Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

7 najhrozivejších liekov na predpis podľa vlastných príbalových letákov farma-firiem


Print Friendly, PDF & Email

7 najhrozivejších liekov na predpis podľa vlastných príbalových letákov farma-firiem

(S.D. Wells, Newstarget) Keď si spomeniete na „poruchy učenia“ dnešných detí, vybaví sa vám mnoho typov, vrátane Aspergerovho syndrómu, autizmu či Downovho syndrómu.

Možno vás však prekvapí, že len v USA je práve teraz viac ako 6 miliónov detí s diagnózou poruchy pozornosti a hyperaktivity  (ADHD). A takmer 2 milióny z týchto detí užívajú nebezpečné lieky na predpis.

Najhoršie je, že ADHD „diagnóza“ je veľmi vágna a môže zahŕňať takmer akékoľvek energické správanie spolu s nevenovaním dostatočnej „pozornosti“ nudným, prekrúteným osnovám.

Nehovoriac o tom, že väčšina detí zje na raňajky veľkú dávku kukuričného sirupu s vysokým obsahom fruktózy v detských cereáliách, nápojoch, chlebe a inom občerstvení. Niet potom divu, že nedokážu presedieť v kľude celé hodiny. To však neznamená, že skutočne majú ADD (nedostatok pozornosti) alebo ADHD (nedostatok pozornosti s hyperaktivitou).

Napriek tomu sú všetky tieto deti kŕmené liekmi, ktoré majú vedľajšie účinky ako sú ťažká depresia či zosilnené pohnútky na páchanie vrážd a samovrážd.

Lekári sú upozorňovaní, že majú dobré vážiť, keď predpisujú tieto experimentálne zmesi vyvolávajúce zmeny nálad, problémy so spánkom, migrénové bolesti hlavy, chudnutie a samozrejme samovražedné sklony.

To je ale len vrchol ľadovca problémov, ktoré prichádzajú s týmito liekmi na ADHD, predpisované mnohým deťom bez uváženia.

Psychoaktívne lieky však nie sú jediné s množstvom vážnych rizík. Tu uvádzame 7 najdesivejších liekov na predpis, ktoré sa bez uváženia v dnešnej dobe predpisujú všetkým – bábätkám, deťom, dospievajúcim a dospelým.

1. Lieky na ADHD

Môžu zvýšiť samovražedné myšlienky a činy u detí, dospievajúcich alebo dospelých s ADHD, najmä počas prvých mesiacov liečby alebo pri zmene dávky.

2. Remdesivír na „liečbu“ Covid-19

Remdesivir nebol vyvinutý na Covid-19, ale na maláriu. Proti Covid-19 sa začal používať svojvoľne.

Tento liek môže zdecimovať vaše obličky a spôsobiť ich zlyhanie. Taktiež poškodzuje srdce. Má také vysoké percento úmrtnosti, že by sa mal správne nazývať jed a nie liek.

Podrobne sme o remdesivire písali v článku: Právnici a lekári varujú, že nemocnice už viac nie sú bezpečné miesta

#3. Selektívne inhibítory spätného vychytávania serotonínu (SSRI)

Ide o psychotropné lieky podávané pri úzkosti, depresii a bipolárnej poruche. Sú príčinou nárastu samovražedných a vražedných myšlienok – často predstavujú skutočného vinníka pri hromadných streľbách.

#4. Lieky na cholesterol

Spôsobujú silnú chronickú únavu, deštrukciu svalov, bolesti nôh, ktoré niekedy vyústia až do pripútania k invalidnému vozíku, srdcové zlyhania, mozgovú hmlu, Alzheimerovu chorobu a množstvo ďalších vážnych ochorení.

Podrobne sme sa liekom na cholesterol venovali v článku: Štúdia odhalila vyše 300 utajovaných nežiaducich účinkov liekov na cholesterol

Liečba osteoporózy

#5. Lieky na riedenie krvi

Riziká liekov na riedenie krvi zahŕňajú krv v moči a stolici, nehojenie sa rán, krvácanie aj pri drobných poraneniach, ťažko zastaviteľné krvácanie z nosa, krvácanie ďasien, zvracanie a vykašlávanie krvi, silné menštruácie a riziko vnútorného krvácania.

Medzi prírodné látky, ktoré tiež riedia krv, no nemajú riziká farmaceuticvkých liekov, patria kurkuma, cesnak, čili korenie, škorica, ginkgo biloba, enzým bromelein (čerstvý ananás), aloe vera, spánkový hormón melatonín (dostatok spánku) a vitamín E.

#6. Orálna chemoterapia

To, že je niečo orálne a nie do žily, vôbec neznamená, že je to menej škodlivé.

Okrem klasických prejavov chemoterapie ako sú vypadávanie vlasov či silné nevoľnosti, orálna chemoterapia môže navyše vážne poškodiť črevá a celý tráviaci systém.

#7. Paxlovid – „antivírusová“ tabletka Pfizeru proti covidu

Tento oslavovaný „liek proti covidu“ v skutočnosti spôsobuje návrat infekcie Covid-19 a poškodzuje správnu replikáciu DNA, čo môže neskôr vyústiť do rozvoja rakoviny.

Ako vám chutia takéto „jablká“ medicíny? Sú prehnité až do špiku kostí

Uvedené lieky škodia dokonca aj vtedy, keď sa „užívajú podľa pokynov“. Tieto lieky na predpis sú pritom oveľa nebezpečnejšie ako zdravotné stavy, na ktoré sú určené.

Predstavte si, že idete do nemocnice, pretože chytíte ľahký prípad Covid-19 a lekári vám pre „bezpečnosť“ predpíšu remdesivir a vaše obličky začnú zlyhávať. Potom si uvedomíte, že ste nikdy neboli informovaní o tom, že táto udalosť je celkom bežným vedľajším účinkom tohto lieku a zdá sa, že každý túto skutočnosť vie, iba vám to nikto nepovedal.

A ďalej je tu paxlovid – takzvaná „antivírusová“ tabletka od spoločnosti Pfizer, ktorá doslova spôsobí návrat infekcie Covid-19. Samotné americké Centrum pre kontrolu a prevenciu ochorení (CDC) varuje, že symptómy sa môžu „objaviť dva až osem dní po ukončení liečby a negatívnom teste.

Toto je súčasný medicínsko-priemyselný komplex, ktorému doslova prechádzajú vraždy, a to úplne verejne.

To znamená, že zatiaľ čo vám lekári predpisujú liek a prezentujú to ako „znižovanie vášho rizika závažného ochorenia“, v skutočnosti vás vystavujú obrovskému riziku závažného poškodenia zdravia.

Nezačínajte si ani so všetkými týmito liekmi na riedenie krvi, kde akýkoľvek ľahký náraz alebo modrina u pacienta môže viesť k vnútornému krvácaniu, čo má potenciál rýchlo vyústiť až do úmrtia. Riedidlo krvi je výborným jedom na krysy, nie však liek pre človeka.

Akonáhle lekári (medicínski a priemyselní obchodníci s drogovými dealermi) nasadia tieto jedy svojim pacientom, len zriedka, ak vôbec niekedy, dovolia, aby ste ich prestali užívať.

Nakoniec, ak máte z chemoterapie smrteľný strach, je to správny pocit. Či už sa užíva „kvapkaním“ do žily alebo orálne, nie je to nič iné ako pomalá prechádzka „plynovou komorou“, kde samotná chemoterapia spôsobuje tvorbu nových rakovín a návraty pôvodnej rakoviny v oveľa väčšej sile.

Vedci to všetko vedia už od doby vývoja chemoterapie, teda od 50. a 60. rokoch minulého storočia.

Nalaďte si internetovú stránku BigPharmaNews.com, kde získate aktuálne informácie o aj o iných „liekoch“, ktoré bezdôvodne mrzačia a zabíjajú ľudí.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Autor: S.D. Wells, newstarget.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Pozor na leky proti cholesterolu, dávajú ich všetkým starým aj mladším ľuďom. Starí ľudia po nich zostávajú ležať a v plienkach!!! Pritom existujú napr. čaje proti cholesterolu bez vedľajších účinkov. Vlastne starý človek, ktorý už jedáva minimálne, žiadne lieky proti cholesterolu nepotrebuje. Na riedenie krvi a proti nádorom sú maceráty z listov IMELA BIELEHO.

  • Prvá veta je zavádzajúca. Obvodný, praktický lekár môže predpísať len statíny v max. sile 30 mg/1tabletka, silnejšie statíny (nad 30 do 80 mg) môže predpísať len odborný lekár (kardiológ, internista). Lekári vedia, že statíny škodia, ale zastávajú názor, že ich užívanie je lepšie, ako vysoký cholesterol.

   • Marek Košice

    Oldo, ty nevedomec majúci istotu, že vie o čom píše…………. Vysoký cholesterol je v skutočnosti LIEČEBNÁ FÁZA organizmu…… Rovnako ako aj napríklad nádor v tele človeka. TOTO SA ĽUĎOM TAJÍ, nakoľko žijeme v Matrixe, kde mainstream a mainstream „veda“ takmer úplne všetku pravdu OBRACIA „NARUBY“……..

    • Nekecaj. Kvôli takým „odborníkom“ ako si ty, sa nedám vyviesť z miery. Videa proti statínom (cca 4 hodinové prednášky) som videl ešte dávno pred covidom, vrátane naratívu o neškodnosti zvýšeného cholesterolu. A aj som sa podľa nich, žiaľ, riadil.

     • Keďže bunkové membrány sú tvorené tukmi – cholesterol pôsobí ako sanačná náplasť na bunky ciev poškodené zápalom, z ktorých mimo unikajú krvinky. Čím väčší a chronický zápal – tým viac cholesterolu! O tom je Veľká cholesterolová lož! Eskimákov teraz dojebávajú tým čo nás – rafinovaným a kukuričnou fuktózou, ktorá sa ukadá v pečeni! Donedávna spávalo zdravé eskimácke decko tradične s kusom tulenieho tuku v ústach namiesto dudlíka!

      Mať chronicky zapálené cievy a bez cholesterolu /a žiaden „dobrý a zlý“!/ – to nejde! A statiny ten zápal neliečia! Statiny sú podvod na srdcovo-cievne choroby spôsobené zápalom – nie cholesterolom doboha!

      LEUKO-PLAST!
      https://www.sportlavit.nl/public/data/image/article/2217/12036/large/leukoplast-9-2-m-x-2-5-cm.jpg

     • Mozes uzivat statiny alebo pochopit, ako cholesterol pracuje a spravnym sposobom si ho upravit tak, aby si tie statiy nemusel jest. Su vzdy dve cesty, ty si si vybral tu statinovu, to je cele. A mozes pozerat akekolvek prednasky, ktore neriesia jadro problemu.

   • Statíny s vysokým % spôsobujú rakovinu pečeni, ale menej ako teplom poškodzované tuky pri smažení !

  • Potvrdzujem IMELO JE SKVELé +++

   • Keď vtáčka lapajú – na lepidlo z imela ho lákajú!

    • Co chce tým autor ríct ?

    • Lákajú aj na chutné smažením pripravené jed lá pričom teplom poškodený tuk „nestráviteľná časť“ spôsobuje vysoký „zlý“ cholesterol a triglyceridy spôsobujú v žlčníku „kamene“, poškodzujú pečeň (1 zo spúšťačov stukovatenia v pečeni a cirhózy, potom karcinómu v pečeni. Tiež poruchy pamäte poškodzovaním mozgu Alzhaimer a Parkinson, autizmus a ADHD !
     SMAŽTE VŠETKO ABY STE neskôr MOHLI VIAC TRPIEŤ ! Smažené jedzte večer aby obezita a utrpenie prišli čo najskôr !

     • Najprv dusím – potom prismahnem. To, čo nám chutí na smaženom mäse je vlastne karamel z cukrov v svalovine a tkanivách.

      Keďže aj naši popovodňoví predkovia poznali dobroty smaženého – často nevyhnutne kvôli možným patogónom /kurva – vraj biftek pod sedlom – to by po hodine na to umrel aj „had“ /had musí ulovenú korisť stráviť jedom a vo vlastnej rézii čo najskôr – inak ho už mršina otrávi/ – teda – naši predkovia boli celoročne intoxikovaní až až a o tom je v DNA tisícročia zakódovaná jesenná detoxikácia bielych ľudí pred zimou – tzv. „chrípka“.

   • theylive we sleep

    Imelo biele dokaze liecit rakovinu

    • theylive we sleep cítim tu silu v nom ako aj liečivo ako pritahuje vtákov a lepia sa on ***

    • Práve tie sušené bobule – sú mierne nasládlé. Niekoľko denne – z imela sa začali vyrábať prvé chemoterapeutiká. Imelo ťa môže aj zabiť – keď sa zjebeš z topola na ktorom rastie.

