Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

10 vecí, ktoré robia najúspešnejší ľudia pred spaním


Print Friendly, PDF & Email

Mnohí z nás túžia po úspechu. Milujeme čítanie príbehov o úspechu slávnych ľudí, rozhovory úspešných ľudí a radi sa učíme, ako sa stať úspešnými.

Predovšetkým nás zaujímajú „triky“ úspešných ľudí. Premýšľame nad tým, koľko peňazí ľudia zarobili úspechom v oblasti médií, ako sú knihy, CD, DVD, školenia, konferencie, a tento zoznam by mohol pokračovať ďalej a ďalej.

Tony Robbins je snáď najslávnejší guru na svete. Je hoden asi pol miliardy dolárov. Ľudia sa ho radi pýtajú otázky ako: „Čo ráno robíte?“ „Ako sa stravujete?“ „Ako vyrovnávate pracovný a rodinný život?“ „Ako dlho cvičíte?“ a ďalej, a ďalej.

Už ste sa niekedy zamýšľali nad tým, čo robia úspešní ľudia pred spaním? Sami sme si položili túto otázku a zistili sme niektoré zaujímavé zvyky.

Tu je 10 vecí, ktoré úspešní ľudia robia predtým, ako si to namieria do postele:

1. Čítajú

Jednou z vecí, ktorú úspešní ľudia robia pred spaním, je čítanie.

Od investičných magnátov, akým je Warren Buffett, cez národných vodcov ako Barack Obama až po módne návrhárky ako Vera Wang, čítanie sa považuje za nezameniteľnú činnosť pre mnohých úspešných ľudí.

2. Majú oddychový rituál

Jednou z vecí, ktoré úspešní ľudia nerobia tesne pred spaním, je práca.

Samozrejme, niektorí úspešní ľudia sa považujú za workoholikov a dokážu pokračovať v práci až do neskorých večerných hodín – ale v tomto prípade platí, že výnimka potvrdzuje pravidlo.

Oddych považujú za niečo nezameniteľné – a existuje celý rad spôsobov, ako oddychujú.

3. Robia niečo nostalgické

Niektorí úspešní ľudia majú radi, keď sa vyberú na spomienkový výlet. Pomáha im to udržiavať veci v perspektíve – pamätať si, čo je v živote skutočne dôležité.

Súčasťou úspechu je rozpoznať, kedy je potrebná duševná prestávka. Čas, kedy telo a myseľ potrebujú niečo iné ako prácu, ktorá často tvorí ich deň.

4. Snívajú s otvorenými očami

Nie je to prekvapujúce. Množstvo úspešných ľudí považuje denné snívanie za „putovanie mysle“, čo ich privádza k objavom, ktoré ich privádzajú do ďalšej úrovne úspechu.

Platí to najmä pre inovátorov, umelcov a ďalších kreatívnych ľudí, ktorí si skutočne vážia silu denného snívania.

Niektorí úspešní ľudia snívajú jednoducho preto, aby uvoľnili svoju myseľ, získali inšpiráciu alebo múdrosť, alebo rozvíjali potenciálne ciele.

5. Plánujú si zajtrajší deň

Ľudia, ktorí dosiahli obrovský úspech, sú známi pre ich neuveriteľnú pracovnú morálku – vlastnosť, ktorá si často vyžaduje prácu nad rámec bežnej pracovnej rutiny.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Zatiaľ čo nemôžu robiť nič náročné pred spaním, plánujú si nasledujúci deň. Nehovoriac o tom, že táto krátka investícia financuje veľké dividendy.

Úspešní ľudia pochopili, že tento krátky čas vyhradený na plánovanie im umožní vykonať zajtrajšie aktivity prehľadnejšie a menej stresujúco.

6. Vypnú všetku elektroniku

Oddych a dobitie energie si často vyžaduje vypnutie mobilného telefónu, tabletu, počítača alebo iného digitálneho zariadenia.

Navyše vedci zistili, že používanie elektronických zariadení pred spaním spôsobuje problémy zaspať.

7. Uprednostňujú rodinu

Pre mnohých je fráza „rovnováha medzi pracovným a súkromným životom“ vysvetlená ako „rovnováha medzi pracovným a rodinným životom“. Pre väčšinu ľudí je rodina na prvom mieste.

Vyrovnávanie pracovného času s časom tráveným s manželom, deťmi a domácimi zvieratami môže byť náročnou úlohou, ale často sa považuje za nezameniteľný – a je to tak správne.

8. Praktizujú vďačnosť

Mnohí úspešní ľudia si nájdu čas na to, aby popremýšľali a zapísali si veci, za ktoré sú v živote vďační.

Niektorí si vedú denník, do ktorého si to zapisujú, aby udržali veci v perspektíve, a tiež im slúži ako pripomienka, že dosiahli pokrok v rôznych aspektoch svojho života.

Je to obzvlášť dôležitý zvyk pre úspešných ľudí, pretože ich deň je často preplnený stresujúcimi situáciami.

Príliš veľa stresu plodí pesimizmus a pesimistický výhľad na život je niečo, čo si úspešní ľudia nemôžu dovoliť.

9. Odstraňujú tlak

Ako už bolo spomenuté, úspešní ľudia musia príliš často zvládať stresujúce situácie. Každá osoba, ktorá bola vystavená stresu dlhšiu dobu, si vyžaduje čas na uvoľnenie.

Pre niektorých to znamená, že pôjdu do posilňovne. Iným sa páči meditácia, počúvanie relaxačnej hudby, alebo horúci kúpeľ.

Tento zoznam je nekonečný, ale cieľ je stále ten istý: odstrániť tlak.

10. Nepijú alkohol

Nevzdajú sa ho úplne, ale väčšina úspešných ľudí odmieta piť alkohol tesne pred spaním. Či už úmyselne alebo nie, úspešní (a všetci) ľudia odmietajú piť alkohol pred spaním, čím sa zlepšuje kvalita ich spánku.

Národný inštitút zdravia – vynikajúca verejná zdravotnícka organizácia – zistila, že konzumácia alkoholu pred spaním „okráda ľudí o hlboký spánok a REM spánok a udržiava ich v plytkejších štádiách spánku.“    

Zbohom vysoký krvný tlak

Zdroj: powerofpositivity.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Tlamka Jozef

    Jestvuje aj zvláštny stav vedomia…polospánok-polobdenie
    …pri sedení na fotelke si dajte pod spojené bosé nohy pravidelný alobalový-hliníkový šesťúholník a na báze saturnového-hexagonálneho gravitačného axiálneho kódu, môžete nadobudnúť imaginárne informácie z vesmírneho vedomia na báze synchronicity a previazanosti ľavej a pravej časti mozgu………Jozef

Pridajte komentár

*