz, keď vidia, ako mi to zlepšilo anémiu, pýtajú odo mňa odrezky.“

Skutočná bezpečnosť nepramení zo závislosti na systéme, ale z opätovného osvojenia si zakázaných vedomostí. Poučenie zo žihľavy je jasné: To, čo sa odmieta ako burina, často obsahuje bezplatné riešenia, za ktoré nás doteraz nútili platiť.

Zbohom vysoký krvný tlak

Autor: Lance D. Johnson, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Ďakujem za článok. Stále všetkým hovorím, že keď nebudem mať peniaze, stačí mi vyjsť na dvor. Žihľava, púpava, skorocel, pastierska kapsička atď. to istia 😅😅

  2. A máme tu narcistických Mengeleovcov zase štekajúcich !
    https://www.topky.sk/cl/10/3042551/Kotlarova-studia-vakcin-je-konecne-VEREJNA–Prve-problemy–Sabaka-a-Smatana-biju-na-poplach–Velke-pochybnosti
    Nech nám tento pes vysvetlí pokles pôrodnosti, nárast potratov, rakoviny, kardiovaskulárnych chorôb, infarktov a pod. Grázel aj s kumpánmi ! To je ten pravý odborník ! Pevne verím, že všetci títo zločinci neuniknú spravodlivému trestu !

  3. Aby ste vedeli, že filantropia dnes znamená zabíjanie ľudí a TREND takéto hviezdy vždy podporuje a obdivuje! Aj túto hnidu:
    https://www.trend.sk/spravy/miliardy-svedomia-gates-pomaha-systematicky-musk-rusi-pomoc-aj-tam-kde-ide-zivot

  4. https://www.marianum.sk/sluzby/balicky-pohrebov/kremacia
    —————
    Veríte neveríte -ja neviem vybaviť pohreb svojej matky, Ja sa neviem dovolať do jej banky. Všade samá zajebaná umelá inteligencia. Odkazovače. Pokial nevykopneš dvere nevybavýš nič!, A teraz ako?

    • Máte naprostou pravdu, souhlasím s Vámi, toto zlo pochází od not zednářů/ WHO.

    • Môj postreh je že nie sú ľudia,teda nestíhajú…a aby trochu ľudí zabrzdili (aby si nikto nič nevšimol) hodili do toho UI/IA.
      A to v každej pracovnej sfére, lebo chladničky sú asi naozaj plné….
      Zaujímavý článok tu:+ postrehy v komentoch
      https://oracle911blog.wordpress.com/2025/05/12/velke-vymieranie-zacalo/

      • Aiana, on teraz nepotrebuje články, on potrebuje praktický návod!

        • Pola to bol môj názor, a info aj pre ostatných.
          Okrem iného Maroš už v inom článku túto tému začal, a spolu to súvisí,
          Podľa mňa ak sa nevie nikde dovolať, je to nahlavu situácia,a tak tam musí žiaľ ísť osobne a všetko obehať.
          Byrokracia, ľudia, a iné faktory to vždy ovplyvňujú najviac.

    • Potrebuješ úmrtný list
      Do banky osobne

    • Objektívne

      Ak potrebuješ vybrať prachy matkinho účtu, tak to je potrebné urobiť ešte pred tým, než odnesieš úmrtný list na matriku. Na základe úmrtného listu matrika zablokuje všetky účty vo všetkých bankách zosnulej osoby a dostať sa k nim a zrušiť účty je možné len cez dedičské konanie.

    • Slusne poziadaj AI, aby ta prepla na ziveho operatora. Vacsinou to urobi.

  5. Viem , že je to ťažké.. zachovaj pokoj. Kedy zomrela? Mal by si ju pochovať 6-7dni po smrti. Choď na miestny úrad.

  6. Miestny (obecný) úrad ti poskytne aj nejaký príspevok na pohreb

  7. Aiana, in nepotrebuje článok, on potrebuje návod!

  8. Pre všetkých: Aj u vás sa tak náhle pokazilo počasie? Teraz myslím. Dik za info

    • „Teraz myslím“…aj zasa myslím na celé posledné tri dní keď sa pozriem na horizont 360 stupňov tak je tak tmavo akokeby sa blížila búrka a nadomnou ako-tak slnečno ale neprší. Len včera asi okolo 11tej začal fúkať vietor akoby predbúrkový ale bol studený a spadli tri kvapky a to bolo všetko.
      Ten vietor čo prišiel fúkal opačným smerom než ten čo dul dovtedy. Akurát som brúsil sadru na stenách a ten vietor/prievan čo fúkal od rána mi krásne vyťahoval ten dátový prach z okna. Ale jak prišiel ten búrkový tak mi ten prach tlačil do izieb aj keď som mal zavreté dvere. Reku, dofrsasa, muselo sa to otočiť? No a odvtedy je u nás doteraz kosa. Asi pred tromi dňami nad nami výdatne práškovali. Včera aj cez deň bolo také zubaté slnko, … niektorí ľudia chodili v kraťasoch, tričkách a niektorí v bundách a aj nejaká tá štrikovaná čiapka sa objavila. Keď z tepla príde náhly chlad tak niekto ešte určitý čas chodí naľahko akoby sa počasie nezmenilo…

      • Slávne fakt, že to počasie je posledné dva dni také divné, najmä dnes… všetko stíchlo, je tak zvláštne zatiahnuté a mám z toho pocit ako by sa malo niečo stať.