    • Rakovina je jedným z výsledkov nesprávneho zaobchádzania so sebou následkom HLÚPOSTI jednotlivcov – to je skutočnou príčinou. Imelo stimuluje imunitu aj protinádorovo, ale nevhodný spôsob prípravy výživy, nesprávne zloženie a nesprávny čas konzumácie ZMENIŤ – obsah hlúposti nemôže ! To sú príčiny vzniku nádorov. Následkom vyššie uvedených nádorotvorných faktorov vzniknú podmienky pre patogénne baktérie, plesne a vírusy ktoré nádorotvorný proces spustia. Častým opakovaním 3 prehreškov súčasne v starostlivosti o seba vznikajú nádory.

  • áno, súhlas MLB – a tie tzv. lekárne sú preplnené plienkami už viac, než „liekmi“. Vedia, čo robia.
   Potraviny sme už prehodnotili na Otraviny. A každá – na 99 % anorganická – „Lekáreň“ by sa mala volať Békáreň.

  • Anthony Morava

   Léčit cholesterol je cypovina, léčit je třeba zánět v žíle, který se tělo pokouší cholesterolem ošetřit

   • namiesto hľadania, nájdenia + odstránenia príčiny potrebujú potláčať dôsledky – pochopiteľne, čím iným, ako zas len toxínmi slúžiacich na výrobu ďalších diagnóz
    …neverím, že sú takí hlúpi, aby nevedeli, čo robia a prečo.

 2. A co tak napisat niektore konkretne lieky, napr. proti cholesterolu, ktore skodia? Zatial su to len take nekonkretne obvinovacky a pod. Je to vsetko velmi siroky pojem… Ci?! 😄

 3. Na liečbu rakoviny doporučujem drastickú, ale najúčinnejšiu liečbu a to: Prísnu dietu na surovej strave (ovocie, zelenina, naklíčené semená atď…) striedať s úplnými hladovkami. Rakovina sa po tejto liečbe už nevracia. Touto liečbou sa dá liečiť až 269 druhov ochorení. Kto má záujem, nech tu napíše choroby, ktoré má a pozriem sa potom do mojich záznamov a napíšem presný postup liečby.

  • vydrena chrupavka na koleni na jedné strane?

   • Ak je to len na jednej strane môže to byť spôsobené jednostranným preťažením. Predovšetkým by som zakázal konzumáciu mäsa a živočíšnych produktov alebo zníženie ich spotreby na absolútne minimum. Doporučujem konzumovať mletý mak alebo sezam s ovocím podľa chuti samozrejme v surovom stave. Treba tiež konzumovať všeobecne veľa surovaj zeleniny, najviac sa osvedčila mrkva s panenským olejom. Dobré sú aj všetky druhy orechov kombinované s ovocím. Všetko ovocie a zelenina ktorá obsahuje veľa horčíka a vápnika.

    • Marek Košice

     Hlavne, že vývary z kĺbov zvierat sú najlepšie na chrupakvy…A že vraj zakázať konzumáciu živočíšnych produktov…Ty „odborník“ Vladimír, ktorý naletel bludom…. Odporúčaš mletý mak plný FYTÁTOV, ktorého vápnik sa v tele vstrebáva doslova minimálne… Surová mrkva s panenským olejom… 😀 😀 😀 :D:D …Orechy (mimo kokosového) plné PROZÁPALOVÝCH tukov… „Zelenina, ktorá obsahuje veľa vápnika“…. Počuj, nechceš napísať knihu vtipov? 100g ovčej brynzde má toľko vápnika, ako 10 kíl ten „najvápnikovejšej“ zeleniny sveta… Vladimír, mal by si radšej v týchto veciach mlčať, ver mi…

     • Živočíšny vápnik je jednoznačne menej stráviteľný ako rastlinný. Fakty. Mak má najviac vápnika a aj sa najlepšie živočíchom zvaným človek vstrebáva.

     • „mak plný“ KADMIA!!! Detto šošovica. Treba ho máčať ako ryžu kvôli arzénu – znovu dosušiť a až potom spracovať – vzhľadom na počet malých semien v objeme je to skrytá biologická bomba plná prachu a mikróbov. Surový mak jesť jedine priamo z makovice! Inak nie!
      Mak má fantastické jemné vločkové bielkoviny podobné mlieku – ale bez kazeínu! Mak je super potravina pre mozog – hlavne detí! Kurvy z EU nie náhodou potláčajú pestovanie maku pod zámienkou opiátov – lenže mak olejný nie je to isté čo ópiový mak – ktorý sa na jeho úkor práveže pestuje u nás pre farmakomafiu a olejný – tradičnú našu potravinu – musíme dovážať!

      Koľko našich detí pozná makovú štrúdľu – cukrársku nirvánu?

      https://www.cancer.gov › about-cancer › causes-prevention › risk › substances › cadmium
      Cadmium – Cancer-Causing Substances – NCI
      Cadmium is a natural element found in tiny amounts in air, water, soil, and food. All soils and rocks, including coal and mineral fertilizers, contain some cadmium. Most cadmium used in the United States is extracted during the production of other metals such as zinc, lead, and copper.
      —————————————-
      Poznámka – v dnešnej dobe frčí chirurgická oceľ ako kov na výrobu nealergických šperkov. Málo kto vie, že alergia na zlaté a strieborné šperky je spôsobená prítomnosťou kadmia v ich zliatinách, a to sa kumuluje aj prítomnosťou kadmia v potrave – z čias olovnatých benzínov hlavne na poliach pri cestách.
      https://www.isperky.sk/vsetky-sperky/ocelove-sperky.html

    • Petr – Predovšetkým by som ti prikázal kupovať si špikové kosti – robiť z nich silný vývar a obhrýzť všetky mňamky chrupavky a vycucať spik /tenkým nožíkom/, detto jesť gulášiky z hovädzej glejovky /lýtko, česky kližka – nepliesť si s močingom – to je vnútorná časť stehna/ – čo dostaneš kúpiť najbližšie asi „v Argentíne“.

     Zakázal by som ti rafinovaný cukor a slnečnicový olej a maximálne obmedzil jedlá z bielej prozápalovej múky – výnimky jen pri jedlách, ktoré zo špaldovej múky nemajú dobrú chuť. Ak zoženieš na vývar hovädziu špikovú kosť – priprav sa na jej luxusnú cenu – môžeš ju potom ďalším varením spracovať ako slonovinu /zmäkne – dá sa pozdlžne rozrezať a rozprostrieť – po stuhnutí je ako kameň/. A k tej chrupavkovej dobrote dobrý jabĺčkový chren – glukózosulfát /obsahuje ho aj všetka kapustovitá zelenina, žerucha/ je nevyhnutnou súčasťou tvorby chrupavky!!!
     https://www.vetamix.sk/temp/img/ho/hovadzia-kost-spikova-surova-2-ks-w1200-h1200-77923989103b5a2244ea003b63452301.jpg
     ——————————-
     EU sa pokúša zakázať predaj týchto živošíšnych liečiviek. Ak kupujete bravčové špikové /nie hladké – lopatky/ kosti – vždy ich žiadajte v mäsiarstve preseknúť. Mastnotu – loj z polievky z kostí nikdy nevyhadzujte – ak polievku neprechutíte aromatickými zeleninami – ligurčekom /libeček/ napr. /cibuľa, mrkva, paštrnák, pôr nevadia/ – loj po vychladnutí treba zobrať a zľahka prepláchnuť studenou vodou /zbaviť sa huspeniny/ a potom ho znovu krátko prevariť v čistej vode – a znovu ho zobrať po stuhnutí /aj 2 x/ a máte tukový základ na výrobu domácej čokolády – loj má vlastnosti kakaového masla – okamžite sa v ústach rozpúšťa. Bežne cielene kupujem 6 kg kostí – z toho je asi 400g loja na cukrárske účely – aj na lístkové cesto napr.
     https://www.vetamix.sk/temp/img/ho/hovadzia-kost-spikova-surova-2-ks-w1200-h1200-77923989103b5a2244ea003b63452301.jpg

     https://gurman.zoznam.sk › kategoria-receptov › hovadzia-glejovka
     Hovädzia glejovka – recepty a jedlá | Gurman.sk
     Hovädzia glejovka Výborné recepty na hovädziu glejovku, ktoré vám budú zaručene chutiť, nájdete práve u nás na Gurmánovi. Hovädzia glejovka obsahuje viac väziva a je tučnejšia. Je to skvelá časť hovädzieho mäsa na prípravu gulášu. Nájdete u nás rôzne druhy jedál, od jednoduchších ktoré vám zaberú len pár minút, až po tie najnáročnejšie.
     ————————————
     Chrupavku môžeš mať zodretú na jednej strane aj vďaka okultnému pôsobeniu nejakého neprajníka-nepriateľa na tejto strane – kolega v práci, sused – cítiš podvedomé ohrozenie z tejto strany, a to sa psychosomaticky premieta do „sebadôvery“ skeletu a kĺbov a ich stavu. V tomto nekecám!

  • A nemôže mať tie choroby sused?

   • Čo nechceš aby ti druhý robili nerob ani ty druhým.

    • Marek Košice

     Fajn, tak sa tým riaď. Neraď iný (nevedome) zle, aby tebe niekto zle neradil…

    • Narážal som na anonymitu – moja choroba je môj osobný údaj – a tebe nepatrí moje lekárske tajomstvo, a ani za to nenesieš zodpovednosť.
     “ Kto má záujem, nech tu napíše choroby, ktoré má a pozriem sa potom do mojich záznamov a napíšem presný postup liečby.“ – s týmto si u mňa vedľa!

     • Choď za bielym plášťom a ten ťa bez anonymity dovedie rýchlo do hrobu!

     • Moja reakcia na tvoje to kam a za kým mám ísť bola z „pochopiteľných“ dôvodov vymazaná – skrátim – moje lekárske tajomstvo je moje súkromne vyjavené, nie však verejnosti. U lekárky som bol naposledy tuším v roku 2017 na preventívke po 4-5 rokoch – po situ s „covidom“ tam na žiadnu vakcinačnú ani špachtlovaciu „preventívku“ – odovzdanie kompetencie za moje zdravie lekárovi – nepáchnem!

      Naštuduj si O SEBE – ženy v prechode/muži v prechode – hormonálny stav – vzťahovačnosť, ješitnosť a okamžité – z dôvodu návalov – nepochopenie podstaty. A pokiaľ takýto nevyrovnaný človek chce inému v stave svojej vlastnej dezorientácie-zatmenia a nepochopenia individuálneho problému druhého v niečom radiť, tak Amen Dolores! Najväčšou slabinou muža je jeho ješitnosť, ty si slabý muž a preto nie autorita – a teda ani kompetentný liečiteľ. Nepochopil si to podstatné – len si sa chopil príležitosti tu exhibovať – že o tvoju radu stoja práve tí, ktorí vždy a pravideľne prenechávajú zodpovednosť za svoje zdravie iným – chcú rýchlu službu, chcú rýchlu radu, návod na použitie, pretože v živote neurobia nič preto, aby získali vlastné kompetencie a pochopili podstatu svojho problému a vyriešili si ho sami. analógia – chcú peniaze – idú si požičať do banky.

      Cítiš sa ako banka vedomostí? Lebo ja nie, aj keď niečo viem. Ty tu vystupuješ ako agilný užitočný idiot mentálne lenivých, ktorého to iné nepoznané vôbec netrápi – hlavne že máš názor. Súťažíš so seberovnými spolužiakmi, ktorí na to serú – o svoju pozíciu ako bifľoš, nakoľko teba to ZDŠ mentorovanie-papagájovanie baví. To čo ty vieš teraz – ja už som dávno zabudol.

  • Napíš desať naj a trafíš sa do 90%.

   Redakcia ti potom možno aj samostatný článok dá.

  • „Na liečbu rakoviny doporučujem drastickú, ale najúčinnejšiu liečbu a to: Prísnu dietu na surovej strave (ovocie, zelenina, naklíčené semená atď…) striedať s úplnými hladovkami.“ – americký spôsob podľa XY – moja suseda si s tým privodila silnú osteoporézu a zlomeniny stavcov a úplné zastavenie /krátko po 40-tke/ menštruácie. A psychické problémy a s črevami! Lebo hladný mikrobióm nefunguje ako imunitný systém! To sú tie teórie, že každú chorobu treba vyhladovať. Hovno – treba ju najprv vyjebať z hlavy! Rakovina spôsobená karcinogénmi je úplne iná rakovina, ako tá, ktorú spôsobuje nespracovaný konflikt podľa GNM. Takto inak dopadla aj známa TV fitneska Edita Šipeky so svojím „Nežer!“

   Na Slovensku sa doporučujú listy a odporúča sa – niečo niekomu.

