Starý indiánsky trik: Ako zastaviť krvácanie do 10 sekúnd


Print Friendly, PDF & Email

ako zastaviť krvácanie

Americký indiáni poznali tento trik po tisíce rokov. Sám som o ňom predtým nikdy nepočul, ani by ma nenapadlo ho použiť.

No, verte alebo nie, kajenské korenie je rastlinka, ktorá by mala byť v každej domácej lekárničke, ak už nie na polici s koreniami vo vašej kuchyni.

Výskum tiež ukázal, že kajenské korenie má mnoho ďalších výnimočných medicínskych prínosov, vrátane prevencie srdcového infarktu, nádchy, migrény, tráviacich ťažkostí či bolesti kĺbov.

Ako používať kajenské korenie na vonkajšie poranenia

Vezmite trocha práškového kajanského korenia a nasypte ho priamo do krvácajúcej rany. Krvácanie by sa malo zastaviť do 10 až 15 sekúnd.

Tento postup aplikujte len na relatívne malé rezné rany.

V prípade väčšej rany treba použiť tradičné prostriedky (ako napríklad aplikovať na ranu tlak s následným vyhľadaním lekárskej pomoci).

Pomôže však aj to, ak vezmete čajovú lyžičku korenia, rozmiešate ju v pohári vody a tú rýchlo vypijete.

Kajenské korenie je v podstate silné stiptikum (látka schopná zastaviť krvácanie, ak sa aplikuje na ranu). Rýchlo vyrovnáva krvný tlak, aby sa mohlo naštartovať zrážanie krvi.

Toto korenie nielenže rýchlo zastavuje krvácanie, ale aj dezinfikuje ranu, takže sa nemusíte obávať vzniku infekcie.

Dr. Richard Schultze, ND, MH tvrdí, že „Ak máte dokonale zvládnuť len jednu bylinku v živote, nech je to kajenské korenie. Je silnejšie ako čokoľvek iné.“

Stop Candida

Zdroj: The Best First Aid: Stops The Bleeding in 10 Seconds!

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Děkuji za váš článek. Další použití kajenského koření je proti infarktu miokardu. Na jednom školení nás učili, že pokud má někdo akutní infart miokardu neboli srdeční infarkt a tomuto člověku „fouknete“ kajenské koření do nosu, dojde do několika málo sekund k absolutní stabilizaci jeho stavu.

  2. cestovatel

    Zrejme asi az po Napoleonovych cestach… 🙂

  3. z akej Indie? pôvod je stredná a južná Amerika, si to najprv pregúúúgli 🙂 ale dávať ho do rany, no, neviem, nemám odvahu to skúšať :-)))

Pridajte komentár

*