  9. K téme; Žihľava je jednou z najviac podceňovanýxh rastlín, stará generácia ju jedla pravidelne, môj dedo si robil praženicu so žihľavou,dávam si ju aj ja,je to chutné, plné vitamínov a minerálov a pri jemnom smažení na panvici zanecháva charakteristickú vôňu.Varím ju aj nadrobno posekanú v polievke.

    • Mám spomienku na žihľavu. S bratrancom som na ňu chodievala za dedinu na malej puonierke. Pre prasiatka, pre zajaciky. Pre sliepky. To už asi nikto nikdy nezažije.

      • KOVIDBARÓN!

        …žihlavy mám pol dvora pravidelne premnoženej,ja nemusím nikam chodiť a ani ku doktorom,lebo som pravidelne pri chodení po dvore popálený už dlhé roky,kosím iba zriedkavo počas roka-lebo to znovu narastie do týždňa a boj s burinou je ako boj so satanom-nedá sa to zlikvidovať a ani poraziť…

        • Cca do 35 tky som si myslel, že viem ako môže žihľava páliť. Potom som bol raz na turistike v jednom pohorí s pôvodným prastarým porastom, s pôvodnými drevinami. Bol to veľmi hustý čierno zelený les, skoro až čierny a doňho bolo doslova nemožné vstúpiť – tak bol hustý porast okolo neho a samá pavučina jak niekde v rozprávke. Reku odskočím si z cesty na malú na kraj toho lesa. Keď som našiel miesto tak sa mi pošmykla noha a musel som nechcene urobiť úkrok no a tam boli žihľavy. Mal som kratase, také až vysoko nad kolená. Riadne som sa oprel o tú žihľavu a nie ako normálne, že tá bolesť príde za sekundu ale okamžite som pocítil dovtedy nepoznanú bolesť – pálenie od žihľavy. Bolo to ako keby ma na stehne pichalo tisíc ôs alebo skôr akoby mi na stehno niekto priložil rozpálenú žehličku.
          V tú chvíľu som nevedel či mám močiť alebo čo mám robiť ..tak má to pálilo.
          Najhorše bolo, že to páliť neprestávalo aj po dlhej dobe a pálilo to permanentne a nie v nejakých vlnách. Tá žihľava bola vysoká veľmi tmavej zelenej farby. Ani chodiť som nemohol normálne som kríval než som to rozchodil. No a odvtedy som sa od žihľavy popŕhlil tisíc raz ale to bol vždy len slabý odvar proti ten z hôr.

  10. Psinka mi uchmatla zrelú (kúpenú) paradajku a kým som k nej dobehla, skonzumovala ju aj s jadierkami…ajša, alebo ktokoľvek, kto máte v tomto smere overené poznatky, poraďte, prosím, čo domáce, organické jej podať, aby prežila…od predpoludnia len leží a smutno na mňa hľadí, neje, nepije…neodmietla jedine domácu bravčovú masť a poctivý med. Teraz už odmieta všetko, aj vodu. K lekárke s ňou ísť nechcem, lebo to by bol len predpis na ďalšie znižovače imunity… Za Vaše reakcie vopred srdečne ďakujem.

    • Osobní zkušenost sice nemám,ale dle diskuse na internetu by jí to údajně zabít nemělo.Avšak pokud je takhle silná reakce asi by ten veterinář byl na místě.Aspoň si zavolat o radu.

    • Samotná paradajka jej neuškodí. Ak bola postrekovaná, tak možno áno. Daj jej množstvo vody, ona sa z toho dostane. Mohlo by pomôcť aj mlieko, ak je čerstvo nadojené a také Ty vieš zohnať. Niektoré psíky spapajú aj uhorky, hrušky jablká, slivky a kadečo iné a neškodí im to.

      • Postreky rajčín sa robia sírnymi alebo meďnatými prostriedkami proti plesni zemiiakovej a tie škodia až vo vysokých opakovaných dávkach. Dobre by jej padlo postrúhať mrkvu na detoxikáciu od postreku. Namiešaj jej ju z nejakou dobrotkou, ktorú nikdy neodmieta.