   • Vladimír

    Každý človek je individuálny a aj každá rakovina je individuálna a tiež existuje rôzna kombinácia chorôb či už pridružených, spôsobených rôznymi činiteľmi. Aj preto je liečba u každého človeka iná, lebo každý má špecifickú genetickú výbavu. Pokiaľ neviem tieto skutočnosti, tak sa ťažko niečo presne stanovuje.

    • Každá jedna nemoc začíná v hlavě a je tělesnou odpovědí,zdviženým prstem,upozorněním na to jak člověk žije jak /ne/funguje/ práce,vztahy,bydlení atď. Další věc je žít a jíst zdravě s dostatkem zeleniny a ovoce / ne každý se dostane k zdravým -nezávadným potravinám/ by mělo být základem a automatické ne se vzbudit za pět dvanáct a hnát tělo do extrémů. Ze své opakované zkušenosti můžu potvrdit že 14 denní hladovka je užasná věc ale když je tělo zdravé ,psychika k tomuto ukonu vyladěná a je to na dobrovolné a tím i léčivé báze. Je další fakt když přijde nemocný člověk do ordinace tak “ lékař“ ho tak poleká že v tom stresu a strachu ze smrti přistoupí a podpíše jakoukoliv léčbu když není v tomto ohledu vzdělaný a připravený. Málokdo hledá příčinu svých tělesných problémů v způsobu svého života.

   • Marek Košice

    Vladimír : Ja by som to povedal tak, že MINIMÁLNE 90% rakovín bude zo psychosomatiky… A na to teda žiadna hladovka nepomôže. Hlavne, keby ju držal relatívne štíhly človek…. Po takej dlhšej hladovke človek vyzerá ako z koncentráku… Komu to „pridá“ na psychike? NIKOMU, ale takmer každého to psychicky ZDEPTÁ…. A surová strava? …. Ale prosím ťa…. Keď si myslíš, že človek má choroby z dôvodu že nekonzumuje surovú stravu, tak si úplne mimo. VARENIE JE PREDTRÁVENIE JEDLA……V ŽALÚDKU TAK ČI TAK ZABIJEŠ VŠETKY ENZÝMY (až na niektoré druhy PROBIOTÍK, ale na to ti stačí 20g surovej bryndze denne, zjedenej nalačno)….takže „enzmýmy z potravy ako liečivá látka pre telo, SÚ MÝTUS. Navyše nezabúdaj, kto podporuje vegánstvo – GATES a AGENDA NWO………. Vladimír, vo svojej nevedomosti ordinuješ SMRŤ drvivej väčšine rakovinných pacientov, ktorí by si tvoje odporúčanie zobrali k srdcu a riadili sa ním………. POLOHLADOVKU KOMBINOVAŤ S HLADOVKOU….. Veď to samo o sebe nedáva absolútne žiadny zmysel… Zmysel dáva HLADOVKA v kombinácii s vysokovýživnými potravinami hlavne živočíšneho typu (samozrejme s dodatkom rastlinných), vysokej kvality…. Po tvojom odporúčaní typu „surová rastlinná strava kombinovaná s hladovkami“ by ľudia UMRELI NA PODVÝŽIVU………… Vladimír, ty pracuješ LEN A LEN S TELOM……… Preto tie tvoje odporúčania. Len s telom, a nerozumne zároveň…. Vyhladovať nádor, A ZÁROVEŇ vyhladovať telo…… Popravde začínam mať dojem, a tu čitatelia spozornite, že dlhodobejšie hladovky (všetko nad 7 alebo keď budem zhovievavejší, tak nad 14 dní) sú skôr SATANSKÉHO než božského charakteru. Pozrite sa, ako po nich vyzerá telo, a aké je zoslabnuté…….. Rakovina vzniká buď psychosomaticky (asi 90% prípadov rakoviny), alebo z dôvodov zatoxikovania chémiou, ťažkými kovmi a podobne……..IDEME SA TVÁRIŤ, že na odbúranie toxínov z tela potrebujeme telo VYHLADOVAŤ a takto mu ubližovať? A to píšem ako muž, ktorý si už zažil 10 dňovú hladovku, 2x 72 hodinovú SUCHÚ (bez jedla a bez vody), ktorý má doma dve knihy o hladovkách, atď…… A SAMOZREJME, JE TAM NAPÍSANÉ MNOŽSTVO BLUDOV……….. Ľudia bez zdravého rozumu nadobudnú dojem, že po 40 dňovej hladovke vrámci „prevencie“ si predĺžia život o polovicu (ako sa to ÚDAJNE podarilo u sliepok, myšiach, atď…podľa knihy od Malachova)…. To je totálny nonsens… Existuje po svete množstvo ľudí pravidelne praktizujúcich hladovky, a nemyslím si, že by ich priemerný vek prevyšoval priemerný vek iných ľudí o viac než 5 (päť) rokov…. Množstvo z nich kľudne môže zomrieť v skoršom veku, než je priemerný vek dožitia v ich krajine… A to bez toho, aby sa stali obeťami havárií. Ľudia, nerobte z hladoviek „svätý grál“… zabudli ste na DUŠEVNÉ PRÍČINY a na NEDOSTATOK ŽIVÍN. Nedostatok živnín nespôsobuje choroby? JASNÉ, žE ÁNO. Ako poriešite nedostatok živín hladovkou? No nijako…Akurát nedostatok živín vo svojom tele prehĺbite….

    • Pokračuj v sóle, ak si myslíš, že máš pravdu! Dôkazom sú tí ktorý sa tak, ako píšem vyliečili. Si úplný brouk pytlík.

     • Marek Košice

      A ktorí sa tak vyliečili? Tí, ktorí boli zanesení z bohatej konzumácie pšenice, rafinovaných repkových/slnečnicový/kukuričných olejov, „umelého chemického akože mäsa“ z Mekáča, chlastania, a vyliečili sa preto, lebo spomínané veci vylúčili z jedálnička pri tom prechode na surovú rastlinnú stravu, A NIE PRETO, že by surová rastlinná strava bola liečivá? Omg…. Myslíš, že som spadol z hrušky? To ty si tu dávaš sólo, a robíš viac zlého, než si myslíš.

    • they live we sleep

     Hladovka lieci, pretoze podcast hladovky metabolism poziera najskor nove vytvori v tele, ako prve poziera nove vytvorene nadory, si blbec

    • zatial nikto

     Suhlas Marek,
     20 rokov som bol vegetarianom a tak som aj dopadol,crevne problemy a este stale nie som v poriadku,aj ked o 50% lepsie.
     Intuitivne som to robil ako ty hovoris-obcasny post v kombinacii s vysokovyzivnymi zivocisnymi potravinami.
     Vegetarianstvo-pravdepodobne agenda WEF.A to mate odo mna-od cloveka ktoremu maso absolutne nechuti,ale som nuteny ho jest zo zdravotnych dovodov.Vacsina ludi si vegetarianstvom alebo este horsie veganstvom privodi dost zavazne problemy-ludia nemame na vyber-musime jest maso aj ked nam nechuti a napriek sentimentu.

     • zatial nikto

      Este dodatok-zistoval som ohladom hmyzozrutstva-tak zda sa ze ma skodlive ucinky na cloveka-ako inac-pretoze je to tiez agenda WEF.
      Insektarianom sa nestanem,to radsej umriem hladom ak by som nemal na vyber.
      Skurveni insektariani

     • zatiaľ nikto – nenadávaj mi na lastovičky!

  • psoriáza

   • Psoriázu neviem liečiť, ale videl som dokument, kde ju liečili v Turecku pomocou rybičiek v nejakých prameňoch, tie rybičky ju ozobkávali až kým bola pokožka čistá.

    • Psoriáza je autoimunitné ochorenie – záleží čo ju spúšťa – dá sa liečiť aj pomocou GNM. Symptómy aj pomocou R.R.Rifeho frekvencie. U psov je analogicky demodex – psa /kožu/ zožerú vlastné roztoče, ktoré sú inak pri plnej imunite neškodné – sprievodná je rakovina čriev, vnútorné krvácanie /čierne hovno/. Na pochopenie psoriázy odporúčam naštudovať si seboreu u človeka /ženy – silné vypadávanie vlasov, muži exémy/, ktorú spúšťa silná frustrácia /aj neventilovaná psychopatia/.
     https://www.nanogen.sk/seborea-seboroicka-dermatitida/

     https://www.youtube.com › watch?v=KIf6yTXQnDo
     Psoriasis – Rife Frequencies – YouTube
     Psoriasis – Rife Frequencies 26,929 views Oct 1, 2013 Like Dislike Share Save newtimer5 33.4K subscribers Per your request! Drink more water than you feel you need to derive the most from…
     —————-
     Stiahnuť zvuk mp3 z You Tube cez službu YOUT…

   • Liečiť sa dá aj konzumáciou alebo odšťavením a konzumáciou šťiav: Mrkvy, špenátu, cvikle, uhoriek, zeleru, petržlenu a kokosového orecha.

    • Marek Košice

     H*VNO……… Akurát tak podľa predajcov odšťavovačov……… Najlepšie je stať sa oranžovým po hojnej konzumácii mrvovej šťavy…. Betakarotén je dosť nanič….sto krát lepšie sú VITAMÍNY (a nie PROvitamíny) zo živočíšnych potravín vysokej kvality…Brynzda, pečeň, vývary, svalovina, šľachy, vajíčka, sardinky, varené obilniny a strukoviny (predtým dobre vymočené alebo klíčené), AŽ POTOM ZELENINA A OVOCIE…. Orechy sú absolútne nepotrebné (až škodlivé), na druhej strane panenský kokosový olej má celkom vysokú hodnotu…

     • Ľudia nie sú carnivora ale fructivora!

     • Pravda. Kompletny navod je spisany v knihe od Natasha Campbell – Gut and physiology. Je to vydane zatial len v anglickom jazyku, ale ako pise Marek, ma 100% pravdu.

      Vladimirove tvrdenia o hladovke a surovej strave su nepravdive. Nase telo je zlozene z tukov a proteinov. Potrebujeme kolagen, spravne vystavovanie sa svetlu roznych frekvencii a mat dobre vystavanu vodu v tele, na ktoru sa kolagen viaze. Zacina to srpavnymi zivinami a vyuzivanim prostredia , v ktorom zijeme, pracou s mikrobiomom creva a celkovo travenim. 50% uspechu je prestat pojedat prozapalove potraviny a stravovat sa ako pise Marek. DHA z ryb. Jod z rias. Vyvary pre kolagen. Maso, ale aj s tukom, nie chude, pre komlexne budovanie tela. Vnutornosti kvoli vitaminom. Znova suhlasim s Marekom, ked mate poskodeny mikrobiom, co vacsina asi ma, provitaminy nepremeni na vitaminy.

      Na poskodene kosti, potrebujete kolagen. Znova vyvary +-. Ku kolagenu potrebujete mineraly. Znova ako Marek pise, bryndza je jeden z dobrych sposobov.. a na zabudovanie mineralov potrebujete mnoho vitaminu A, D, K2. Extra panensky olej z trescej pecene, tazko sa zhana. Alebo vnutornosti. Atd.. je to nutne nastudovat. Kolagen je ako kniznica, do ktorej nasuniete knihy(mineraly) a nasuniete ich tam pomocou A,D,K2. Vitamin A z mrkvy neziskate ked mate poskodene crevo, potrebujete retinol z toho oleja alebo z niecoho ineho.

      kokosovy olej je super, v lete. V zime je super husacia mast a podobne.

      Najvacia hlupost je konzumovat rastlinne oleje, chemikalie v strave, obiloviny a skroby v niektorych zeleninach, atd..

      VYuzivajte prostredie v ktorom zijete. Ked svieti slnko, mozete jest ovocie. Ked nesvieti slnko, mali by ste znova ficat na potravinach, ktore spomina Marek.

      Praca s chladom a svetlom, spravna praca, posiluje mitochondrie, v ktorych prebiehaju procesy zivota.

      A ako Maros pise, potrebujete proste vykrmit spravne mikrobiom a nerobi sa to pilulkami z lekarne. Ale fermentovanymi potravinami a spravnymi potravinami zivocisneho povodu.

      Z olejov je este dobry extra panensky olivovy na studenu kuchynu.

      Orechy maju vela zapalovych tukov, to je pravda. Ale v malom mznostve sa jest daju.

      Namiesto zemiakov si mozete uvarit brokolicu alebo karfiol a rovnako roztlacit ako zemiaky. Casom ani nespoznate rozdiel.

      Mate „milion“ potravin, s ktorymi sa da pracovat. Diagnoza cloveka je, ze sa davkuje chlebom, cestovinami a inymi hlupostami.

      Vajicka od sliepok, ktore behaju po trave, su taktiez top potravina.

      Sosovica, fazula, a pod. zalezi od druhu, ked konzumovat, tak bud upravene fermentaciou, kde sa skodlive latky pre nase telo rozlozia alebo naklicene.. Ale tieto potraviny tiez nie su pre vsetkych, zalezi od stavu choroby a cloveka, ako mu funguje organizmus.

