Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Všetky súčasné problémy ľudstva sú spôsobené nedostatkom uvedomenia


Print Friendly, PDF & Email

Všetky súčasné problémy ľudstva sú spôsobené nedostatkom uvedomenia

(Caitlin Johnstoneová, wakingtimes.com) – V tomto priestore všetkými možnými spôsobmi píšem o problémoch ľudstva ako druhu. Ak však chcete mať naozaj jasno vo veciach, o ktorých sme tu všetci kedy hovorili, potom je to nedostatok vedomia o tom, čo je pravdivé a o potrebe ten nedostatok eliminovať.

Nedostatok uvedomenia je zdrojom všetkých hlavných problémov, či už hovoríme o vojne, chudobe, ekocíde, korupcii, vykorisťovaní, tyranii, predsudkoch, ba aj o problémoch oveľa menších rozmerov, ako sú zneužívajúca rodinná dynamika či psychické utrpenie jednotlivca.

Keby existovalo dostatočne šírené a chápané vedomie o faktoroch, ktoré ku ktorémukoľvek z týchto problémov prispievajú, potom by tieto problémy prestali existovať.

Zostali by nám len nejaká tá prírodná katastrofa a nevyhnutnosť choroby a smrti, a aj tie by sa pri väčšom uvedomovaní stali ďaleko menej problematickými.

Kto sú najväčší manipulátori a prečo

Áno, z istého hľadiska je pravdivé a presné povedať, že mnohé naše ďalekosiahle problémy sú z dôvodu faktu, že najlepšie vybavení k vmanipulovaniu sa do pozícií moci a vplyvu sú ľudia, ktorých mozgom chýbajú fungujúce centrá empatie.

Amorálna povaha kapitalizmu totiž zabezpečuje, že mu budú dominovať tí, ktorí sú pre vyštveranie sa na vrchol ochotní spraviť čokoľvek.

Z istého hľadiska je pravdivé a presné povedať, že naše problémy sú spôsobované faktom, že veci ako vojna, utláčanie, ekocída a vykorisťovanie budú nevyhnutne pokračovať dovtedy, dokým bude nášmu svetu dominovať systém, v ktorom sú tie veci výnosné a v ktorom je ľudské správanie poháňané ziskom.

Tiež je ale pravda, že podstatou každej jednej časti mnou práve uvedených dynamík je fundamentálny nedostatok ľudského uvedomenia.

Prečo je psychopatom dovolené dostať sa manipuláciou k moci a vplyvu?

Lebo si ľudia dostatočne neuvedomujú, že sa to deje. Manipulácia funguje len vtedy, keď si jej cieľ neuvedomuje, že je manipulovaný, či už hovoríme o individuálnej manipulácii, alebo o tej kolektívnej prostredníctvom propagandy.

Keby ľudia…

Keby boli ľudia schopní jasne vnímať dynamiku zneužívajúcej moci, ich uvedomenie toho, čo sa deje, by spravilo manipuláciu neúčinnou a silu svojej početnosti by využili na likvidáciu dynamiky tej zneužívajúcej moci.

Keby si ľudia dostatočne uvedomovali, čo robí ich vláda, čo robia oligarchovia, čo robia banky, čo robí armáda, tak by mocenské štruktúry nemohli fungovať spôsobom, akým fungujú, pretože by kolektívne povstal dostatočný počet ľudí, aby ich zastavil. To je dôvod, prečo sa venuje toľko energie ochrane vládneho tajomstva, šíreniu masmediálnej propagandy, zavádzaniu cenzúry internetu a väzneniu novinárov, ktorí odhalia priveľa: bránia šíreniu uvedomenia pravdy, aby mohli ďalej fungovať v tme.

Keby si boli ľudia dostatočne vedomí hrôz imperialistickej agresie a toho, koľko ich osobne stojí vojenská rozpínavosť, nikdy by ju netrpeli a tlačili by na jej ukončenie.

Keby si ľudia dostatočne uvedomovali šialenstvo hromadenia zbraní armagedonu na našej planéte, jadrové zbrane by boli všade odstránené.

Keby si ľudia dostatočne uvedomovali, ako agresívne a nečestne sú okrádaní vládnucou triedou, využili by svoju početnosť na to, aby si vzali späť, čo im bolo ukradnuté a vytvorili by spravodlivejší systém.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Keby si ľudia dostatočne uvedomovali, čo robíme nášmu životnému prostrediu a čo sa nám zakrátko stane, ak s tým neprestaneme, ekocída pre zisk by prestala byť možná.

