„Zdravé mlieko“ je podvod: Čo sa stane, ako ho konzumujete priveľa

Print Friendly, PDF & Email

Prosíme vážaných čitateľov tohoto článku, aby naň upozornili svojích známych. Tak spoločne môžeme prekonať oponu zahaľujúcu pravdu.

USDA (US Department of Agriculture – Americké ministerstvo poľnohospodárstva) potvrdilo, že každodenná reklama o mlieku je zavádzajúca. Oficiálna správa expertov USDA súhlasí s množstvom protestov lekárov voči agresívnym reklamám propagujúcim mlieko, keďže ide i číre zavádzanie verejnosti.

Vytvorenie preverovacej skupiny na USDA bolo reakciou na petíciu Združenia lekárov za zodpovednú medicínu, neziskovú organizáciu so sídlom vo Washingtone , cieľom ktorej je chrániť verejnosť a viesť výskum.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Petícia, vypracovaná obchodnou komisiou FKO v júli 2000 sa sťažuje, že agresívne reklamy, propagujúce mlieko ako zdravé, nemajú žiadnu vedeckú podporu a sú zavádzajúce aj v tom, že prehlasujú, že mlieko zvyšuje športový výkon. Na tom, že ide o nepravdu, sa zhodli vedci z mnohých amerických univerzít.

Čo je alarmujúce je, že USDA aj lekári priznávajú fakt, že konzumácia mlieka podstatne zvyšuje riziko rakovín, srdcových ochorení, artritídy a iných metabolickych a infekčných ochorení. Reklamy by na tieto skutočnosti mali upozorňovať.

Minimálne 16 výskumných štúdií spája mlieko s rakovinou prostaty a mliečny tuk so srdcovými ochoreniami, tvrdí Dr Neal D. Barnard, prezident spomínaného lekárskeho združenia. „Je najvyšší čas, aby tieto zavádzajúce reklamy o zdraviu prospešnom mlieku skončili“.

USDA sa tiež sťažuje, že reklamy často uvádzajú ľudí do omylu keď uvádzajú, že samotný vápnik z mlieka dokáže zabránit vzniku osteoporózy. Toto je podvodné, keďže vápnik z mlieka sa nedokáže v ľudskom tele vstrebávať a okrem toho, k vstrebávaniu vápnika je potrebný prírodný vitamín D. Tieto fakty sú však mliekárenským priemyslom v reklamách na mlieko cieľavedome potláčané.

Mlieko by malo byť zaradené do podobnej rizikovej skupiny, ako cigarety, tvrdi Dr Bardard. Niektorí ho miluju, iní nenávidia a nie je pre človeka potrebné a zdravé, ba naopak, predstavuje pre každého zdravotný hazard.

Tragickou skutočnosťou je stále to, že množstvo ľudí považuje kravske mlieko za hodnotný a zdravý produkt. To je výsledkom komercializácie mlieka a jeho propagácie za účelom nie zdravotným, ale za účelom miliardových ziskov.


Naša rada: Každá žena nad 35 rokov by mala užívať jednu bylinnú zmes, ak chce znovu získať stratenú energiu a mladosť. Tuto zistíte viac.

Viac o mlieku sa dočítate v článku List o mlieku .Podobné články

Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky môžu vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie.

 

Komentáre

  1. Zaujíma ma teda Váš názor na kozie mlieko. Mnohým onkologickým pacientom výrazne pomáha po chemoterapii, poznám tých ľudí. Kde je teda pravda? Alebo nie je mlieko ako mlieko?

    • Mlieko nieje pre človeka, a chemoterapie by som úplne vymedzil pretože zabíjajú všetký bunky v tele, ako aj choré tak aj zdravé!! skôr by som nasadil zdravú stravu. Vysadiť biélu múku, mäso, nejesť nič mastné ani nič chemicky spracované! najlepšie by bolo čisto len ovocie a zelenina.

      • nejest „nic mastne“ je samozrejme nezmysel. Biela muka- to by som zovseobecnil na sacharidy ako take (samozrejme cukry)

  2. preco potom vegetariáni majú rakovinu?

  3. Ja by som nepil žiadne mlieko od zvierat. Doma keď pripravujem jedlá, zahusťujem ich vodou a celozrnnou múkou, žiadnym mliekom.

Pridajte komentár

*