Babské recepty, lieky a bylinky na dnu: Čaj, čo vylieči za 7 dní


Print Friendly, PDF & Email

ako sa lieči dna pomocou čaju

Dna je nepríjemné zápalové ochorenie kĺbov, ktoré spôsobuje kryštalizácia kyseliny močovej v dôsledku jej vysokej hladiny v krvi. Ide v podstate o depozity solí tejto kyseliny v priestore kĺbu.

Dna môže postihovať všetky telesné kĺby, no najčastejšie ako prvé zasiahne kĺby palcov na nohách. Následkom sú silné, niekedy až neznesiteľné bolesti.

Príčiny dny bývajú rôzne: chrípka, angína, zlý metabolizmus, zlá strava, nadmerný príjem bielkovín, reumatické infekcie či dokonca aj nosenie nepohodlných topánok.

Konvenčná liečba dny je málo efektívna a neraz iba dočasná

Pre niektorých ľudí dokáže byť dna skutočnou nočnou morou. Tí, ktorí sú ňou postihnutí, často mávajú ťažkosti so zháňaním vhodných topánok.

Okrem toho, noha postihnutá dnou nevyzerá esteticky príliš pekne.

Problémom tradičnej liečby je, že lieky používané na potláčanie bolestí majú počas dlhodobejšieho užívania mnohé nežiaduce vedľajšie účinky.

Lekári preto pomerne často pristupujú k operáciám. Avšak aj tie sú neraz iba dočasným riešením.

Pri liečbe reumatických bolestí, vrátane tých, ktoré spôsobuje dna, sa ukázali tradičná medicína, rôzne bylinky a babské recepty neraz efektívnejšie než lieky a postupy klasickej medicíny.

Pre rýchle vyplavenie skryštalizovaných depozitov solí z kĺbov vám odporúčame použiť nasledovný domáci liek vo forme čaju z bobkového listu.

Ako sa zbaviť dny: Recept na liečivý čaj

Pri príprave nášho domáceho čaju na dnu postupujte nasledovne:

Prírodná liečba osteoartritídy

1) Nasypte 1 polievkovú lyžicu nadrobno pokrájaného bobkového listu do 300 ml vriacej vody a povarte 5 minút.

2) Po dovarení prelejte zmes do termosky a nechajte ju v nej odstáť 24 hodín.

3) Na druhý deň čaj preceďte a počas dňa ho popíjajte. Na ďalší deň si pripravte znova nový čaj.

4) Takto to opakujte počas nasledujúcich 7 dní.

Účinky čaju z bobkového listu

Tento čaj má popri vyplavovaniu kyseliny močovej z kĺbov tiež pomerne silný diuretický (močopudný) účinok. Preto nebuďte prekvapení častou návštevou toalety.

V podstate to bude aj príznakom toho, že sa skryštalizované soli vyplavujú von z tela.

Okrem liečby dny je možné tento čaj použiť aj na rozbíjanie kameňov v močových cestách – obličkách, močovom mechúre a močových cestách.

Pri liečbe močových kameňov však kúra trvá o niečo dlhšie. Pre ich úplné vyplavenie by sa mal čaj užívať približne 2 mesiace.

Zbohom vysoký krvný tlak

Zdroj: Heal Gout in Seven Days with This Super Powerful Herb Tea, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Poznam tuto terapiu s bobkovym listom z pocutia. Obmedzenie konzumacie niektorych druhov potravin pri tej kure nie je? Dakujem.

 2. Dna je porucha metabolizmu zapríčinená zhoršenou látkovou výmenou.
  Pri častom prijme purinových látok zo stravy sa z nich v organizme tvorí kryštalická kyselina močová orbitujúca v celom tele a vyzrážajúca sa hlavne v kĺboch.
  Neliečená dna postupne postihne kĺby,šľachy a j okolité tkaniva v okolí kĺbov aj kožu,ktorá je už aj na dotyk bolestivá.
  Toto prudké zápalové ochorenie sa dá rýchlo a hlavne bez absolútnych vedľajších účinkov pomerne rýchlo vyliečiť.

  Pri dne začneme najprv opravovať zhoršenú látkovú výmenu z nedostatku enzýmov dodaním ENZYMKOMPLEXU a tiež s prísuvom veľa,veľa rozmanitej zeleniny a ovocia a najlepšie je pitie zeleninových šťav nad 1 liter denne.
  Pri tom dodržiavame pitný režim tak, že vašu hmotnosť si vydelíme 30-ími a výsledok určený je prijem vody na deň.

  Zápal hasíme MSM (metylsulfonylmetán) a osoba vážiaca cca 80 kg ho môže brať 1300 mg denne spolu s vitamínom C 3000 mg denne a lepšie si to rozdeliť na 3 x denne, viď megaskorbickú liečbu.
  Pri dne dbáme aby nám nechýbali ani ďalšie minerály a vitamíny v tele.

  Aby sme znížili tvorbu kyseliny močovej, musíme zastaviť príjem všetkých purinnových látok, ale aj tých čo spôsobujú nádmerné prekyslenie rafinovaný cukor a jeho ďalšie výrobky a tiež obmedziť výrobky z bielej múky.

  Vyhodíme z jedálnička vnútornosti,mastné,vyprážané,pečené ťažké mäsité jedla menej solené a uskromníme sa s dusenými a varenými,ale lepšie je v tom prípade prejsť aspoň 70% na surovú stravu.
  Pri dne obmedzíme príjem purinov aj zo strukovín a jeto.

 3. Dakujem.

 4. prosim vas pekne ,ak ma moj 19r.syn kamen na obličke možem mu ho dať piť,on sa rozdrvi pitim toho čaju alebo ako,mne sa tvoria kamene od mladeho veku stale a mam chronicky zapal aky čaj my poradite aby sa prestali tvoriť kamene dakujem

 5. Judita Klimentova

  Dobrý deň mám takú prosbu ,už niekoľko mesiacov mám veľké bolesti na nohe vlastne na chodidlách . Keď som v pokoji tak ma to neboli , ale keď viacej chodím tak mám veľké bolesti . Ináč mám aj zvýšenú chladnú kzseliny močovej . Prosím mi poradiť čo by som mala užiť proti tejto bolesti. Mala som používať Milurit no robí mi vedľajšie účinky .k
  Keby ste mi poradili za čo vám vopred ďakujem

  • ING. PSYCHOTRONIK

   Zvýšená kyselina močová je príčinou bolestí – zápal v kĺboch spôsobovaný ostrými kryštálikmi kyseliny močovej. 1. opatrenie: zo stravy vylúčiť potraviny tvoriace kyseliny vrátane tých ktoré kyselinami sú okrem kyseliny askorbovej – vitamín C a citrónu tvoria zásadité reakcie. Vylúčiť suché strukoviny a čerstvý hrach – namiesto nich luskovú fazuľku. Vylúčiť všetky vnútornosti, hovädzie, bravčové, z hydiny iba kačicu 1x za 2 mesiace. Z rýb iba tučný losos pre prospešný tuk. Nie sardinky, očká!
   Základ jedla pripraviť na vode, jedlá šťavnaté dusené, parené a varené. Nie na tukoch pripravovať jedlo! Chorá pečeň spôsobuje dnu – koreň púpavy, zemežlč, artičoka a pestreca semeno mleté ! Bližšie info na: [email protected]

Pridajte komentár

*