Americké úrady schválili geneticky modifikovanú sóju, ktorá produkuje bravčové proteíny


Print Friendly, PDF & Email

Americké úrady schválili geneticky modifikovanú sóju, ktorá produkuje bravčové proteíny

(Lance D. Johnson, Natural News) Ministerstvo poľnohospodárstva Spojených štátov amerických práve dalo zelenú geneticky modifikovaným sójovým bôbom, ktoré vytvárajú bravčové bielkoviny.

Spoločnosť Moolec so sídlom vo Veľkej Británii vyvinula geneticky modifikovaný kmeň sójových bôbov, ktorý produkuje zmes sójového proteínu a bravčového myoglobínu, čiže bravčového proteínu.

Spoločnosť tvrdí, že nové hybridy budú mať rovnakú chuť, štruktúru a nutričnú hodnotu ako mäso z prasiat a majú sa stať „alternatívou“ tradičného mäsa.

Očakáva sa, že tieto „frankenštajnové“ sójové bôby sa budú zbierať tradičnými spôsobmi, ale použijú sa na vytvorenie rôznych hybridných proteínov rastlín a zvierat a začlenia sa do novovytvoreného trhu s falošnými mäsovými výrobkami.

Chov zvierat je v posledných rokoch vykresľovaný ako globálna hrozba pre životné prostredie a na celom svete sa postupne ukončuje v prospech genetických experimentov a vysoko spracovaných „vegánskych“ náhrad.

Globalisti a investori do rôznych startupov vsadili svoje peniaze na vytvorenie geneticky modifikovaných (GMO) plodín, tovární na hmyz, plodín znečistených mRNA a na výrobu syntetického mäsa, aby vykorisťovali obyvateľstvo.

Globalisti sa snažia kŕmiť obyvateľstvo sójovými bôbmi a hrachovým proteínom s obsahom hovädzieho mäsa

Sójové bôby s bravčovými proteínmi sú najnovšie zo série geneticky upravených hybridov sójových bôbov, ktoré sľubujú revolúciu v odvetví produkcie sóje.

Okrem toho spoločnosť tvrdí, že pracuje na novom kmeni rastlín hrachu, ktoré budú produkovať hovädzí proteín. Výskumníci sa však obávajú potenciálnych genetických a generačných dôsledkov tejto experimentálnej úpravy génov.

Spoločnosť tvrdí, že premení konvenčnú sóju na hybrid sójových bôbov, ktorý bude obsahovať 26,6 percent živočíšnych bielkovín. Vnútorná časť hybridu sójových bôbov má mať ružovú mäsovú farbu.

Presné živočíšne gény použité v tejto novej „frankenštajnovej“ odrode sú klasifikované ako obchodné tajomstvo.

Jedna štúdia ukázala, že použitie technológie CRISPR-Cas na úpravu génov spôsobuje značné poškodenie rastlinného genómu. Zlom v DNA vyvolaný CRISPR môže viesť ku kríženiu, strate chromozómov a preskupeniam chromozómov podobne, ako sa pozoruje pri chromofagii.

Stop Candida

Rovnaký proces výmeny génov, preskupenia génov a straty génov prebieha v ľudských aj zvieracích bunkách, ktoré podliehajú úprave génov.

„Dôsledky „pretrhnutia“ genómu sú do určitej miery nepredvídateľné a nekontrolovateľné,“ hovorí spoločnosť Test Biotech.

„Keď sa obe vlákna DNA pretrhnú, ako je to zvyčajne v prípade technológie CRISPR-Cas, potom konce chromozómov môžu stratiť vzájomný kontakt. Ak je oprava chromozómového zlomu neúspešná, oddelené konce sa môžu stratiť, preusporiadať alebo začleniť inde.“

Hybridný proteín zo sóje a ošípaných je nová látka, ktorej bude ľudská populácia vystavená bez adekvátneho testovania. Inšpekčná služba pre zdravie rastlín (APHIS) amerického Ministerstva poľnohospodárstva už zistila, že „bravčová sója“ a jej genetické varianty vraj nebudú predstavovať väčšie riziko poškodenia zdravia ako bežné sójové bôby.

