Jednoduchý recept na rakovinu kože: Takto som vyliečila svoju mamu


Print Friendly, PDF & Email

bazalny-karcinom-koze

Väčšina ľudí by bola skeptická uveriť, že bežné kuchynské suroviny môžu byť úspešne použité na liečbu karcinómov kože.

V tomto článku sa dozviete ohromujúci príbeh jednej ženy a ako sa jej to podarilo dosiahnuť.

Aziza Keyneretová je uznávaná spisovateľka a zástankyňa prírodnej medicíny. Napísala príbeh o tom, ako využila svoje vedomosti z ľudového liečiteľstva v praxi a vyliečila pomocou nich bazálny karcinóm kože u svojej mamy.

Bazálny karcinóm je menej agresívny typ rakoviny. Zvyčajne sa udáva ako život neohrozujúci typ rakoviny v porovnaní s veľmi vážnym melanómom.

Aj bazálne karcinómy však môžu viesť k vážnym komplikáciám.

Po neúspešnej liečbe v nemocnici berie Aziza veci do vlastných rúk

Mama Azizy sa najprv podrobila v nemocnici chirurgickému zákroku, pri ktorom jej karcinóm odstránili.

Avšak už po pár týždňoch sa rakovinová lézia objavila znova. Aziza bola vtedy veľmi znepokojená, nakoľko nový karcinóm rástol oveľa rýchlejšie ako ten predošlý.

Chirurgova sa síce ponúkli, že nový nádor znova odstránia, no nedokázali garantovať, že sa opäť neobjaví.

Aziza sa vtedy rozhodla, že zoberie veci do vlastných rúk a využije svoje znalosti prírodnej medicíny, aby našla liek, ktorý by matku vyliečil.

Preštudovala množstvo prípadov ľudí, ktorým na tento druh rakoviny pomohla sóda bikarbóna riedená s vodou. Táto látka totiž vytvára alkalický (zásaditý) stav, v ktorom rakovina nedokáže prežiť.

Je známym faktom, že rakovine sa darí len v kyslom prostredí.

Jej matka spočiatku váhala skúsiť nekonvenčnú liečbu a radšej podstúpila ďalšie dva chirurgické zákroky. Po každom sa však rakovina rýchlo vrátila späť.

Napokon sa predsa len odhodlala vyskúšať to, čo jej navrhovala dcéra.

Liečba bazálneho karcinómu sódu bikarbónou a kokosovým olejom

Aziza sa rozhodla liečbu za pomoci sódy bikarbóny mierne modifikovať. Uvádza k tomu nasledovné:

Namiesto vody som do receptu zahrnula kokosový olej a to z toho dôvodu, že kokosový olej je veľmi efektívny pri regenerácii buniek pokožky.

Zmiešala som rovnaké diely sódy bikarbóny a kokosového oleja (z každého čajovú lyžičku) v malom poháriku.

Miešala som to vždy dovtedy, až kým sa z toho nevytvorila jemná pasta. Tú som potom nanášala mame na postihnuté miesto.

Na neuverenie, už po pár dňoch sa dostavili prvé výsledky.

Aziza navrhuje postup, ku ktorému budete potrebovať tieto suroviny:

 • za studena lisovaný bio kokosový olej
 • sóda bikarbóna
 • malý poldecový pohár na miešanie pasty
 • malý nástroj na miešanie – napríklad rúčku čajovej lyžičky
 • antibiotický krém aplikovaný na noc

Postup liečby

Zmiešajte rovnaké diely sódy bikarbóny a kokosového oleja v malom poháriku za pomoci rúčky lyžičky. Miešajte, až kým nezískate homogénnu pastu.

Ak je kokosový olej tuhý, predtým ho roztopte napríklad tak, že ho vložíte do nádoby s teplou vodou (topí sa pri teplotách nad 24˚C)

Stop Candida

Po vymiešaní pastu potom nevtierajte do pokožky nasilu. Len ju jemne naneste na postihnuté miesto a udržte tam tak dlho, ako to ide. Prípadne môžete ju tam pridržať aj igelitovou čiapkou do sprchy alebo igelitovým sáčkom pripevneným gumičkou.

Počas prvého týždňa robte kúru 3 krát, neskôr stačí 2 krát. Pred každou aplikáciou zmesi však postihnuté miesto dôkladne umyte.

Korienky bazálneho karcinómu môžu niekedy zasahovať dosť hlboko do kože, preto je dôležité, aby pasta pôsobila čo najdlhšie. Dokonca aj vtedy, keď už je rana celkom uzavretá.

Výsledok liečby

Prvý deň kúry bola pasta nanesená na karcinóm 2 krát.

Chrasta odpadla už v prvú noc a odhalila bunky bazálneho karcinómu. Vyzeral ako mäsová hrča kožných buniek, ktorá ľahko krváca aj pod miernym tlakom.

