Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

9 jednoduchých tipov ako dosiahnuť, aby sa vaše telo cítilo ako nové


Print Friendly, PDF & Email

9 jednoduchých tipov ako dosiahnuť, aby sa vaše telo cítilo ako nové

Zväčša sa nazdávame, že byť zdraví si vyžaduje veľa úsilia, času a peňazí. V skutočnosti však môžete zmeniť svoj život a cítiť sa zdravší len vďaka tomu, že zahrniete niekoľkých nových zvykov do svojej každodennej rutiny.

Môžete si napríklad bieliť zuby pomocou ovocia alebo dať si ďalšiu šálku horúcej kávy pre zdravý žlčník. V tomto článku vám ukážeme, koľko prírodných a dostupných ciest starostlivosti o seba existuje.

Tu nasleduje zoznam nenáročných životných tipov pre správnu starostlivosť o vaše telo a dopriatie si trochu lásky.

1. Na liečbu svojich migrén vyskúšajte hroznovú šťavu

9 jednoduchých tipov ako dosiahnuť, aby sa vaše telo cítilo ako nové

Ak trpíte migrénami a hľadáte nejaký prírodnejší spôsob na zmiernenie neznesiteľnej bolesti, potom je odpoveďou hroznová šťava.

Keďže migrény zväčša pramenia z nerovnováhy mozgových chemických látok, ako je sérotonín, deň vám môže pomôcť zachrániť hroznová šťava.

Nebude fungovať na potlačenie bolesti, ale ako prevencia. Preto vo chvíli, keď pocítite začínajúcu migrénu, dajte si trochu hroznovej šťavy, aby ste jej predišli.

Keďže hrozno je bohaté na vitamíny C, A a B2, môžu vám pomôcť migréne predísť.

Dovoľte nám to vysvetliť: vitamín B2, známy aj ako riboflavín, ktorý je dôležitý pri liečbe migrén, pomáha nastoľovať rovnováhu chemických látok vo vašom mozgu a pôsobí ako antagonista na znižovanie hladín železa vo vašej krvi, čo môže spôsobovať migrény.

2. Pre rast lesklejších a zdravších vlasov jedzte lososa

9 jednoduchých tipov ako dosiahnuť, aby sa vaše telo cítilo ako nové

Zdravo vyzerajúce vlasy sú niečím, o čom sníva väčšina z nás, najmä v priebehu tých rán, keď sa prebudíme, pozrieme do zrkadla a čudujeme sa, že počet našich dní so zlými vlasmi ďaleko prevyšuje tie s dobrými.

Vec sa má tak, že nie je dôležité len to, čo dávate na končeky svojich vlasov, ale aj to, čo jete. Kľúčovým trikom v tomto je losos.

Losos je bohatý na vitamín a D a omega-3 mastné kyseliny, ktoré sú dôležité pre udržanie hydratácie vašich vlasov a vlasovej pokožky.

Omega-3 mastné kyseliny navyše premasťujú vlasovú pokožku a udržiavajú čistotu a zdravie vlasových folikul.

Keďže omega-3 kyselina je vlastne bielkovina, jej nedostatok bráni normálnemu tempu rastu vlasov. Čím viac lososa jete, tým  budete zdravší vy i vaše vlasy.

Navyše, vďaka svojim zvlhčujúcim účinkom omega-3 mastné kyseliny potláčajú zápaly, pomáhajú liečiť lupiny a znižovať suchosť, čo všetko prispieva k lámavosti vlasov.

3. Nadváhy sa môžete zbaviť pitím citróna so slanou vodou

9 jednoduchých tipov ako dosiahnuť, aby sa vaše telo cítilo ako nové

Je známy fakt, že citrón je pre vaše telo zdravý, väčšinou však jednoducho nie je taký chutný ako pomarančový džús či energetický nápoj.

Citrón a soľ sú dve magické ingrediencie, ktoré z vášho tela pomáhajú vyplavovať toxíny a celkom rýchlo sa zbaviť nadbytočných kilogramov.