      Top potravina je domaci kefir. Vysoko kvalitne syry, ale tie nie kazdemu sadnu.

      Ryby lovene v moriach, oceanoch a riekach. Ak mate spravne nastaveny mikrobiom, kvasinky pozeru chemikalie v rybach. Takze tak ci tak mate z nich viac uzitku, ako skody, co by mohol niekto namietat.

      Pocit hladu vznika ked stimulujete inzulin. Beha vam krivka ako sialena hore a dole. Ovocim ten hlad neutisite, ani zemiakmi, ani inymi sacharidmi. Potrebujete si napravit inzulinovu rezistenciu, ak nejaka je alebo skratka vyrovnat hladiny cukru v krvi, znova obdobne ako Marek pise.

      Ked si vyliecite mikrobiom, ustalia sa vam aj hormony v organizme. Je to beh na dlhsiu trat, ale choroba vam vznikla z dlhodobeho, nevhodne sposobu zivota. Napravite sposob zivota, vnimajte sa a casom choroba odide. Samozrejme ,nie je to take ciernobiele.

     • Máš pot, moč aj stolicu bez zápachu – Marek? Lebo ja o tom pochybujem.
      A je to veľmi spoľahlivý indikátor zdravého životného štýlu, to mi ver!

     • „Ľudia nie sú carnivora ale fructivora!“ – a preto si spadol z višne rovno na hlavu! A preto si srna zožerie placentu a jeleň vyplieni vtáčie hniezdo na zemi!

    • zatial nikto

     Vlad,moja skusenost je ze clovek by chcel byt fruktivor ale musi ostat carnivor s obcasnym fructi a vegi-ako ja

  • Ja sa len ovocím a zeleninou neviem nasýtiť, stále mám potom pocit hladu a musím si dať aspoň kúsok chleba. Vadí ten chlieb? Dá sa niečo pri tej diéte jesť, čo zasýti, napr. arašidy, orechy? Ďakujem vopred za odpoveď.

   • Na zasýtenie doporučujem všetky druhy orechov, panenské oleje, semienka atď… Orechy kombinujem s ovocím a oleje so zeleninou, ale každý má iné chute. Chlieb, ak je vyrobený skutočne kvalitne, by pri niektorých chorobách nevadil, celozrnný bez chemických prísad z biopšenice a podobne. Ak má telo to čo potrebuje, tak sá cíti sýte. Myslím tým všetky živiny. Stáva sa mi, že hladujem niekoľko dní a vôbec nie som hladný aj keď fyzicky ťažko pracujem, som len trochu spomalený, lebo pri hladovaní ma človek nižší tlak krvi.

    • Marek Košice

     Danielka, tento „brouk pytlík“ ti odporúča na zasýtenie PROzápalové (podporujúce zápaly) orechy, PROZÁPALOVÉ (pretože „nenasýtené“ a teda veľmi ľahko oxidujúce) rastlinné oleje… Nepočúvaj ho, zaspal v 90-tych rokoch v Amerike, kde sa tento stravovací blud rozmohol….. ZO ZBOŽNÝCH PRIANÍ ODSUDZOVAČOV JEDENIA ŽIVOČÍŠNYCH POTRAVÍN, nie z dôvodu funkčnosti tohto stravovacieho smeru…

     • Mám teraz čerstvé vlašské orechy zo záhrady, tie sú super. Oleje veľa nepoužívam, mám bravčovú masť, do pečenia dávam maslo z kravského mlieka alebo kokosový tuk. Ale nepečiem veľa koláčov. Snažím sa jesť pestrú stravu, okrem jedál, ktoré mi spôsobujú kyselinu.

     • Daniela – Kyselinu proste rieš ako ja – 1/2-3/4 čajovej lyžičky jedlej sódy vo vlažnej vode – hneď ako sa žáha ozve – a je to. Žáha je často automatická – napr. na cibuľu – a nesúvisí s potrebou vylučovania kyseliny priamo na trávenie – je to určitá forma stresu pre nepripravený žalúdok. A po mastnom jedle sa žalúdok ozve tiež. Preto sa tomu hovorí ZAŽÍVACIA sóda. Inak dobrý pomocník všeobecne, len sa nesmie konzumovať nasucho – vždy rozpustenú, ako aj acylpirín. Denne jedávam priemerne 4 takéto dávky a zvláš, keď ma po jedle čaká ťažká robota v predklone – krompáč, motyka, rýľ, niečo namáhavé s bremenami a ozve sa reflux.

    • Nastudujte si, ako pracuje betaoxidacia a glykolyza. Ako sa vodik dostava do mitochondrii, co je to dychaci retazec, elektronovy transportny cyklus, pentozovy cyklus a podobne. Zistite, ak najdete spravne zdroje, ze ste uplne vedla. Mudry clovek si najskor zisti fakty k predmetnej otazke a nie je emocionalne pohlteny, ako ste Vy pri odpovediach. Zapamtajte si, choroba vznika dlho, ked si ju privodite, nikdy sa jej Vasou logikou nezbavite.

     Dalsia vec je, vodik, ktory ziskavate v strave, je izotopom nazvom deuterium. Ak jete deuterium, potrebujete mat spravne nastavene mitochodnrie.
     Ak mate poskodene crevo, Vasim stravovanim ho len este viac poskodzujete, pretoze jete obiloviny, ktore su zapalove potraviny, hlavne pre crevo. Nastudujte si situaciu ohladom Dipeptidylpeptidázy – DPP4.

     Ulahcim Vam to. V tenkom creve dokazeme vdaka DPP-4 zahajit ciastocne travenie lepku, ktory sa tam dostal zo zaludka takmer v celku, no kedze ludia maju v creve aj zonulin, ktory nase crevo robi mierne priepustne, takto ciastocne natreveny lepok prenikne okamzite z tenkeho ceva do krvi. A tam uz problem sposobi, pretoze napada imunitny system.
     https://enzymedica.com/blogs/ingredient-science/dpp-iv-what-it-is-and-how-it-works

     U ludi sa enzym DPP-4 tvori vdaka genu, ktory sa nachadza na 2. chromozome, pricom je u nas exprimovany v mnohych tkanivach vratane pecene, creva, placenty, pluc a obliciek.
     https://www.sciencedirect.com/topics/medicine-and-dentistry/dipeptidyl-peptidase-iv

     Evolucia uz pred milionmi rokmi pochopila, ze lepok zo zrna nie je pre nas homosapiens vhodny a moze nam vyvolat patologicku inzulinovu rezistenciu.
     Aj preto sa nam zrejme v DNA, vdaka viralnym castiam pred statisicmi rokmi, velmi rychlo rozvinul gen na tvorbu DPP-4, ktory nam v krvi umoznuje degradovat inzulin, aby v krvi neostal vyluceny po dlhu dobu.
     https://www.smithsonianmag.com/science-nature/how-cheese-wheat-and-alcohol-shaped-human-evolution-180968455/

     Ked vsak ludia pred cca 12 až 10 tisic rokmi zacali jest vo velkom zrno, lepok nam zacal viac a viac ublizovat, co vyvolalo epigeneticky tlak, vdaka comu sa u niektorych zien uvolnil transgeneracne DPP-4 v tenkom creve, kde mohol zacať rozkladat aspon ciastocne molekuly lepku.

     Pri tomto by sa vsak vacsina ludi, ako Vladimir, zastavila a skocila by s tym, ze je to dokazom toho, ze ludia su na zrno a polnohospodarstvo adaptovani a DPP-4 v creve je toho dokazom.

     Ludia maju od prirody schvalne priepustne crevo, co znamena, ze tvorba DPP-4 v creve nie je, a ani nikdy nebola nasou adaptaciou na konzumaciu zrna, no je to nasou „kratkodobou“ evolucnou ochranou.

     Vdaka DPP4 v creve totizto umiestnime do krvi ciastocne natraveny lepok, no tiez do krvi vpustíme aj dalsí, „nepouzity“ uvolneny enzym DPP-4, ktory tam nasledne este viac degraduje inzulin, co znamena 2 veci:

     V krvi budeme mat viacej lepku (glutenu) a budu tam po dlhsiu dobu
     Tiez budeme mat v krvi dlhsie zvysenu hladinu glukozy, kedze bude inzulin potlaceny, co sposobi vacsiu glykaciu hemoglobinu (vzostup HbA1C) a aj vacsi zapal (vzostup HsCRP a IL-6 a znizenie sDHEA). – vyskusaj krvne testy.

     Ako teda vidis, dany DPP-4 nam pomoze potlacit sekreciu inzulinu, vdaka comu nedostaneme inzulinovu rezistenciu, alias cukrovku rychlo, iba na zaklade konzumacie zrna.

     Ludia nie su, a ani nikdy neboli usposobeni na konzumaciu zrna a uz vobec nie celozrnnych veci, ako sa to dnes odporuca v ramci akoze „zdravej stravy“ a to este aj od lekarov a nutricnych poradcov.

     Do hry lepku(glutenu) vstupuje adenozin, ale aj acetylcholin v peceni.

     Pecen uvolnuje cholin aj cholinesterazu. Cholinesteraza rozklada acetylcholin na cholin a zaroven neutralizuje nevyuzitu zlcovu kyselinu. Klucovou sucastou procesu je to, ako sa pecen rozhoduje, kedy co urobit a robi to sledovanim vlastnej rychlosti metabolizmu, vdaka hromadeniu adenozinu.

     Ked namiesto beznej, celej a nespracovanej potravy, ktora by bezne vyvolala adekvatnu produkciu zlce a nasledne vysoku spotrebu ATP v peceni, pouzivame psenicu alebo mliecne vyrobky, sposobime si v peceni nedostatok adenozinu, vdaka comu pecen neuvolni dostatok cholinu, co sposobi presun vacsieho mnozstva kyseliny do konca tenkeho creva, co vyusti v zapal.

     To vsak nie je vsetko. Je tu este jeden velky problem.

     Cholin je spolu s acetylcholinom zodpovedny za spravnu excitaciu a naslednu relaxaciu nervovych zakonceni a to nie len v nervovej sustave, ale aj v creve. Acetylcholin ulahcuje (excituje) prenos nervovych signalov, pricom cholin tento prenos tlmi (relaxuje).

     Ked konzumujeme psenicu a vacsinu nefermentovanych mliecnych vyrobkov, potlacame teda produkciu cholinu, vdaka comu stracame kontrolu nad nervovymi funkciami medzi crevom a mozgom.

     Ako si videl, acetylcholin je neurotransmiter nie len nervovej sustavy, ale aj creva a bludiveho nervu. Prave bludivy nerv (vagus) je zas naviazany na leptin priamo cez stvrtu mozgovu komoru.

     To teda znamena, ze nase telo vyzaduje dostatok acetylcholinu na fungovanie, no tiez dostatok cholinu, aby nervy neostali „prestimulovane“ a vedeli kedy prejst do relaxacneho stavu. Ak prestimulovane su, pretoze im chybaju upokojujuce neurotransmitery, potom sa nasa nervova sustava dostava pod vacsi „utok“ latok, ktore by do mozgu normalne nemali prejst.

     • „Ludia nie su, a ani nikdy neboli usposobeni na konzumaciu zrna a uz vobec nie celozrnnych veci, ako sa to dnes odporuca v ramci akoze „zdravej stravy“ a to este aj od lekarov a nutricnych poradcov.“ – obilie je predovšetkým zázemím všetkých vojen! Všetko to začalo špaldou objavenou cca pred 8 tisíc rokmi v Mezopotámii – a možno aj ako GMO vtedajšieho globálneho mocenského systému, ktorý už mal s vojnami svoje plány. Ako zástupný, náhradný a dobre skladovateľný zdroj pre presuny armád! Bez obilia a „Rotschieldov“ by prakticky neexistovali vojny – a týka sa to aj mäsových konzerv „vyrábaných“ dobytkom chovaným obilím. Zvyšovanie lepku súvisí s s pekárenskými požiadavkami na chlieb, ale aj s chovnými-kŕmnymi požiadavkami na viac bielkovín.

      Poznámka k nervus vagus je veľmi dôležitá – súvisí priamo s komunikáciou systému a mozgu s črevným mikrobiómom! „Potreby“ približne 300 spriaznených mikróbov súvisia s rovnováhou, alebo premnožením časti z nich – čo ovplyvňuje strava. Mikrobióm, ktorého časť prevláda – si pýta jesť to svoje – „keď klobásy, tak furt klobásy“ – a výlučky mikrobiómu priamo ovplyvňujú stimuláciu systému a mozgu – priaznivo či nepriaznivo – je to vyslovene o komunikácii telového a mimotelového prostredia – z IT by sa to dalo prirovnať ROZHRANIU! Keďže som chemik – tvoj jazyk mi nevadí, akurát týmito detailami pre mnohých nezrozumiteľnými – skončia tvoje odborné kompiláty v koši. Ten, kto to pozná ich nepotrebuje – kto tomu nerozumie – sú mu nanič. Skús byť viac vulgárnejší = ľudovejší. Inak OK. Aj ja kompilujem keď treba.

