Korčok je vážna bezpečnostná hrozba. Z jeho vyhlásení je jasné, že by neváhal poslať slovenských synov zomierať na ukrajinský front. Preto sa nikdy nesmie stať prezidentom!

Kolaps spoločnosti a život mimo systému: „Prečo toto nerobí viac ľudí?“


Print Friendly, PDF & Email

Nemusíte byť kolieskom v systéme. Ako sme rástli, jedinou možnosťou pre väčšinu z nás, ktorú nám predstavili, bolo nastúpiť do kolotoča pre škrečkov a bežať zo všetkých síl.

Viete, čo mám na mysli – ísť do školy, získať prácu, platiť hypotéku, pripravovať sa na dôchodok, atď. Takto to ale byť nemusí.

Ak sa naozaj chcete odpojiť od systému a žiť svoj život nezávisle, môžete. Samozrejme, nie je to ľahké, ale to vlastne v živote nie je nič, čo za to stojí.

Bohužiaľ, životy väčšiny ľudí sú definované matrixom, s ktorým je väčšina z nás každodenne spojená. Vo väčšine prípadov sú váš príjem a status v spoločnosti určované tým, akú „prácu“ vám dá spoločnosť, pre ktorú práve pracujete.

Radi sa nazývame „zamestnancami“ ale v podstate sme pre spoločnosť len sluhovia.

Dá sa vzdať svojej práce?

Samozrejme, väčšina ľudí má pocit, že sa svojej práce vo firme nemôžu vzdať, lebo musia každý mesiac splácať hypotéky, pôžičky na auto a dlhy na kreditných kartách obrím firemným finančným inštitúciám.

A väčšina ľudí má tiež pocit, že sa musí stále „pripravovať na dôchodok“ nalievaním peňazí do dôchodkových fondov, v podvodnej hre zvanej „burza cenných papierov“.

Čo sa však s nimi všetkými stane, keď sa naše ekonomické a finančné systémy úplne zrútia?

Počas súčasného hospodárskeho poklesu už prišli o prácu milióny a milióny ľudí na celom svete a začínajú sa objavovať správy, že celé milióny by v roku 2021 mohli byť vysťahované zo svojich domovov.

Keď sa niečo pokazí, ako prvý na to doplatí obyčajný človek.

Vy však nemusíte čakať, kým sa to stane.

Príklad Boba, ktorý sa od systému úspešne odpojil

Čoraz väčší počet ľudí sa rozhoduje, že najlepšie je žiť mimo systému.

65-ročný Bob Wells už napríklad nikdy nebude musieť platiť hypotéku ani nájom. Žije na verejných pozemkoch vo svojom GMC Savana a na napájanie svojej 12-voltovej chladničky využíva solárnu energiu.

V posledných rokoch sa stal medzinárodne známym vďaka svojmu kanálu na YouTube s názvom „Cheap RV Living“. No nebolo to tak vždy.

K rozhodnutiu osvojiť si nomádsky štýl života ho pôvodne podnietila hlboká nespokojnosť s prácou vo firme, pre ktorú pracoval…

Skôr než sa v roku 1995 stal nomádom, žil Bob na Aljaške v meste Anchorage so svojou manželkou a dvoma synmi. Pracoval ako úradník v tom istom Safewayi, v ktorom až do svojho odchodu na dôchodok pracoval jeho otec, aby už len dva roky nato zomrel.

Bob netúžil po otcovom osude, no šiel v jeho šľapajach. Plynuli rok a desaťročia a on chodil do práce, ktorú nenávidel, pracoval s ľuďmi, ktorých neznášal, aby si kúpil veci, ktoré nechcel.

Podľa svojich vlastných slov bol živým stelesnením Thoreauovho „tichého zúfalstva“. Vedel, že nie je šťastný, no nikdy mu nenapadlo žiť inak.

Deň, keď Bob urobil zásadné rozhodnutie

Po náhlom rozvode urobil Bob dramatické rozhodnutie, ktoré mu navždy zmenilo život…

K rozvodu došlo v čase, keď mal 40 rokov. Po vyplatení alimentov a podpory na deti si nosil domov mesačne 1200 dolárov, z čoho 800 išlo na nájomné.

