Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Lekár-milionár, ktorý umrel na rakovinu, nám zanechal dôležitý odkaz


Print Friendly, PDF & Email

Muž, ktorý dosiahol úspech, o akom mnohí len snívame, pochopil tú najdôležitejšiu životnú lekciu počas svojich posledných dní na Zemi.

Dr. Richard Teo Keng Siang otvorene priznal, že ľutuje, ako sa celý čas sústredil len na peniaze a zlepšovanie zárobku, zatiaľ čo úplne zabudol na svoj vzťah s Bohom.

Ako jeho telo následkom choroby postupne chradlo, tento plastický chirurg vyjadril svoje presvedčenie, že v živote ide o oveľa viac než len o peňaženku plnú peňazí.

Ešte predtým, ako sa odobral na večnosť, Dr. Siang povedal, že peniaze jednoducho nie sú zdrojom šťastia, a dokonca môžu byť aj príčinou všetkého, čo považujeme za zlo.

Posolstvo úspešného lekára otvára oči

Dr. Siang, ktorému bola diagnostikovaná rakovina pľúc, umrel v roku 2012, no ešte predtým statočne a otvorene priznal, že sú veci, ktoré vo svojom živote ľutuje.

„Som typickým produktom dnešnej spoločnosti. Už od mladosti som bol silno ovplyvnený predstavami, podľa ktorých byť šťastný znamená byť úspešný a tiež, že byť úspešný znamená mať veľa peňazí.

A toto je motto, ktorým som sa v živote riadil už od mladosti,“ povedal Dr. Siang vo svojom prejave, ktorý sa okamžite rozšíril po internete.

Dr. Siang umrel vo veku 40 rokov. Začínal ako oftalmológ, neskôr sa ale dal na profesijnú dráhu plastického chirurga.

Táto zmena kariéry mu len za prvý rok vyniesla niekoľkomiliónové zárobky.

Odvtedy Dr. Siang, milovník rýchlych športových automobilov, trávil víkendy na stretnutiach v automobilovom klube, kde si mohol do sýtosti zajazdiť na tých najdrahších a najrýchlejších autách podľa svojho výberu.

„Viete, je iróniou, že ľudia za hrdinu nepovažujú niekoho, ako je povedzme miestny všeobecný lekár, prípadne ich rodinný lekár. Pre nich je hrdinom niekto, kto je hlavne bohatý a slávny,“ pokračuje Dr. Siang vo svojom prejave.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

V období svojho finančného úspechu Dr. Siang navštevoval už len tie najlepšie reštaurácie a svoj voľný čas trávil v spoločnosti tých najväčších celebrít.

Dr. Siang sa stal hrdým majiteľom hneď niekoľkých superáut, z ktorých môžeme spomenúť tieto štyri: Nisan GTR, Subaru WRX, Honda S2000 a Ferrari 430.

„Vidíte? Irónia je v tom, že všetky tie veci ako úspech, drahé autá, luxusný dom a všetko ostatné, všetky tie trofeje mám. Myslel som si, že všetky tieto veci mi prinesú úspech.

Napriek tomu, že sa môžem utešovať myšlienkami na všetok môj majetok, tieto myšlienky mi neprinášajú žiadnu radosť,“ dodáva Dr. Siang.

Dr. Siang sa tiež vyjadril, že počas svojich posledných dní medzi živými ho celkom isto napĺňala jedna vec, ktorá mu priniesla skutočné šťastie – čas strávený v spoločnosti ľudí.

„V posledných chvíľach, keď som už stál zoči-voči smrti, keď už som nemal na výber, vzdal som sa všetkých ilúzií, ktoré som o sebe mal a sústredil som sa len na to, čo je naozaj podstatné.

Iróniou je, že väčšinou, až keď sa zmierime so svojou smrťou, je to zároveň moment, v ktorom pochopíme, ako naozaj žiť,“ hovorí Dr. Siang.

Záver

Nepochybne, príbeh Dr. Sianga je veľmi poučný a dojemný. Ak vás tento príbeh inšpiroval k myšlienkam, o ktoré by ste sa s nami radi podelili, neváhajte a napíšte nám do sekcie komentárov pod článkom.

Vašim názorom, myšlienkam a postrehom sa len potešíme!

