Týmito potravinami zregenerujete takmer všetko, od pečene až po chrupavku


Print Friendly, PDF & Email

6 tkanív ľudského tela, ktoré sa dokážu regenerovať prostredníctvom výživy

Niektorým – najmä tým, čo majú za sebou prax v konvenčnej medicíne – sa to môže zdať prekvapivé, ale telo je akoby predurčené k neustálej regenerácii.

Bez procesu nepretržitých premien buniek – neustáleho prelínania sa života a smrti – by zázrak ľudského tela neexistoval.

Avšak v čase choroby degeneračné procesy prevládajú nad regeneračnými. A tu môže medicína vykonávať svoj najušľachtilejší čin – vracať telo do pôvodného stavu rovnováhy potravinami, bylinami, živinami, liečivými energiami, teda liečiť.

Moderná medicína je však založená na liekoch, ktoré nemajú žiadny regeneračný potenciál; naopak, potláčaním symptómov ochorení takmer vždy zasahujú do prirodzenej schopnosti tela regenerovať sa.

Napriek nesporne kacírskej povahe toho, čo stimuluje hojenie a regeneráciu a stojí zoči-voči konvenčnej medicíne, ktorá sa mračí nad prirodzenými spôsobmi liečby. Je voči nim nedôverčivá a radšej uprednostňuje potláčanie symptómov a kontrolovanie choroby, sa v priebehu posledných pár rokov zavádzania ľudí medicínskou literatúrou zozbieralo niekoľko pozoruhodných štúdií na tému regenerácie.

Regenerácia nervového systému

V skutočnosti existuje široká škála prírodných zložiek, ktoré majú preukázateľné regeneračné účinky na nervovú sústavu.

Štúdia z roku 2010, ktorá bola publikovaná v časopise Rejuvenation Research, zistila, že kombinácia čučoriedok, zeleného čaju a karnozínu má neuritogénne účinky (podporujúce regeneráciu neurónov) a pri neurodegeneratívnych ochoreniach zvierat má regeneračné účinky na kmeňové bunky.

Výskum potvrdil, že neuritogénne účinky majú aj:

 1. kurkumín
 2. hericium (korálovec ježovitý, v angličtine známy ako „levia hriva“)
 3. apigenín (zložka obsiahnutá v zelenine, napríklad v zeleri)
 4. čučoriedky
 5. ženšen
 6. huperzín A
 7. natto (jedinečná japonská sója)
 8. šalvia červenokorenná
 9. resveratrol
 10. Royal Jelly (včelia materská kašička)
 11. teanín
 12. ashwaganda (Withania opojná, známa aj ako „zimná čerešňa“, „indický ženšen“)
 13. káva (trigonelín)

Existuje aj ďalšia skupina látok na liečenie nervov, známa ako remyelinizačné látky. Tieto stimulujú obnovu myelínovej pošvy, ktorá obaľuje a ochraňuje axón neurónu býva často poškodená v dôsledku neurologických poranení a/alebo dysfunkcií, najmä pri autoimunitných alebo očkovaním vyvolaných demyelinizačných ochoreniach.

Spomenieme, že vedci preskúmali aj vplyv hudby a zamilovanosti a ich možnosti stimulácie neurogenézy, regenerácie a/alebo obnovy neurónov.

To by mohlo naznačovať, že regeneračná liečba nevyžaduje zavádzanie žiadnych špeciálnych druhov potravín; do liečby a zlepšovania celkového zdravotného stavu je vhodnejšie zapojiť širokú škálu terapeutických opatrení.

Regenerácia pečene

Glycyrhizín, zložka, ktorá sa nachádza v sladkom drievku a nedávno sa preukázalo, že má silné účinky proti vírusu SARS, stimuluje regeneráciu pečeňovej hmoty a jej funkcií v zvieracom modeli hepatektómie.

Regeneračné účinky na pečeň majú aj:

 1. karvakrol (prchavá zložka v oregane)
 2. kurkumín
 3. kórejský ženšen
 4. rooibos
 5. vitamín E

Regenerácia beta buniek

Bohužiaľ, lekári ešte nevyužívajú potenciál prírodných zložiek na zvrátenie cukrovky. Zatiaľ čo sa miliardy dolárov investujú do výskumu drahej liečby kmeňovými bunkami, transplantácie ostrovčekov a množstva syntetických liekov, naša špajza alebo záhradka možno rok čo rok ukrýva tak dlho hľadaný liek na cukrovku 1. typu.

Nasledujúce zložky potravy preukázateľne regenerujú beta bunky, ktoré produkujú inzulín a ničia sa pri cukrovke, ktorá je od inzulínu závislá.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Ak sa tieto bunky zregenerujú, možno (aspoň teoreticky) dokážu obnoviť aj zdravie pacienta natoľko, že už nebude potrebovať inzulínovú náhradu.