Jedného dňa, keď sa trápil nad zúfalým stavom svojich financií, si všimol, že je na predaj zelená skriňová dodávka a povedal si: „Čo keby som si kúpil túto dodávku a nasťahoval sa do nej?“

Nápad mu pripadal bláznivý, no pri vyhliadke na blížiaci sa údel bezdomovca vybral zo svojich úspor posledných 1500 dolárov a kúpil dodávku, ktorá sa predošlému majiteľovi zdala jednoducho „príliš stará“.

Ešte toho včera dal domácemu výpoveď, hodil karimatku do zadnej časti svojho nového domova a s plačom zaspal.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Dnes má na internete státisíce sledovateľov a hral dokonca aj v novom filme s názvom Krajina nomádov.

Napriek všetkému tomuto úspechu však ďalej býva vo svojom GMC Savana.

Pre ostatných nie je život v dodávke prijateľnou voľbou, no napriek tomu sa rozhodli žiť mimo systému.

Iný príklad britského páru

V Spojenom kráľovstve si britský pár Matthew a Charis Watkinsonovci plne osvojili filozofiu známu ako „kolapsológia“.

ŽIADNE účty, žiadna hypotéka, nekonečný prísun doma pestovaných potravín a pre relax dokonca vírivka – vitajte vo svete dvoch Britov, pripravených na koniec.

Essexskí veterinári Matthew a Charis Watkinsonovci vymenili takzvaný „krysí pretek“ za dobrý život na waleskom vidieku po tom, čo sa dočítali o „kolapsológii“, teda hnutí založenom na teórii, že spoločnosť, ako ju poznáme, by sa mohla rozpadnúť.

Nebolo by skvelé nemusieť každý mesiac platiť účty?

Matthew a Charis odišli zo svojich zamestnaní, v ktorých zarábali ročne 30 000 libier a dnes si dorábajú vlastné potraviny na 1,2-hektároch pôdy v Pembrokeshire…

Tridsaťpäťroční Matthew a Charis si za 35 000 libier kúpili 1,2 hektára pôdy a ďalších 25 000 minuli na výstavbu domu, kurínov, skleníkov a konským hnojom napájaný plynový sporák a dokonca aj vírivku.

Sú úplne sebestační, inštalujú si solárne panely, pestujú vlastné ovocie a zeleninu, stavajú úle, chovajú do 140 kurčiat a prestavujú nákladné autá a prívesné vozy na obytné priestory s nulovou uhlíkovou stopou.

Ak sa veľmi zrýchli kolaps našej spoločnosti, oni budú pripravení.

Zatiaľ nemusia každé ráno na svitaní vstávať a nútiť sa ísť do zamestnania, ktoré absolútne neznášajú.

„Radšej zomrieť ako robiť prácu, čo nebaví?

Pri príprave tohto článku som si spomenul na post na Reddite, ktorý som predtým videl…

Nechápem, prečo by ľudia mali radšej prácu, než by zomreli. Úprimne nerozumiem tomu motívu.

Vybral som si odbor, ktorý milujem, vzdelával sa, mal množstvo zamestnaní, ktoré sa od seba vzájomne nesmierne líšili a každé jedno mi dáva rovnaký zadúšajúci pocit, že by som doslova „radšej zomrel, než robil toto“.

Bola to každá práca, ktorú som mal, ešte aj pred ukončením školy. Jednoducho sa necítim odmenený, keď vynakladám úsilie na dokončenie nejakej úlohy, nikdy nepociťujem pocit uspokojenia z dobre vykonanej práce. Nechápem, ako toto môžu ľudia robiť celý svoj život.

Cítili ste sa tak niekedy?

Podľa mňa sa tak cíti väčšina z nás.

Matthew s Charis majú síce možno jednoduché životy, no sú nesmierne šťastní, že nie sú závislí na systéme…

„Farmu sme vybudovali za ďaleko menej než 100 000 libier a je celá naša.

