Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

13 vecí, ktoré by vás ani len nenapadli, že môžu spôsobiť srdcový infarkt


Print Friendly, PDF & Email

13 vecí, ktoré by vás ani len nenapadli, že môžu spôsobiť srdcový infarkt

Zažili ste už srdcový infarkt? Niekedy sa vám možno zdá, že okolnosti, ktoré ho môžu spôsobiť sú mimo vašej kontroly.

Nie je však tomu celkom tak. K infarktu vedie aj množstvo zlých rozhodnutí, ktoré každý deň robíte. Je preto dobre ich poznať a vyvarovať sa im.

Najdôležitejšie je vedieť, že účinne znížiť jeho riziko je plne vo vašej moci.

Nižšie uvádzame bežné spúšťače srdcového infarktu (ktoré vám nemusia byť známe) a tipy, ktoré použite na to, aby ste mu predišli.

13 spúšťačov srdcového infarktu (a ich riešenia)

Nasledovné spúšťače vás môžu ovplyvňovať dlhú dobu alebo postihnúť v jedinom okamihu. Tak či onak, sú to veci, ktoré si potrebujete udržať v pamäti.

1. Chladné počasie

Keď ideme von do zimy, napríklad odhŕňať sneh, naše tepny sa zvyknú stiahnuť. Keď sa zmenšia, srdce potrebuje pracovať viac, aby dokázalo vytláčať krv do celého tela a udržalo nás tak v teple.

Ak je nútené pracovať príliš tvrdo, môže to viesť k náhlemu úmrtiu. Doslovne.

Riešenie: Oblečte si teplé oblečenie bez ohľadu na to, ako hlúpo či zadýchane by ste vyzerali vo vašej bunde po starej mame.

Odhadzovanie snehu je ťažká a únavná práca, ktorá privádza 11 000 ľudí do nemocnice každý rok, z ktorých 7% majú srdcové problémy (a väčšinu z nich postihol srdcový infarkt).

2. Ochorenie ďasien

Táto infekcia môže spôsobiť, že baktérie vstúpia do krvného obehu. Len čo sa doň dostanú, zablokujú tukové ložiská v krvných cievach, ktoré môžu spôsobiť zrazeniny a viesť až k srdcovému infarktu.

Riešenie: Začnite používať zubnú niť! Množstvo jedla uviazne medzi zubami a ďasnami, no používanie zubnej nite pomáha znížiť uvedené riziko.

Niektoré domáce prírodné prostriedky, ako je kloktanie soli alebo oleja, vám dokážu pomôcť zničiť infekcie, ktoré majú potenciál spôsobiť srdcový infarkt.

3. Nedostatok spánku

V prípade, že nemáte dostatok spánku, môžete sa cítiť unavený, nešťastný a dokonca zvýšiť si riziko srdcového infarktu.

Podľa jednej štúdie, spať menej ako 6 hodín denne zdvojnásobuje vašu pravdepodobnosť dostať srdcový infarkt v porovnaní s tými, ktorí spia až 8 hodín.

Riešenie: Ľudia majú rôzne náročné denné rozvrhy, tak môže byť náročné nájsť taký režim spánku, ktorý by fungoval pre vás.

Ale pokúste sa nájsť nejakú aktivitu (napr. jogu), ktorá vám pomôže lepšie spať. Nedostatok spánku totiž vedie k zvýšeniu krvného tlaku a k zápalom v tele, vrátane zápalov ciev.

4. Veľa ťažkého jedla

Predstavte si, že 26 hodín po tom, ako zjete svoje obľúbené jedlo, sa vaše srdce zastaví.

Štúdie ukazujú, že srdcový infarkt môže nastať aj na druhý deň potom, ako zjete veľa ťažkého jedla.

Hovoria, že by to mohlo byť v dôsledku zvýšenia hladín noradrenalínu, hormónu, ktorý zvyšuje riziko srdcového infarktu a krvný tlak.

Riešenie: Nejedzte tak veľa a tak rýchlo! Na začiatok sa pokúste začleniť zdravšie porcie do vášho každodenného stravovania.

A ak ste niekto, kto sa stravuje zdravo, vždy je tu priestor, ako by ste jedli ešte zdravšie.

5. Znečistený vzduch a výfuky z áut

Výfukové plyny z našich áut uvoľňujú drobné čiastočky, ktoré dokážu spôsobiť škody na našich srdciach.

Napríklad, ohľadne naftového paliva vedci zistili, že jeho častice zvyšujú riziko zrážania krvi a tvorby krvných zrazenín, ktoré potom zvyšujú riziko spustenia srdcového infarktu.

Riešenie: Riešenie je jednoduché v teórii, ale oveľa zložitejšie v praxi.

Využívanie alternatívnej (alebo zelenej) energie v doprave by bolo fantastické pre našu planétu a nás. Niektoré veci, ktoré však viete urobiť, je byť spolujazdec, použiť bicykel alebo verejnú dopravu.

Rastliny a kvety môžu rovnako pomôcť prečistiť vzduch od toxínov a rozžiariť váš domov.

6. Silné emócie (pozitívne alebo negatívne)

Protichodné emócie vedia negatívne ovplyvniť vaše elektrické srdcové impulzy. Toto nedobrovoľné zvýšenie srdcovej frekvencie a krvného tlaku potom má potenciál viesť pomerne rýchlo k infarktu.

Nedávny výskum o žiali zistil, že riziko srdcového infarktu u človeka je najvyššie počas prvých 24 hodinách od prežitia veľkej straty.

Prírodná liečba osteoartritídy

Riešenie: Precvičujte hlboké dýchanie, pretože pomáha upokojiť váš srdcový tep v čase intenzívnych emócií.

Chápeme, že niekedy okolnosti môžu vyústiť do okamžitých, nevedomých nervových reakcií.

