Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Ako sa šikovne zbaviť dotieravých múch vo vašom dome či byte


Print Friendly, PDF & Email

sacok-s-vodou

Objavte nové, tak trochu netradičné spôsoby ako sa zbaviť múch. A to bez toho, aby ste museli celý príbytok postriekať nejakým chemickým odpudzovačom či ponaťahovať lepiace pásky, do ktorých sa sami zamotáte.

Odpudzovače múch uvedené v tomto článku sa dajú ľahko vyrobiť a sú lacné. Väčšinu z vecí, ktoré na ich zhotovenie budete potrebovať, má väčšina z vás už aj tak doma.

Odteraz už leto nebude nikdy rovnaké, aké bývavalo. Bez otravných múch si budete môcť v kľude posedieť doma či na verande domu a v pokoji relaxovať.

Centové mince v plastikovom sáčku s vodou

Tento recept je jednoznačne najjednoduchší a najlacnejší odpudzovač múch – nemal by stáť viac ako 4 centy. Teda okrem mincí, ktoré na naň priamo použijete.

Jednoducho nalejte do uzatvárateľného plastového sáčku vodu a pridajte 4 až 5 jedno alebo dvojcentových euromincí (úvodný obrázok).

Znie to možno čudne, no muchy sa boja toho, čo sa im javí ako veľký objem vody. K tomu ešte zostanú dezorientované odrazom slnečného svetla od vody aj mincí.

Sáčok s vodou zaveste niekde v byte, prípadne na konár stromu vonku v záhrade a muchy sa vám budú oblúkom vyhýbať.

Citronela a kokosový olej

citronela a kokosový olej

Ukryte sa pred muchami pomocou oleja!

Nakvapkajte 20 až 30 kvapiek oleja do nádobky s 3 dcl kokosového oleja, ktorý by mal byť úplne roztopený (topí sa pri teplotách nad 23˚C). Dobre to premiešajte.

Zmes prelejte do maličkých kalíštekov, rozmiestnite ich v okolí problematických miest a vy si užite príjemný večer bez múch!

Vata, vanilkový extrakt a mäta

vata, vanilka a mäta

Tento repelent má síce viacero krokov prípravy, no funguje skvelo.

Prírodná liečba osteoartritídy

Umiestnite naspodok plytkej nádoby dve bavlnené vatové chumáčiky. Naneste na ne 4 polievkové lyžice vanilkového extraktu. Navrch umiestnite čerstvé lístky mäty a celú nádobku zakryte prievzdušnou látkou (môžete ju upevniť gumičkou).

Tento spôsob je tak účinný, že ak by ste vedľa nádobky umiestnili hoci aj čerstvé zrelé ovocie, muchy by sa mu aj tak radšej vyhli.

Vodka a klinčeky

vodka a klinčeky

Mohli by ste síce na muchy kúpiť nejaké chemické prostriedky, no kto by ich chcel čuchať celý deň?

Namiesto nich nalejte trocha vodky do nádobky s rozprašovačom a pridajte do nej trocha klinčekov, prípadne levandule.

Zmes nechajte zopár hodín lúhovať a potom ju rozprášte v okolí problémových miest. Muchy, ale aj iný hmyz sa bude týmto miestam zďaleka vyhýbať.

Cesnak, škorica a feferóny

cesnak, škorica a feferóny

Ďalšou perfektnou bariérou na ochránenie vášho domova je zmes práškového cesnaku, zázvoru a feferóniek (alebo kajenského korenia).

Všetko sa dá zohnať bežne v potravinách medzi koreninami.

Jednoducho rozsypte práškovú zmes okolo základov domu, čím vytvoríte nepriechodné silové pole, ktoré odradí všetky dotieravé muchy.

Staré poškriabané CD-čo

visiace CD-čko

Zrejme úplne najlacnejšie vás vyjde tento unikátny trik na odplašenie múch. Vykonáte ho tak, že na strom v záhrade, prípadne na strop v byte zavesíte nechcené staré CD-čko.

Zrejme si teraz myslíte, že je trošku šialené. Možno áno. Je však známy fakt, že muchy sa boja ligotavých vecí čo odrážajú svetlo.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Zdroj: This Is How To Get Rid Of Flies In Your House

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Fakt zaujimave. Zaujimalo by ma, co z toho mate realne odskusane?

  2. Kanička Ladislav

    Asi nič všetky články totiž majú prebraté z iných zdrojov.za pokus to ,ale stojí nie?

  3. ja mám nachystanú protivzdušnú obranu a dobre……….

  4. skúsila som CD , ale nepomohlo…

Pridajte komentár

*