Nikomu nedlžíme žiadne peniaze a nemáme žiadne účty – prečo toto nerobí viac ľudí?“

Podľa mňa je to dokonalá otázka.

Prečo toto nerobí viac ľudí?

Ak nenávidíte, čím sa stal váš život, možno je čas na veľkú zmenu.

Od systému sa už oslobodilo nespočetné množstvo iných. A dokážete to aj vy.

Zbohom vysoký krvný tlak

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. https://www.banned.video/watch?id=604270533282f82eeac002ad
  Warning: Ben Stein Suffers SEVERE Side Effects from COVID Vaccine!
  Varovanie: Ben Stein utrpel SILNÉ vedľajšie účinky od COVID vakcíny!

  A word of warning from Ben Stein. „This booster is a killer“. After receiving the COVID Moderna vaccine, Ben Stein says he suffered from „wild side effects. Like I had the worst flu in the world, extreme shortness of breath, dizziness, fatigue, extremely irrational thinking. It has just been devastating“.

 2. Ďakujeme tímu Bádateľa za preloženie ďalšieho zaujímavého článku.
  Na túto tému bývajú aj články v časopise Zem a vek.
  Aj Mike Adams čo vedie naturalnews.com veľakrát to spomína.
  Mnohí už nechcú byť otrokmi, ovečkami…

  • jestli nekecate

   zaujimavy je ale zavadzajuci ked si postavite dom chatu chajdu na verejnom pozemku ktorý defakto pattri rotschieldovym bankam ako aj nesplatitelny dlh všetkych štatov planety neni ste odpojeny od systemu a na slovenskuiu duplom lebo povinne musite platit odvody . taeto dristy ako sa nejaky anglosasky idiot usadil na verejnom pozemku aje sebestačny je len vyplod fantazie a klamstvo.kedykolvek može prist rotschieldov štatny zamestnec a zvalit mu tu chajdu azavret ho do basy . a pokialvam bude vyrabat zakony tak vam napcha do huby vecheť zavre do koncentraku .tieto dristy by ste mali nechat pre tupkarov

 3. Keď budem mať 65r.tak aj ja sa kľudne odpojim od systému. Po prečo ho to nenapadlo skôr??.. nebodaj mal hypotéku alebo školopovinné deti?

  app… mňa moja práca baví

  • Milý pani Ametyst, lenže na starobu mnohí už ledva vládzu, už je asi neskoro sa odpojiť od systému.
   Podľa mňa je to najlepšie urobiť keď ešte máme ako tak síl a keď to môže urobiť celá rodina – napr. založiť si bio farmu.

  • Odpojil sa ako 40r. Ak som dobre cital

   • dusan…on na to ešte len v 40tke došiel, že takto žiť nechcem.. kedy sa skutočne odpojil nepíše

    Jean ..áno, na dôchodku je to dosť neskoro, rovnako ako v 50tke stavať novú chalupu.

    • Ale veď, starí ľudia dôchodcovia sa môžu odpojiť a pripravovať útočište pre svoje deti, ktoré musia pracovať. Je to o generačnej spolupráci, ktorú sa systém snaží rozbiť. Moja mama má 90 rokov, a stále pracuje v záhrade a radí mne ako jej deťom čo a ako robiť. Jej rady a skúsený pohľad je pre mňa cený, ale musím si ho prispôsobiť aktuálnej dobe. Určite dnes sa odpojiť od systému nedá. Ale dá sa pracovať na novom pohľade na svet. Svet nového využitia prírodných zdrojov, minimalizácia odpadu. To k čomu nás chcú dotlačiť globálčiky, využiť vo svoj prospech. A stále mám na mysli to Putinove: Načo je Rusom svet bez Rusov? Vravím si: Načo je ľuďom svet bez ľudí? Chráňme si svoj svet a nedajme si ho nikomu ukradnúť.

 4. https://rizikaockovania.sk/novinky/uz-16-statov-usa-zrusilo-pandemicke-opatrenia/
  Už 16 štátov USA zrušilo pandemické opatrenia

  Už 16 štátov USA zrušilo pandemické opatrenia, akými sú povinné nosenie rúšok, zatvorenie prevádzok a podobne.