Na základe len tohto jedného predpokladu, ktorý úplne ignoruje rizikové faktory pre ľudské zdravie, sa agentúra domnieva, že produkt nie je potrebné ďalej regulovať.

John Fagan PhD., spoluzakladateľ, generálny riaditeľ a hlavný vedecký pracovník Inštitútu pre výskum zdravia (Health Research Institute) hovorí o riziku konzumácie tejto novej triedy geneticky modifikovaných potravín.

Uviedol, že tento produkt je obzvlášť znepokojujúci, pretože „doteraz bola väčšina GMO potravín určených pre ľudskú konzumáciu vedľajšou zložkou v produkte, zatiaľ čo teraz má byť GMO zložka primárnou zložkou“.

Pre portál Defender ďalej povedal, že tento produkt predstavuje „omnoho väčšie riziko“, pretože ľudia, ktorí jedia tento typ GMO potravín, zjedia oveľa väčšie množstvo v porovnaní s minulosťou. Podľa neho tu existuje veľmi reálna a vážna obava, že sa vyskytnú neočakávané a nepredvídateľné vedľajšie účinky.

Pre najnovšie informácie o úprave génov a ich využívaní na výrobu GMO potravín sledujte stránku GMO.News.

Prírodná liečba osteoartritídy

Autor: Lance D. Johnson, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. A TO FAKT?

 2. + PRO VŠECHNY POPÍRAČE GENOCIDY V GAZE PÁCHÁNOU SIONISTICKÝM IZRAELEM:
  https://t.me/s/IsraeliWarCrimesExposed

  = Jejich brutalita a bezohlednost je bez hranic, izraelská okupace palestinských území, která trvá již 76 let, je nejodpornější formou okupace na světě. Izrael je nejpodlejší útočník v dějinách. Současná genocida v Pásmu Gazy je toho dalším dokladem!

  !Talmudský (rabínský) judaismus a sionismus jsou morem světa!

  Z Talmudu:
  Baba Necia 114,6: „Židé jsou lidské bytosti, ale národy celého světa nejsou lidští tvorové, ale zvířata.“
  Hilkkoth Akum X1: „S gojímem neměj slitování.“
  Sanhedrin 59a: „Zavraždit gojíma je jako zabít divoké zvíře.“
  Abodah Zara 26b: „Nejlepší z nežidů musí být zabiti.“
  Midrasch Talpioth 225: „Nežidé byli stvořeni, aby sloužili Židům jako otroci.“

 3. Jakýkoli útok USA na Ruské cíle na Ukrajině by automaticky vyvolal světovou válku, varoval bývalý Ruský prezident Dmitrij Medveděv.

  https://aktax.cz/medvedev-utok-usa-na-ruske-cile-by-byl-zacatkem-svetove-valky/

 4. Trump varuje před plány WEF na „vybudování armády“, která má napadnout Ameriku

  https://aktax.cz/trump-varuje-pred-plany-wef-na-vybudovani-armady-ktera-ma-napadnout-ameriku/

 5. PŘEVZATÝ POŘAD – Jiří Havel (www.paralelne.cz) ODTAJNĚNO! To musíte vědět! Jak je řízen náš svět. Čím jsou ovládány masy Co je globální prediktor

  Video, CZ komentár, dĺžka 31:02.

  https://odysee.com/@ProudN%C3%A1rodn%C3%ADHrdosti:4/ODTAJN%C4%9ANO!-To-mus%C3%ADte-v%C4%9Bd%C4%9Bt!-Jak-je-%C5%99%C3%ADzen-n%C3%A1%C5%A1-sv%C4%9Bt.-%C4%8C%C3%ADm-jsou-ovl%C3%A1d%C3%A1ny-masy-Co-je-glob%C3%A1ln%C3%AD-prediktor-:a

 6. ZELENÁ AGENDA – ČAS ZOMRIEŤ! WEF stanovil konečný termín na vyhladenie 4 miliárd ľudí
  https://cz24.news/zelena-agenda-cas-zomriet-wef-stanovil-konecny-termin-na-vyhladenie-4-miliard-ludi/

Pridajte komentár

*