Táto rastlina v dome priťahuje peniaze ako magnet


Print Friendly, PDF & Email

tucnolist

Som tak trochu milovníčkou prírody a všetkého, čo s tým súvisí. No nikdy som nechápala matkinu záľubu vo fikusoch a zvlášť filodendrónoch. Zrejme preto, že som zameraná skôr vizuálne.

Roh izby, v ktorej sa nachádzali, pripomínal skôr džungľu ako obývací priestor. Listy filodendrónu boli ako obrovské, zelené ruky s troma vztýčenými prstami. Vyzerali dosť hrôzostrašne, obzvlášť v noci.

Na druhej strane som skôr obľubovala africké fialky mojej starej mamy.

Boli zasadené v malých okrasných črepníkoch položených na okne. Vždy som obdivovala ich krásne farbisté kvety.

Keď sme sa s rodinou presťahovali o nového bytu, chcela som si z nášho domova vytvoriť útlné a teplé miestečko. To samozrejme zahŕňalo zaobstarať si domáce rastliny, o ktoré sa dá ľahko starať.

Vtedy sme sa začali bližšie zaujímať aj o princípy Feng Shui pre interiérový dizajn týkajúce sa farieb, nábytku, dekorácii a izbových rastlín, vrátane ich umiestnenia v rámci obydlia.

Čo znamená Feng Shui?

Feng Shui je starodávne čínske učenie, ktoré skúma vzťah ľudí a okolia, ktoré sa praktizuje už tisícky rokov.

Tieto dve slová v preklade znamenajú „vietor a voda“, čím poukazujú na neviditeľné sily neba a tok energie na zemi. Uvedené učenie sa snaží priniesť poriadok a harmóniu do vášho prostredia uplatnením princípov toku energií v prírode.

Feng Shui je založené na princípe, že všetky živé aj neživé veci existujú v priestore nekonečného vesmíru, ktorý pulzuje „Či“, respektíve silou života.

„Či“ je dobrá, povzbudzujúca a revitalizujúca energia, ktorá je prospešná pre naše zdravie.

To, aké predmety a v akej polohe rozmiestnime v našom prostredí, potom vo veľkej miere ovplyvňuje celkovú kvalitu nášho života. Sú totiž dôležitým nástrojom na priťahovanie Či, ktoré potom pracuje pre nás.

Izbové rastliny nám dávajú kyslík, prečisťujú vzduch od toxických látok a chránia pred nebezpečným elektromagnetickým žiarením. Okrem toho prinášajú do našich domovov krásu a spájajú nás s prírodou.

Podľa expertov na Feng Shui, všetky zelené rastliny vyžarujú pozitívnu energiu, ktorá pozitívne ovplyvňuje všetky aspekty nášho života, vrátane oblasti bohatstva a hmotného zabezpečenia.

Objavila som, že medzi rastlinami existuje jedna najviac populárna, o ktorej sa verí, že prináša šťastie, výborné priateľstvá a materiálne bohatstvo.

Tou rastlinou je Crasula ovata alebo po slovensky tučnolist.

Známa je aj pod názvami ako nezbedná rastlina, rastlina šťastia, rastlina peňazí, ružové potešenie alebo dolárový strom.

Osobne som si túto rastlinku veľmi obľúbila a to nielen kvôli jej kráse, ale aj odolnosti a jednoduchej starostlivosti.

Čo je tučnolist za rastlinu?

Táto dužinatá, vždy zelená rastlina je pôvodom z Afriky, no v súčasnosti sa stala veľmi obľúbenou domácou rastlinkou po celom svete.

Jej nádherné oválne listy sú vždy zelené a pripomínajú mince. Sú pomerne hrubé, trblietavé a hladké. Je v nich obsiahnutej veľa vody.

Stop Candida

Tučnolist vytvára malé biele alebo ružové kvety, ktoré pripomínajú hviezdy na jarnej oblohe. V závislosti od množstva slnečných lúčov sa listy môžu po okrajoch sfarbovať do červena.

Dorastá až do výšky 3 metrov. Kvitne zvyčajne v zime a kvitnutie trvá až do jari.

Rastlinka hybernuje medzi októbrom a aprílom. Nové stoky majú tú istú kvalitu a farbu ako listy, no s vekom hnednú a drevenejú.

Ako sa starať o tučnolist

Sú dva spôsoby ako sa tučnolist rozmnožuje.

Prvým je odrezanie listu a jeho vloženie do substrátu na pestovanie kaktusov. Po zapustení koreňov sa presadí do riadneho črepníka.

Druhým je odrezať vetvičku dlhú 5 až 15 cm, nechať ju postáť pár dní a potom ju zasadiť do čistého piesku alebo do zmesi piesku a pôdy. Potom je potrebné ju mierne zalievať 3 až 4 dni.

Nie je vhodné, aby bola pôda vždy mokrá, inak by mohli korienky začať plesnivieť.

Vetvičke potrvá menej než mesiac na to, aby zapustila korene. Vtedy by mala byť rastlinka presadená do kvalitnejšej pôdy, ktorá by mala byť zložená z 20% rašeliny, 40% piesku, 20% domáceho kompostu. Zvyšok môže byť štrk, kamienky alebo rozbitá tehla.

Tučnolist si nevyžaduje veľký kvetináč, ak ho však do takého zasadíte a občas prihnojíte, odmení vás rýchlejším rastom.

Po presadení je potrebné korene skrátiť a stonky orezať, aby ste zachovali pekný tvar rastlinky.

Čo symbolizuje tučnolist

peniaze-a-tucnolist

Tučnolist sa považuje v Číne za symbol šťastia. Ide o perfektný darček pre niekoho, kto sa práve sťahuje do nového bytu alebo domu. Tam mu prinesie prosperitu, úspech a bohatstvo.

Ak chcete priateľovi zablahoželať k novému podnikaniu alebo svadbe, tučnolist je skvelá voľba.

Listy tučnolistu majú krásnu zelenú farbu pripomínajúcu farbu drahokamu nefritu, ktorý reprezentuje hodnotu, rast a obnovu.

Oválne listy tučnolistu v tvare mincí priťahujú svojmu vlastníkovi materiálne bohatstvo a prosperitu.

Na to, aby vám priniesol finančné požehnanie, mali by ste ho umiestniť do juhovýchodného rohu vášho domova. Verí sa, že každý nový list zvýši vaše bohatstvo.

Táto rastlinka šťastia taktiež reprezentuje hlboké priateľstvo a to zvlášť vtedy, keď zakvitne.

Krásne biele a ružové kvietky odzrkadľujú dobrú starostlivosť a pozornosť, ktorú rastlinke venoval jej vlastník. Je to podobné, ako pozornosť, akú venujeme milujúcemu priateľovi.

Kvety tučnolistu tak predstavujú sladkú vôňu trvajúceho priateľstva.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. já mám tučnolistu také, už aspon 3 roky a pěkně mi prospívá, je to hezký stromeček, ale ještě mi nekvetl, mám hodně květin, které mi kivetou , ale tahle ještě nekvetla , tak doufám , že mi pokvete, je jedno , jestli růžové, nebo bíle, budu za to ráda, mám ji na západní straně.

  2. Eva Holubova

    Mám jí doma, ale nevěděla jsem , že mám takovou vzácnost, budu jí opečovávat s láskou a uvidím co mi za štěstí přinese.

  3. Tlustice mám DVĚ už 40 let,ale pořád mám jenom na základní živobytí….

  4. Tučnolist už mám doma pár rokov, je krásny, zdravý ale žiaľ, žiadne bohatstvo mi nepriniesol.

Pridajte komentár

*