 5. Pardón….ten 65r. na to došiel v 40tke. A kým to uskutočnil tak mal koľko?

 6. Dane z nehnutelnosti platia ako a z coho ?
  100% sebestacnost neexistuje. Neupletiem si sveter. Ak predam kurca za sveter, uz to nie je sebestacnost. Potom jebsebestacny aj uradnik. Sebestacni by mohli byt ludia po skupine navzajom.. Pribor a noze maju odkial a za co ? Atd.. Vitamin c nevyrobim tiez..
  Na SR hekrar pody je drahy…
  Ale niekde zacat treba.. Fandim tymto ludom.

 7. Toto sú neskutočné chobotiny!
  1/ Systém tvorí societa! Otázka – kto sa chce exkomunikovať?! „zo systému“?
  2/ Veľa detí=’veľa mŕtvych. My žijeme v Bismarckovom sociálnom systéme „garancie štátneho fondu“ – ale všetky ostatné zdravé sociálne systémy investujú DO DETÍ!!! My nechceme mať deti – my chceme mať štát – onedlho nebudeme chcieť mať ani štát!
  3/ Na blbej dedine vypredali ihly! Nesrandujem – nie sú! Takže vy chcete ísť mimo systému a nemať deti? A ak ich mať – začnete s výrobou pästných klinov? Ku.va – dať si fotovoltaické články – aké jednoduché odpojiť sa od systému!

  Stačí ísť 100 rokov dozadu – k sviečkam a studenej vode – a ste odpojení od systému! Ale nie od spoločnosti!

  • Maros, presne tak. Este som zvedavy kolko kg zemiakov za ostrenie zubu. System… Netreba SA odpojit ale treba odpojit parazitov. A potom tu bude raj na zemi.

  • Blbebje, ze ludom paraziti vyhovuju. Moze tiez parazitovat. Vid koronu. Prazdne cesty ale nikto sa nestazuje, nebankrotuje. Home office…

 8. https://zemavek.sk/facebook-tresta-za-prispevky-o-ivermectine-alebo-vitamine-c-ako-liecive-covidu-19/
  Facebook trestá za príspevky o Ivermectine alebo vitamíne C ako liečive Covidu-19

 9. https://zemavek.sk/zo-studie-v-the-lancet-vyplyva-ze-pcr-test-je-na-detekciu-sars-cov-2-nepouzitelny/
  Zo štúdie v „The Lancet“ vyplýva, že PCR test je na detekciu SARS-CoV-2 nepoužiteľný

 10. https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/americti-lekari-odhalili-skryty-vedlejsi-ucinek-vakciny-moderna/
  Američtí lékaři odhalili skrytý vedlejší účinek vakcíny Moderna

 11. Ander Kixa

  Človek nemusí byť génius aby si domyslel tieto možné scenáre:
  1. Asi 20% európanov sa „odpojí“. Viac určite nie aj to som dosť prestrelil. Budúmať svoje zdroje energie a potravy. Čo sa stane v prípade kolapsu? Hordy hladných z panelákov ich o všetko pripravia
  2. Na to, aby sa „odpijili“ všetci a žili zdravo, nie je dost úrodnej zeme.
  V každom prípade je jediné riešenie nejaká forma depopulácie, či osídlenia Sibíru a pod. A hlavne zbavenie sa židovského vplyvu, ktorý ničí túto planétu. Sme odkázaní jeden na druhého a vzájomnú spoluprácu.