Keby si ľudia dostatočne uvedomovali, o koľko majetku, informácií a slobody sú každý deň pripravovaní len kvôli tomu, aby z toho mali prospech silné, jestvujúce mocenské štruktúry, nedopustili by, aby to dlhšie existovalo.

Keby si ľudia dostatočne uvedomovali, spôsob, akým sa v masovom meradle využíva kontrola naratívu na manipuláciu toho, čo si myslia o svojom národe a svete, tak by tým naratívom už nik neveril.

Keby si ľudia dostatočne uvedomovali, aký úplne neprirodzený je náš systém peňazí a ekonomiky, zmenili by ho na systém, ktorý nedovolí ľudským bytostiam hladovať a zomierať len kvôli tomu, že na svojom bankovom účte nemajú dosť imaginárnych čísel.

Keby si ľudia dostatočne uvedomovali nespravodlivosti, spôsobované rasizmom, sexizmom a ďalšími formami predpojatosti a účinne si uvedomili, že ľudstvo vlastnia tí, ktorí sa od nich líšia, pominuli by všetky nespravodlivosti a nerovnosti, ktoré tie predpojatosti spôsobujú.

Keby si ľudia dostatočne uvedomovali krutosť a neudržateľnosť továrenského poľnohospodárstva, rýchlo by ho nahradili nové potravinové systémy.

Keby si ľudia dostatočne uvedomovali zneužívajúcu mocenskú dynamiku vo svojom národe, vo svojej komunite, v rodine a medziľudských vzťahoch, nesmela by už táto zneužívajúca mocenská dynamika pokračovať.

Keby si ľudia dostatočne uvedomovali traumu svojho raného detstva a modely vnútorného podmieňovania, ktoré im boli vložené, aby sa s ňou vyrovnali, tak by tú traumu vyliečili a kráčali by svetom harmonicky.

Keby si ľudia dostatočne uvedomovali, že ich osobné utrpenie spôsobujú škodlivé duševné návyky, vyplývajúce z obrazcov falošnej identity, pominulo by ich osobné utrpenie.

Ako zlepšovať uvedomenie ľudí

Všetky naše hlavné problémy sú spôsobované nedostatkom uvedomenia a dajú sa zvýšením uvedomenia riešiť.

Preto je také dôležité bojovať s propagandou, brániť sa cenzúre, chrániť slobodu tlače a odhaľovať pravdu o tom, čo sa v našom svete skutočne deje.

Preto je tiež taká dôležitá vnútorná práca na vnášaní uvedomenia do našich vnútorných procesov. Rozširovanie uvedomenia, tak vnútorne ako aj navonok, je to najdôležitejšie, čo môže robiť ľudská bytosť v tomto živote.

Keby sme mali také uvedomenie kolektívne, bolo by ľahké zamerať sa na niekoľko našich zostávajúcich problémov. Bez systému, v ktorom sú vysávané všetky zdroje od tých, ktorí sú v najväčšej núdzi, smerom k tým najmocnejším, by bolo o chorých postarané ďaleko účinnejšie a ďaleko efektívnejšie by sme reagovali na prírodné katastrofy.

Keby sme si dostatočne uvedomovali, čo je pravda v nás samých a v našom svete, mali by sme na zemi raj. V takom svete by už psychopatickí manipulátori neboli schopní fungovať o nič viac, než by bol schopný loviť nejaký predátor so žiariacimi neónovými znakmi a zvoniacimi zvoncami.

Všetky dysfunkcie by boli jasne viditeľné ako čierna škvrna na bielej obkladačke a rovnako ľahko by sa na ne dalo zamerať. Náš potenciál ako živočíšneho druhu by tak bol neobmedzený.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Autor: Caitlin Johnstoneová, Zdroj: wakingtimes.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Keď ešte udržíš moč a v ruke pero – tak si uvedomelý!

