Ministerstvo zdravotníctva a Úrad verejného zdravotníctva páchajú pokračujúce trestné činy sabotáže, všeobecného ohrozenia a šírenia nákazlivej choroby tým, že umožňujú očkovaným netestovať sa a voľne tak šíriť covid.

100 dôkazov prečo je sója škodlivá (nielen pre estrogén)

Print Friendly, PDF & Email

Ahoj Damián,

Ja som Ti už o sóji dávnejšie písala. Pýtala som sa, či to je vhodná alternatíva mlieka. Odkázal si ma na články, ktoré máte na vašej stránke.

Ja vám verím, lebo mám pocit, že píšete úprimne a snažíte sa čo najviac priblížiť pravde. Viem, že si niekde písal, že sa témou sóje viac zaoberať nebudeš, ale nedá mi aby som Ti nenapísala.

Na stránke (vymazané) pán doktor (vymazané) píše, že nie je žiadna odborná publikácia, ktorá by poukazovala na škodlivosť sóje. Čo si o tom myslíš?

Daniela

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Ahoj Daniela,

Napíšem v krátkosti. Na jednej strane si vážime tých lekárov na Slovensku, ktorí sa odklonili od hlavného prúdu konvenčnej medicíny a propagujú skôr správnu životosprávu, ako chémiu.

Žiaľ, aj medzi takýmito lekármi sa nájdu tí, ktorí zdravú stravu zneužívajú na populizmus, zisk a iné ciele a hovoria verejnosti to, čo a kedy sa im najviac hodí a prispôsobujú pravdu svojim egoistickým požiadavkám.

Je smutné, že niektorí z nich aj napriek jasným dôkazom nechcú, alebo možno kvôli prestíži nechcú uznať nové(?) poznatky napríklad o sóji, ktorú doposiaľ tak verne propagovali ako zdravú.

Je na zamyslenie, ak nám lekár ukazuje „dôkazy“ o zdravej sóji zo zdrojov, ktoré priamo sóju propagujú a žijú z jej ziskov (napríklad United Soybeen Board!).

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Informácie z podobných zdrojov v žiadnom prípade nemožno považovať za optimálne, ako nemožno považovať za optimálne informácie zo zdrojov, ktoré podliehajú cenzúre ortodoxnej medicíny, ako napríklad American Dietetic Association (ADA), Food and Drug Administration (FDA) a im podobné.

Aby som však neodbočoval od Tvojej otázky, posielam Ti dole za hrsť (viac ako 100!) tých schovaných odborných publikácií, ktoré Tebou spomínaný pán doktor tak starostlivo hľadá a nemôže nájsť.

Možnože ich všetky neprečítaš, ale pre istotu posielam všetky, ak by sa niekto náhodou pýtal na dôkazy.

Damián

PS: Aj my sme kedysi propagovali sóju. Mali sme však to svedomie uznať si chybu. Určite sa tak nestalo po prečítaní jedného článku na internete…

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Liečba osteoporózy

 Dokument s dôkazmi o škodlivosti sóje – na stiahnutie

Súvisiace článkyUpozornenie: Tento článok je názorom jeho autora a v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky a komentáre môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Japonci vynašli tofu zo sóje, konzumujú sóju bežne a dožívajú sa najvyššieho veku na svete. Japonci majú aj najvyššie IQ na svete. Japonky vďaka sóji nepoznajú problémy v prechode. Ja konzumujem sóju vyše 30 rokov a všetko je v poriadku, snažím sa, aby nebola GMO. / Kedysi dávno za ČSSR sme ju vozili z JRD Slušovice. / Neviem, aké je teraz tofu z Alfa-bio, tvrdia, že nie je GMO.

  • Je to pravda, ale Japonci konzumujú x bylín a majú uplne iné stravovacie zvyky a aj samotnú stravu ktorú si vačšinou sami pestujú:)

   Kupovaná sója aj bez gmo je za mňa to isté zlo, lebo to zpracovanie ide proti tomu produktu.
   A mimo toho – sója nepotrebuje ani chemický postrek proti škodcom, nakoľko je sama absolutný odpudzovač a kôli tomu nieje vhodná pre konzumáciu.
   Organizmus ju bere ako toxifikáciu.

 2. Linka „Dokument s dôkazmi o škodlivosti sóje – na stiahnutie“ nefunguje 🙂

Pridajte komentár

*