V týchto časoch pomôže spoľahlivá podpora (rodina, priatelia, advokáti…) skutočne pomôcť dostať sa cez tieto intenzívne pocity.

7. Konzervované alebo spracované jedlo

Pri týchto potravinách by ste si mali dávať pozor hlavne na sodík. Obsah sodíka je v spracovaných potravinách totiž dosť vysoký.

Ak budete často a veľa jesť spracované alebo balené potraviny, sami seba vystavíte riziku vysokého krvného tlaku. Ten potom môže viesť k mozgovej mŕtvici alebo srdcovému infarktu.

Riešenie: Odsledujte si množstvo tukov, kalórií, sacharidov a soli vo vašom jedle. Neprestávajte to robiť a vytrvajte v tom.

8. Migrény

Ak ste obeťou bolestí hlavy alebo migrén už v ranom veku, máte vyššiu pravdepodobnosť vzniku srdcového infarktu neskoršie v živote.

Výskumníci naznačujú, že ľudia, ktorí dostávajú migrenózne aury (zrakové, sluchové alebo pocitové vnemy spolu s bolesťami hlavy) majú silnejšiu väzbu na srdcové problémy.

Riešenie: K dispozícii sú prírodné prostriedky, ako sú esenciálne oleje alebo domáce nápoje, ktoré vám pomôžu bojovať proti migrénam.

Vyskúšajte tiež nejaké strečingy, ktorými zmiernite bolesti hlavy.

9. Vstávanie

Znie to desivo, pretože je to niečo, čo robíme každý deň – niečo, čo musíme robiť každé ráno. Infarkty sa ale vyskytujú skôr v dopoludňajších hodinách než niekedy inokedy počas dňa.

Keď vstávame, náš mozog nás zaplaví hormónmi. Aj keď je to prirodzená reakcia tela, existuje riziko, že vyvolá stres v našich srdciach.

Po celej noci sa navyše budíme dehydratovaní , čo zase zvyšuje záťaž na srdce.

Riešenie: Uistite sa, že budete mať dobrý spánok, aby keď ráno vstanete, nebudete naštvaní a vystresovaní.

Ďalšou skvelou vecou, ktorú dokážete urobiť, je vypiť pohár vody, keď idete spať.

Ďalší pohár si naplňte vodou a umiestnite si ho pri svojom nočnom stolíku, aby ste si doplnili vodu hneď zrána, keď vstanete.

10. Prechladnutie alebo chrípka

Ak trpíte prechladnutím alebo chrípkou, váš citlivý imunitný systém dokáže dosť ťažko bojovať proti patogénom. Bohužiaľ to môže viesť až k zápalu, ktorý poškodzuje vaše tepny a srdce.

Podľa jedného výskumu, ak máte infekciu dýchacích ciest, vaša pravdepodobnosť dostať infarkt sa zvýši dvojnásobne.

Avšak po tom, ako sa vyliečite z prechladnutia alebo chrípky, sa vaše riziko opäť zníži. Takže mali by ste byť múdri a starať sa o svoje telo a posilniť svoj imunitný systém, ako len najlepšie viete.

Riešenie: Využite domáce prírodné prostriedky, ako sú škorica a med, alebo najlepšie cesnakovo-zázvorovú polievku, ktoré vám pomôžu bojovať proti týmto ochoreniam rýchlo a prirodzene.

11. Alkohol

Pohár červeného vína má úžasné zdravotné prínosy nielen pre srdce. Ak ho však pijete vo veľkom množstve, dokáže vaše srdce poškodiť.

Nadmerné pitie alkoholu zvyšuje váš krvný tlak, cholesterol a hmotnosť v priebehu času. Ak nedohliadnete na tieto tri veci, výsledkom bude poškodenie srdca a možný srdcový infarkt.

Iná štúdia pozorovala krátkodobé účinky nadmerného pitia, napríklad cez víkend alebo na oslavách a zistila, že to zvyšuje vaše šance dostať srdcový infarkt počas celého budúceho týždňa.

Riešenie: Jednoduchá odpoveď? Pite menej alkoholu. Vyberte si nejaký nealkoholický nápoj, ktorý je rovnako úžasný.

12. Neočakávaná alebo intenzívna fyzická námaha

Niet pochýb o tom, že cvičenie je prospešné pre celkové zdravie. Ale vrhnúť sa do nereálnych cvičebných cieľov s malou fyzickou alebo duševnou prípravou môže vyústiť do celkom tvrdého prebudenia.

Náhla a namáhavá fyzická aktivita neraz vedie k infarktu. Vyskúšajte napríklad športové hry, ako sú beh, poľovníctvo, alebo sexuálnu aktivitu.

Riešenie: Vaša ambícia je úžasná a dúfame, že ju nikdy nestratíte! Ale keď ide o vaše zdravie, bezpečnosť je vždy na prvom mieste.

Či už sa hráte so svojimi deťmi alebo chcete začať znovu cvičiť, robte to pravidelne a s mierou. Dostaňte sa tam s trpezlivosťou a vytrvalosťou.

13. Astma

Výskum naznačuje, že ľudia, ktorí trpia astmou a užívajú lieky každý deň, majú vyššie riziko srdcového infarktu.

Faktory, ktoré zvyšujú riziko astmy sú podobné tým, ktoré zvyšujú vaše šance dostať srdcový infarkt. Patria medzi nich fajčenie a znečistené ovzdušie.

Riešenie: Nefajčiť je pravdepodobne to najlepšie, ako by ste predišli astme, srdcovému infarktu a rakovine. Snažte sa nevystavovať sa dymu, jedom vo vzduchu a iným znečisťujúcim látkam.

Stop Candida

Spracoval: Badatel.net, Zdroj: theheartysoul.com

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*