Zbohom vysoký krvný tlak

Zdroj: iheartintelligence.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. MUDr. Vladimír Pribylinec

  Dobrý deň,
  ja som prežil „zrkadlový obraz“ života Dr.Sianga. Už ako 15-ročný som upadol do dlhodobej depresie, z ktorej som sa liečil každodenným cvičením jógy (nedávno bolo zístené, že pôsobí antidepresívne, hlavne zvyšovaním transmiteru GABA). Zvykol som si žiť skromne. Drahé „značky príslušnosti ku horným stupňom spoločenskej hierarchie“ ma nikdy neinšpirovali ku chorobnej túžbe po peniazoch a majetku. Zvolil som ako ekvivalent duševný rast s prebúdzaním schopností ako
  manipulácia s mysľou oponentov a rôzne tvorivé aktivity. Dá sa povedať, že klu peniazom som mal bohémsky vzťah – a tak som aj dopadol. V roli posudkového lekára som zásadne neprijímal úplatky, priveľa financií som investoval do programovania svojich šachových variantov s umelou inteligenciou. V marci r. 2019
  mi hackery z Moskvy 6 útokmi (zakaždým nechali pozdrav ako sérioví vrahovia) odcudzili kompletne účet v banke. Moje výzvy, aby bola moja kreditná karta zablokovaná, zaujala vedúca pošty pasívna postoj. Keďže jednou z hlavných povinností banky je bezpečnosť vkladov klientov, v západných krajinách by musela
  banka „vybielenie“ účtu refundovať . Bývalý minister zdravotníctva MUDr. Zajac výstižne povedal, že zásluhou coronavirusovej pandémie všetci schudobnieme.
  Posledný génius planéty Stephen Hawking uviedol preľudnenie ako jednu z troch alternatív zániku života na Zemi a radil presťahovať sa na Mars. Žeby tento faktor inšpiroval vedcov, ktorí vyvinuli coronavirus ako biologickú zdraň?

  • Ingrid Žáková

   Dobrý deň pán doktor. Rada by som sa vás opýtala či ste to vy kto kedysi posobil v liečebnom dome Hviezdoslav vo Vysokých Tatrách. Mala som tú česť vás vtedy spoznať 🙂
   Teda ak ste to vy . Jeden geniálny lekár vtedy pracoval v uvedenom liečebnom ústave v Tatrách ešte za socializmu a volal sa Vladimír Pribylinec.

 2. Jiřina Němčeková

  Dobrý den,naprosto souhlasím s názorem lékaře Dr.Sianga,materiální stránka a finanční je bezcenná proti dobrým vztahům k lidem a rodině.Obojí je nicotné pokud toto lidi nemají.Je to nad všechno zlato světa, kvalitní vztahy mezi lidmi.Jsem také velmi ráda mezi lidmi.V dnešní době .bohužel,se nám mnohdy této lásky obzvláště v rodině nedostává.Jiřina.

 3. Jednoduchá

  Krátky, no ozaj zaujímavý článok.
  Peniaze sú v živote dôležité, bez nich sa nedá fungovať,
  no rozhodne by nemali byť na 1.mieste.
  Aspoň podľa mňa.
  Oveľa dôležitejšie je to,
  ako človek žije svoj život,
  či ho ozaj ,,žije“ alebo len ,,prežíva“…..
  a tiež podľa toho, ako sa my správame,
  taký život žijeme,
  teda, čo človek zaseje, to bude žať….
  Aj teraz sa môžme zamyslieť nad tým,
  prečo sa toto všetko okolo nás deje
  a či sme si to aj my – ľudia sami ,,neprivolali“ práve svojím správaním….
  Prajem všetkým veľa pozitív.myslenia,
  veľa zdravia a tiež správneho ,,nasmerovania sa“ vo svoj.živote :-)…….

 4. Tibor Lapoš

  Dobry deň
  Volám sa Tibor Lapoš,mam 56 rokov a v mladosti som si tiež myslel,že základom ľudského šťastia su peniaze. Pracoval som ako obrabač kovov a myslel som si,že čim viac hodín budem tráviť v práci,tym viac budem mať peniazi a budem šťastnejší. V roku 2007 vo veku 43 rokov som v práci od vyčerpania dostal mozgovu prihodu a až vtedy som si uvedomil,že šťastie je v niečom inom ako v peniazoch,ale nesťažujem sa,naopak dˇakujem chorobe,že mi otvorila oči.

 5. Ja si myslim, že clovek by mal venovat zarabaniu penazí tolko casu aby vsetky zarobene peniaze stacil aj uzit. Viac nepotrebuje. Velmi tazko sa bude umierat ludom s miliardami na uctoch, verte mi, velmi tazko.

Pridajte komentár

*