 12. Definitiva

  Odpojenie od systému by som poopravil na maximálne možnú nezávislosť od korporácií.
  Bývať na vidieku, kúriť drevom z blízkeho lesa, mať veľkú záhradu a na nej veľa roboty. Kozubová vložka so šamotovým-kachlicovým obkladom vykúri celý dom, žiadne radiátory a elektrina.
  Konzumovať priemyselne nespracované potraviny, zničíte tým podvodný a zdravie ničiaci potravinársky priemysel, vid. makrobiotika, strava pre dlhý a zdravý život bez doktorov.
  Montovať vlastné solárne panely, elektrina sa stane meradlom a menou, šialenci smerujú svet k ovládaniu elektrinou, elektromobily, internet, 5G sieť…
  Financie neukladať v banke, mať ich pod vlastnou kontrolou, investície do nehnuteľností, drahých kovov a pod. Nemáte istotu, že vám banka nezablokuje váš účet, lebo budete neposlušný občan s malým sociálnym kreditom.
  Mať vlastné bývanie, dom, maringotku. Snaha svetovlády bude zbaviť vás majetku a okrádať vás na daniach a nájomnom, ktoré bude vysoké.
  Musíme si zachovať príjem financií, prácu, presadzovať malé firmy, vlastnú živnosť, nepodporovať korporátne montovne a bankové domy.
  Celé je to o pochopení stavu sveta, o vlastnom životnom štýle, o slobode človeka, svoj spôsob života je treba presadzovať neustále a dlhodobo, je nutné odovzdávať poznanie sveta mladej generácii.
  Nezabúdajte, že svetovláda plánuje otrokársky režim na desiatky až stovky rokov dopredu, preto je nutné odovzdávať poznanie predkov mladej generácii a je nutné to robiť dlhodobo, Treba vydržať so slovanskými tradíciami. Dnes vidíme, že svetovláda má zdegenerované riadiace kádre, svet dotiahli do totálnej prírodnej, ekonomickej aj sociálnej katastrofy a to je šanca prevziať moc a riadenie sveta. Tak, ako to robí Putin, po krôčkoch, dôsledne a vytrvalo. Takto to robme aj v osobnom živote. Buďme slobodný duchom a žime pre slovanskú spoločnosť, dôsledne a vytrvalo. Konajme v súlade s prírodnými zákonmi, božím zámerom, vyššie sily nedovolia, aby zlo na Zemi žilo večne, ale tiež nemôžeme čakať, že príde spasiteľ a urobí robotu za nás. Svoje miesto na Zemi si treba zaslúžiť a vybojovať, zlo treba pomenovať a zničiť a nie sa mu podriadiť, ako to robia politici. Zásadne voľte národné strany a nie masmediálny odpad, ktorý vám tlačia do domu všetkými otvormi.
  Je nutné zmeniť volebný zákon, 150 obvodov a 150 poslancov, kandidovať môže každý občan, aj mimo politickej strany. Ľudia si priamo zvolia svojho poslanca a rovnako priamo si ho odvolajú, ak nebude plniť svoje volebné sľuby. Tento volebný systém USA a EÚ nedovolia, ale ani taká sila, ako EÚ a USA nedokážu poraziť národ, ktorý vystupuje jednotne a vie čo chce, príkladov je vo svete dosť.

  • Pán Definitíva, zase ste to veľmi dobre zhrnuli.

  • Ander Kixa

   prečítaj si moje vysvetlenie prečo je to nereálne. Resp. reálne len v prípade že ku kolapsu nedôjde a v panelákoch budú mať čo žrať a pozerať.
   Kolaps zasiahne všetkých, taký múr si okolo ranča nepostavíš aby ti hladní dali pokoj.

  • Ander Kixa

   národné strany? Ktoré sú to okrem tej čo možno založí Magát?

  • Ander Kixa

   Keď raz zistíš, čo dôsledne po krôčkoch realizuje Putin, tak sa ti zrúti celý tvoj slovanský svet.

  • Výborný príspevok, Definitiva, ako vždy. Mám však jednu otázku s prosbou o radu:
   …na zachovanie si príjmu financií od legálneho platiteľa bude zrejme treba prijať obávané „číslo šelmy 666″… a to je to, čomu sa tí, ktorí nechceme prísť o zvyšok zdravého rozumu, bránime… Napr. daň z nehnuteľnosti sa zaplatiť musí. S primátorom či starostom by sa za nejakú protihodnotu (napr. odpracovať zopár hodín pre potreby obce) možno dohodnúť dalo. No čo ak všetky nariadené finančné transakcie bude čo nevidieť dôsledne sledovať nejaká (možno nadnárodná) kontrolná „čata“?

