10 vecí, ktoré nikdy neignorujte, keď sa vám prisnili


Print Friendly, PDF & Email

10 vecí, ktoré nikdy neignorujte, keď sa vám prisnili

Po stáročia sme fascinovaní snami a ich významom.

Na konci devätnásteho storočia začal psychoterapeut Carl Jung, ktorý je najviac známy vďaka svojej teórii o archetypoch a psychológii kolektívneho nevedomia, dospievať k záveru, že nazeranie do snov bolo otváraním dverí do vedomia a duchovného sveta.

Nech už je to akokoľvek, existuje veda, ktorá sa zaoberá tým, čo sa deje počas spánku. Výskumný tím vedcov vo Výpočtovom laboratóriu neurológie ATR v Kjóte v Japonsku skúmal snímky mozgu počas vizuálnych predstav odohrávajúcich sa v snoch.

Tento tím dospel k záveru, že ľudia sledujú  svoje sny rovnakým spôsobom, ako sledujú svet po prebudení.

V záujme toho, aby sme dokázali analyzovať sny, musíme takisto sledovať aj to, akým spôsobom sa zúčastňujeme na našich každodenných aktivitách.

Sú sny opätovným prehraním vizuálnych stimulov, ktoré vnímame počas hodín našej bdelosti, alebo sú správami z druhej strany, ktoré nás majú viesť a usmerňovať?

Čo tieto symboly znamenajú? Ako ich správne interpretovať a analyzovať tak, aby sme prípadnú správu zachytili?

Tu je 10 vecí, ktoré ak sa vám snívali, nemali by ste nikdy ignorovať:

1. Lietanie

Sny o lietaní často indikujú potrebu dosiahnuť svoje ambície. Kam smeruješ? Ako sa tam dostaneš? Máš problém s orientáciou v živote?

Sny o lietaní majú za úlohu dobiť nás novou energiou. ,

Nadobudnúť pocit slobody a toho, že sme schopní splniť a prekonať čokoľvek, čo sa nám postaví do cesty.

2. Vodopád

Keď sa nám sníva o vode, zvyčajne to je vyjadrením emocionálneho stavu mysle. Voda symbolizuje očistenie a mravnú čistotu.

Mať sen o vodopádoch je úžasným znamením. Vodopády predstavujú nové začiatky po tom, čo sa staré veci už odplavili.

Ak vo svojich snoch vidíte vodopády, položte si tieto otázky: Je ten vodopád malý alebo veľký?

Ako vnímaš prekážky, ktoré ti stoja v ceste? Je ten vodopád v tmavej džungli alebo na krásnej pláži?

3. Zuby

Sny so zubami sú veľmi časté. Nie všetky sny o zuboch symbolizujú starnutie. Vyťahovanie zubov symbolizuje niečo, čo musí vyjsť von, čo sa musí vytrhnúť, zatiaľ čo zhnité zuby symbolizujú zadržiavanie strachu a úzkosti.

Sny o  padajúcich zuboch sú najtypickejšie zo všetkých snov, v ktorých sa vyskytujú zuby.

Zvyčajne sú spojené s novými situáciami, ktoré spôsobujú stres: nové zamestnanie, strach zo straty, nedostatok moci vo vzťahu alebo lži, ktoré boli udržiavané v tajnosti.

Ak vidíte vo svojich snoch zuby, položte si tieto otázky: Aký máte pocit zo svojich zubov? Zuby používame na to, aby sme vyživovali telo. Ako živíme svoj život?

4. Smrť

Sen o smrti je bežnejší, než si to väčšina ľudí pripúšťa. Tak morbídne, ako morbídne sa to pociťuje, sen o smrti spravidla symbolizuje niečoho koniec.

Smrť je konečnou stanicou pre jednotlivé časti ega. Je to smrť úzkosti a hnevu. Úmrtie nejakej situácie. Je tu smrť nejakej myšlienky, čo umožňuje narodenie niečoho iného, nového.

Sen o smrti alebo umieraní môže byť psychologickým aspektom spojený s obrovskými zmenami v emóciách.

Ak vidíte vo svojich snoch smrť, položte si tieto otázky: Bol si ty tým, kto zomrel? Bola to tebou milovaná osoba?

Tieto sny môžu tiež ponúkať návod, usmernenie od milovanej osoby, ktorá umrela a snaží sa vás upokojiť.

5. Tehotenstvo

Sen o tehotenstve symbolizuje obrovský rast a rozvoj. Môže to byť zamerané na budúce projekty a túžby.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Ak vo svojich snoch vidíte tehotenstvo, položte si tieto otázky: Čo sa snažíte vytvoriť? S akou transformáciou máte do činenia vo svojom bdelom živote?