    • Ďakujem ešte raz za rady. Ja mám nižší krvný tlak, bez pravidelnej konzumácie jedla som ako napitá. Neprepchávam sa, jedávam menšie dávky a častejšie.

   • they live we slep

    Kasli na chlieb, ta psenica je niekolko karat modifikovana a s prirodnou psenicou nema nic spolocne,

   • Daniela, ovocím sa nezasýtiš a priveľa fruktózy tiež nie je bohviečo pre organizmus (postupne si zrýchliš metabolizmus a budeš bývať ešte viac hladná). Jedz celé zrná (pšeno, ryžu natural, quinou…občas pohánku) varené pod tlakom, k tomu si daj nejaký druh varenej strukoviny (alebo len surové vlašské orechy) a veľa čerstvej surovej, ale aj zľahka zaparenej zeleniny s niekoľkými kvapkami za studena lisovaného kvalitného oleja. Ak už z nedostatku času chlieb – tak jedine kváskový (kysnutý s droždím vôbec nekonzumovať). Pri tepelnej úprave potravy ako tuk odporúčam použiť bravčovú masť alebo kvalitné kravské maslo. Ak sem-tam mlieko, tak jedine surové kozie. Ak mäso – tak domáci zajac. Operence nie – zrýchlia ti metabolizmus a budeš pociťovať krátko po vytrávení znova hlad.
    Daniela, akú máš krvnú skupinu?

    • Emily, ďakujem pekne za rady. Ovocie mám rada, lebo ho jedávam ako náhradu sladkostí. Tiež teraz čerstvé vlašské orechy zo záhrady. Kváskové pečivo si pečieme aj doma vlastné. Ale netreba to asi preháňať. Mäso nemám rada, ak tak kuracie. Krvnú skupinu mám 0+.

     • Pri nulke by prípadný kolaps z občas nesprávne zvoleného jedla alebo chybnej kombinácie potravín hroziť hádam nemal…ale aj tak – nikdy nekombinuj v jednom jedle cibuľu s cesnakom. Držím ti palce🙂

     • Keďže neleziem niekomu do okna, tak
      1/ Cibuľa a cesnak sa ak tak neznášajú’ako rastliny na záhradke.
      2/ Cibuľa je v niektorých jedlách nevyhnutný základ – a mnohé z nich sa dochucujú cesnakom. Odjakživa – inak by to nebolo dobré. Môžem vymenvať – huspenina bez cibule a cesnaku? Držková? Šošovica a hubová – aj na spôsob držkovej? Falošný bravčový perkelt? Perkelt z paprčiek? Tatarák na hriankach s cesnakom? Fašírka? Leda že by dobré jedlo škodilo – treba sa potom nažrať štrku.

     • To, čo sa neznáša v záhrade, neznáša sa ani na tanieri a v žalúdku už vôbec nie. To hovorí okrem východných odborníkov aj zdravá logika.

   • Daniela – najprv sa poriadne najedz – až ťa premôže spánok! Žiadne málo jedla 5 x denne! Odporúčam:
    1/ Poriadne sa nabúchať bryndzových halušiek /zemiakových, nie nokerlí/ so všetkým, čo do nich patrí – bryndza zriedená tučnou kyslou smotanou a osmahnutá nakrájaná údená slaninka aj s výpekom. Zapiť kyslím mliekom alebo pivom – a na kutě – spať – a bez výčitiek! Svet prestane existovať – centrom vesmíru je moje plné brucho!
    Dôležitá poznámka – smotana sa vyrába z mlieka – tak? A mlieko je emulzia – zmes tukov, bielkovín, minerálov a vody – tak? Čiže – kyslá smotana je emulgátor, ktorý pomáha emulgovať mastnotu z oškvarkov slaninky, a dokáže to zmiešať s bryndzou. Halušky sa musia samé kĺzať do brucha – to hryzenie je len formálne. Správne halušky musia naozaj vyzerať ako psí grc! Lenže také sa v reštauráciách podávať nedajú – zvlášť cudzincom. V reštike to potom ošália tak, že ti halušky posypú brindzou, na vrch dajú pár oškvarkov a ty si z toho urob psí grc sám. No a ľudia sa snažija jesť spôsobne. Lenže tak sa halušky nejedia!
    Ja doma – keď už mi vyplávajú halušky v hrnci hore – mám prichystaný mierne zohriaty hrniec na zmiešanie halušiek – v ňom rozmiešanú bryndzu s tučnou pochúťkovou smotanou, čerstvo opečenú slaninku na panvici – cedníkom vyberiem hotové halušky bez oplachovania a hodím to do tej brynze – zamiešam – pridám oškvarky a toľko masti, koľko zvládnem – zamiešam – a jem! Keď mi začnú ísť oči krížom – spať – a srať na zadrbané hrnce! V podstate to, čo milujem na našich halúškách okrem chuti je práve ich schopnosť poriadne a okamžite nasýtiť! S nerozhrazenými haluškami má žalúdok konečne prácu ktorú potrebuje a to množstvo emulgovaného tuku – množstvo kvapôčok – zase nasýti mikrobióm v črevách – a to je ten signalizátor, že sme skutočne sýty – keď to všetko v nás musí spokojne makať!

    2/ Pusti sa do výroby zemiakových knedlíkov /guličky/ – česky chlupaté knedlíky. Ak nevieš – treba pár zemiakov zapariť v šupke, po pretlačení pridať vajíčka – jedno vždy navyše, polohrubú múku, štipku soli. Zamiešať, nechať odležať – stuhnúť. Ak je tam dosť vajec – nemusíš sa srať s guličkami na doske – stačí ich robiť „z lyžice“ – vriaca voda ti ukáže, či držia pohromade – viacej vajec = menej múky – viac zemiakov a potom nie sú tvrdé a sú lahodné. /Vajcia aj do brynzových halušiek z rovnakého dôvodu/. Soľ do cesta len štipku – hlavne osoliť vodu. Takže – máš knedlíky. No a potom vytiahneš už upečenú kačku z rúry a pridáš dusenú červenú kapustu /na karameli a cibiľke/ – dobre poleješ výpekom a masťou – a správne sa môžeš zčemeriť! Nepoznám iné 2 jedlá, po ktorých sa mi – a úplne zasýtený – chce okamžite spať!

    Ale možno – ty nie si hladná – ty si smadná!

    • He – som sa vždy zabával, keď mi decká z halušiek zaspávali už pri stole. A v byte bolo zrazu ticho.

    • 😃 Hlad mávam po práci v záhrade riadny. Ovocie ma tam nezasýti. Vďaka Ti za recepty obľúbených jedál. Halušky sú super. Aj mne chutia, ale zo zemiakových jedál mávam kyselinu, tak ich obmedzujem. Varievam si jedlá zo pšena alebo obyčajnú praženicu z domácich vajec na cibuľke.

  • Poprosím postup na vnútorne napätie, napätie vo svaloch, zvýšený krvný tlak, osteoporóza.Dakujem

   • Na popísané symptómy je najlepší pomletý mak v kombinácii so strúhaným jablkom, banánom alebo medom alebo namiesto maku môžete pužiť aj pomletý sezam. Na zníženie krvného tlaku doporučujem nekonzumovať absolútne žiadnu soľ (NaCl). Ak ste zvyknutá soliť, tak jedine nahradiť draselnou soľou soľou (KCl). Konzumujte často všetky druhy jedlých cesnakov kuchynských a všetky druhy cibuľovín, čiže aj pažitku. Vyhýbajte sa konzumácii celeru. Na posilnenie srdca a normalizáciu tlaku doporučujem každý deň za každého počasia pešo prejsť aspoň 10 km.

   • Zľahka osladený silný čaj z medovky /melisa/. Osteoporóza – namáhavé /silové/ cvičenie – drepy, kliky, činky – musia sa namáhať úpony a kosti prekrvovať. Dýchanie bránicou – „do brucha“. Čaj z prasličky – kyselina kremičitá, vždy obhrýzať kĺby z upečenej-dusenej hydiny

  • 👍👍👍

   • – z dôvodu prehľadnosti upresním – môj súhlas bol reakciou na Vladimíra.
    Áno, Vladimír, má to logiku – dôkazom objektívnosti tvojich vyjadrení je voľne žijúca zverina žijúca na čerstvej, surovej, nespracovanej potrave: pokiaľ ju neotrávi polodementná bytosť s pomenovaním človek, je krásna, svieža, rýchla,presná…až po svoj prirodzený skon (prípadne, kým ju v jej staršom veku neuloví silnejší predátor). A každoročne vrhá zdravé, životaschopné mláďatá, o ktoré sa vie postarať oveľa lepšie, ako ľudská matka vláčiaca svoju ratolesť k bielym katom, namiesto toho, aby sa šla napr. do lesa presvedčiť a vzápätí pochopila, že tepelne zdevastované a nezmyselne nakombinované potraviny sú otraviny.

    • Marek Košice

     Emily, si asi rovnako pyšná ako Vladimír…. Neuvedomuješ si, že sme nevznikli evolúciou, ale STVORENÍM…….. A zvieratá sú stvorené inak, než človek……. Každý vitarián je vychudnutý, alebo má tukom obalené telo takmer bez svalu. (Samozrejme, ak je to dlhodobejší/dlhodobý vitarián)……. Nepozeraj na „fake vitariánov“ svalnatých z YT, to je satanistická propaganda, aby sa ľudia dali na vitariánstvo, A TÝM SA ZNÍŽILA PLODNOSŤ, až takmer naisto u vitariánov.
     Emily, Vladimír, vysvetlite mi jedno : PREČO NEEXISTUJÚ A ANI NEEXISTOVALI VITARIÁNSKE PRÍRODNÉ NÁRODY? ….. Prečo najzdravšie prírodné národy boli (niektoré ešte sú – TIE, ktoré neprešli na „západnú“ rafinovanú stravu) eskimáci, masajovia, krováci, pastierske kmene a ostrovné kmene?????? Jedli kvantum živočíšnych potravín…. V období rozmnožovania, tehotenstva a kojenia ešte viac zvyšovali prísun pečene, vajec, mlieka…….. A na záver : Myslíte si, že existujú čisto bylinožravé zvieratá? OMYL, VÁŽENÍ…….. Keby krava, koza, kôň, slon, veverička, atď boli čisto „rastlinožrúti“ & vegáni, nežrali by živočíchy…… https://www.youtube.com/watch?v=BEGLsJlcSqs

     • Genetika ľudí sa stále vyvíja, o tom sú dôkazy a písal som aj o nej takmer na začiatku.

     • Nie som pyšná, lebo ja ľudí kvôli ich inému názoru neponižujem. To robíš ty, Marek – a často. Preto ťa nie veľmi rada vidím v mojom okne, lebo ma stojíš veľa energie a viac-menej vyplytvanej zbytočne.
      Ja vychádzam zo svojich vlastných, cca tridsaťročných skúseností. Celú moju rodinu (vrátane seba aj mojich detí) som dostala z ťažkých diagnóz; maminu dokonca z dlhodobého lôžka, na akom mi ju priviezli z nemocnice domov na zomretie. Do dvoch týždňov som ju postavila na nohy a potom žila a denne chodila niekoľko km pešo ešte takmer 20 rokov – zdravá, vitálna, bez liekov. Dožila sa vysokého veku a ešte dva dni pred smrťou chodila a s chuťou sa najedla. Posudok súdneho lekára – zomrela (počas covidšarády), prirodzenou smrťou, ktorej príčinou bolo opotrebovanie väčšiny životne dôležitých orgánov.
      Nie som vitarián, Marek. A robievam aj vedomé diétne chyby. A keď sa potom cítim nafigu, tak si zas načas vstúpim do svedomia a pritvrdím.
      Ja aj Vladimír hovoríme o niečom inom, ako sa nám ty tu snažíš podsunúť.
      Nekomentuj, ak naschvál nechceš rozumieť.

     • DNA ľudí ovplyvňuje ich vedomie a eugenika-žiarenie prostredia. V spätnej väzbe to samozrejme rezonuje a zosiľňuje.

  • Na liečbu rakoviny doporučujem drastickú, ale najúčinnejšiu liečbu a to: Prísnu dietu na surovej strave (ovocie, zelenina, naklíčené semená atď…) striedať s úplnými hladovkami. Rakovina sa po tejto liečbe už nevracia. Touto liečbou sa dá liečiť až 269 druhov ochorení. Kto má záujem, nech tu napíše choroby, ktoré má a pozriem sa potom do mojich záznamov a napíšem presný postup liečby.