 13. devadatta

  Lze snížit zapojení v systému, aniž byste museli žít jako lidé z článku. Co jsem udělal a dělám já:
  – omezit své „potřeby“, většinou jen zbytečné statusové věci vnucené reklamou, a tak nahromadit kapitál
  – pořídit si bydlení
  – pokud je větší, část pronajímat
  – opatřit si další, ideálně bezpracný zisk (výnosy z akcií apod.)
  – věnovat se tomu, co vás baví
  – spolupracovat s ostatními, výměnný obchod

 14. https://otevrisvoumysl.cz/co-se-deje-v-izraeli-svedectvi-clenky-opozicni-strany-mame-tady-lekarsky-apartheid/
  Co se děje v Izraeli? Svědectví členky opoziční strany: „Máme tady lékařský apartheid”

 15. https://childrenshealthdefense.org/defender/vaers-covid-vaccine-injury-reports-increase/?itm_term=home
  COVID Vaccine Injury Reports Grow in Number, But Trends Remain Consistent

  Data released today by the CDC confirm several ongoing trends, including that 47% of deaths occurred in people who reported becoming sick within 48 hours of receiving a COVID vaccine, and 20% of vaccine injuries were cardiac-related.

  According to data released today by the Centers for Disease Control and Prevention (CDC), the number of injuries and deaths reported to the Vaccine Adverse Event Reporting System (VAERS) following COVID vaccines continues to climb.

  Zhrnuté do slovenčiny: viac a viac ľudí ochorie, umrie po prijatí COVID vakcíny

 16. https://www.banned.video/watch?id=60428ea73282f82eeac060b0
  Medical Doctor Exposes Mass Eugenics Extermination Called ‚Covid-19 Vaccine‘
  Lekárka odhaľuje masovú eugeniku (depopuláciu) nazývanou „Covid-19 Vakcína“

  Medical Doctor Exposes 10 Deadly Dangers of Pzifer/Johnson & Johnson Covid-19 Vaccines
  Lekárka odhaľuje 10 smrteľných nebezpečenstiev Pfizer/Johnson a Johnson Covid-19 vakcín

 17. Vtip: Bill Gates vysvetlil, ako predpovedal pandémiu. Takto chce zabrániť tej ďalšej.

 18. Ak si niekto myslí, že „správny krok“ je vrátiť sa dve storočia dozadu, tak je totálne na omyle. Myslíte, že každého baví od rána do večera pestovať, prať, variť, starať sa o zvieratá? TOMU HOVORÍTE SLOBODA – OD RÁNA DO VEČERA MAKAŤ ? 😀 😀 😀 ….

  • Nemusíš. Zadovážiš si otrokov. ???

   • Lemry pracujú v úradoch. Lemry pracujú v polícii. Marek netuší, čo je to farmárska záhaľka! Keď Marek dostane dnu a cukrovku – zistí, čo je to zdravý a efektívny pohyb – fyzická práca – prinášajúca hodnoty – namiesto zdvíhania činiek! A to sa nebavím o „bezpracnej“ lobotómii pravej mozgovej hemisféry. V skutočnosti nás decimuje a degeneruje pohodlnosť! Inak – pri sviečkach sú ženské krajšie – a rodí sa viac detí.

 19. https://zvtv.sk/dialogy/milan-uhrik
  Europarlament je predražená byrokratická pokrytecká štruktúra – Milan Uhrík

  Smeruje Európska únia k európskej federácii? Smeruje k likvidácii národných štátov. Od roku 2024 začne Ukrajina predávať úrodnú pôdu. To je začleňovanie ukrajinského bohatstva do Európskej únie! Kolonializimus? Naša vláda udupáva Slovensko do zeme. Panuje chaos, ktorý nie je nikde na svete. V politike nekončí a pôjde vlastnou cestou.

