Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Lieky proti páleniu záhy môžu spôsobiť demenciu. Nahraďte ich týmto


Print Friendly, PDF & Email

Lieky proti páleniu záhy spôsobujú demenciu. Nahraďte ich týmto

Obľubujete pikantné jedná a konzumujete ich vo väčšej miere ako by ste mali? Je pre vás štipľavá omáčka korením vášho života?

Štipľavé korenie má v jedle svoje opodstatnenie, ale nie za každú cenu. Najväčším problémom, s akým sa môžete stretnúť pri konzumácií korenistých jedál, je pálenie záhy.

Ak ste doteraz pálenie záhy už zažili, tak určite viete, že tento názov je veľmi vystihujúci.

Čo je pálenie záhy

Ide o strašný pocit pálenia v hrudníku, ktoré nastáva pri stúpaní žalúdočnej kyseliny do pažeráka.

Často stúpa preto, lebo sval uzatvárajúci žalúdok nedostatočne tesní. Nie len korenisté jedlá, ale napríklad aj zdvíhanie ťažkých bremien či obezita môžu byť príčinou týchto ťažkostí.

Hoci vinu dávame kyseline, ona má svoj dôležitý význam.

Akú úlohu má žalúdočná kyselina?

Jej hlavnou úlohou je, že pomáha pri trávení potravy. Rozkladá živiny v potravinách, ktoré sú pripravené na vstrebanie v tenkom čreve.

Žalúdočné kyseliny sa skladajú hlavne z kyseliny chlorovodíkovej a pepsínu.

Kyselina chlorovodíková je primárna kyselina v tráviacom procese a tiež rozkladá choroboplodné zárodky a baktérie zodpovedné za infekcie.

Pepsín je enzým, ktorý štiepi bielkoviny. Je teda zjavné, že žalúdočná kyselina je nevyhnutná pre zdravie človeka.

Čo je Antacid?

Keď má niekto skúsenosti s pálením záhy, typickým liekom na pomoc sú antacidá. Tieto lieky zarábajú farmaceutickým firmám obrovské zisky.

Antacidá sú látky, ktoré zmierňujú zažívacie ťažkosti vďaka tomu, že neutralizujú žalúdočné kyseliny.

Najúčinnejšou formou antacidov sú tzv. inhibítory protónovej pumpy (PPI). Tieto silné lieky sa zameriavajú na výrobný proces žalúdočnej kyseliny a významne znižujú kyslosť v žalúdku.

Avšak, nedávna štúdia prišla s novými informáciami o tomto populárnom liečive. Štúdia popisuje jasnú súvislosť medzi užívaním antacíd a výskytom demencie u starších ľudí.

Táto štúdia má veľký význam, pretože pálenie záhy sa vyskytuje najčastejšie u starších pacientov.

Antacidá súvisia s demenciou

Štúdia uverejnená v časopise Journal of American Medical Association skúmala celkom 73 679 ľudí vo veku nad 75 rokov.

Stop Candida

Analyzoval sa výskyt demencie medzi dvoma skupinami:

 • jedna skupina užívala pravidelne PPI (inhibítory protónovej pumpy)
 • druhá neprijímala žiadne antacidá

Bolo zistené, že u pacientov užívajúcich antacída pravidelne boli významne zvýšené rizikové faktory rozvoja demencie.

Zo štúdie teda vyplynulo, že pri neužívaní PPI dochádzalo k menšiemu rozvoju demencie. Na základe toho môžeme povedať, že ak by sa o tom vedelo skôr, mohlo byť zabránené veľkému množstvu prípadov demencie.

Čo to pre vás znamená a ako nahradiť antacidá?

Štúdia ako táto je súčasťou rastúceho trendu, ktorý má zmeniť súčasné status quo.

Ak budeme naďalej objavovať negatívne vedľajšie účinky liekov, ktoré sme desaťročia používali, je ťažké veriť, aké sú skutočné zámery veľkých farmaceutických firiem.

Po takomto závažnom zistení by malo byť samozrejmé, že ak vy alebo niekto blízky užíva antacidá pravidelne, mali by ste radšej skúsiť inú, zdravšiu alternatívu pri boji proti páleniu záhy.

Jedna z prvých vecí, ktoré by ste mali urobiť je zistiť, či je skutočne potrebné užívanie antacíd vo vašom prípade? Je veľmi bežné, že ich lekári predpisujú, aj keď základným problémom je v skutočnosti niečo iné.