 2. „..že mu budú dominovať tí, ktorí sú pre vyštveranie sa na vrchol ochotní spraviť čokoľvek.“ = rektálni alpinisti

  • Prečo na vrchol = ON TOP – keď je to hlboko dovnútra. Jedine – jaskyniari majú svoj vrchol niekde v útrobách, tak neviem prečo ten zmätočný newspeak, že, keď sa jedná o „zalez do pi.e a drž hubu“! Fakt nerozumiem, čo je to ten rektálny alpinizmus – jedine ak vyštverať sa do riti slona! Tak prosím začnite používať významové tvaroslovie slovenčiny a nie tento sion newspeak! Pretože demoralizácia začína práve významovou dezorientáciou!

   • Málo výkričníkov si dal!

    • To sú priamorečnícke výkričníky! Máš doma tichú domácnosť? Možno že som len nahluchlý! A ČO! Ma netoto lebo ich začnem súkať po tri!!!

     Výkričník je stoporený penis – aj keď s jedným vajcom! Preto si vystrašená!
     My pripomínaš tú učku z filmu „Obecní škola“/?/.

     • Inak – na Tadesco zasa vadili jednej onej adminke z Raja moje pomlčky – a čo ja si nemôžem pri písaní trohu odpočinúť číčo?

      Mám začať písať ako Kerouac /“Na cestách“/ – flownajednurolkupapierabezakejkoľvekinterpunkcie/?/ Inak vydražený rukopis za 2 a pol milióna USD. Chodil s ním tuším 3 roky pod pazuchou než ho objavil ten správny vydavateľ.

     • No len aby bol naozaj stoporený… chváliť sa vie kde-kto ?

     • Maroš, či to stojí za groš ?

  • novodobé „moderné“ súslovie – rektálni alpinisti – vnímam podobne ako Ty, ametyst, a poriadne ma rozosmialo; je príznačné pre našu súčasnú sionvládu, ktorá akosi ešte stále nepochopila, že čím „vyššie“ človek lezie, tým viac si rozbije hubu, keď nakoniec na ňu padne
   …alebo, žeby oxymoron? Čím vyššie, tým hlbšie?

 3. Nedostatok uvedomenia – slabosť jednotlivca i spoiločnosti = ALIBI !
  NIE, vec sa má inak:

  SVET je SYSTEMATICKY odcudzený Bohu a úmyselne protiví sa jeho voli (Duchu Svatému) i zamerom zjaveným v Bohočloveku (Ježišovi – Kristovi) = HREší

  MYSTERIUM INIQUITATIS

 4. perfektný článok!

 5. https://otevrisvoumysl.cz/francouzska-ucena-spolecnost-varuje-pred-testovanim-z-nosu/
  Francouzská učená společnost varuje před testováním z nosu
  Ve zkratce…
  Francouzská učená společnost varuje před testováním z nosu a poukazuje na zásadní rizika spojená převážně se samotestováním u dětí.

 6. https://www.banned.video/watch?id=6074a7f7a498cb1a9e915e66
  PROOF: Bill Gates Putting Implantable Chips In Vaccines
  Dôkaz: Bill Gates dáva implantovateľné čipy do vakcín

 7. https://afinabul.wordpress.com/2021/04/13/vakciny-jsou-zlaty-dul-vydelavaji-na-nich-hlavne-zapadni-firmy/
  Vakcíny jsou zlatý důl, vydělávají na nich hlavně západní firmy

 8. Pravidelné antigénové testovanie na Slovensku funguje už niekoľko mesiacov. Najnovšie sa do neho pustila aj poslankyňa klubu SaS Jana Bittó Cigániková. Politička prepočítala, koľko náš štát stojí nájdenie človeka pozitívne otestovaného na koronavírus.
  Z výpočtov poslankyne Jany Bittó Cigánikovej zamrazí. „Počas posledného víkendu sme vykonali 909 187 antigénových testov, z nich nám vyšlo 2 644 pozitívnych. Ak vykonanie jedného testu stojí štát 10 eur, minuli sme za tieto dva dni viac ako
  9 000 000 eur,“ napísala na sociálnej sieti.

  Nájdenie jedného pozitívneho človeka prostredníctvom antigénových testov stojí tak podľa političky 3 438 eur. Ako však Bittó Cigániková dodáva, do toho „zásadne vstupujú chybovosť testov a falošná pozitivita.“ Nezostala však len pri kritike, navrhla aj možné riešenie.