        • – uhorky, hrušky jablká, slivky…to ona s chuťou konzumuje denne – toxické pre psy sú práve jadrá (aj zelené časti) paradajok. A avokádo. Do vody som jej musela dať až za lyžicu pravého medu a lyžičku domácej bravčovej masti, aby sa aspoň napila, lebo odmietala ešte aj piť. Po celý čas som ju mala na kolenách a sledovala jej pulz; iba nedávno konečne zaspala.

          • Poznám psíky, ktoré bez ujmy konzumujú aj celé paradajky. Máš super psičku sučku že konzumuje také obrovské množstvo surovej stravy. Dobre že si ma poučila o tých jadierkach semienkach paradajok, to som nevedel.

    • Emily,
      síce nemám takú skúsenosť s mojím psom, že by niekedy zjedol surovú rajčinu, i keď – surovú ostrúhanú mrkvu (pozn. i z Billy), uhorku, jablko – pokrájané na kolieska, zje rád a bez ujmy.

      P.S: Často vídavam môjho psa na domácom (pozn.: chemicky neošetrovanom) trávniku, alebo i na prechádzke po hrádzi, ako sa kŕmi čerstvou mladou trávou, práve kvôli lepšiemu zažívaniu. To psy majú intuitívne dané..

      Že či by si neskúsila Tvojmu psíkovi tú trávu postrihať na drobné kúsky a zmiešať s masťou, aby to zjedla a možno by sa jej uľavilo..

      V horšom prípade, ale – to nemám na psovi odskúšané, iba na sebe – vysypať 1 kapslu CarbDetox – aktívne rastlinné čierne uhlie z kokosových škrupín a zamiešať psovi s masťou (pozn.: keďže iné Ti v t.č. nezje..) a – zapiť vodou (pozn.: možno i striekačkou do úst, aby Ti nezostal psík celkom dehydrovaný..)

      Dodatok:
      Ak by sa jej neuľavilo, súhlasím i s názorom – sa telefonicky spojiť s veterinárom, nech by Ti poradil, aby si si bola istá a nič si nevyčítala..

      Záver:
      Emily, máme rozumieť tejto „príhode“ v zmysle, že tá rajčina bola tak chemicky toxická, že položila Tvojho psa „na lopatky“, alebo to bolo z dôvodu, že pes nemá „predispozičné práva“ na konzumáciu rajčín..? Čo myslíš?

      • ajša – presne tak: paradajky (aj baklažány a.i.) sú mnohými odborníkmi vyhodnotené ako pre psy toxické – teda konkrétne jadrá rajčiakov a ich zelené časti; čerstvá zrelá dužina už nie. Ovocie aj zeleninu pre psíkov mám zodpovedne naštudovanú od viacerých autorov, no v tomto sú v absolútnej zhode. Ostatné druhy zeleniny (samozrejme, okrem cibule, cesnaku a pod.) dostáva – vo vhodnej kombinácii) pravidelne pri každom jedle. Ovocie vždy osobitne, spolu s pomletými orechami alebo vhodnými semenami. Za hrsť čerstvo odtrhnutej a nastrihanej trávy + list púpavy a list skorocelu (príp. aj ďalšie vhodné byliny) jej pridávam do každého jedla. Rada má aj ryžu a i. Problém bol práve v tej jednej veci…
        Zaspala mi na kolenách; budem ju po celú noc sledovať, či pokojne dýcha, a dúfať, že to v zdraví prežije.
        Ďakujem za Tvoju reakciu; dúfala som v ňu.

        • Emily,
          vďaka za Tvoju spätnú väzbu!

          P.S.: Od toho je dobrý tento bádateľský portál, že si ľudia v dobrej vôli – dokážu vymeniť životné skúsenosti a – pomôcť si..

          Dodatok: Dúfam, že ráno už bude so psíkom 🐕zdravotne všetko O.K.👍

          • Áno, ajša, už teraz je psinka – zdá sa – v poriadku. Iba predchvíľou sa zobudila a s chuťou sa pustila do (mnou tentoraz zámerne nezatvoreného) vrecka suchých granúl (vzhľadom na pokročilý čas, bez môjho pridania k nim čohokoľvek). Už mi vylízala nohy a teraz mi zadriemala mi na kolenách, tak idem zaľahnúť spolu s ňou a počas noci budem sledovať jej dýchanie. Veď láska k akejkoľvek živej bytosti lieči, však? Tá psia býva najoddanejšia.