Konvenční lekári vidia prekyslenie alebo prítomnosť príliš veľkého množstva žalúdočnej kyseliny ako hlavnú príčinu žalúdočných štiav.

Ale v skutočnosti, väčšina ľudí má tráviace ťažkosti nie z prebytku, ale naopak z dôvodu nedostatku žalúdočnej kyseliny.

Keď niekto s už nízkymi hladinami žalúdočnej kyseliny užíva antacidá, ktoré poškodzujú telo, nastáva problém pri rozkladaní potravín, čo vedie k nedostatku živín.

Pre niekoho, kto má nedostatok žalúdočnej kyseliny je vhodné ju dopĺňať s betaínom kyseliny chlorovodíkovej (HCl).

Ide o prírodnú látku získavanú z repy, ktorá zvyšuje žalúdočné kyseliny pre optimálne rozdelenie potravín. Betaín HCL nájdete vo väčšine obchodov so zdravou výživou.

Záver

Ale čo ak netrpíte nedostatkom kyslosti žalúdka?

Našťastie, existuje viacero prírodných prostriedkov a spôsobov pre úpravu žalúdočných štiav. Podrobnejšie sme o nich písali v článku: 15 prírodných terapií na pálenie záhy (reflux) a žalúdočné vredy.

Na záver je nevyhnuté poukázať na to, že najdôležitejšie je chorobám predchádzať. Ideálne je úplne sa im vyhnúť, čo je možné so správnym životným štýlom a stravovaním.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Ďakujeme za ďalší potrebný článok. Ja náhodou túto tematiku ovládam (aj vďaka tomuto webu, webu MUDr. Mercolu a ďalších lekárov čo odhaľujú aký biznis sú inhibítory protónovej pumpy.
  Ako starneme, vytvára sa menej a menej žalúdočnej kyseliny. Keď jej máme málo môže vzniknúť napr. aj pálenie záhy (reflux ináč povedané GERD).
  Farmácia z tohto urobila neskutočný mnohomiliardový biznis. Nie že by sa podporovala činnosť žalúdočnej kyseliny u dôchodcu, lekári to ešte zastavia.
  Aj v mojom okolí veľa dôchodcov to užíva – no comment, už nemám ani síl im to vysvetľovať lebo dôverujú lekárovi a nie mne.
  Ja sama trpím trochu refluxom, snažím sa robiť veci aby som si podporila činnosť žalúdočnej kyseliny, po jedle sa snažím 2 hodiny neohnúť, nejesť naraz priveľa, minimum kávy…
  Pred rokmi som z tohto webu pre jedného staro dôchodcu objednala HCL+pepsín – veľmi to pomohlo.
  Áno lieky na pálenie záhy (refluxu) vytvárajú demenciu a ďalšie choroby. MUDr. Mercola to uvádza vo svojich článkoch a ešte spomína, ktoré ďalšie lieky vytvárajú demenciu.
  Dnes agresivita farmaceutického priemyslu je obrovská.
  Preto som rada, že som „na staré kolená“ dosiahla, že som na nula liekoch.

 2. Aj toto je dôležité pri pálení záhy:
  Treba zdvihnúť prednú časť postele cca o 10 cm tak, že pod prednú časť dáme tehly, hranol z dreva…
  Nejesť cca 3 hodiny pred spaním.
  Jedným slovom treba urobiť viac úprav.
  Sú aj cviky na youtube.com proti refluxu.

  • Teraz som si len vypočula video v dnešnom článku Dr Mercolu, kde Dr Mercola hovorí s Dr. Vandana Shiva. Kto vie angl. a má trochu času veľmi doporučujem vypočuť toto video. Vysvetľuje sa tu ako tá 0.0001 percentá elita ovláda túto zemeguľu, čo robia, čo plánujú urobiť. Spomína sa tu Rockefellerova nadácia, čo robí Bill Gates, ako nebezpečná je digitálna ekonomika, ako sa plánuje zničiť poľnohospodárstvo, podvod s CO2, ako sa manipuluje s našim myslením, ako elity sveta plánujú nás o všetko obrať, ako plánujú naše vyhladenie.
   Musíme dúfať.