  Všetky parlamentné a vládne osobnosti a pandemickej poslušnosti /aj keď Sulíkovci reptali/ včetne prezidentky sú za tento stav zodpovední.
  Pozitívne otestovaný človek bol liečený na „nebezpečnú pandemickú chorobu len zavretím medzi múry svojho domu spolu s členmi domácnosti,ktorí sa však vôbec nenakazili. Pozná história takúto chorobu bez liečby? A vraj nech nenakazia iných, no keď nenakazili členov domácnosti, tak potom čo je to za pozitivita. A nakoniec keď to testovanie bolo o nesprávnosti. Účet za toto peklo by mal byť niekomu vystavený.
  A k očkovaniu, veď to nie je nejaká trvalá ochrana, to vyzerá na večné časy a nikdy inak. A načo tí očkovaní nosia náhubky keď je to „vlastne“ víťazstvo“!!! ?????
  A načo nosíme náhubky my vyzeráme ako šelmy , dusíme sa v nich,potíme a zle sa cítime. Sme nútení vystavovať sa rúškovým a respirátorovým nepredvítaľným chorobám , čo čas ukáže.
  Toto je novodobé šialenstvo umocnené poslušnosťou jednotlivých vlád. To čo robí jeden štát papagajuje aj druhý a všetci naraz to isté a rovnako -čudné nie?
  Koľko potrvá než si to rozumná časť populácie uvedomí a začne konať rázne.

 9. https://zemavek.sk/si-zaockovany-a-teraz-co/
  Si zaočkovaný? A teraz čo?

 10. Schopnosť človeka myslieť a uvedomovať si svoj vzťah k okoliu, je podmienené súčasným spoločenským systémom kapitalizmu . Bez revolučnej teórie nie je oslobodzujúca prax . Sme toho svedkami ako ľudia podliehajú ilúzii. Bez vzdelania poznania reality života bez praktických skúseností je cesta do nepoznania . Komu to vyhovuje – vieme vládnucim triedam. Výsledok je zrejmý – podriadenie sa mamonu majetku.

 11. Jednoduchá

  To ste úplne vystihol p.Ľubomír, tak stručne a výstižne…..je by som som chcela ešte spomenúť, že nech sa my ľudia snažíme skutočne žiť v súlade s prírodou a Božími zákonmi, potom sa nielen nám ale aj tým ostat.nám bude lepšie žiť….aj známe ,,Miluj svojho blížneho ako seba samého“ a tiež ,,Buďte ako deti“ povedané SLOVO od Ježiša nám má pomôcť v našom živote….skúsme aj maličkými skutkami prispievať k lepšiemu životu,každý deň, aj oni vytvárajú nielen náš charakter, ale aj celú našu spoločnosť……..

 12. Vláda potvrdila OBROVSKÉ UVOĽNENIE opatrení: Neuveríte, KTO bol poslom dobrých správ!
  Od budúceho pondelka sa uvoľnia opatrenia:
  otvoria sa všetky obchody a služby, na 1 osobu bude 15 štvorcových metrov, povinný je negatívny test,
  umožnia pohyb v prírode aj mimo okres, povinný je negatívny test,
  otvoria sa kostoly, 1 osobu na 15 štvorcových metrov, povinný je negatívny test,
  šport v exteriéri max. 6 osôb, povinný je negatívny test,
  otvoria zoo, múzeá a botanické záhrady, 1 osoba na 15 štvorcových metrov,
  knižnice do max. 6 osôb,
  hotely a penzióny do max. 6 osôb, bez otvorenia reštaurácie.
  Ďakujeme pekne za to Vaše nezmyselné testovanie. Netestujte a nebudú žiadne čísla. A Matovič je kto že oznamuje túto správu premier 2.
  Ježišu Kriste zavrite toho Matoviča niekde a testujte ho od rána do večera. Dokedy tu bude táto vláda oxidovať dovtedy bude zrejme otravovať s testami.
  Dajte už POKOJ s TESTAMI nič to nerieši.

 13. https://www.infowars.com/posts/27-year-old-resident-doctor-dies-months-after-receiving-covid-vaccine/
  27-Year-Old Resident Doctor Dies Months After Receiving COVID Vaccine
  27 ročný nemocničný lekár umrel niekoľko mesiacov po prijatí COVID vakcíny

  A 27-year-old man who was administering COVID vaccines in Chicago suddenly died just months after he took his second dose of the Pfizer shot.

  Išlo o Pfizer vakcínu.

Pridajte komentár

*