   Vladimir, urob experiment. Zober 100 ludi s rakovinou, zacni ich liecit. Kolko musis zabit ludi, aby si sa stal masovym vrahom? Nerad, ked nemas daneho cloveka pod nosom a nevies s tym pracovat. Okrem ineho, nie kazda rakovina ide dostat z tela von.

  • zdravim, mám zdravotný problem, rada by som ho konzultovala
   ak mate cas ,
   https://www.linkedin.com/in/helena-k-20657556/

  • Viera Miklošová

   Zdravím vás, ja sa už 16 rokov liečim na fibriláciu srdcovej predsiene, 2006 mi zomrel manžel a asi po 10 mesiacoch sa mi to stalo, odvtedy beriem lieky na riedenie krvy, na pulzy, na tlak, samozrejme cholesterol 5.6 a dali mi lieky, ktoré jednoducho neberiem stačilo, aj tieto čo beriem chcem vyhodiť, ničia mi celé telo, ďakujem za odpoveď s pozdravom Miklošová

 4. Ešte by som doplnila:

  Ďalším podvodom v oblasti onkológie, je -mamograf. Toto zariadenie neslúži na diagnostiku rakoviny prsníka, ako by si mohol niekto myslieť, ale na vystrašenie a na -získanie nových zákazníkov, vhodných pre chemoterapiu – na osvedčenom princípe -zámerne – nesprávnej diagnózy, tzv. rakoviny.

  Princíp je stále rovnaký. Najprv mediálne rozšírenie strachu z rakoviny prsníka,
  podporované najlepšie svetovo známymi celeblitkami, ako napr. Angelina Jolie, ktorá si nechala preventívne odoperovať obe prsia – zo strachu z dedičnej rakoviny pŕs!

  Potom sa vytvorí sieť obchodných kancelárií – najlepšie platených poisťovňou – tzv. – Mamograf. Marketingová práca bola odvedená, vystrašené ovečky sa už dostavujú k mamografu, kde si vyžrebujú, či vyhrali alebo – nie. Ako bezplatnú spomienku na návštevu, dostanú dávku žiarenia, ktorá v mnohých prípadoch môže skutočnú rakovinu vážne – naštartovať.
  O škodlivom ožiarení štítnej žľazy ani nehovoriac. Výsledok z mamografu – má asi takú istú vypovedaciu hodnotu, ako PCR test na Covid.

  • Švajčiari toto mamografové vyšetrenie zakázali pre jeho údajne až 30 až 40%-né falošne pozitívne výsledky. Čo urobí takýto oznam s inak zdravou ženou vie každý, kto rakovinu už prekonal. Je to podstatne „presnejšie“, ako pri absolútne irelevantnom PCR teste. Preto musel včas zomrieť Kary Mullis /7.8.2019/ – jeho vynálezca – 1 a pol mesiaca pred odštartovaním podvodu s covidom – v septembri 2019 – podporovanom Drosdenom /vďaka Merklovej/ – producentom PCR testov – cez WHF – práve PCR testami.

   Angelina Jolie – so slovenskými koreňmi – ak si nechala ufiknúť kozy kvôli tomuto – to nie je nič proti nabádaniu dievčat, aby si v 14-stich nechali odrezať kozy, lebo majú vďaka gender agende krízu identiti pohlavia. Veď čo je to – nechať si ufiknúť atribúty pohlavia – žiaden problém – však Angelína! Správne načasované – ty hollywoodska rituálne zasvätená satanistka! Veríme ti!

   • Neviem či Brat Pit s týmto jej nápadom je nadšený *** ak to bolo nevyhnutné prepáč Angelina+++

    • Prepáč Božena…
     https://fashionbeautylog.com › sk › 27332-angelina-jolie-and-brad-pitt-divorce-pair-split-after-11-years
     Angelina Jolie a Brad Pitt sa rozviedli: Pár sa rozišiel po 11 rokoch
     26. 9. 2021Angelina Jolie a Brad Pitt sa rozviedli: Pár sa rozišiel po 11 rokoch. 2021-09-26. 3251. Dvojica oznámila rozvod v septembri. Brad Pitt a Angelina Jolie vydali spoločné vyhlásenie o svojom rozvode takmer štyri mesiace po tom, čo bolo oznámené, že sa prvýkrát rozišli.

     https://www.youtube.com › watch?v=X_zP5wdFZFk
     Angelina Jolie Illuminati Ritual Video – YouTube
     Her patrons, which by then included not only Ferdinand but also Francisco Cardenal Jiménez de Cisneros and the duke of Alba, ensured that no decision was taken against her, and she was cleared in…

     https://humansbefree.com › 2016 › 11 › angelina-jolie-exposes-hollywood-satanic-sm-rituals-in-leaked-video.html
     Angelina Jolie Exposes Hollywood Satanic S&M Rituals in Leaked Video …
     Angelina Jolie Exposes Hollywood Satanic S&M Rituals in Leaked Video Alexander Light November 4, 2016 A stunning video has surfaced in which a 23-year-old Angelina Jolie reveals the true inner workings of Hollywood as she describes her experiences participating in Satanic S&M rituals to close friends.

     • Poznám Seneca viem o čom píšeš do toho autobu som sa posadila a som štastna, že a veziem späť na výchoziu stanicu. Ked sám človek prežije na sebe to čo zažil a prežil vie si vážit život.Tu perlu si už dám do cenných vecí lebo to je majetok ktorý človek vlastní pre seba a aj druhým vie pomôct a o to ide

    • Spomínam si Maroš na tu udalost s Bratom Pitom a Angelinou no nejak som si ich dala automaticky do hromady lebo mi nejakousky patria k sebe a inak to nebude aj ked su to herci majú k sebe nejaké tepy ktoré ich srdcia bijú vzájomne ,ich citový život sa nikdy nestratí++

 5. Marek Košice

  ODKAZ PRE ĽUDÍ, KTORÍ SI MYSLIA, ŽE V LIEČBE ZDRAVOTNÝCH PROBLÉMOV SVOJHO TELA MôŽU OBÍSŤ PSYCHIKU (odo mňa – Z PRVEJ RUKY) : ………… Mám za sebou asi 80x očistu tráviaceho traktu „sanhkapraksalana“, 13-14 očíst pečene oliv. olejom a citrónovou šťavou, kľudne aj 200 urinových klystírov……. Tri roky som jedol JEDNO JEDLO DENNE (ale veľké, s dostatkom kalórií a živín, akurát tam bolo málo sacharidov), čiže každý deň som mal 23 hodinovú „lačňovku“ (KAŽDÝ DEŇ!)……. Asi 5 rokov som si približne 5x týždenne robieval „derivačný kúpeľ“, mlgal olej (oil pulling)…. Celé roky som sa každý deň vešal dolu hlavou na inverznom stole……. Asi 7 rokov robievam dychové cvičenia každý deň, približne hodinu. Pravidlene celé roky cvičím celé telo. NIKDY nejdem keď nie som hladný. NIKDY nepijem hneď po jedle, ale až najskôr o tri hodiny. NIKDY nechodím spať s plným žalúdkom………….A AJ TAK NIE SOM PLNE ZDRAVÝ………… možno aj z dôvodu, že mám dlhodobo narušený spánok (zaspím hneď, ale potom sa skoro zobudím a už je problém…alebo sa prebudím množstvo krát za noc)……..NEPOMÁHA ANI MELATONÍN, ANI NOSENIE ČERVERNÝCH SKLÍČOK NA OČIACH 2 HODINY PRED SPANÍM (ktoré 100% blokujú „modré svetlo“)……… Mám za sebou množstvo 36 hodinových „hladoviek“, niekoľko 3 dňových, niekoľko 7 dňových, jednu 10 dňovú…. niekoľko 36 hodinových „suchý“, niekoľko dvojdňových a dve trojdňové „suché“………. Posledné roky denne fungujem na „intermittent fasting“ 17/7….. Jem klíčené strukoviny (ale potom ich varím), väčšinou domáce vajíčka, kvalitné hovädzie mäso, kvalitné bio maslo, bryndzu (superpotravina), sardinky vo vlastnej šťave (to je tiež superpotravina), ryžu natural najprv namočenú 16 hodín až potom varenú, rovnako s pohánkou….. ROKY UŽÍVAM D3, K2, HORČÍK, UZEMŇUJEM SA DENNE XY HODÍN……….A NIE SOM PLNE ZDRAVÝ………. (aj keď zdravo vyzerám)……….. Napríklad taký studený vietor ma vyslovene UBÍJA A NIČÍ…….. je to pre mňa katastrofa, ktorá ma „vyradí“ z fungovania, ak mu musím byť vystavený. A mohol by som pokračovať……… Prečo nie som plne, alebo takmer plne zdravý? **************************PRETOŽE SOM SI NEPORIEŠIL DUŠEVNÉ PROBLÉMY************************……… Pretože negatívne emócie (hlavne teda trvalé nenaplnenie zo života, absencia citového a sexuálneho života, spoločenské nenaplnenie) NEUMOŽŇUJÚ TELU, aby bolo plne zdravé. A keby som nerobil tie super zdravé veci ktoré robím, tak by som tu už možno ani nebol, alebo by som bol troska (čo našťastie nie som).
  Takže asi toľko…. NENECHAJTE SA OJ*BAŤ, ŽE EXISTUJE NEJAKÁ POTRAVINA/POTRAVINOVÝ DOPLNOK, HLADOVKA, CVIČENIE, ZDRAVOTNÁ TERAPIA, KTORÁ VÁS NAISTO VYLIEČI………..

  • Vďaka za zdielanie Marek Košice. Skvelá skúsenosť. Väčšinou musíme zažiť na vlastnej koži. A potom už vieme…

   A čo všetko sa dá vedieť ?

   Viem, že ešte stále toho moc neviem…voľajaká ta prťka sa už na mňa nalepila, ale…jahoda, čerešňa, oskoruša, duľa…mravec, vrabec…človek…ani páru ako…

  • Marek z Košic Tvoje nervy a ešte funguješ _? Ja už z toho tvojho textu som mimo čo si absolvoval som z teba chorá dufam , že máš všetkých 5 P pohromade skús si urobit DS +++

  • Marek-10.16 super ,,vyznanie,,si vodnar znamenie?to co si vymenoval som sa snazil aj ja praktizovat-vyskusat na sebe z dovodu,aby som udrzal telo ale nikdy som nezabudal aj na svojho ducha v rovnovahe;v zdravom tele,zdravy duch-on sa v tele musi dobre citit a opacne.V mladom veku som mal vela pohybu ale mojou ,,nerestou,,boli a su sladkosti.s pribudajucim vekom k pohybu sa musim uz vela krat nutit a udrzat organizmus vo forme je stale tazsie.k tomu treba sebadisciplinu,motivaciu.genetika tiez zohrava svoje.v starom systeme sme mali varenu stravu,zavodne jedalne ,kantiny v ktorych sa varila domaca strava.nebudem vypisovat ako to vyzera dnes,sami ste svedkami vo svojich bydliskach ako vyzera stravovanie novej generacie.nie je jedno,co jeme v urcity cas,potom aj to kvalitne co sa do seba snazime dostat sposobuje prekyslenie organizmu a dlhodobejsi takyto stav vytvara zaklad pre choroby.tiez nam je zname,ze vo vzdialenej minulosti,ti co mali nedostatok netrpeli neduhmi,ako ti co zili v dostatku.na zaver z nicoho nic nepride a moj priklad chodil som do horskeho potoka sa otuzovat a asi som to prehnal,dnes mam instabilne ,,zamrznute,,rameno a riesim to uz tri mesiace.urobime chybu a nesieme za to nasledky.

   • Marek Košice

    Rocky, varenú stravu majú aj prírodné kmene, ide o to, že v tej strave bolo VEĽMI MÁLO BIELKOVÍN, a veľa bielej múky, atď…
    Varenie je PREDTRÁVENIE potravy…. Varenie vadí len mliečnym produktom (mimo masla) a probiotickým produktom ako takým. NIČOMU INÉMU. Všetkému inému varenie len prospieva (ale bobuľovité ovocie typu maliny, černice, jahody…to je zbytočné variť…tam to nemá pozitívy efekt)….

  • Na nespavosť okrem duševného vyrovnania odskúšaj mletý mak s medom alebo konzumáciu: Mrkvy, špenátu, cviklu, uhorky, zeler a grep. Ráno cvič a večer si daj prechádzku. Vystavuj svoje telo slnečným lúčom, aby si získal potrebný D3 vitamín. Konzumuj aj huby a najviac cenného horčíka obsahuje ovocie v surovom stave. Musíš byť aj sám sebe psychológom, lebo keď budeš chcieť tak sa dá všetko. Držím Ti palce, bojuj a nevzdávaj sa! Raz na Teba šťastie sadne a bude Ti dobre.

