Lieky na vysoký krvný tlak neliečia, iba maskujú príznaky a pred infarktom či mŕtvicou aj tak neochránia. Znížte tlak prírodne a natrvalo! [Čítať ďalej]

Čínske mestá a dediny strašidelne zívajú prázdnotou. Kam sa podela čínska populácia?


Čínske mestá a dediny strašidelne zívajú prázdnotou. Kam sa podela čínska populácia?

(Rhoda Wilsonová, Expose News) Populačný rast Číny sa obrátil. Úmrtnosť dnes prevyšuje pôrodnosť a celková populácia sa medzi rokmi 2021 až 2025 znížila o 1,5 milióna ľudí.

Pôrodnosť v krajine klesla na jedno dieťa na ženu a výskumníci predpovedajú, že populácia sa do konca storočia zníži o viac než polovicu na 525 miliónov. Avšak čínske mestá zívajú prázdnotou už dnes. Je za tým niečo viac?

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Pred pár týždňami Reinette Senumová poukázala na miznúcu populáciu Číny.

„Populácia Číny záhadne a dramaticky klesla. Mestá a dediny sú strašidelne vyľudnené – ulice, nákupné centrá, domy a obchody sú opustené. Čo sa stalo?“ spýtala sa a zdieľala video nižšie:

Popis pod videom na YouTube uvádza:

„V poslednej dobe používatelia internetu na čínskych sociálnych platformách poukazujú na to, že počet ľudí v nákupných centrách a na uliciach sa evidentne znížil a všade je ľudoprázdno.

Len v nemocniciach je veľa ľudí a mnohé krematóriá sú preplnené. Niektorí používatelia internetu uvádzajú, že majú pocit, akoby okolo nich zomrelo veľa ľudí, vrátane mnohých mladých.

„Ľudia v pevninskej Číne veria, že nútené očkovanie proti covidu zo strany úradov viedlo k úmrtiam veľkého počtu mladých ľudí a ľudí stredného veku, medzi ktorými sa náhle úmrtie jedincov narodených v 80. rokoch 20. storočia stalo normou.“

V nasledujúcom texte Niall McCrae ponúka svoje myšlienky o poklese populácie Číny publikované v časopise The Conservative Woman 8. mája 2025.

Mestá sú prázdne, čínska populácia klesá

Môžete mať vlastný názor, ale nie vlastné fakty. Medzi všeobecne akceptované typy informácií patria fakty ako napríklad najvyšší vrch nejakého pohoria či názvy krajín a hlavných miest. Ale čo údaje o populácii?

Celkový počet obyvateľov Veľkej Británie napríklad závisí od toho, či sú do odhadu zahrnutí nelegálni imigranti a osoby, ktoré prekročili povolenú dobu pobytu. Demografické údaje sú v podstate politické.

India nedávno predbehla Čínu a stala sa najľudnatejšou krajinou sveta. Počet Číňanov sa za tri desaťročia od založenia Čínskej ľudovej republiky v roku 1949 takmer zdvojnásobil, pričom sa zvýšil z 540 miliónov na 969 miliónov v roku 1979, teda tri roky po smrti predsedu Mao Ce-Tunga.

Čínska komunistická strana sa chválila silou svojej armády, početnosťou najväčšej na svete, ako baštou proti americkému imperializmu.

Ľahko sa však zabúda, že Čína mala až donedávna prevažne chudobné a negramotné obyvateľstvo, ktoré sa živilo prácou na poliach alebo lovom rýb na drevených bárkach.

Publikácia „Sprievodca podnikaním v Číne“ od časopisu Economist z roku 1988, keď Teng Siao-pching otváral ekonomiku zahraničným investíciám, uvádzala, že viac ako 70 percent obyvateľstva stále žije na vidieku a že populácia je mladá (tiež sa tam spomínalo aktívne študentské hnutie, ktoré bolo o rok neskôr potlačené na Námestí nebeského pokoja).

Pôrodnosť vzrástla z 1,8 percenta na 2,1 percenta len v roku 1986. Krajina sa rýchlo menila.

Keď Čína prekročila hranicu miliardy, bola zavedená politika jedného dieťaťa. Priemerný počet potomkov na ženu bol počas celého obdobia oficiálnych obmedzení 1,66, čo je pod úrovňou obnovy 2,1. Tým sa spomalil rast populácie.