Počas nasledujúcich 5 dní sa bazálny karcinóm postupne zmenšoval. V okolí za začala vytvárať páperovitá pokožka, no kokosový olej ju rýchlo zhydratoval a zregeneroval.

Odumreté a vysušené bunky pokožky taktiež onedlho zmizli.

Po šiestom dni už bazálny karcinóm nebol viditeľný a aj všetko krvácanie ustalo. Postihnuté miesto bolo stále trocha tvrdé, no postupne sa zlepšovalo.

Počas nocí sme pokožku natierali antibiotickým krémom, aby sme podporili jej hojenie a zabránili možnej infekcii.

Po 2 týždňoch liečby sa otvorená rana výrazne zmenšila. Pokračovali sme v aplikácii pasty a krému.

Po 3. týždni sa rana úplne zacelila. Potom sme už prestali používať antibiotický krém na noc, no stále pokračovali v nanášaní pasty zo sódy bikarbóny a kokosového oleja.

Aby sme boli schopní zasahovať aj korienky bazálneho karcinómu pod zdravou pokožkou, na postihnuté miesto sme pred aplikáciou pasty prikladali vatové chumáčiky namočené v jablčnom octe.

Po 38. dni došlo ku kompletnému vyliečeniu rakoviny.

V súčasnosti mama Azizy čaká na biopsiu, ktorá potvrdí, že sa ani pod zdravou pokožkou už nenachádzajú korienky bazálneho karcinómu.

Dovtedy pre istotu pokračuje v udržiavacom móde povrchovej aplikácie pasty spolu s dodržiavaním zásad zdravej životosprávy.

Do toho patrí aj pozitívna myseľ a niektoré ďalšie liečebné praktiky ako reiki, akupunktúra, joga a meditácie, keďže Aziza je aj inštruktorkou jogy.

Záver

Aziza uvádza, že nie je apriori proti modernej medicíne. Vyčíta jej však, že sa v nás snaží vyvolávať pocity bezmocnosti nad našim zdravím, že riešenia sú mimo náš dosah a že jedine peniaze dokážu kúpiť zdravie.

Iste súhlasíte s tým, že tomu tak vôbec nie je. Aj príbeh matky Azizy je dôkazom toho, ako efektívne dokážu byť alternatívne metódy liečby. Okrem toho sú oveľa lacnejšie, bezpečnejšie a bez vedľajších účinkov.

Pre Azizu a jej rodinu už mainstreamová medicína nie je prvou voľbou tak, ako to bývalo kedysi.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Moja mama mala bazaliom (=bazalny karcinom). Davala som nan sprej z aloe vera, nemenil sa. Lekarka jej na to dala mast – chemoterapiu, vraj jej to vyzerie a bude to nejaky cas skarede, operovat to nechcela. Nebolo to skarede a po masti to postupne zmizlo. Nesmela s tym na slnko.

 2. Viliam Longauer

  Dobrý deň. Mám taký problém, že mi praskajú paty. Je to dosť bolestivé a musím si ich brúsiť skoro každý tretí deň. Poraďte mi prosím, čo mám robiť.
  Ďakujem.

 3. Dobrý deň,

  ďakujem za tento tip na „Azizinu metódu“. Veľmi mi pomohol.

  Pred vyše dvoma rokmi som mala na nose oblasť, ktorú som si mimovoľne škrabala, tá krvácala a chrastička sa nie a nie zahojiť. Kožiarka varovala, že to môže viesť až k rakovine, a preto na toto miesto aplikovala tekutý dusík. Keďže ani to úplne nepomohlo, tak koncom roka 2016 nasadila silnejší kaliber – masť Aldaru. Koža na tvári na to veľmi búrlivo reagovala, takže zo 2 mesiace bolo lepšie sa vôbec neukazovať medzi ľuďmi, no po 3-4 mesiacoch sa všetko pekne zahojilo. Žiaľ ani to nepomohlo. V druhej polovici roka 2017 sa problémy s nosom znovu vrátili. Zase som chodila na kryoterapiu, no keďže tá veľmi nepomáhala, tak sme sa dohodli na chirurgickom zásahu. Koncom roka 2017 som ho absolvovala. Histológia potvrdila, že išlo o bazalióm. Po pár mesiacoch sa rany na nose zahojili a vyzeralo to, že už mám konečne po probléme. Hoci, po operácii na nose stále zostávala taká jedna čierna bodka – akoby niť zo stehu. Viaceré pooperačné kontroly na kožnom a chirurgii však nič zlé nezistili.