 20. Jednoduchá

  …kolaps spoloč.a život mimo systému….ozaj veľmi zaujímavá téma….vývoj ide stále dopredu, takže nemôžme žiť tak ako napr.naši prastarí a u mnoh.ešte aj st.rodičia….vtedy nemali napr.elektr., nemali ústred.kúrenie, nemali elektr.spotrebiče, to znamená, že ak napr.chceli kúriť, bolo to oveľa prácnejšie a zabralo to viac času ako teraz ….práva vďaka týmto ,,vymoženostiam“ máme ľahší život a viac času, no mnoho x ho neuvedomelo ,,míńame“ napr.nekoneč.sled.TV seiálov :-(….TAKÍ SME MY ĽUDIA!…môj názor? ZLATÁ STREDNÁ CESTA JE NAJLEPŠIA….teda nebudem doma sedieť pri sviečke,/ ak práve nemeditujem/, len preto, aby som ušetrila elekt.energiu, no na 2.strane si miesto TV ešte buď prečítam hodnodnú knihu, alebo idem rovno spať……kto býva v domčeku, má tam svoj pozemok a má vzťah k zvieratkám, určite je potom výhodné pestovať svoju zeleninku, zemiačky, popríp.aj chovať dáke to zvieratko, no musia to tak chcieť obaja partneri alebo manž., príp.ak žijem sám, musí ma to baviť, robiť niečo ,,nasilu“ nemá zmysel……ak bývam na byte, nemôžem zasa neviem čo pestovať,aj keby som chcela a tiež ak mám hlavne menšie priestory / AVŠAK aj v mal.sa určite niečo dá, či už sú to bylinky alebo kvety:-)/….. dôležité je mať svoje/ aj keď nie vždy sa to tak dá /, či už dom alebo byt, nech zbytočne ako sa hovorí,,neplatím do ľuftu“ :-(…….ohľadom financií, dôležité je peniaze nielen zarobiť, ale ich aj rozumne minúť…..úplne súhlasím s názorom invest.peniaze do dákych akcií, pod.fond.a podobne, + tiež je dobré odkladať peniažky do rezervy…v každ.prípade súhlasím s tým, že rôz.reklamy nás len ,,nútia a lákajú“kupovať nové a mnohox vyhadzovať staré, často x ešte funkčné- dôlež.je ,,upratať si to v hlave“ čo ozaj potrebujem a reklamy jednoducho ignorovať………ak niekoho baví celý deň pestovať rastlinky a chodiť okolo tých zvieratiek, prečo nie??? Však v práci sú mnohí ľudia od rána do večera a nemajú sa kedy ani ,,čerstv.vzduchu “ nadýchať ! .-(…..VEĽMI DOLEŽITÉ je aj to, ROBIŤ, čo VÁS ozaj BAVÍ…iste nie vždy sa to hneď dá, no akonáhle je to možné, riadim sa aj týmto!……a tiež záleží na tom, aké hodnoty kto zdieľa, ako je kto ,,naklonený“ k prírode, ako je kto ,,usilovný“……sú ľudia, kt.majú pri dome problém pokosiť záhradu, a sú ľudia, kt. si v bytíku urobia hotovú ,,FlÓRU OLOMOUC“ :-), takže všetko je o nás ĽUĎOCH……………………………..

  • K článku – Otázka – prečo systém propagujúci tzv. green deal nepodporuje tento projekt?
   https://chargebrella.com/
   Prečo „autori“ tohto projektu, či „omylom“ vypustenej /spod kontroly Globálneho prediktora – únik/ technológie „voľnej“ energie nevykazujú žiadnu aktivitu na presadenie tohto projektu naopak – robia všetko pre to, aby tento projekt potopili?! No lebo viem! Ide o efektívnu premenu tepla – akéhokoľvek – zo Slnka, z ohňa, z krbu na elektrickú energiu. Technologicky podľa mňa ide o tzv. Seabackov jav – o ktorom fyzika hovorí ako v zmysle výroby elektriny ako o neefektívnom – to je ako tvrdenie, že v Dunaji je tak málo zlata, že sa ho ťažiť neoplatí. Kto vie ten vie. Ťažiť zlato v Dunaji sa neoplatí kvôli vojne medzi Maďarmi a Slovákmi – kvôli rozvratu oboch krajín, kvôli čomu by – kvôli obnove – všetko zlato nakoniec skončilo v rukách Rotschieldov – a následne v rukách Annunaki! Sledujte tému „NÁVRATov“!!! Blíži sa čas, že degeši „elít“ budú musieť odovzdať za tisíce rokov vydolované zlato tým, ktorí z nich urobili dočasných správcov Zeme! S tým súvisí aj odber nášej DNA!