Teraz však pôrodnosť klesla na jedno dieťa na ženu. Starnúca spoločnosť má menej nových detí, pričom 9 miliónov narodených detí v roku 2023 je polovica z celkového počtu v roku 2017.

Pred tromi rokmi úmrtia presiahli pôrody a trend čínskej populácie sa obrátil. Podľa Macrotrends bol celkový počet obyvateľov Číny 1 425 887 337 v roku 2021 a najnovší počet za rok 2025 klesol (oficiálne) na 1 424 381 924 – čo predstavuje pokles o jeden a pol milióna.

Ročný rast obyvateľov Indie sa spomalil na menej ako 1 percento a očakáva sa, že jej populačná úroveň dosiahne vrchol okolo roku 2060.

Medzitým viac ako polovica európskych krajín v súčasnosti zaznamenáva negatívny populačný rast, hoci Veľká Británia a ďalšie veľké ekonomiky naďalej rastú v dôsledku masovej imigrácie.

Populácia Číny sa má do konca storočia znížiť o viac ako polovicu

Výskumníci zo Šanghajskej akadémie spoločenských vied predpovedajú, že populácia Číny sa do konca storočia zníži o viac ako polovicu a klesne na 525 miliónov. Niektorí analytici kontroverzne tvrdia, že Čína nikdy neprekročila miliardu obyvateľov a že komunistický štát tento počet neustále zveličuje.

Stop Candida

Ako je to možné?

V 90. rokoch 20. storočia sa Čína etablovala ako montovňa sveta a milióny ľudí sa sťahovali z vidieckych oblastí do miest na východe Číny. Mnohé dediny boli opustené a s úpadkom poľnohospodárstva dochádzalo k „púštnateniu“ vidieka.

Vznikli megamestá, kde obyvatelia žijú vo výškových bytových domoch v blízkosti tovární, ktoré vyvážajú na Západ všetky druhy tovaru – od elektroniky až po šiltovky MAGA (Spravme Ameriku znova veľkou).

Hlavnou chybou v oficiálnych údajoch o populácii je duplicitná registrácia. Stovky miliónov ľudí mohli byť započítané dvakrát, pretože ich vidiecka identita zostala aj po presťahovaní sa do mestskej oblasti.

Finančné stimuly a dávky sociálneho zabezpečenia povzbudzujú ľudí, aby si zachovali určitý status, napríklad „študent“.

Úmrtia nie sú vždy zaznamenané. Z rôznych dôvodov výskumníci, ako napríklad Li Fuxian z Wisconsin-Madison University a autor knihy „Veľká krajina s prázdnym hniezdom“, špekulujú, že skutočný počet obyvateľov Číny je o stovky miliónov nižší ako sa oficiálne uvádza.

Poznámka stránky Exposé News:

Jedným z dôvodov, prečo krajiny zámerne nafukujú odhady svojej populácie, je prideľovanie medzinárodnej pomoci. Svetová banka používa hrubý národný príjem (HNP) na obyvateľa na určenie statusu a klasifikácie každého národa, čo následne ovplyvňuje prideľovanie rozvojovej pomoci.

HNP na obyvateľa sa vypočíta vydelením celkového príjmu obyvateľov krajiny vrátane príjmov získaných v zahraničí počtom obyvateľov. Svetová banka klasifikuje krajiny do štyroch príjmových skupín: nízke, nižšie stredné, vyššie stredné a vysoké na základe ich HNP na obyvateľa.

Čím väčšia je populácia, tým menší je HNP na obyvateľa a potenciálne tým viac zahraničnej pomoci krajina dostane.

Možno vás bude zaujímať predchádzajúci článok „Konšpirační teoretici, mali ste pravdu: Program klimatických zmien je programom vyľudňovania, aj keď nikto nevie, aká je svetová populácia“, ktorý vysvetľuje, že počty obyvateľov sú len odhady a v niektorých prípadoch len dohady.

Uvedené tvrdenia nie je možné overiť, no vládcovia v Pekingu sa propagande nebránia. Nech je pravda akákoľvek, Čína nepochybne čelí vážnym demografickým výzvam, ktoré ešte zhoršuje hroziaci hospodársky pokles.