      • Mne sa stala taká príhoda, že keď som si zaobstaral fenku Springador-ku (otec springeršpaniel , matka labrador) tak keď mala asi rok tak keď sa dostala do záhrady tak mi obrala nakompletku paradajky a papriky, nebolo toho veľa ale úrodu zničila. Čo nezožrala to roszkúsala alebo len nahryzla. To bolo prvé varovanie, že ten pes bude doslova popolnica a žiadna fajnovka. Nikdy jej z ničoho nebolo zle a to žrala všetko bez obmedzovania. Mala 32 až 37 kg. Potom neskôr mala nádory na bruchu a mala ťažkú operáciu od krku až k zadku jej zobrali kožu z pol brucha. Lekár vtedy povedal, že ktovie či to prežije a či sa vylieči.
        Za dva dni už chodila a za týždeň už bola na dvore a a za dva týždne bola schopná behať až som bol zhrozený či sa jej niečo nestane.
        Potom ešte pár rokov žila.
        Žila len vonku a v dome ju to veľmi nebavilo. Podľa mňa pes v dome – ak je vnútri veľmi často tak to nieje dobré a stráca imunitu.

        • Moja peska (ach, tá naša nelogická slovenčina!) má počas celých teplých, suchých dní otvorené okná na prízemí a behá si von aj dnu, kedy sa jej zachce. Ona podobne ako ja miluje pocit slobody.

  11. O žihľave som tu už písal minimálne dvakrát. Naposledy v súvislosti s alergiou. Určitý čas som trpel sennou nádchou a dostal som sa z nej práve vďaka žihľave. Najúčinnejšia je mladá na začiatku jari. V jarnom a letnom období pijem žihľavový čaj a občas ju konzumujem ako žihľavový „špenát“. Na zimu ju teba nasušiť a popíjať čaj/odvar. Vzhľadom k tomu, že v neskorej jeseni a v zime nie peľová sezóna, je to prevencia proti alergiám na nadchádzajúce peľové obdobie.

  12. Spojím posledné dva redakčné články do jedného „receptového komentu“:

    Zníženie cholesterolu prírodnou cestou:

    Táto čajová zmes obsahuje rovnaké diely pŕhľavy, vňate veroniky, prasličky a železníka. Pri preventívnom užívaní striedame pitie tohto čaju so zeleným čajom, ktorý má podobné účinky. Znižovanie cholesterolu v krvi má aj anti-sklerotické účinky a zlepšuje pamäť.

    P.S.: Chvála pŕhľavy nemá konca a bylinkári ju radia medzi najlepšie rastlinné lieky. Najcennejší je jej vplyv na krvotvorbu. Pŕhľava podporuje rast červených krviniek, dodáva železo, zlepšuje krvný obraz, silne čistí krv, čo sa prejaví na celom organizme, ale hlavne pri kožných vyrážkach, akné a bolestiach kĺbov.

    Pŕhľavový čaj je močopudný, čím je určený reumatikom a chorým na obličky. Zlepšuje peristaltiku – funkciu čriev a podporuje tvorbu materského mlieka.

    Zvonku je pŕhľava osvedčeným liekom na vlasy. Šľahanie vňaťou, zvané urtikácia, zlepšuje prekrvenie rôznych častí tela a odstraňuje reumatické bolesti.

    Keďže pŕhľava nemá nepriaznivé účinky, odporúča sa užívať ju aj preventívne, najlepšie v surovom stave. (Pozn.: ja si najčastejšie robím z mladých žihľavových výhonkov čaj, ochutený citrónom a medom..)

    Dodatok:
    Meno pŕhľavy pochádza z latinského „uro“, čo znamená „pálim“. Pŕhľava nazberaná na sv. Jána sa kládla do okien a za prahy domov, aby chránila pred zlými silami. Ak chcete ochrániť úrodu pred húsenicami.., zakopte do každého rohu práve zoraného poľa vňať pŕhľavy.

    Pozn.: Ja robím aj žihľavový postrek proti zemiakovým mandelinkám, zároveň slúžiacemu aj ako bio-hnojivo na zemiakovú vňať.

    A už celkom na Záver:
    Aký slovenský botanický názov je správny? Žihľava dvojdomá vs. Pŕhľava dvojdomá? (pozn.: pretože sa stretávame s oboma pojmami..) Sú to zrejme synonymá, pretože latinský názov: Urtica dioica platí pre oba hovorové pojmy. Po česky: Kopřiva dvoudomá.

    • Od kolegyně z práce jsem slyšela,že její otec si občas natrhal plný koš kopřiv,kopřivy rozprostřel na zem ,lehl si na ně na záda a řádně se v nich poválel.Prý ho pak záda nebolela

  13. Žihľava obsahuje také množstvo živín že len niekoľko listov zahrabaných pod nejakú pestovanú rastlinu jej dodá živiny na dokonalý rast a dobrú úrodu.

    Týždeň až 2 týždne kvasená žihľava vo vode je výborný postrek na vošky a zároveň super hnojivo.

Pridajte komentár

*