Je to preto, lebo zlepšujú peristaltiku a znižujú apetít, čím zabraňujú nadmernému príjmu kalórií. Citrón a soľ vám tiež dokážu zrýchliť metabolizmus a existuje aj výskum, ktorý to potvrdzuje.

Podľa Národného inštitútu zdravia vám pitie množstva vody zrýchľuje metabolizmus vďaka zvýšeniu mitchondriálnej činnosti (čo pomáha vytvárať v tele viac energie aj bez potreby kalórií) a vytvára termogenézu (metabolický proces, pri ktorom sa kalórie spaľujú rýchlejšie a vytvárajú teplo).

4. Nechty si bieľte zubnou pastou

9 jednoduchých tipov ako dosiahnuť, aby sa vaše telo cítilo ako nové

Zažívať isté zažltnutie nechtov a ich okolia je úplne prirodzené, občas však nevyzerá dobre. Ak teda hľadáte spôsob prirodzeného bielenia vašich nechtov, odpoveďou je zubná pasta.

Zubná pasta nielen bieli a chráni vaše zuby, ale to isté robí aj s vašimi nechtami, lebo základom zubov i nechtov je keratín.

Pri tomto tipe len vezmite čistú zubnú kefku, naneste na ňu trochu zubnej pasty a začnite si ňou zľahka šúchať nechty. Nechajte asi minútu pôsobiť, umyte si ruky ako zvyčajne, a voilà!

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

5. Podnieťte rast vlasov vytvorením svojho vlastného vlasového séra

Ako už bolo spomenuté vyššie, v otázke rýchlejšieho rastu vlasov a ich zdravia je kľúčová strava, no tým z vás, ktorí chcú postúpiť ďalej, ukážeme, ako si vytvoriť vlastné sérum na rast vlasov.

Prvá ingrediencia, ktorú budete potrebovať, je ricínový olej. Obsahuje dôležité živiny, ako sú vitamín E pre zvlhčenie vašej vlasovej pokožky, omega-9 a omega-6 mastné kyseliny, ako aj minerálne látky, ktoré pomôžu zvlhčovať vašu vlasovú pokožku a prenikať do nej.

Druhou ingredienciou je avokádový olej bohatý na vitamíny a minerály, ako sú kyselina olejová, ktorá je mononenasýtenou omega-3 mastnou kyselinou pomáhajúcou vyživovať vaše vlasy a chrániť ich pred lámaním.

Je to jediný olej, ktorý má schopnosť prenikať do vlasovej stonky a zvlhčovať ju, namiesto toho, aby vám len zostal na vlasoch a správal sa ako olejnatá vrstva.

Poslednou ingredienciou je kokosový olej považovaný z mnohých rozličných dôvodov za kráľa všetkých olejov. V prvom rade, kokosový olej je jediný olej, ktorý si môžete nanášať priamo na vlasy a chrániť ich pred stratou bielkovín.

Keďže je bohatý na omega-3, omega-6 a omega-9 mastné kyseliny, chráni aj vlasovú stonku pred poškodením prostredím a slnkom.

Zmes si pripravíte takto:

  • Naplňte nádobku 1/3 ricínového oleja, 1/3 avokádového oleja a 1/3 kokosového oleja
  • Nádobku veľmi dobre pretraste
  • Naneste na vlasovú pokožku a masírujte 10 až 15 minút
  • Nechajte pôsobiť 30 minút až 1 hodinu
  • Zmyte pod sprchou, a potom ešte zamokra naneste na konce vlasov nejaký olej
  • Opakujte trikrát do týždňa

6. Raňajkujte do 30 minút po prebudení

9 jednoduchých tipov ako dosiahnuť, aby sa vaše telo cítilo ako nové

Hneď nato, ako po prebudení vypijete svoju vodu s citrónom a soľou, je dôležité sa do pol hodiny po otvorení očí naraňajkovať. Aj keď sa necítite hladní, vynechanie raňajok je veľkou chybou, najmä keď sa pokúšate schudnúť alebo udržať si váhu.