Trumpove 145-percentné clá na čínsky dovoz krajinu tvrdo zasiahnu. V priemyselných čínskych mestách sa už teraz šíria protesty, pracovníkom nie sú vyplácané mzdy a továrne sa náhle zatvárajú. Americká banka Goldman Sachs predpovedá stratu až 20 miliónov pracovných miest.

V Číne to začína vrieť

Čína sa stáva tlakovým hrncom, pričom množstvo ľudí z vidieckeho prostredia zostáva bez práce a nedokáže vyžiť. Toto je pre komunistický režim veľká skúška. Potenciálne povstanie bude pravdepodobne brutálne potlačené.

Niektoré veľké nové mestá sú dnes opustené, s prázdnymi bytovými projektmi postavenými na základe špekulácií. Oblasti s prázdnymi diaľnicami s množstvom jazdných pruhov majú apokalyptickú atmosféru.

Ukazovatele, ako je spotreba soli v domácnostiach, naznačujú rýchlo klesajúci počet obyvateľov. Zmena je dramatická a pomerne nedávna. Kam sa podeli všetci títo ľudia? Možno je faktorom čínska vakcína proti koronavírusu.

Prečo by si čínsky štát naďalej nárokoval 1,4 miliardy obyvateľov?

Kniha „Zelení zubami nechtami“ vysvetľuje populačný paradox ľudí a moci. Od 60. rokov 20. storočia „zelená“ ideológia vykresľuje ľudí ako znečisťovateľov planéty a program vyľudňovania sa niekedy prezentuje pomerne otvorene.

Zároveň západné krajiny otvorili svoje hranice Aziatom a Afričanom, čo spôsobilo preľudnenie v krajinách, kde by populácia inak bola stabilná alebo klesala. Ako je výstavba veľkých miest a nahrádzanie zelene betónom „zelená“?

Paradoxnou stratégiou globalistov je prinútiť bežných ľudí, aby pocítili a trpeli dôsledkami preľudnenia. Až potom budú podporovať dystopické intervencie na kontrolu početnosti populácie.

Záver

V Číne, kde nezamestnanosť prudko rastie, ľudia dochádzajú k záveru, že 1,4 miliardy je príliš veľa. Komentátori nového svetového poriadku naznačujú, že komunistická Čína bola vytvorená ako laboratórium pre technokraciu.

Ako prvá prišla so systémom sociálneho kreditu. Bude tiež prvá, ktorá zasiahne proti tým, ktorých Yuval Noah Harari zo Svetového ekonomického fóra (WEF) opísal ako „neužitočných jedákov“?

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Autor: Rhoda Wilsonová, Zdroj: expose-news.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. racionálny

    Vďaka za tento článok.
    Je totiž mnoho ľudí, ktorí si idealizujú Čínu, idealizujú si jej ekonomiký rast a boj proti korupcii, popierajú jej podriadenosť globalistickému riadeniu. Tvrdia, že ten, kto kritizuje Čínu, tak je len ovplyvnený mainstreamom a nemá ani predstavu, ako sa v Číne žije.
    Ale však opatrenia v Šanghaji (a to nebola propaganda, existujú autentické videá z tej doby) boli asi najdrastickejšie na svete a Matovičove špajdlovanie bola proti tomu selanka.

    A je tiež množstvo ľudí, ktorí zobrali ako fakt a svoje presvedčenie, že Zem je preľudnená a preto treba populáciu regulovať (hoci aj násilím).
    Tu sa len potvrdzuje, to známe „stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou“…