Sny o tehotenstve môžu prinášať plodné nápady v oblasti práce alebo vzťahu.

6. Domy

Sny o domoch symbolizujú seba samého, svoje „ja“ a rôzne aspekty osobnosti. V závislosti od typu domu alebo rôznych miestností, sa môže interpretácia prehlbovať.

Domy sú o bezpečnosti a pohodlí. Podkrovie symbolizuje skryté spomienky, zatiaľ čo suterén môže znamenať intuíciu a podvedomie.

Ak vidíte vo svojich snoch domy, opýtajte sa sami seba: Ako sa staráte o svoje telo? Ako vnímate sami seba v kontexte vonkajšieho sveta?

7. Peniaze

Sny o peniazoch nám umožňujú prebudiť sa s určitou vďačnosťou. Sny o peniazoch sú o náhodnom šťastí, o šťastene a o tom, ako vnímame svoju vlastnú hodnotu.

Víťazstvo v lotérii symbolizuje zmenu životného štýlu, zatiaľ čo sny o odovzdávaní peňazí znamenajú strach zo straty.

Sny o peniazoch prenikajú do samotného jadra našich emócií súvisiacich s hojnosťou a prosperitou. Finančná stabilita alebo straty sú v našich životoch často stresovým faktorom.

Ak vidíte vo svojich snoch peniaze, opýtajte sa seba: Stratili ste svoje zamestnanie? Ste zadlžení? Čo by ste urobili, keby ste vyhrali lotériu?

Vzťah k financiám je tým, ktorý len zriedkavo opúšťa myseľ počas našich bdelých momentov. Peniaze symbolizujú tok života.

8. Cudzoložstvo

Sny o cudzoložstve predstavujú sexuálne túžby a nutkania, ktoré sú potlačené alebo je potrebné ich prejaviť.

Tieto typy snov v sebe nesú opustenie a obavy,  problémy súvisiace s vlastnou hodnotou a podvedomé akceptovanie problematického vzťahu.

Ak sa vo vašich snoch objaví cudzoložstvo, opýtajte sa sami seba: Obávate sa, že stratíte milovaného človeka?

Nie ste šťastný vo svojom vzťahu? Aký máte pocit zo svojho tela a svojich túžob?

9. Oheň

Sny, v ktorých sa vyskytuje oheň, môžu mať niekoľko významov v závislosti od kontextu daného sna.

Vidieť vzdialený oheň symbolizuje túžbu a premenu, kým hranie sa s ohňom môže byť varovaním pred riskantnými činnosťami.

Ak sa vám sníva o zakladaní ohňa, je to symbolom hnevu, ktorý bol potlačený.

Opýtajte sa seba: Vyhýbate sa rizikovým situáciám? Trávite svoj deň hasením požiarov?

10. Nahota

Sny o tom, že ste nahí, sú veľmi bežné. Spájajú sa s naším strachom z toho, že budeme odhalení. Ak je ten sen o tom, že niekto iný je nahý, naznačuje to „nahú pravdu“ o situácii alebo predpoveď nejakej nelegálnej záležitosti.

Môže to znamenať aj stratu rešpektu. Nahota je o akceptovaní nedostatkov a nedokonalostí. Rovnako ako v bdelých chvíľach, aj tu je to o tom, do akej miery ste vystavení svetu svojho vlastného „ja“.

Ak ste vo sne nahí, opýtajte sa sami seba: Bojíte sa toho, aby ste boli videní takým akým ste? Vystavujete sa na verejnosti prehnaným spôsobom?

Záver

Sny predstavujú určité epizódy nášho života, ktoré môžu byť analyzované miliónmi spôsobov. A ten, kto sníva, ten, komu sa niečo sníva, je tou jedinou osobou, ktorá môže zistiť skutočný emočný stav, ktorého prejavom je daný sen.

Tu je uvedených len niekoľko názorov, pohľadov do sveta nočných videní; myseľ, telo a duch sú navzájom prepletené a to, ako vnímame sami seba sa prehráva zasa a zasa počas nášho spánku.

Myseľ sa bude zúfalo snažiť diktovať prostredníctvom krátkych vízií to, akým spôsobom bolo zahrávané s našimi emóciami.

Úzkosť alebo radosť môže zmeniť spôsob, akým spíme. Je na nás, aby sme si boli pravdivo vedomí toho, ako si počíname počas hodín bdenia.

„Sny… sa vždy snažia vyjadriť niečo, čo ego nevie a čomu nerozumie.“ – Carl Jung

Stop Candida

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*