   • Marek Košice

    Vitamín D3 zo slnka v tomto období už nezískam…. Najskôr v apríli, ku jeho koncu….A len keď slnku vystavím dostatočnú plochu kožu, v strede dňa (stred dňa sa mení podľa dňa v roku)…… Už prestaň s tým ovocím, zeleninou a hubami, orechami, ako jediným zdravým….. Je to totálny blud, v skutočnosti aby sa človek dožil v plnom zdraví vysokého veku, nič z toho nepotrebuje (čím netvrdím, že by to nemal jesť – AKO DOPLNOK).

   • Vladimír, ako dlho navrhuješ tepelne upravovať huby? Môžu byť dusené pod pokrývkou?

    • Vladimír

     Niektoré huby, ktoré konzumujeme sú za surova mierne jedovaté, preto ich treba variť pol hodiny.

     • Minimálne pol hodiny treba variť všetky huby nazbierané v prírode kvôli usmrteniu zvieratami šírených parazitov /aj slimákmi/. Huby pestované – menej ako polovicu – liečivé huby ako hliva ustricovitá iba 5 minút, malé žampióny detto. Treba ich jemnejšie narezať. Huba rýdzik surovička má názov presne od tohto – ale tu platí, že rastie divoko, tak nie surový. Rusi, Ukrajinci – tradične jedia huby skvasené.

      https://www.receptar.sk › recepty › 8964 › kvasene-huby
      Kvasené huby na Receptar.sk
      Krok 1 Celé huby varíme asi 20 minút, potom ich schladíme v studenej vode a necháme obschnúť. Potom ich nadrobno pokrájame a zmiešame so soľou, pokrájanou cibuľou a korením. Natlačíme ich do nádoby, prikryjeme plátenou utierkou a zaťažíme. Necháme kvasiť 6 až 30 dní (podľa teploty v miestnosti).

   • Na nespavost potrebujes spravne nastavit cirkadianny rytmus a mat spravnu produkciu neurotransmiterov. Znova kniha Gut and Physiology, vydana v roku 2020. Je len po anligcky. Vyriesis si zapal v tele, nastavis spravne travenie a cirkadianny rytmus. Budes aj dobre spat, pretoze zdrave crevo, zdravy spanok a zdravy spanok – spravne neurotransmitery.
    Prechadzky v prirode su dobrou radou, aj vystavovanie sa slnku. Ale okrem vitaminu D, potrebujeme aj infracervene spektrum, ktore je rano po svitani. Ale aj cele spektrum frekvencii slnka. Nadmerne vystavovanie sa UV nesie nedostatok ineho ziarenia, ktore organizmu bude chybat.

 6. kvakcína je sloboda

  ADHD – my sme tomu hovorili, že je potrebný malý dvor a veľký bič

  • Můžete o ADHD mluvit když budete takové dítě mít a vychovávat. Rodiče se těchto dětí většinou zřeknou a nechají ho ve léčebnovýchovném sanatoriu kde ho nadrogují Ritalinem aby měli vychovavatelé klid.Je to autistické spektrum a stejně jako autizmus je způsobené novými vakcínami které přišli po revoluci, do té doby to tu nebylo. Nepleťte si to s živějšími dětmi kdysi co nechtěli dávat ruce za záda na hodině a sem tam přehřešek napravil pohlavek. Zkuste rozkazovat a mlátit autistu ,je to marné a podle míri postižení a zatížení mozku toxickými látkami vakcín to má stejné i dítě s ADHD. Rodič takového dítěte má peklo na zemi a okolí taky.

  • Na ADHD by som zakázal konzumáciu všetkých rafinovaných cukrov vo všetkom, čo môžu aj skryto obsahovať. Čiže žiadny repný cukor, žiadne cukríky a dobošky, žiadne sladené nápoje a podobne. Všetky tieto sajrajty treba nahradiť čestvým alebo sušeným ovocím.

   • To co děcku zakážete si v hojné míře opatří ve škole samo v automatu na colu a sladkosti , které instalují nejen v školách. Problém je rtuť usazená v mozku která jde odstranit velmi těžko. Zodpovědní také dobře vědí proč se dávali léta toxické amalgánové plomby z kterých se léta uvolňují toxíny slinami. Vše se vším souvisí.

    • Ťažké kovy sa odstraňujú konzumáciou surovej mrkvy, zemiakov a kapusty (nie kvasenej).

     • Vladimír, zaujíma ma tvoj názor na konzumáciu 1 malého surového zemiaka denne… koľko solanínu zo zemiakov (v organických väzbách) je pre zdravého človeka prijateľné?

     • Aj čerstvé hríby hneď spracované a zkonzumované naväzujú a vyťahujú ťažké kovy z tela, sušené už nie.

     • Optimistka

      Na odstránenie ťažkých kovov z tela je výborný aj koriander (Coriandrum sativum). Ma veľa ďalších liečivých účinkov napr znižuje cukor v krví, bohatý na antioxidanty, dobrý na srdce – znižuje krvný tlak a zlý cholesterol, napomáha tráveniu, ochraňuje pokožku atd

   • Na ADHD si pre zmenu nastudujte knihu Syndrom travenia a psychologia, ta je z roku 2013, mam taky pocit. Rafinovany cukor je len jeden malicky diel zo skladacky.

    Tazke kovy surovou mrkvou neodstranis, pretoze ADHD clovek nespracuje mrkvu pri traveni.

    Zemiaky su plne skrobov, ktore irituju crevo. Zemiak je velky problem pri ADHD, kedze ADHD clovek ma poskodene crevo. Tazke kovy moze mat clovek nahromadene aj zo zubov a nesrpavnych vyplni. To je nutne vyriesit najdenim si zubara, ktory pouzije srpavne materialy a vylieci zuby sposobom, ako sa ma. Tym mam na mysli zubara, ktory nepouziva komercne vyplne.

    Tazke kovy v organizme sa daju zistit pomocou vlasovej analyzy, ale ta nemusi zodpovedat realite, kedze vo vlasoch sa tazke kovy nemusia nachadzat, ale clovek moze mat lozisko v organizme.

    Na tieto loziska sa daju pouzit tieto testy.
    https://melisa.org/testing/

    Existuju aj ine testy, ale tie v nasom regione nie je mozne absolvovat, takze sa s tym zaoberat nepotrebujeme.

    Zdravy clovek nemusi zemiak riesit az tak..

  • Za ADHD treba použiť malý uzavretý priestor + veľký bič na tých, ktorí nariadením príslušných nezodpovedných povinných očkovaní v určitom období (ešte v minulom režime) kvantum detí (aj ich rodičov) takto nezodpovedne na celý život poznačili. Tie deti sa nedožili ani polovice veku, akého sa dožiť mohli a v plnom zdraví. Niekoľkým rodičom (tým, ktorí bielej mafii šli „po chvoste“) vyplatili odškodné vo výške jedného milióna Kčs, no a tí nevedomí zostali bez odškodnenia a po troch desaťročiach aj bez svojho – rukou bielej mafie ŤZ postihnutého – dieťaťa

 7. Nejhorším lékem na společnost je soustruhát na 3 000% čt orwell ZDROJE JSOU a deriváty zběsile pádivých jedno titulů workoholiků, tedy druhými od vztyčení vysílacího stožáru. 🙂 Nevím jestli jsem měl dát smajlíka za setrvalou horor komedii.

 8. Môj osobný názor a životné poznania. 90% problémov je spôsob myslenia a žitia. Ak človek chce, tak všeličo dokáže a 10% je nápomocná nejaká tá individuálna nastavená strava. Plus mínus autobus.

  Ale čo človek, to názor a najlepšie odpovede poskytne sám život. Dokonca aj súčasná doba je úplne presná, aj keď sa nám to prevelice nepáči.

  Strach a nevedomosť boli, sú a budú najlepšie prostriedky ako človeka niekam dostať. Dá sa ísť aj cestou Poznania, ale to si žiada snahu a otvorenú myseľ.

  • Seneca Tvoje myslenie je ako Seneca s otvorenou mysľou cestou poznania ktorú napísal sám život , strach a nevedomost bolí veľmi bolíí, poznania a otvorená myseľ privedú nás na autobus +++

   • Tak ma bolelo v živote, že som ani nevedel, jak sa volám a život ma pekne krásne do toho autobusu posadil. A keď sa moc vykláňam a nejdem, tak ako viem, že už mám ísť, tak mi temer hneď zasvieti nejaká kontrolka (vďaka Bohu nemusím čakať na ďalší život) a už pekne sedím späť.

    Ojojoj, keby sa dalo Poznanie kúpiť….to je tá perla, o ktorej sa hovorí…..všetko predal a kúpil perlu najvzácnejšiu…

    …ale snaha býva odmenená, pomôž si sám a ono to naozaj funguje, ale to je také Sci-fi, že to by tu málokto uveril…o čo vlastne ani nejde, dôležité je aby to človek-bytosť zažil sám za seba.

 9. Ďalší dôkaz toho, ako farma-mafia zabíja – v tomto prípade – deti..

  „Indonésie po úmrtí 99 dětí zakázala všechny léky ve formě sirupů.

  Stalo se tak jen několik týdnů poté, co byl sirup proti kašli v Gambii spojován s úmrtím téměř 70 dětí. (Foto: Flickr)

  Indonésie uvedla, že u některých sirupů bylo zjištěno, že obsahují složky spojené s akutním poškozením ledvin (AKI), na které letos zemřelo 99 malých dětí.

  Není jasné, zda se jednalo o léky dovezené nebo vyrobené na místě.

  Ve čtvrtek indonéští zdravotníci uvedli, že zaznamenali přibližně 200 případů AKI u dětí, z nichž většina byla mladší pěti let.

  WHO zjistila, že tam používané sirupy – vyrobené indickou farmaceutickou společností – obsahovaly – „nepřijatelné množství“ diethylenglykolu a etylenglykolu.

  Indonéský ministr zdravotnictví ve čtvrtek uvedl, že stejné chemické sloučeniny byly nalezeny také v některých lécích používaných na místě.

  Jeden z epidemiologů uvedl, že skutečný počet úmrtí může být ještě vyšší, než se uvádí.

  https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/indonesie-po-umrti-99-deti-zakazala-vsechny-leky-ve-forme-sirupu/

 10. KOVIDBARÓN!

  ,,,,vedci,lekári,profesori,politici,bankári,riaditelia,gemerály,itečkári,štatistici,,,,atd. vám všetkým chcú len dobre,,,,to musí mať človiečil ten mozoček fakt malý a nevákonný,ak sa sám dokáže presvedčiť,že tu je fakj a že sa mu tu páči,lebo vďaka predprogramovaniu a neustáleho pôsobenia na ľudské vedomie sa člobiečik ani neunúva zamýšľať sa nad vlastným jestvovaním a vlastným skutočným utrpení,,,,stačí vám siahnuť na hociktorú položku,či oblasť s ktorým ste spokojný a už začínate frflať,,,ak sa odoberú dva či tri-už začínate štrajkovať a keď ešte viacej-tak začínate byť agresívny a schopný aj vraždenia,,,,veda a chémia tu je už odpradávna a vždy to niekomu pomohlo a niekomu to ublížilo-je to ako so šťastím,,,,človiečik tu nieje schopný sám sebestačne a ekologicky existovať a fungovať,lebo by mu chýbal obojok a pán ktorý by držal druhý koniec a určoval smer kade sa pôjde a akou rýchlosťou a aká odmena bude za poslušnosť,,,,chemikálie-jedy máte v potravinách už od druhej svetovej a zdravotníctvo a medicína sa doslova vnucuje človeku ako vykorisťovateľ a parazit napádajúci zbytky ľudského pôvodu,,,,defaktodejúre je občan povinný podriadiť sa záujmom štátu dbať o zdravie občana,občan je majetkom štátu s prideleným číslom a je pod nepretržitým dohľadom,kde štát doslova číha,kedy občan urobí niečo zlé a ak nič zlé dlho neurobí,tak štát príjme nové a nové zákony okresávajúce odolnosť občana u ktorého si je treba vynucovať pochybenie a v podriadenosti nechávať sa štátom trestať a postihovať v duchu spravodlivosti a rovnosti a pritom prichádzať o majetok,priateľov či rodinu,,,,jhwh vás predsa miluje,milujte sa a množte sa,amenček!

  • Kazdy je parazit, aj ty si parazit. Parazitujeme na zdrojoch, vyuzivame jeden druheho. Teba drzi tiez tvoj pan, tak ako aj mna, ako aj kazdeho. Pozuivas internet, pouzivas peniaze, si sucastou planety. Mozes si pisat cokolvek, Bud to vyuzijes vo svoj prospech alebo nie. Kolektivna inteligencia a myslenie je dane od nepamati. Masy nezmenis, len ich mozes vyuzit a utlmit, aby si sam neprisiel o zdroje. TU sa rozculujes, lebo sa ti krivdi, ale sam by si to robil, keby si bol architektom systemu, lebo z tvojho prejavu citit nenavist. Ty nie si ziadny ludomil.

