„Zdravé mlieko“ je podvod: Čo sa stane, ako ho konzumujete priveľa

Prosíme vážaných čitateľov tohoto článku, aby naň upozornili svojích známych. Tak spoločne môžeme prekonať oponu zahaľujúcu pravdu.

USDA (US Department of Agriculture – Americké ministerstvo poľnohospodárstva) potvrdilo, že každodenná reklama o mlieku je zavádzajúca. Oficiálna správa expertov USDA súhlasí s množstvom protestov lekárov voči agresívnym reklamám propagujúcim mlieko, keďže ide i číre zavádzanie verejnosti.

Vytvorenie preverovacej skupiny na USDA bolo reakciou na petíciu Združenia lekárov za zodpovednú medicínu, neziskovú organizáciu so sídlom vo Washingtone , cieľom ktorej je chrániť verejnosť a viesť výskum.

Zbohom vysoký krvný tlak

Petícia, vypracovaná obchodnou komisiou FKO v júli 2000 sa sťažuje, že agresívne reklamy, propagujúce mlieko ako zdravé, nemajú žiadnu vedeckú podporu a sú zavádzajúce aj v tom, že prehlasujú, že mlieko zvyšuje športový výkon. Na tom, že ide o nepravdu, sa zhodli vedci z mnohých amerických univerzít.

Čo je alarmujúce je, že USDA aj lekári priznávajú fakt, že konzumácia mlieka podstatne zvyšuje riziko rakovín, srdcových ochorení, artritídy a iných metabolickych a infekčných ochorení. Reklamy by na tieto skutočnosti mali upozorňovať.

Minimálne 16 výskumných štúdií spája mlieko s rakovinou prostaty a mliečny tuk so srdcovými ochoreniami, tvrdí Dr Neal D. Barnard, prezident spomínaného lekárskeho združenia. „Je najvyšší čas, aby tieto zavádzajúce reklamy o zdraviu prospešnom mlieku skončili“.

USDA sa tiež sťažuje, že reklamy často uvádzajú ľudí do omylu keď uvádzajú, že samotný vápnik z mlieka dokáže zabránit vzniku osteoporózy. Toto je podvodné, keďže vápnik z mlieka sa nedokáže v ľudskom tele vstrebávať a okrem toho, k vstrebávaniu vápnika je potrebný prírodný vitamín D. Tieto fakty sú však mliekárenským priemyslom v reklamách na mlieko cieľavedome potláčané.

Mlieko by malo byť zaradené do podobnej rizikovej skupiny, ako cigarety, tvrdi Dr Bardard. Niektorí ho miluju, iní nenávidia a nie je pre človeka potrebné a zdravé, ba naopak, predstavuje pre každého zdravotný hazard.

Tragickou skutočnosťou je stále to, že množstvo ľudí považuje kravske mlieko za hodnotný a zdravý produkt. To je výsledkom komercializácie mlieka a jeho propagácie za účelom nie zdravotným, ale za účelom miliardových ziskov.


Naša rada: Vyčistite si od toxínov súčasne črevá, pečeň i žlčník už za 16 dní. Tu je spôsob, ako
Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Viac o mlieku sa dočítate v článku List o mlieku .Podobné články

Odoberajte nové články na email!

Páčil sa vám tento článok? Potom odoberajte ZDARMA nové články emailom! Ako odberateľ zároveň získavate 15% zľavu na všetky naše e-knihy a výživové doplnky DrBuzgi. Prihláste sa tu:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky môžu vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie.

 

Komentáre

 1. aankaa says:

  Zaujíma ma teda Váš názor na kozie mlieko. Mnohým onkologickým pacientom výrazne pomáha po chemoterapii, poznám tých ľudí. Kde je teda pravda? Alebo nie je mlieko ako mlieko?

  • Anonym says:

   Mlieko nieje pre človeka, a chemoterapie by som úplne vymedzil pretože zabíjajú všetký bunky v tele, ako aj choré tak aj zdravé!! skôr by som nasadil zdravú stravu. Vysadiť biélu múku, mäso, nejesť nič mastné ani nič chemicky spracované! najlepšie by bolo čisto len ovocie a zelenina.

   • Jerdna says:

    nejest „nic mastne“ je samozrejme nezmysel. Biela muka- to by som zovseobecnil na sacharidy ako take (samozrejme cukry)

 2. preco potom vegetariáni majú rakovinu?

  • Jindra says:

   Rakovina nesouvisí s jídlem, proto ji může mít kdokoliv. Primárně vše začíná v naší hlavě!

 3. Gabriel says:

  Ja by som nepil žiadne mlieko od zvierat. Doma keď pripravujem jedlá, zahusťujem ich vodou a celozrnnou múkou, žiadnym mliekom.

Pridajte komentár

*