Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Prečítať toto vám zaberie 1 minútu, no myslenie zmení natrvalo


Print Friendly, PDF & Email

Prečítať toto vám zaberie 1 minútu, no myslenie zmení natrvalo

Dvaja muži, obaja vážne chorí, ležali v tej istej nemocničnej izbe.

Jednému z nich bolo dovolené si každý deň na hodinu sadnúť, aby mu odtiekla z pľúc nahromadená tekutina. Jeho posteľ bola hneď vedľa okna.

Druhý muž strávil celý čas ležaním na chrbte.

Muži spolu prerozprávali celé hodiny.

Hovorili o svojich manželkách, domovoch, práci, službe v armáde, kde všade boli na dovolenke…

Každé popoludnie, keď si muž ležiaci pri okne mohol sadnúť, strávil čas rozprávaním svojmu spolubydliacemu o všetkom, čo sa dialo za oknom.

Muž v druhej posteli vždy počas tej jednej hodiny denne ožíval, keď sa jeho svet rozšíril a ožil o všetku tú aktivitu a farby vonkajšieho sveta.

Za oknom sa nachádzal park s krásnym jazierkom. Kačky a labute sa hrali na hladine, kým deti si na nej púšťali svoje modely lodičiek. Mladé zaľúbené páry sa prechádzali držiac sa za ruky uprostred záhonov kvetov hýriacimi všetkými farbami a v diaľke bolo možné vzhliadnuť siluetu mesta.

Kým muž sediaci pri okne to všetko do detailov popisoval, muž sediaci na opačnej strane izby mal privreté oči a predstavoval si celú tú malebnú scenériu.

V jedno teplé odpoludnie muž pri okne popisoval sprievod, ktorý práve išiel okolo.

Aj keď druhý muž nepočul žiadne zvuky kapely, dokázal si to vo svojej mysli veľmi živo celé predstaviť.

Dni, týždne a mesiace ubiehali.

Liečba osteoporózy

V jedno ráno prišla zdravotná sestra, aby pre mužov doniesla vodu na kúpanie. V posteli pri okne však už našla len nehybné telo muža. Skonal v pokoji počas spánku.

Smutná privolala ďalších zamestnancov nemocnice, aby telo odniesli.

Hneď, ako to bolo vhodné, ju druhý muž poprosil, či by ho nemohla presunúť na miesto pri okne. Sestra mu veľmi rada vyhovela.

Po tom, ako si bola istá, že sa na novom mieste cíti v pohodlí, odišla a nechala ho samého.

Pomaly, s bolesťami sa natiahol na jeden lakeť, aby prvý krát uvidel reálny svet vonku. Bol nútený sa pomaličky natočiť, aby tam dovidel.

Čelil však prázdnemu múru.

Muž sa neskôr opýtal zdravotnej sestry, čo mohlo primäť jeho zosnulého spolubývajúceho k popisu takých nádherných vecí za oknom.

Sestra odpovedala, že ten muž bol slepý a ani nemohol ten múr vidieť.

Ďalej povedala: „Možno vás len chcel povzbudiť.“

Epilóg

Existuje extrémne šťastie v robení šťastných iných ľudí, napriek vlastnej zlej situácii. Zdieľaný smútok je polovica nešťastia, no zdieľané šťastie a radosť sa navzájom násobia.

Ak sa chcete cítiť bohatí, stačí spočítať všetky veci čo máte, ktoré peniaze kúpiť nedokážu.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Zdroj: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. annamária

  Dobrý deň,

  naozaj aj ja, keďže som veľmi zle spávala a nechcela som užívať návykové látky som vyskúšala všetko. V starej knihe: Bilzovo liečenie som sa dozvedela o Kneippovej vodoliečbe a tak som si ju aplikovala tak, že na solar plexus som si dávala ľadovú plienku, ovinky – mokré na nohy, natiahla som si ponožky – teplé a navrch mikroténové sáčky, „šliapala“ som po členky vo vode, ráno v rose, umývala som si tvár ľadovou vodou, „púšťala“ som si čo najstudenejšiu vodu na zápästia
  /toto som robila striedavo/ napokon som spala ako „v Božom koši“.

  Vaša stránka je mimoriadnym prínosom pre všetkých ľudí. Žiaľ som ju objavila dosť
  pozde, no nie natoľko, aby som si ešte stále nemohla pomôcť. Nájdem tu veľa zaujímavého, za čo Vám patrí mimoriadna vďaka. Takýchto ľudí by sme mali nazývať celebritami a nie niekoho, kto zaspieva i keď krásne /je to dar od Boha/,
  alebo zahrá dobre svoju rolu vo filme, v divadle. Nehovorím, že i toto nie je potrebné, ale ľudia, ktorí sú naozaj dobrými lekármi a plnia doslova i do písmena Hypokratovu prísahu si zaslúžia pomenovanie „celebrity“. Ešte raz „vrelé poďakovanie všetkým, ktorí sa na tomto zázraku podieľate“.

  annamária

  • Ďakujeme za váš komentár, veľmi nás potešil! Sme radi, že sa vám stránka páči. Robíme ju pre vás a budeme sa snažiť aj naďalej vám prinášať užitočné informácie 🙂

 2. Blašková Ludmila

  Aj ja vyjadrujem vdaku a som prekvapená ,že niekto je tu medzi nami ked viem niečo dobré čo by mohlo pomôcť,že nenechá si len pre seba .Krásna a záslužná je Vaša snaha a práca ,prajem veľa úspechov ,a elánu a chuti do dalšej práce vašej a samozrejme aj veľa zdravia a šťastia ako v práci a aj v rodinkách svojich.:-) 1s hviezdickou neviem ako sa da na nemeckej klavesnici hviezdicka tak slovom:-)

 3. Ja sa pripájam k týmto komentarom a vyjadrujem veľké ĎAKUJem

Pridajte komentár

*