 11. Vladimír dáva vskutku hodnotné rady a návody.

  Sú rôzne spôsoby ako sa očistiť a detoxikovať.

  Osvedčila sa zlatá stredná cesta mnoho krát. Je vskutku vhodné a aj nutné dať našemu vozíčku-telíčku čo to. Veď nebudete do dieselu tankovať benzín alebo riedidlo. A keď budete chcieť od Pentia 1 s 256 MB RAM aby utiahol Windows 10, tiež to nepôjde.

  Niekomu zaberie chémia, niekomu bylinky, niekomu homeopatia, niekomu bio strava, niekomu orechovica, niekomu dobrá rada a niekomu dobrý kopanec, alebo z lásky vypálené poriadne zaucho. Každý máme svoju individuálnu školu života.

  Alebo ešte inak…

  https://www.youtube.com/watch?v=xrUNbsz9DZQ

  • Marek Košice

   Vladimír dáva také rady, ako AJ tí, čo sú platení Gatesom…Niečo tu „smrdí“, nie? Akurát, že Vladimír a jemu podobní, ktorí za to nedostávajú prachy „zo ziskoviek“, robia zlo ako nevedome, tak aj zadarmo…

   • Dôveruj, preveruj.

    Poznám mnoho ľudí, komu pôst a hladovka bola doporučená (rôzne druhy sú, každý je individuálny) a pomohla im, a niekomu nebola doporučená a pomohlo niečo iné. Kombinácia všeličoho, pochopenie v hlave + všeličo možné aj nemožné.

    Málo kto hneď uverí, že to je inde schované, to je tá cesta poznania na vlastnej životnej skúsenosti-bolesti väčšinou.

    Kto sa ako rozhodne a zoberie zodpovednosť za svoj život a zdravie do vlastných rúk a vlastnej mysle.

    Celkom zaujímavo to má spracované p.Hrabica vo svojich knihách, a nielen on. Edgar Cayce a mnoho ďalších.

    Nožom môžme krájať chleba, strúhať drevo ale aj podrezávať sliepočky, ryby do jedla, alebo ešte aj iné krky. Sú výrobcovia nožov zlý ? Alebo ja som zodpovedný, ako sa rozhodnem ho používať ?

    Dostal som slobodnú vôľu do vienka, dokonca robiť aj veľké sprostosti. Nikto mi nenašepkával, žiaden lucifer, moja vlastná nevedomosť a nepochopenie a neznalosť viedla moje kroky a činy. A cesta života ma aj cez bolesť zatiaľ vedie a kde ma dovedie…neviem ešte presne, ale kráčam.
    Kam dokráčame…uvidíme …a je na nás, či si budeme vzájomne pomáhať, rešpektovať sa, aj keď sa vo všetkom nemusíme zhodovať, ale cieľ máme ako tak spoločný. Lebo ak sa nebudeme vedieť dohodnúť tu, dohodli by sme sa ak by sme boli vo funkciách ?

    Ako dole, tak aj hore, ako hore tak aj dole. Hermes Trismegistos, smaragdová doska.

    • Ešte som si spomenul na iný príklad. Detský pacient s cerebrálnou – mozgovou parézou -obrna. Vojtova metóda. Keď s krpcom cvíčíte, reve jak tur, fakt, to je až neznesiteľné. Neznalý pozorovateľ je schopný matku aj ubiť, že čo tomu dieťaťu robí. A nie každá matka to aj zvládne. Lebo v danom čase dieťaťu robíte zle. Ale potom dieťa je buď funkčné, alebo nie. Je ešte aj kopec iných príkladov.

     Dajú sa všelijaké veci robiť na informačnej úrovni, ale všetko je individuálne. MUDr. Rosinský pár kníh na túto tému napísal a nielen on.

    • Nie, Vladimir nedava dobre rady.

     Mozes poznat milion ludi, ktorym pomohli sposoby, ktore uvadzas. Faktom je, ze ti ludia zacali dane sposoby vyuzivat z nejakeho vychodiskoveho bodu, v ktorm sa organizmus nachadzal. Mimo jedovatych latok v tele, mohli mat aj kvalitne naskladane ostatne struktury. Ked sa zacali stravovat sposobom, ktory obhajujes, znamena to len tolko, ze prestali do seba sypat jedy a tym si ulavili. Otestuj tu stravu na dlhodobom zivotnom style a zrazu zistis, ze si si odbural struktury v organizme.

     Vzdy je 50% uspechu prestat do seba sypat jedy, ale to neznamena, ze si mas dalej rozoberat zdravie slabou stravou.

   • V čom robí Vladimír Zlo, Marek?? Alebo neviem čítať?

 12. …ozaj zaujím.rady od Vladimíra…mám aj ja otázku, vlastne 2…ako možno vylúčiť kameń z obličky prirodz.cestou, a tiež ako sa správne stravovať pri možnom ochorení čriev, ĎAKUJEM.

  • Neodpovedám zvlášť len tebe.
   1/ Námornícky spôsob – niekoľko hrstí sušených zrelých plodov bazy čiernej /nie chabdzy/ naložiť do liehu asi na mesiac. Macerát scediť a užívať niekoľko kvapiek v pohári vody – párkrát za deň. Toto priamo rozpúšťa kamene.
   2/ Čaje zo zlatobylu – na druhu nezáleží. Toto priamo rozpúšťa kamene.
   3/ Piť veľké množstvo tekutín denne – mne odporučil urológ až 5 litrov denne. Problém potom nastane, ak si človek vypestuje hyperaktívny mechúr. Faktom je, že môj obličkový kameň vo veľkosti čočovice niekam zmizol a koliky už nemávam.

  • Co se týče ochoření střev je vhodný čaj z měsíčku lékařského, vlaštovičníkový čaj – čaje světlé barvy. O jaké možné ochoření střev jde? Lze doporučit jáhly, pohanku-lámanku.
   Na ledviny kaménky, je také vhodná přeslička a čajové směsi podle marie treben a jitrocel kopinatý – užívání viz knihy mt.

   • Ruský Vetom 2 a Vetom 1!

   • Ochorenie criev nevyriesis cajom. Ochorenie criev vyriesis ziskanim vedomosti, ktore potraviny jest a ktore nie. Je zbytocne pit caj, ked k nemu na dennej baze jes potraviny, ktore to crevo nehoja.

    To plati aj o Vetome 1 ,2.

    • Najprv by si teda mal vedieť, že Vetom je pôvodne vojenské probiotikum a antidotum. Potom – čo je to probiotikum. Určite nie z korprátnych „jogurtov“.

     • Vo vyssie napisanych prispevkoch som uviedol zopar knih. Ak si ich niekto prestuduje, dostane casom velmi detailny prehlad o tom, co je probiotikum. Bacillusu subtilisu a jeho roznym kmenom, kludne do toho zahrnme aj Vetom, je tam venovanych zopar stran. Ak niekomu pomoze, tak len v pripade, ak bude dodrziavat nadradene postupy, k tym postupom podriademu doplnku Vetom.

      Nemusite s mojim tvrdenim suhlasit, ale ak tymi postupmi niekto zacne zit, skor ci neskor si uvedomi, ze je to fakt.Teoreticky mozeme mat vsetci nacitane cokolvek..

  • Kamienky sa dajú vylúčiť pitím čaju z prasličky roľnej. A samozrejme urologickými čajmi, ktoré sa dajú aj kúpiť. Predchádzať kamienkom je jednoduché, treba piť viac vody a nesmú sa piť minerálky. Taktiež konzumovať alebo piť odšťavené: Mrkva, cvikla, uhorky, špenát, púpava, petržlen a kokosový orech. Ale najlepšie je piť citrónovú šťavu s vodou.
   Črevá možno prirodzene dať do rovnováhy konzumáciou vlákniny. Denne potrebujeme skonzumovať minimálne 30g. Bohaté zdroje sú už spomínané čerstvé ovocie a zelenina a aj orechy. Napríklad aj ľanové semienka sú bohatým zdrojom. Konzumujem ich pomleté s medom.

  • Natasha Campbell – Gut and Physiology.
   https://www.amazon.com/Gut-Physiology-Syndrome-Autoimmune-Neurological/dp/0954852079

   Mas tam podrobny navod, ako sa stravovat pri poskodenom creve a ako pracovat s kamenmi.

 13. Poznám Seneca viem o čom píšeš do toho autobu som sa posadila a som štastna, že a veziem späť na výchoziu stanicu. Ked sám človek prežije na sebe to čo zažil a prežil vie si vážit život.Tu perlu si už dám do cenných vecí lebo to je majetok ktorý človek vlastní pre seba a aj druhým vie pomôct a o to ide

 14. Emily, ak ten zemiak nie je zelený, tak sa toho zemiaka nemusíte obávať a môžete ich denne skonzumovať aj niekoľko. Moja kamarátka ich dokáže skonzumovať za deň aj kilo a je zdravá ako repa.

 15. Odkiaľ má kravička vo svojom mäse najviac vitamínu B12? Kravička má tri žalúdky a práve tým kvasením a prežúvaním z tej trávičky vzniká najviac tohto vitamínu. Na záver debaty: nikdy som nikomu svojimi radami neublížil a som natoľko otvorený svojim priateľom, že by ma o tom bez strachu isto informovali. Ďakujem všetkým diskutujúcim za búrlivú debatu a dobrú noc.

 16. …Ďakujem pekne všetkým za tie rady…Vetom1 aj 2 som už dojedla, ďal.dávka by mala byť na jar, zrejme… Boženka ak to nie je pre Vás problém, čo sa Vám vlastne stalo, keďže to viac krát spomínate ?…

 17. …a možno neďakujem 3, možno len 1, však? …ešte niečo, Seneca, vždy píšeš tak vážne a veľmi otvorene, teraz tak inak…možno si zažil ťažké chvíle, dáku situáciu, kt.si riešil možno nie ,,najvhodnejšie“, alebo aj úplne nevhodne, no ako píšeš, nie vždy ide človek po tých správ.cestách a občas môže urobiť aj ,,vylomeninu“…nie si v tom sám, toto sa nám mnohým mohlo stať …no je skvelé, že si si to UVEDOMIL, a aj stále uvedomuješ…už nie si ten neznalý, svojich skutkov nevedomý človek, ale si ČLOVEK, kt.kráča CESTOU POZNANIA a VEDOMIA a snaží sa takto získané vedomosti podsunúť nám ostatným…už vieš rozlíšiť, čo je DOBRO a aj, ako ho konať a to je SKVELÉ!!! preto sa už netráp a snaž sa žiť svoj život najlepšie, ako sa len dá, v súlade s Božími, teda prírod.zákonmi… verím tomu, že to zvládneš a Tvoj život sa tak nasmeruje na tú správnu cestu! …držím Ti všetky palce, nech sa ti darí, hlavu hore, určite to dokážeš práve pomocou toho dobra, kt.v sebe určite máš, len si ho celé ešte nestihol OBJAVIŤ…prajem dobrú noc…

  • Ďakujem za prianie. Je toho toľko, čo je v Nás neobjavené a máme to všetci. Všetci máme všetky schopnosti. Sme ten najdokonalejší počítač na planéte zem hardverovo, ale ešte nemáme patričný softvare, aby sme to vedeli využiť na plné pecky. Zažil som v tomto živote takú zaujímavú všehochuť všetkého, že by som to ani neuveril niekomu inému, keby mi to rozprával. No prosto paráda. A čo ešte len všeličo zažijeme…

   My sme už ako tak troška prebudení, palce treba držať hlavne zaspatým, potrebujú to viac ako my.

   https://www.youtube.com/watch?v=QkttuCQizRQ

 18. Poraďte niečo o atopickom ekzéme pri deťoch.
  Dik

 19. Vladimír

  Homo carnivora je vymierajúci ľudský druh aj keď stále väčšinový, bol rozširovaný hlavne Satanistami. Homo fructivora je pôvodný ľudský druh, ktorý bol agresívnymi Satanistami likvidovaný. Aj keď je momentálne menšinový tak mu fakticky patrí budúcnosť.
  Najviac pôvodných vitariánov, vegánov a vegetariánov žije v Indii, ale vyskytujú sa po celom svete. Vitariáni sú zdravší a dožívajú sa dokonca vyššieho veku ako Satanisti nadrogovaný adrenochrómom z detí!
  Už v prvej knihe Biblie, pred 3 500 rokmi sa písalo: „Potom riekol Boh: Ajhľa, dal som vám všetky semenoplodné byliny, ktoré sú na celej Zemi a všetky stromy, na ktorých je ovocie s ich semenom; to vám bude za pokrm.“ (Mojžiš 1, 29)

 20. …rado sa stalo Seneca, neskôr si ten príspevok pozriem…a v tej 1.vete som sa zrejme mýlila, tie 3 osoby sú predsa rozdielne…

 21. …ďakujem Sebastián, mám tú knižku, znova si ju celú prečítam…

Pridajte komentár

*