 1. Gymnema lesná („zabijak cukru“)
 2. Černuška siata („čierna rasca“)
 3. vitamín D
 4. kurkumín (získavaný z kurkumy)
 5. arginín
 6. avokádo
 7. berberín (zložka v horkých rastlinách ako napríklad voduľka kanadská – Goldenseal alebo dráč – Barberry)
 8. Momordika horká („horký melón“)
 9. mangold (áno, tá zelená listová zelenina)
 10. kukuričné vlasy
 11. stévia
 12. sulforafán (vo veľkom množstve v brokolici)

Regenerácia hormónov

Existujú sekretagogy, ktoré zvyšujú schopnosť endokrinných žliaz vylučovať viac hormónov a existujú látky, ktoré skutočne dokážu regenerovať hormóny, znehodnotené (emitovaním elektrónov) na potenciálne karcinogénne metabolity „prechodných hormónov“.

Jednou z týchto látok je vitamín C. Ako silný elektrónový donor, vitamín C dokáže prispieť elektrónmi k obnoveniu formy a funkcie napríklad estradiolu (estrogén; E2), progesterónu, testosterónu.

V kombinácii s potravinami, ktoré sú schopné ovplyvniť funkciu žliaz, ako sú napríklad vaječníky, predstavuje vitamín C vynikajúci doplnok alebo alternatívu hormonálnej substitučnej liečby.

Regenerácia buniek srdca

Nie je to tak dávno, čo sa verilo, že sa jednoznačne nedokáže regenerovať. Rýchlo narastajúci počet výskumov dokazuje, že to nie je pravda a existuje niekoľko neokardiogénnych zložiek, ktoré dokážu regenerovať srdcové tkanivo.

Neokardiogénne látky dokážu stimulovať tvorbu srdcových progenitorových buniek, ktoré sa môžu diferencovať do zdravého srdcového tkaniva. Patria medzi ne aj:

 1. resveratrol
 2. sibírsky ženšen (Všehojovec – Eleuthero)
 3. extrakt z červeného vína
 4. Geum Japonicum (kuklík japonský)
 5. N-acetyl-cysteín (NAC)

Ďalší pozoruhodný príklad regenerácie srdcových buniek spočíva vo fetomaternálnom prechádzaní kmeňových buniek cez placentu.

Zaujímavým javom je fetálny mikrochimérizmus, kedy kmeňové bunky plodu prechádzajú do cirkulácie matky, a tak dokážu zregenerovať jej poškodené srdcové bunky, a s nimi zrejme aj mnoho ďalších typov buniek.

Regenerácia chrupavky/kĺbu/chrbtice

Preukázalo sa, že kurkumín a resveratrol pomáhajú pri zotavení z poranenia miechy. V tejto oblasti sa javí sľubnými viac ako tucet ďalších prírodných zložiek.

Čo sa týka degeneračného ochorenia kĺbov, t. j. osteoartritídy, existuje široká škála potenciálne regeneračných látok.

Záver

Zdá sa, že regeneračná medicína by mohla oslabiť ekonomickú infraštruktúru, ktorá podporuje moderný degeneračný zdravotnícky systém, založený na predpisovaní liekov.

Potláčanie symptómov je pre moderné zdravotníctvo výhodné – zaručuje zachovanie pôvodnej choroby a vytvára neustále narastajúcu množinu ďalších príznakov vyvolaných liečbou.

Ide o neudržateľný model nekonečného rastu, ktorý zdieľa charakteristické rysy so samotnou rakovinou – model, ktorý je svojou podstatou odsúdený zlyhať a nakoniec sa zrútiť.

Pestovanie správnych stravovacích návykov, životného štýlu a postojov, ktoré vedú k telesnej regenerácii, môže prerušiť tento patologický bludný kruh a pomôcť nám dosiahnuť telesnú slobodu, ktorá je predpokladom oslobodenia ľudskej duše a zároveň aj ľudskej mysle.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Regenerácia chrupavky/kĺbu/chrbtice

  Preukázalo sa, že kurkumín a resveratrol pomáhajú pri zotavení z poranenia miechy. V tejto oblasti sa javí sľubnými viac ako tucet ďalších prírodných zložiek.

  Dobry vecer. prosim preco ste neuviedli tych tucet dalsich prirodnych latok.
  Dakujem

 2. Jsou take Stem cell Regenerator, Senolytic Activator 2tobolky za tyzden… NAD+. a dalsi, vidim zlepseni z katastrogfalni temer v pred smrtnem stavu…

  Diky USA institucim Satana…

 3. Je to vynikajuce.

Pridajte komentár

*