  2. videl som videá so známymi ľuďmi v Rusku, dávali tam priame interview od “sčítavačov ľudu” v jednej z mestských časti v Petrohrade.
    2 baby tvrdili, že už tretí krát pracujú pri zrátavaní občanov, že narátajú napr. 30 000 ale že keď prídu do sčítavacieho centra, tak namiesto 30 000 im starosta mestskej časti prikáže nahlásiť cifru 42 000 z predošlých rokov alebo mierne viac.
    Lebo ak starosta “poráta” a nahlási nahlási o štvrtinu menej obyvateľov ako pri predošlých sčítavaniach, dostane nižšie dotácie, menší rozpočet atď.
    Takže už som nielen tam počul tvrdenia/odhady (od verejne činných a verejne známych analytikov), že Rusko nemá tých 145 miliónov, obyvateľov ale niekde 95-98 miliónov.
    To isté môže byť aj v Číne.
    Plus oficiálne čínske štatistiky čohokoľvek sú len oficiálne klamstvo absolútne v čomkoľvek.
    Neverím ani jednej čínskej verejnej ekonomickej cifre, – všetko je to lož a lživá štatistika absolútne v každej oblasti.
    To že v Číne sú mŕtve/prázdne mestá, postavené pre 450-500+ miliónov neexistujúcich číňanov, to je verejne známe dávno.
    To že v obrovských mestách mizne obyvateľstvo, ktoré tam už roky žije, to nemá nič spoločné so zdražením nehnuteľností – lebo oni tam žili aj predtým, nemusia si kúpiť drahé byty – ale zmenšuje sa množstvo ľudí v mestách, a kam miznú pánboh vie – možno vakcína, možno vakcína a naozaj ich bolo menej ako 1,4 mlrd. a teraz sa to vďaka vakcinačným úmrtiam prejavilo – pánboh vie.
    Idú z miest do dedín a menších miest, aby skapali od hladu bez možnosti práce v tých menších dedinách?
    Lebo priemysel je okolo tých obrovských miest, kvôli logistike.
    Čína nemá priemysel rozhodený po celom štáte, má ho sústredený okolo megapolisov
    Z dedín a menších miest odchádzajú kvôli práci do megapolisov.
    Z megapolisov ochádzajú pre hypokrízu a drahé nehnuteľnosti.
    Kam?

  3. Vysoko zaujímavý je dnešný redakčný článok. Vďaka zaň!

    Ja som na Nete už m.t. natrafila na info, že čo sa deje v Číne v tom zmysle, že súčasný pomer SVADBA/POHREB = 1/17. Jedna svadba ku 17 pohrebom..

    P.S: V t.č. som si na YT dohľadala tématicky aktuálne a zároveň hlboko dojemné video (30:11 min.) čínskej sociálnej novinárky z China SpotLight, ktorá v ňom detailnejšie – v porovnaní s redakčným článkom vyššie – štatisticky i fakto-graficky rozoberá dnešné tzv. Mestá a Dediny DUCHOV, falošné narodenia Číňanov, možno trojité občianstvo jedného človeka (i v meste, i v rodnej dedine, i výhodný študentský status..).

    Novinárka sa vracia i do časov „covidových“ a čínskych temných lockdownov, keď tisíce zavretých Číňanov v poschodových bytoch spontánne – zo zúfalstva srdce-rvúco kričalo z okien.

    Otázkou pre mňa zostáva, či nebola vakcinácia v Číne pod vedením KS Číny pre každého, vr. detí – povinná a s prihliadnutím na končiacu prvú 5-ročnicu, sa dostavujú „výsledky“. Kto vie, čo im komunisti tiež napichali?!

    Táto novinárka sa matematicky a logicky dopočítala k možnému súčasnému počtu obyvateľov Číny na cca 328 mln. (pozn. z oficiálneho štátneho údaju 1,4 mld. ľudí – sic!..)

    V závere od cca 27 min. videa táto novinárka so slzami v očiach vysvetľuje dôvody, z akých dôvodov KS Číny takto je povinná zavádzať a klamať o reálnej výške vlastnej populácie.

    https://www.youtube.com/watch?v=QpjC4eRfMVU

    Pozn.: Vo videu sa dajú – samozrejme – nastaviť slovenské titulky..

    Dodatok:
    Niektorí novinári v rámci Osláv 80.-výročia oslobodenia v Moskve, si všimli u čínskeho prezidenta Si jav, ako keby mu padala hlava stále na jednu stranu ramena a vyhodnotili to, že je zrejme po porážke.

    Áno, môže to byť aj hoax (pozn.: kto by to reálne overoval..), ale ak táto Pravda o tak nízkej čínskej populácii vyjde na Svetlo Sveta (pozn.: a ona postupne vyjde..), tak na Zemi začne spochybňovať občan každého štátu čísla o reálnej populácii a demografii krajiny, v ktorej žije.

  4. Pak takovéto stránky slouží jen k oblbování vovcí.
    https://www.worldometers.info

Pridajte komentár

*