Podľa Národného registra pre kontrolu hmotnosti raňajkovalo vyše 70 % ľudí s úspešnou diétou do pol hodiny po prebudení.

Je to tak preto, lebo počas spánku je váš metabolizmus relatívne pomalý a trvá asi hodinu, kým začne fungovať normálnym tempom.

A tak vám naraňajkovanie sa predtým, než sa celkom zobudíte, umožní cítiť sa plnší po dlhší čas a uchráni vás pred konzumáciou ťažších raňajok či väčšieho jedla neskôr počas dňa.

7. Pite radšej hydrolyzovaný kolagén, než by ste si ho nanášali na kožu

9 jednoduchých tipov ako dosiahnuť, aby sa vaše telo cítilo ako nové

Starnutie je niečo, s čím sa väčšina z nás nikdy celkom nezmieri a často si ho prvý raz všimneme na vzhľade našej pokožky.

Všetci sa pokúšame priviesť našu pleť „znova k životu“ kupovaním hydratujúcich krémov, masiek a sér bohatých na kolagén (bielkovinu zodpovednú v tridsiatke za pevnosť a jas našej pleti).

Skutočnosť je však taká, že kolagén, ani ten hydrolyzovaný, nepreniká kožou do bodu, kde bude pomáhať viazať sa s inými bielkovinami a zlepšovať vaše celkové zdravie. A tak najlepším spôsobom boja proti starnutiu je užívanie doplnkov stravy.

Podľa výskumu môže užívanie hydrolyzovaného kolagénu o 27 % spomaliť starnutie, zlepšiť zdravie kostí, zvyšovať svalovú hmotu, predchádzať úbytku kosti a osteoporóze a zmierňovať bolesť kĺbov.

8. Zuby si bieľte pomocou ovocia

9 jednoduchých tipov ako dosiahnuť, aby sa vaše telo cítilo ako nové

To najlepšie, čo môže kto nosiť, je žiarivý úsmev. Čo ale vtedy, keď si zuby ukazovať netrúfate, lebo vyzerajú trochu nažltlo?

Nuž, netrápte sa, lebo to všetko môžete zmeniť svojou stravou. Ovocie a zelenina sú bohaté na antioxidanty, ktoré dokážu pri odstraňovaní žltých škvŕn na vašich zuboch robiť zázraky.

  • Jahody vám môžu pomôcť vybieliť zuby a odstrániť škvrny od kávy aj od vína
  • Jablká fungujú ako prírodný odstraňovač škvŕn, lebo v ústach pomáhajú vytvárať viac slín a slúžia ako „samočistiaci“ prostriedok
  • Pomaranče alebo akékoľvek kyslé ovocie pomáhajú vo vašich ústach neutralizovať kyslosť spôsobujúcu zubný kaz.

9. Pre zdravý žlčník pite viac kávy

9 jednoduchých tipov ako dosiahnuť, aby sa vaše telo cítilo ako nové

Hoci sa možno káva dáva do súvisu s nezdravou stravou, vo svojej najčistejšej forme je pre vás káva v skutočnosti dobrá.

Zamyslite sa nad tým: je to šťava z kávových bôbov, vyrobená zaliatím horúcou vodou a má veľa zdravotných benefitov, ktorým sme sa už venovali v iných článkoch. Jeden z najdôležitejších prínosov kávy je, že prispieva k zdravému žlčníku.

Podľa výskumu káva aktivuje v žlčníku kontrakcie, spôsobované zrejme v nej obsiahnutým kofeínom. Výskum navyše odhalil, že zvýšené kontrakcie spôsobené kávou môžu zabraňovať tomu, aby sa z menších kryštálikov v žlčníku stali veľké žlčové kamene.

A tak si radšej dajte šálku horúcej kávy a keď vám nabudúce niekto povie, že ste závislí, ukážte mu tento článok!

Ktorý z týchto zdravých tipov pre život by ste chceli vyskúšať? Ak nám viete nejaké ponúknuť, radi si ich prečítame v komentároch!

Prírodná liečba osteoartritídy

Zdroj: brightside.me, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*