  Až na poslednej kontrole v septembri na kožnom doktorka pomocou skenovacieho prístroja konštatovala recidívu bazaliómu (v mieste čiernej bodky), s tým že sa už bojí použiť proti nemu mrazenie alebo Aldaru, že treba sa ísť hneď objednať na operáciu. Išla som a v chirurgickej čakárni som hneď začala hľadať na internete alternatívne riešenia a narazila som na tento článok o Azizinej metóde. Na chirurgii mi povedali, že recidíva je celkom bežná vec a ani následná operácia nemusí nič vyriešiť. Objednali ma na zákrok o necelé dva mesiace, takže som si povedala, že je to tak akurát doba do ktorej sa podľa článku sama zbavím tej pliagy. Našťastie som doma mala všetky potrebné veci, dokonca aj zbytok antibiotickej masti – framykoin, tak som hneď aj mohla začať. Prvé dni som postupovala presne podľa odporúčaní uvedených v článku. Veľmi ma povzbudilo, že už na druhý deň mi odpadla tá čierna bodka. Denne som si pravidelne ošetrovala svoj nos, ktorý bol zase celý podráždený a červený, no tentokrát to kozmeticky vyzeralo oveľa lepšie ako po Aldare, či operácii. Zvádzala som tvrdý boj s bazaliómom, ale aj svojou psychikou, lebo neskôr sa stav temer nemenil. Už som aj pochybovala o reálnosti tohto článku a k môjmu ukľudneniu neprispelo ani to, že na zahraničných stránkach som nič nezistila o existencii nejakej Azizi a že hlbšie v koži na nose som ešte občas čosi pociťovala (akoby zvieranie, svrbenie, tŕpnutie).

  Na internete som sa však dopátrala k iným alternatívnym možnostiam liečby bazaliómu. Podľa článku https://www.cancertutor.com/vitaminc/ a iných som si objednala DMSO a askorbát sodný z pgchem.sk a kúpila destilovanú vodu z lekárne a petriho misky a kvapkadlo v zdravotníckych potrebách a veľmi opatrne začala kombinovať metódu Azizy a aplikáciu DMSO s askorbátom. Najskôr som askorbát rozpúšťala v destilke, no neskôr aplikovala iba askorbátový prášok zmiešaný s DMSO. O DMSO je na internete veľa popísaného, treba s ním zaobchádzať veľmi opatrne, lebo dokáže rozpustiť mnohé veci a ľahko preniká cez pokožku hlbšie do tela a mohol by tam zaniesť to čo nechceme.

  Čiže cez deň som veľakrát (4-5) natierala nos sódou v bio kokosovom oleji. Keď som nebola medzi ľuďmi, tak som si tejto Azizinej zmesi dala viac na vatičku, z ktorej sa postupne vstrebával do kože, no keď som bola medzi ľuďmi, tak som mávala často lesklý mastný nos od Azizinej zmesi natretej na nose. Keď sa to vstrebalo a bola som doma, tak som si na nos dala zase vatičku s bio jablčným octom, aby sa „liečivo“ dostalo hlbšie pod kožu. A po 20 minútach som zase aplikovala na to isté miesto kokosovú masť so sódou.

  Obyčajne večer a v noci som zase mala na nose vatičku namočenú v DMSO s askorbátom. Ruky, nos a celú tvár som si pred aplikáciou DMSO umývala detským mydlom (najlepšie čo najprirodnejším – bez chémie) a spočiatku ešte oplachovala destilovanou vodou, neskôr kojeneckou vodou. Kvapkadlo a petriho misky som si krátko pred použitím vyvárala vo vode.

  Dni rýchlo ubiehali a blížil sa termín operácie. Stále som nevedela na čom som. Občas som mala výčitky, že je to ešte horšie, že sa to rozšírilo na celý nos. S obavami som deň pred operáciou išla na kožné, aby môj nos oskenovala a zhodnotila odborníčka. Výsledok ma veľmi potešil. Doktorka konštatovala, že ten bazalióm jednoducho zmizol, že operácia nie je potrebná, že tam zostala len slabá keratóza a mám prísť o pol roka na kontrolu. Sama mi viackrát ukazovala zábery z pred pár týždňov a terajšie, že predsa vtedy to správne posúdila, že však práve ona sa špecializuje na bazaliómy. Mne však tie zábery nič nehovorili a ona zase nemala záujem o moje postupy.

  Občasné divné pocity na nose ešte nezmizli, takže aj po mesiaci z času na čas stále aplikujem popísaný postup.

  Popisujem to tu tak dopodrobna, aby som dala nádej aj iným ľuďom. Nemá to byť návod, iba moje svedectvo o tom ako som postupovala a čo mi pomohlo. Ak niekto bude chcieť viacej informácií, kľudne mi môže napísať na email. Rada pomôžem. Moje rady sú zadarmo a používané prostriedky možno máte už doma a ak nie, tak vôbec nie sú drahé, nehovoriac o tom, že na liečbu z nich použijete skoro nič.

 4. ešte pridávam svoj email: [email protected]

 5. Dobry den. Chcela by som sa spytat, ci mozno aplikovat liecbu s kokos.olejom aj na bazaliom na dolnom viecku oka. Som dva roky po operacii a asi po roku mam recidivu. Dakujem a podravujem. Ela

Pridajte komentár

*