Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Liečba 7 čakier pomocou byliniek


Print Friendly, PDF & Email

Vyliečte 7 čakier pomocou byliniek

Bylinky majú silné liečivé vlastnosti a ľudia o nich vedeli už v období 2500 p. n. l. Tieto vlastnosti sa priebežne zapisovali a odborníci poukazovali na ich schopnosť prepojiť ľudí s prírodou.

Védy sú texty zo starovekej Indie a každá z nich dokumentuje silu rastlín, ktorá dokáže vyliečiť 7 čakier ľudského tela.

Vibračná frekvencia rastlín ladí s naším telom aj dušou, čo vyvažuje, lieči aj energizuje čakry pomocou stimulácie imunitného systému, eliminovaním toxínov v krvi, zlepšovaním krvného obehu a regulovaním prietoku kyslíka.

Prvá čakra – koreňová

Nachádza sa v spodnej časti chrbtice pri kostrči. Spája nás so zemou. Je to miesto, kde získavame dôležité živiny a uvoľňujeme toxíny.

Koreňová čakra je spojením s fyzickým svetom a udržiava nás v prítomnosti.

Nevyvážená koreňová čakra spôsobuje problémy s nohami, chodidlami, konečníkom, kostrčou, imunitným systémom, vyvoláva depresie a autoimunitné problémy.

Odborníci tvrdia, že čaj z koreňa púpavy pomáha pri liečení depresií, žlčníka a vysokého krvného tlaku.

Koreňová zelenina ako mrkva, zemiaky, paštrnák, reďkovka, cibuľa a cesnak upokojujú koreňovú čakru.

Druhá čakra – sakrálna

Nachádza sa pod pupkom – medzi vaječníkmi u žien a blízko prostaty u mužov. Spája sa s kreativitou, tvorbou a sexualitou.

Blokovaná sakrálna čakra sa prejavuje poruchami príjmu potravy, problémami s močovým ústrojenstvom, poruchami reprodukčného systému, príležitostnými bolesťami hlavy, horúčkou a citovou nevyváženosťou.

Nechtík je nenáročná bylinka, ktorá podporí vašu kreativitu vo všetkých aspektoch vášho života. Na sakrálnu čakru veľmi priaznivo pôsobí aj gardénia, prezývaná tiež „bylina šťastia“.

V éterických olejoch nachádzajú jej korene rozmanité využitie a jej kvety upokojujú zmysly.

Santalové drevo lieči mnohé infekcie, pretože stimuluje tvorbu buniek a ich rast. Naneste si pred sprchovaním na telo olej zo santalového dreva, alebo ho použite ako vonný olej v domácnosti.

Môžete použiť aj koriander, fenikel, sladké drievko, škoricu, vanilku, karob, sladkú papriku, sezamové či rascové semienka.

Tretia čakra – solar plexus

Táto čakra je sídlom emócií a pozitívnej sebakontroly. Ak je tretia čakra zablokovaná, cítime sa bezcenní a naše sebavedomie je dosť nízke.

Depresia a úzkosť nie sú jediné problémy – môžu sa vyskytnúť aj problémy so zažívaním, vredmi, cukrovkou, pečeňou a obličkami, anorexia, bulímia, rakovina čriev a podobne.

Na odblokovanie prúdenia energie v tretej čakre použite levanduľový, bergamotový a rozmarínový olej. Bergamot stimuluje tráviaci systém, a tým znižuje napätie v črevách.

V stredomorskej oblasti používajú ľudia rozmarín ako základnú liečivú rastlinu pre zdravie žalúdka a čriev. Jeho lístky sa pridávajú do rôznych pokrmov a rozmarínový olej je veľmi obľúbený v kuchyni.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Ibiš lekársky tiež uvoľňuje túto čakru a zmierňuje našu snahu prevziať kontrolu nad životom.

Na vyváženie tretej čakry používajte aníz, zeler, škoricu, konvalinku, zázvor, mätu, medovku, kurkumu, rascu a fenikel.

Štvrtá čakra – srdcová

Štvrtá čakra je centrom lásky, súcitu a odpustenia. Keď je srdcová čakra blokovaná, nedokážeme milovať seba ani druhých.

Po fyzickej stránke ľudia zvyčajne trpia zlým obehom, na emocionálnej úrovni nám chýba empatia a na duchovnej úrovni oddanosť.

Štvrtá čakra je centrom záležitostí týkajúcich sa lásky, žiaľu, nenávisti, hnevu, žiarlivosti, strachu zo zrady, osamelosti a schopnosti vyliečiť seba i ostatných.

Bobule hlohu pridané do čaju alebo do tinktúry zvyšujú dôveru v život a povzbudzujú nás nasledovať naše srdce a cítiť sa pritom bezpečne. Po fyzickej stránke posilňujú naše srdce a krvné cievy.

Ak chcete posilniť zdravie vášho srdca, používajte kajenské korenie, jazmín, levanduľu, majorán, ružu, bazalku, šalviu, tymian, koriander a petržlen.

Piata čakra – krčná

Krčná čakra kontroluje naše sebavyjadrenie a komunikáciu. Jej zablokovanie vedie k problémom so štítnou žľazou a laryngitíde na fyzickej úrovni a na emocionálnej úrovni spôsobuje závislosť.

Na mentálnej úrovni sa prejavuje nejasnosťou myšlienok a na duchovnej úrovni neistotou. Je zodpovedná za nervozitu, strach a pocity úzkosti.

Kvety červenej ďateliny uľahčujú voľný tok komunikácie a sebavyjadrenia. Vedci z Medical Centre z Marylandskej univerzity uskutočnili výskum, ktorého výsledky preukázali, že citrónový balzam dokáže liečiť mnohé ochorenia, vrátane porúch štítnej žľazy.

Eukalyptový olej má vynikajúce odľahčujúce vlastnosti. Krčnú čakru upokojíte podbeľom, mätou piepornou, šalviou, soľou a citrónovou trávou.

Šiesta čakra – Tretie oko (čelová)

„Tretie oko“ sa spája s epifýzou a intuíciou. Ak je táto čakra zablokovaná, chýba nám predstavivosť a intuícia, čo vedie k slabej schopnosti robiť rozhodnutia a k sebaklamu.

Po fyzickej stránke nás zaťažujú problémy s ušami a očami, bolesťami hlavy, migrénami, nespavosťou a nočnými morami.

Na otvorenie šiestej čakry používajte mätu, jazmín a očianku. Očianka napomáha vnímať jasnú a tmavú stránku ako súčasť celku a často sa využíva pri liečení problémov s očami.

Mäta lieči depresie, migrény a stratu pamäti. Posilňuje spojenie medzi telom a duchom. Energizujte a vyliečte svoju nerovnováhu jalovcom, palinou, makom, rozmarínom, levanduľou a makovými semienkami.

Siedma čakra – korunná

Spája nás s kozmickou energiou vysokého duchovna. Siedma čakra sa spája s našou múdrosťou, osvietením a trascendenciou. Ak je zatvorená, nie sme duchovne prepojení.

Po fyzickej stránke vedie zablokovaná čakra k depresii, poruchám nervového systému, migrénam, amnézii, poruchám pozornosti, dyslexii a ďalším vážnym stavom a duševným ochoreniam.

Na otvorenie siedmej čakry použite levanduľový kvet a lotos. Levanduľa nás približuje k božskej múdrosti. Často sa používa na posilnenie meditácie.

Číňania a Japonci pridávajú do pokrmov lotosové listy, pričom každá časť lotosu prináša iné výhody.

Stop Candida

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Dimitar Stojnov

    Dobre je toto vedieť.

Pridajte komentár

*