 3. Jednoduchá

  Milá jean,
  máte pravdu, v dnerš.článku od Mudr.Mercolu o tom píšu, aj ja som to čítala, ako na tom bohatnú tie farmaceut.spločnosti :-(….vďaka za tipy, priznám sa, občas tá záha aj mňa páli, no zistila som, že mi to robí napr.aj vtedy som v 1.robote a ponáhľam sa do 2.rob., zisťujem, že akosi nestíham, napr.potrebujem ešte niečo doriešiť, už vidím, že sa musím ponáhľať na spoj a vtedy sa to pálenie začne ! :-(…..zrejme s tým musím niečo urobiť…..a tá rada o tej posteli, kt.časť je vyššie tá pod hlavou, alebo pod nohami? pred.je pod ?….a to je úžasné, že ste na 0 liekoch!!! gratulujem !!! ja si ,,musím pomáhať“ Zaldiarom na chrbticu, rada by som ho nebrala, no rýchlo mi zaberie, potrebujem ,,fungovať“, ale budem to musieť už dáko ozaj ,,poriešiť“. .Ďakujem za skorú odpoveď .
  Želám Vám aj ost.skut.bádaj.peknú nedeľu:.-)……………

  • Milá pani Jednoduchá, čo sa týka tej postele treba nadvihnú prednú časť. Niektorí ľudia si myslia, že dať viac vankúšov – to je nesprávne.
   Skúste pravidelne cvičiť. Naučiť sa zostavu na precvičenie celého tela, zosilnenie chrbtice, svalov. Moja zostava je z jogy, pilatesu a rehabilitácie. Ja túto moju zostavu roky pravidelne cvičím. Na chrbticu, kĺby treba jesť, variť mnohohodinové vývary – kolagén.
   Držím palce
   PS Tiež som neskoro zobudená, tiež sa pomaly učím…

 4. Dajte si! Dobrú chuť! Len halušky robte zo špaldovej múky a vajec navyše. Jóój! Je to 100 krát lepšie ako sáčok na hlave! Paprčkový paprikáš je naj! Na reflux sa vytoto – je to potrava-orgie pre mozog!
  https://dobruchut.aktuality.sk/clanok/37784/rozdiel-medzi-perkeltom-a-paprikasom/?utm_source=azet.sk&utm_medium=magaziny-top&utm_content=clanok1&utm_campaign=HP-azet-new

 5. Včera keď som v rádiu počula, že pán Matovič chce aby každý Slovák bol testovaný, či nemá Covid-19 ma napadlo, či nás tým pomocou tohto testu nechcú nainfikovať, aby sa potom mohlo povinne očkovať. A teraz tento článok:
  http://www.nwoo.org/2020/10/18/testovani-na-koronu-obsahuje-koronu-tajny-utok-proti-nam/

 6. Jean – Matovič má ako ženatý /aj keď skrytí homosexuáli sa tiež ženia a majú deti/ – rozpoznateľné pohlavie, takže to pán je zbytočné – leda je to Pán pre teba – a nerozoberajme tu slušnosť – Matovič ťa má na háku tak ako mňa, takže ho mám na háku tiež! Servilnosť a strach. .Servilnosť a strach. Servilnosť a strach. Servilnosť a strach. Servilnosť a strach. Servilnosť a strach. Servilnosť a strach.

  Jean – vieš fungovať aj v nejakom inom programe?! Dokedy nás tu budeš rozkladať svojím strachom a svojou servilnosťou? Ty zásobáreň zlých správ?!

 7. Jednoduchá

  Milá jean,
  ďakujem pekne za radu :-), budem to tak musieť robiť pravidelne .
  Vďaka aj za tie recepty p.Maroš, zaujal ma ten mrkvový a hubový perkelt :-),
  nie som véééľmo prieberčivá, no držky akosi ozaj nemusím :-(….
  p.Jean, vďaka za videá, len u niekt.mi nejde hlas :-(….
  Želám pek.večer všetkým slobod.zmýšľajúcim :-)…….

  • Milá pani Jednoduchá, keď nejde hlas, niekedy treba ísť kurzorom hore, vytiahnuť hlas tam kde je vyobrazený mikrofón.
   Myslím, že to video kde sa odhaľuje čo s nami urobí vakcína proti Covidu by mal každý vypočuť. Ja by som „kričala“, niektorí dôchodcovia sa už na ňu tešia.

 8. Jednoduchá

  Milá p.Jean,
  zrejme sú to tí ,,nezobudení“ dôchodcovia :-(, je milé, že Vy ste tá uvedomelejšia ! :-)…..s tým hlasom som to tak už robila, aj tak to nešlo…..no aj tak ďakujem za radu, želám Vám aj ostat.skut.bádajúcim pekný deň ! :-)……

Pridajte komentár

*