 21. 2021-03-05 – Šéfredaktor zpravodajského portálu Aeronet.cz pan VK komentuje aktuální události.
  O. i. – výborne odkomunikovaná téma – DELEGOVANIE VYDIERANIA!
  https://www.svobodny-vysilac.cz/2021-03-05-sefredaktor-zpravodajskeho-portalu-aeronet-cz-pan-vk-komentuje-aktualni-udalosti/

 22. Vo večernej diskusnej relácii na TA3 boli MUDr.Šoth, MUDr. Janeková ,záchranárka meno mi vypadlo a „prof“Krčméry. ????
  Tak táto p. doktorka si s chorými na covid poradila úspešne aj sama a sú takí viacerí. Krčméry , Jarčuška, Mikas a spol už rok nám nič nové nepredviedli, jediné čo dokázali bolo ROR, lockdowny, testovačky, krachovanie ekonomiky a tisíce mŕtvých a za veľmi dobrý príjem. ale iné nič. No na toto sme ich naozaj vôbec
  nepotrebovali. Včera sa mohol Krčméry červeňať od hanby pred p. doktorkou Janekovou. A my ich tam držíme, lebo zrejme im to véééééééééééééééľmi vyhovuje spolu s Krajčim a Matovičom.
  Sú aj starostovia odvážni napr. z Kežmarku, alebo Ing. Becík, klobúk dolu.
  Prečo to dokázali títo vynikajúci ambulatní lekári, alebo MUDr. Torok z Košíc a neúspešná pande komisia si len mastí kontá a výsledok žiadny. Úspešným sa vyhýbajú ako napr. p. Kollár matematik, ale týchto papierových odborníkov drží Matovič pokope ako majstrov sveta a výsledky nulové.
  Aj Mudr. Bukovský robí tiež prospešnú prácu v prospech zdravia svojími radami a besedami s lekármi,ktorí naozaj liečia.
  Treba okamžite rozpustiť túto neúspešnú pandemnickú skupinu, lebo nás bude len likvidovať. a ľudia sú už zúfalí.

 23. https://otevrisvoumysl.cz/byvala-pracovnice-who-odhaluje-nekale-praktiky-a-korupci-v-oblasti-globalniho-zdravi/
  Bývalá pracovnice WHO odhaluje nekalé praktiky a korupci v oblasti globálního zdraví
  Ve zkratce…
  Dr. Stückelbergerová, bývalá pracovnice WHO, odhaluje nekalé praktiky a korupci v oblasti globálního zdraví a mezinárodních organizací. Dozvíme se o tom, kdy se začal Bill Gates více angažovat více v globáním zdraví, proč má kompletní imunitu ve Švýcarsku, a jak jak WHO změnila definice pandemie a imunity. Více ve videu.

 24. https://www.banned.video/watch?id=6042bee69bf59f303a2ea06e
  Bill Gates Will Burn In Hell for His Crimes Against Humanity
  Bill Gates bude horieť v pekle pre svoje trestné činy (kriminality) proti ľudskosti

 25. Kto vie čo má robiť, vie kde čo má robiť!
  https://slovakia.mid.ru/web/svk/kontakt

 26. Jednoduchá

  …myslíte, že najlepš.riešením je odchod zo Slovenska ? a kam ? k Putinovi?…………

  • Na ostrov mimo eu .. čakám na sen s miestom určenia 🙂

   • Hmm, blíži sa prepólovanie Zeme, mnohé pevniny i ostrovy budú zaplavené a odkryje sa nová súš.
    Každý sa narodil tam, kde má byť, kde je jeho miesto, kam z nejakého dôvodu patrí, je s tým miestom a ľuďmi v jeho okolí karmicky prepojený a vždy ho na to miesto bude ťahať, vždy tam skončí, či už v tomto živote, lebo bude nutný návrat po znovuzrodení…

Pridajte komentár

*